Inis (Christian Martinez)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Inis

Post autor: RUNner »

Deathhammer pisze: 03 cze 2018, 15:26 No ok, ale miejsca kultu nie są zarezerwowane tylko dla Ciebie - obaj gracze mogą je wliczać do warunku zwycięstwa, wystarczy posiadać choćby 1 klan na terenie, gdzie znajdują się miejsca kultu. Na pewno dobrze graliście? Nie trzeba być wodzem terenu, aby wliczały się do warunku. Jeśli Twoja żona również była obecna na terenie ze stolicą to tak samo kwalifikowała się do zwycięstwa jak Ty.
Tak ale ja byłem Branem, co przy remisie dało mi zwycięstwo. Miałem też w stolicy dwa klany, a żona jeden.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Inis

Post autor: RUNner »

probbi pisze: 03 cze 2018, 16:03 Jeżeli 2 razy miałeś kombo druida plus budowa miejsca kultu to wygląda jakbyś grał sam ze sobą. Co robił wtedy drugi gracz? Czemu dopuścił do tego abyś miał te karty na ręku. I czemu geist nie skontrował tego zagrania. Wydaje mi się, że im równoważy poziom graczy tym lepsza zabawa. Ale i przez to trochę dłuższą bo wszyscy się pilnują
Przy dwóch graczach draft ma dwie fazy, więc karty o których mówisz mogą trafić do graczy z równym prawdopodobieństwem. Fart był po mojej stronie. Miałem to szczęście, że geista tylko raz mi zagrała, ale posiadałem wtedy tez druida. Jej taktyka polegała na obecności na sześciu kaflach terenu, ale zabrakło jej jednego kafla żeby mnie pokonać. Ta gra to mózgożer i mimo że zasady są proste, to muszą się spotkać wyrównani gracze.

Ciekaw jestem jak w to się gra w pełnym składzie? Da się zapanować nad przeciwnikami?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4629
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Inis

Post autor: warlock »

Moją naczelną zasadą jest nie grać w wieloosobowe area control na 2 osoby ;).
kinoji
Posty: 39
Rejestracja: 23 lut 2016, 18:17
Has thanked: 2 times

Re: Inis

Post autor: kinoji »

warlock pisze: 03 cze 2018, 19:48 Moją naczelną zasadą jest nie grać w wieloosobowe area control na 2 osoby ;).
No można i tak sobie odbierać okazje do świetnej zabawy ;)

@RUNner - wydaje mi się, że jeszcze jedna czy dwie partie i żona pozna się na Twojej taktyce i skutecznie będzie potrafiła ją zablokować. To właśnie mają do siebie tego typu gry, że poza samą rozgrywką jest jeszcze metagame, który trzeba brać pod uwagę. Jednym to odpowiada, drugim nie.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4629
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Inis

Post autor: warlock »

Za dużo jest dobrych dwuosobówek, żeby bawić się w naginanie gier wielosobowych na potrzeb dwójki graczy ;). Inis może być świetny na dwie osoby, nie mówię, że nie jest ;). Ale sweetspot dla większości area control/dudes on the map to jakieś 4 osoby i tego się trzymam :). Jak mam wieczór dwuosobówek w których dajemy sobie po gębach to wolę zagrać w Zimną Wojnę, Wojnę o Pierścień albo takiego Tezeusza czy Neuroshimę Hex! ;). Arcymiodnego Inisa zostawiam sobie dla 4 graczy ;).
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Inis

Post autor: rattkin »

warlock pisze: 03 cze 2018, 21:01 Za dużo jest dobrych dwuosobówek, żeby bawić się w naginanie gier wielosobowych na potrzeb dwójki graczy ;). Inis może być świetny na dwie osoby, nie mówię, że nie jest ;). Ale sweetspot dla większości area control/dudes on the map to jakieś 4 osoby i tego się trzymam :).
Mądrze powiedziane. Niestety albo stety, większe gry typu area control, nawet jeśli dobrze działają na dwóch graczy, to muszą odeprzeć konkurencję w postaci dwuosobówek specjalnie skrojonych pod to doświadczenie, pod grę 1vs1, zwykle też z mniejszym narzutem komponentów czy setupu, dla szybszego startu.
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Inis

Post autor: probbi »

RUNner pisze: 03 cze 2018, 19:16 Ciekaw jestem jak w to się gra w pełnym składzie? Da się zapanować nad przeciwnikami?
W pełnym składzie robią się sojusze. Jak ktoś ogłosi się pretendentem, to wtedy jazda na niego, żeby się nie utrzymał :) W naszej partii kolega 2 razy pretendował za przewagę nad klanami,żona 2 razy pretendowała za obecność na 6 kaflach a ja jeden raz za świątynie (z dwoa żetonami wyczynów nawet). I co? Każdy sie pilnował i wygrała osoba, która 2 tury wcześniej miała tylko 3 klany na jednym kaflu. Świetne zwroty akcji :) Minus jest taki , że przy takim pilnowaniu się gra nieco się przedłuża (zostały nam tylko 4 kafle wolne i żadnego miejsca kultu)

Dla mnie Inis to idealne area control, w które spokojnie zagram na 2 osoby nie tracąc z rozgrywki. Jest jakaś inna pozycja na rynku oferująca to samo?
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Inis

Post autor: czeczot »

probbi pisze: 03 cze 2018, 22:14
W pełnym składzie robią się sojusze. Jak ktoś ogłosi się pretendentem, to wtedy jazda na niego, żeby się nie utrzymał :)
.......
Dla mnie Inis to idealne area control, w które spokojnie zagram na 2 osoby nie tracąc z rozgrywki. Jest jakaś inna pozycja na rynku oferująca to samo?
No jednak w 2 osoby trochę się traci, to o czym napisałeś w pierwszym zdaniu. Sojusze i wspólne najazdy na lidera. Tego w 2 osoby niestety nie ma. To dalej fajna gra ale całą gra nad stołem w 2 osoby niestety odpada.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Inis

Post autor: RUNner »

warlock pisze: 03 cze 2018, 21:01 Za dużo jest dobrych dwuosobówek, żeby bawić się w naginanie gier wielosobowych na potrzeb dwójki graczy ;). Inis może być świetny na dwie osoby, nie mówię, że nie jest ;).
Dlatego na razie Inisa sprzedałem, ale na pewno wróci kiedyś do kolekcji jak tylko pojawi się szansa na grę w większym składzie. Gra jest kapitalnie wydana, kafle terenu są świetne, a grafiki na kartach zjawiskowe. Do tego mechanicznie jest prosta do ogarnięcia, co jest mega plusem, jeśli się nie gra często.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Inis

Post autor: Bary »

Nie wiem , czy było już wcześniej o tym info, ale wczoraj na live Ignacy wspomniał, że pojawi się polska wersja dodatku do Inis.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Inis

Post autor: RUNner »

A ten dodatek to co ciekawego wnosi do gry?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Inis

Post autor: Lossentur »

Bazując na relacji SU&SD to:

- piątego gracza (czarne pionki)
- nowy rodzaj kart: Pory roku które zmieniają (nieznacznie) zasady gry np. w lecie dowolna karta może być użyta do wywołania ruchu
- 20 nowych kart Eposu
- nowe lokacje
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Inis

Post autor: pavel »

RUNner pisze: 07 cze 2018, 11:48 A ten dodatek to co ciekawego wnosi do gry?
M.in. 5 gracz. Na bgg jest sporo info o dodatku.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Inis

Post autor: Gambit »

RUNner pisze: 07 cze 2018, 11:48 A ten dodatek to co ciekawego wnosi do gry?
Bardziej chyba chodzi o to, że przy braku kompatybilności między polskimi kaflami mapy, a oryginalnymi, ludzie nie musza się obawiać, że zostaną na lodzie po kupnie Inis od Portalu. Nie trzeba będzie wymieniać polskiej podstawki na angielską, żeby zagrać z dodatkiem :)
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Inis

Post autor: WieszKto »

Wiadomo może kiedy dodruk poprawionych kart?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Inis

Post autor: RUNner »

Lossentur pisze: 07 cze 2018, 12:06 Bazując na relacji SU&SD to:

- piątego gracza (czarne pionki)
- nowy rodzaj kart: Pory roku które zmieniają (nieznacznie) zasady gry np. w lecie dowolna karta może być użyta do wywołania ruchu
- 20 nowych kart Eposu
- nowe lokacje
Czyli jakby to powiedział Gambit, dodatek opcjonalny? ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Shinhaevel
Posty: 39
Rejestracja: 07 sty 2018, 18:21
Has thanked: 22 times

Re: Inis

Post autor: Shinhaevel »

WieszKto pisze: 07 cze 2018, 13:14 Wiadomo może kiedy dodruk poprawionych kart?
Poszło zapytanie do Matagotów, nie wiadomo kiedy oni się z tym ogarną
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Inis

Post autor: Arek001 »

Czyli karty będą najwcześniej za rok :lol: :lol: :lol:
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Inis

Post autor: Deathhammer »

https://howtoboardgames.blogspot.com/20 ... enzja.html

Zapraszam na recenzję Inis. Jest to mój debiut jeśli chodzi o tego typu działalność, dlatego prosiłbym o ewentualne opinie/konstruktywną krytykę, bo na pewno wiele można poprawić :)
Ostatnio zmieniony 15 cze 2018, 23:47 przez Deathhammer, łącznie zmieniany 1 raz.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Inis

Post autor: Fojtu »

Link nie działa, chyba przez to, że jest skrócony z kropkami w środeczku :)
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Inis

Post autor: kmd7 »

Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Inis

Post autor: Deathhammer »

kmd7 pisze: 15 cze 2018, 15:31 Czyżby chodziło o ten tekst:
https://howtoboardgames.blogspot.com/
czy o ten:
https://howtoboardgames.blogspot.com/20 ... enzja.html
;).
Dobre pytanie :)

Dzięki za zwrócenie uwagi, poprawione.
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 125
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 6 times

Re: Inis

Post autor: Skorzeny »

Warto popracować nad jakością zdjęć (są dosyć słabej jakości i trochę nieczytelne). Prezentować karty/tę najlepiej bez koszulki. Unikniesz dzięki temu chociażby niepotrzebnych odbić światła (chyba, że poruszasz temat koszulkowania i chcesz pokazać jak dane koszulki pasują). To tak na "pierwszy rzut oka".
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Inis

Post autor: Deathhammer »

Zapraszam na drugi wpis związany z Inis. Tym razem skupiłem się na przekazaniu porad, sztuczek i opisałem występujące w grze strategie. Materiał kieruję do tych, którzy mają za sobą już kilka gier, ale chcieliby poznać ją bardziej. Zachęcam do komentowania.

(zdjęcia nadal są średniej jakości, aczkolwiek możliwe, że w następnym wpisie nastąpi znaczna poprawa; skorzystałem też z porady powyżej i wyciągnąłem koszulki z kart - dzięki!)

https://howtoboardgames.blogspot.com/20 ... golne.html
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 500 times

Re: Inis

Post autor: rav126 »

hmm, nie wiem czy była tu mowa o błędzie w instrukcji, o której Hubert Miłoś wspomniał w swojej recenzji. Błąd dotyczy żetonów wyczynu, instrukcja mówi, że w przypadku kiedy wyrzuci się wszystkie klany gracza poza kafle, to na początku swojej tury zanim dołoży 2 klany na planszę musi odrzucić wszystkie żetony wyczynu, a podobno Martinez potwierdził, że odrzuca tylko jeden. Jeżeli była o tym mowa to widocznie przegapiłem.
tu link do recenzji:
https://youtu.be/Ok4QxwVZdFk?t=33m16s
ODPOWIEDZ