Inis (Christian Martinez)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: rav126 »

Nie wiem jak wy, ale ja zrozumiałem że oni drukują tylko te felerne karty pomocy
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: czeczot »

A jakieś inne karty z pomocy maja błędy oprócz kart pomocy?
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Indar »

Trochę niezrozumiale zadałeś pytanie, ale chyba rozumiem sens ;)
Poza błędem na karcie z opisem "Por Roku" jest jeszcze błąd w opisie karty terenu "Brasili" . Przynajmniej o tych błędach na razie wiemy.
Ciekawi mnie tylko czy Brasil też poprawną dodrukują;)
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: czeczot »

I ten błąd na karcie terenu uniemożliwia ci granie?
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Indar »

Ów błąd jest bardzo znaczący.
Czy przeszkadza? Mi osobiście nie - bo wiem jak opis powinien brzmieć, i kiedy podczas gry trafi się teren "Brasil" to podam poprawny zapis.
Natomiast nie każdy będzie miał świadomość że coś tam jest nie w porządku i może to stworzyć problemy.

Tak, można powiedzieć że "to tylko jeden teren, może w ogóle nie wylądować na stole" albo coś w tym rodzaju. Teoretycznie masz rację, ale to nie jest byle literówka.
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: WieszKto »

Serio nie przeszkadza Wam brak karty pomocy z podstawki dla 5 gracza? Wiem że to nie wina Portalu ale jak jest moduł z dodatkowym graczem to chyba naturalne jest że powinno się dodać wszystkie elementy dla gracza z podstawki (figurki karty żetony karty pomocy)?
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: jrz8888 »

Przeszkadza.
Być może i zrozumiałbym jeden błąd.
Ale tutaj jest błąd za błędem.
Szkoda. Szkoda dla mnie, bo lubię
grę i czekałem na dodatek. Szkoda dla Portalu, bo kilkoma, zdawałoby się, niewielkimi błędami robią sobie pod górkę.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Jareks1985 »

Ale o.co chodzi, jak dostaniesz nową talie kart, będziesz.mieć 8 kart pomocy ;D
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1340
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 543 times
Been thanked: 280 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Atamán »

Myślisz, że karty pomocy też będą w tym pakiecie?
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Jareks1985 »

Nie myślę, ja to wiem, bo otrzymałem je w poniedziałek, i są wszystkie 4 + 4 z pierwszego druku, które praktycznie niczym sie nie różnią.

Tak na marginesie porównałem rewersy kart i nie wiem dlaczego ludzie tak psioczą na różnice rewersów kart, ładnie wydrukowali. Jeżeli rewersy kart do dodatku wyglądają identycznie nie widzę powodu do narzekań
MajkelEryk
Posty: 151
Rejestracja: 01 sty 2019, 19:54
Has thanked: 40 times
Been thanked: 16 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: MajkelEryk »

Mógłby ktoś podsumować błędy/niedociągnięcia/braki w dodatku do Inis?
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: jrz8888 »

Jareks1985 pisze: 03 lip 2019, 09:46 Tak na marginesie porównałem rewersy kart i nie wiem dlaczego ludzie tak psioczą na różnice rewersów kart, ładnie wydrukowali. Jeżeli rewersy kart do dodatku wyglądają identycznie nie widzę powodu do narzekań
Mowa była o rewersach kafli, a nie kart.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Jareks1985 »

jrz8888 pisze: 03 lip 2019, 10:58
Jareks1985 pisze: 03 lip 2019, 09:46 Tak na marginesie porównałem rewersy kart i nie wiem dlaczego ludzie tak psioczą na różnice rewersów kart, ładnie wydrukowali. Jeżeli rewersy kart do dodatku wyglądają identycznie nie widzę powodu do narzekań
Mowa była o rewersach kafli, a nie kart.
o kartach też była też mowa, przynajmniej w angielskiej wersji.
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Indar »

Jareks, doslali również poprawione karty z opisem Por roku? Coś więcej z dodatku jest?
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Jareks1985 »

Indar pisze: 03 lip 2019, 12:47 Jareks, doslali również poprawione karty z opisem Por roku? Coś więcej z dodatku jest?
ja nie brałem dodatku, może dlatego
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1340
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 543 times
Been thanked: 280 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Atamán »

MajkelEryk pisze: 03 lip 2019, 10:45 Mógłby ktoś podsumować błędy/niedociągnięcia/braki w dodatku do Inis?
1. Rewersy kafli terenów mają wyraźnie inny odcień.
2. Plansza pór roku ma tylko grafiki pór roku, brakuje podpisów (to jest taka okrągła plansza, na której zaznacza się aktualną porę roku i co rundę się przestawia znacznik). Co ciekawe, w instrukcji jest taka jakby wizualizacja tej planszy i na tej wizualizacji są podpisy po polsku, ale w złej kolejności.
3. Jest błąd na kartach, które informują o tym, jak działają pory roku. (niektórzy mówią na ten materiał pomoc gracza, ale to jest coś więcej niż pomoc, bo informacji o tym, jak działają pory roku nie ma ani w instrukcji, ani nigdzie indziej, a tutaj na tym materiale jest błąd).
4. Jest błąd na karcie przewagi terenu Brasil (czy też Hy Braesil). Brakuje zdania informującego o tym, żeby nie odrzucać tej karty na końcu fazy pory roku, ale dopiero na zakończenie kroku 2. fazy zgromadzenia.
5. Kafle terenu mają lekko przesunięty nadruk, a przez to grafika terenu w jednych miejscach dochodzi do brzegu kafla, a w innych ma biały margines (lub niebieski zapewne na kafelkach wysp). W podstawce wszystkie tereny miały jednolitą, białą ramkę wzdłuż brzegów kafla. Ta ramka ma w dodatku znaczenie, bo niebieska oznacza, że kafelek jest wyspą.

Apropo punktu nr 3: ponoć Portal ma razem z kartami z podstawki wysyłać też poprawione te karty pór roku z dodatku (czy ktoś to może potwierdzić?). Jeśli tak, to rozwiązałoby problem nr 3.
Jareks1985 pisze: 03 lip 2019, 09:46 Nie myślę, ja to wiem, bo otrzymałem je w poniedziałek, i są wszystkie 4 + 4 z pierwszego druku, które praktycznie niczym sie nie różnią.
Ej, to bajer :)
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Martin_Valdez »

A czy w samej instrukcji nie ma przypadkiem błędu dla modułu- MORSKIE PODRÓŻE? Tutaj chyba zamiast oddzielenia Wysp powinno być oddzielenie Portów. Może mi coś umyka, ale ja nie widzę sensu osobnego stosu dla Wysp zważywszy, że nie znalazłem karty odnoszącej się do dobierania kart ze stosu Wysp :)
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Indar »

Oddzielasz bowiem wśród początkowych lądów nie może byc wyspy. Później wyspy mieszasz z resztą kafli. Gdzieś to jest w instrukcji.
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Martin_Valdez »

Masz absolutnie rację :) Nie wiem, jak mogłem tego nie zauważyć :) Na końcu przygotowania gry z tym modułme jest napisane: "• Następnie potasujcie kafle Wysp z pozostałymi kaflami Terenu.".
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Gromb »

Wiem, że może być to irytujące, ale nie mogę ogarnąć tego wątku i znaleźć jednoznacznej informacji, czy portal rozesłał już poprawione karty z podstawki. Prosta odpowiedź : tak lub nie?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1340
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 543 times
Been thanked: 280 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Atamán »

Gromb pisze: 04 lip 2019, 17:08 Wiem, że może być to irytujące, ale nie mogę ogarnąć tego wątku i znaleźć jednoznacznej informacji, czy portal rozesłał już poprawione karty z podstawki. Prosta odpowiedź : tak lub nie?
Chyba zaczęli wysyłkę, bo użytkownik Jareks1985 napisał, że dostał poprawione karty w poniedziałek.
Ja ich jeszcze nie dostałem.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Scamander »

Według ostatnich wieści od Grześka (z poniedziałkowego streamu) w tym tygodniu miały być wydrukowane i dopakowane poprawione karty z dodatku a wysyłka w przyszłym tygodniu.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Jareks1985 »

Atamán pisze: 04 lip 2019, 17:14
Gromb pisze: 04 lip 2019, 17:08 Wiem, że może być to irytujące, ale nie mogę ogarnąć tego wątku i znaleźć jednoznacznej informacji, czy portal rozesłał już poprawione karty z podstawki. Prosta odpowiedź : tak lub nie?
Chyba zaczęli wysyłkę, bo użytkownik Jareks1985 napisał, że dostał poprawione karty w poniedziałek.
Ja ich jeszcze nie dostałem.
Potwierdzam otrzymałem za sklepu dragoneye.pl wraz z zakupionym egzemplarzem, co prawda delikatnie musiałem się o nie upomnieć, ale w poniedzialek dostałem paczuszkę z nowymi kartami.
sewerjan
Posty: 50
Rejestracja: 11 maja 2017, 19:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 57 times
Been thanked: 8 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: sewerjan »

Ktoś przyglądał się dokładniej rewersom kafli terenu z dodruku podstawki? Odcień jest:
a) jak w pierwszym druku
b) jak w dodatku
c) jeszcze inny
maciuch
Posty: 14
Rejestracja: 30 maja 2018, 16:21

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: maciuch »

WItam!

Również mam pytanie o dodruk podstawki - czy błąd w instrukcji (str. 7) został poprawiony w dodruku czy pozostało to bez zmian?

pzdr.
maciuch
ODPOWIEDZ