Inis (Christian Martinez)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 856
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 303 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: konradstpn »

Aż strach pomyśleć co by było gdyby umożliwiono wariant 5 osobowy... 😄
Gram, więc jestem.
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Deathhammer »

konradstpn pisze: 06 sty 2019, 16:43 Aż strach pomyśleć co by było gdyby umożliwiono wariant 5 osobowy... 😄
Poczekaj na dodatek :D Śmiechem żartem, ale jestem przekonany, że pięcioosobowy Inis z gry genialnej zrobi się grą WYBITNĄ. Nie mogę się doczekać, aż pokażą jakieś przykładowe nowe karty...
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 406 times
Been thanked: 500 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: rav126 »

A ja właśnie obawiam się 5-osobowej rozgrywki, we 4 jesteś jeszcze w stanie mieć jakąś tam kontrolę nad draftem kart, a w 5 osób, to chyba loteria co do Ciebie dojdzie. W Rising Sun też są opinie że 5 osób to już za dużo, i że robi się chaos, ja grałem w maks 4 i chyba było optymalnie.
Ja też jestem ciekawy nowych kart, ale też i nowych kafli terenów :) Fajnie jakby też zróżnicowali jednostki, dodali np. przywódcę klanu, ale wtedy mogłoby się zrobić zbyt skomplikowane dla nowych graczy.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: warlock »

j/w, piąty gracz wniesie do gry tylko chaos i jeszcze mniejszą kontrolę. Strasznie nie lubię tej tendencji dokładania na siłę kolejnych graczy w dodatkach... Jakiś czas temu grałem w Blood Rage'a na 5 osób i ta partia skutecznie mi obrzydziła te grę na tyle, że szybko do niej nie wrócę ;).
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: bjago999 »

rav126 pisze: 06 sty 2019, 18:12 W Rising Sun też są opinie że 5 osób to już za dużo, i że robi się chaos, ja grałem w maks 4 i chyba było optymalnie.
Myślę, że to już kwestia osobista - dla nas akurat 5 osobowy skład to najlepsza rozgrywka (jest nieparzyście i zawsze ktoś ląduje bez sojuszu, ale jak mówie - kto co lubi!)

Nie mniej jednak podobnie jak przedmówcy myślę o Inis - moje wstępne zdanie (może się zmienić jak zobaczymy dodatek!:) jest takie, że się zrobi bajzel z draftem oraz z warunkami zwycięstwa.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 406 times
Been thanked: 500 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: rav126 »

W Inis właśnie o to chodzi, że gra się cały czas tą samą talią (plus czerwone karty), i patrząc, co robią inni, wiesz co mogą wziąć i jak ich kontrować, dobierając odpowiednie karty do ręki. Przy pięciu osobach może być to nie do ogarnięcia. Poczekamy - zobaczymy :)
tedoka
Posty: 55
Rejestracja: 21 sie 2016, 14:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: tedoka »

Według mnie 4 osoby to również max. Mimo wszystko czekam na rozszerzenie i wówczas się okaże jak to wygląda.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Mixthoor »

Czy prócz tego: http://www.matagot.com/en/catalog/exten ... is/794/119 istnieje w sieci nieco więcej informacji o tym dodatku? Na BGG posucha.
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Deathhammer »

Myślę, że rzekomy brak kontroli nad kartami w przypadku rozgrywki 5 osobowej zostanie zniwelowany w jakiś sposób modułem pór roku. Z tego co kojarzę(bo wyciekły jakiś czas temu screeny) lato dawało np. możliwość zagrania dowolnej karty jako ruch. Pożyjemy, zobaczymy :)
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: lotheg »

Deathhammer pisze: 07 sty 2019, 11:38 Myślę, że rzekomy brak kontroli nad kartami w przypadku rozgrywki 5 osobowej zostanie zniwelowany w jakiś sposób modułem pór roku. Z tego co kojarzę(bo wyciekły jakiś czas temu screeny) lato dawało np. możliwość zagrania dowolnej karty jako ruch. Pożyjemy, zobaczymy :)
To tchnąłeś nadzieję we mnie :) Uwielbiam Inis, w każdym składzie, ale jakoś ostatnio bardziej podobały mi się rozgrywki 3 osobowe i doszedłem, że to z powodu większej kontroli. Nastawiłem się na dodatek, żeby mieć możliwość zagranie też w większym składzie, ale potem się bałem, że to jednak będzie już totalny chaos, ale może jednak nie...
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: jrz8888 »

Kiedy można spodziewać się dodatku? Planowo miał być w pierwszym kwartale tego roku, dobrze myślę?
Jeszcze będzie trzeba czekać za polską edycją.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: krwlng »

jrz8888: jak ostatnio sprawdzałem stronę Matagota to info o premierze w marcu 2019 zostało zmienione na maj 2019 (taka wstążka przy Seasons of Inis w ich katalogu), więc niestety każą czekać :(
Co do polskiej premiery - wciąż mam nadzieję na równoczesne wydanie pl i eng (Portal już przetłumaczył karty, pytanie czy wydrukuja kafle w tym samym czasie co eng. czy osobno, bo jak pamiętamy z pewnych względów są mniejsze od pierwowzoru), możemy tylko spekulować... :/
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 205
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 210 times
Been thanked: 91 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Elo »

A czy w związku z ewentualnym przesunięciem daty wydania dodatku, przesunięciu ulegnie też data premiery drugiego wydania? Ktoś coś słyszał na ten temat?
annak2
Posty: 50
Rejestracja: 10 sty 2017, 22:12
Has thanked: 18 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: annak2 »

Cześć. Czy ktoś wie coś nowego na temat możliwości otrzymania poprawionych kart do Inis?
Z tego co widać kart z błędami jest aż 7: https://portalgames.pl/pl/inis/
Czy Portal będzie wysyłał poprawione karty - jeśli tak to kiedy i na jakich zasadach? Jest jakiś formularz zgłoszeniowy w tej sprawie?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Blue »

Całą pake kart będą wysyłać, nie tylko te 7. Co do zgloszen to nie wiem.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: jrz8888 »

Też mnie ciekawi dodruk kart.
Posiadam grę od paru tygodni, ale niestety nie zachowałem paragonu, który miałem w formie elektronicznej na poczcie (tak się złożyło, że usunąłem pocztę). Zapewne już nic nie mogę z tym faktem zrobić, aby liczyć na dosłanie poprawnych kart?
Awatar użytkownika
rolv
Posty: 23
Rejestracja: 24 lip 2018, 20:25
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: rolv »

jrz8888 pisze: 23 lut 2019, 17:48 Też mnie ciekawi dodruk kart.
Posiadam grę od paru tygodni, ale niestety nie zachowałem paragonu, który miałem w formie elektronicznej na poczcie (tak się złożyło, że usunąłem pocztę). Zapewne już nic nie mogę z tym faktem zrobić, aby liczyć na dosłanie poprawnych kart?
https://youtu.be/YD9oLZn_xTo?t=498 (oglądaj od 8:18).

Będzie cała talia wymieniana.
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: WieszKto »

Wspaniała wiadomość karty, dodruk i dodatek normalnie dziś mam dzień dziecka :)
ScoutMindset
Posty: 22
Rejestracja: 02 lis 2018, 23:07
Has thanked: 38 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: ScoutMindset »

Widzę, że w różnych sklepach Inis już jest już pokazany jako dostępny - ktoś się orientuje czy to już jest ten obiecany dodruk z poprawionymi kartami?
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Szaweł »

jrz8888 pisze: 23 lut 2019, 17:48 Też mnie ciekawi dodruk kart.
Posiadam grę od paru tygodni, ale niestety nie zachowałem paragonu, który miałem w formie elektronicznej na poczcie (tak się złożyło, że usunąłem pocztę). Zapewne już nic nie mogę z tym faktem zrobić, aby liczyć na dosłanie poprawnych kart?
Spokojnie, ja czekam od prawie roku i paragon już dawno jak nie zniknął w gąszczu papierów to zniknęło wszystko z niego. Na bank nikt nie będzie tego weryfikował na zasadzie wniosku ze zdjęciem i życiorysem. Na pewno dasz radę.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 316
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 56 times
Been thanked: 43 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: xtomashx »

Wystarczy do nich napisać.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Szaweł »

xtomashx pisze: 12 mar 2019, 19:13 Wystarczy do nich napisać.
Póki co nie ma potrzeby, bo jeszcze kart (o ile wiem) nie mają.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 316
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 56 times
Been thanked: 43 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: xtomashx »

Ja napisałem do nich jakoś na początku roku. Podałem dane do wysyłki i wpisali mnie na listę. Dodatkowo mają dosłać brakującą kartę pomocy.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: jrz8888 »

Po dodatek z nowymi kartami chętnie sięgnę, ale czy mi się będzie chciało wymieniać wadliwą talię? Wadliwych jest 6-7 kart, powycinałem sobie karteczki samoprzylepne, opisałem prawidłowo i zakleiłem niepoprawną formułę. Nie wygląda źle 😎
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: skiba »

jrz8888 pisze: 13 mar 2019, 13:46 Po dodatek z nowymi kartami chętnie sięgnę, ale czy mi się będzie chciało wymieniać wadliwą talię? Wadliwych jest 6-7 kart, powycinałem sobie karteczki samoprzylepne, opisałem prawidłowo i zakleiłem niepoprawną formułę. Nie wygląda źle 😎
Jest też prawdopodobieństwo, że tyły kart będą się zgadzały kolorystycznie, więc nie trzeba będzie całej talii z koszulek wyciągać :-)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
ODPOWIEDZ