Inis (Christian Martinez)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inis

Post autor: ostoja »

Banan2 pisze: Jakieś 3 tygodnie temu Trzewik w planszówkachTV rzucił tekst o nowej promce do Cry Havoc. Dzisiaj w wątku o planach wydawniczych Portalu przeczytaliśmy, że to "legenda miejska" i taka promka nie istnieje. I bądź tu mądry kiedy Prezes mówi prawdę :wink: Aż ciśnie się na usta: "Jak żyć, jak żyć?" :wink:
Trzewik jest w wygodnej sytuacji i zawsze może powiedzieć, że go źle zrozumiałeś. Z jego dykcją wszystko jest możliwe ;-)

A tak na poważnie - są mistrzami w sianiu chaosu informacyjnego i podawaniu niesprawdzonych informacji. Tak było chociażby z przedsprzedażą Pierwszych Marsjan, gdzie mówili o dostawie w czerwcu. Gdy się okazało, że nie czerwiec a koniec lipca, to przecież były tylko takie pobożne życzenia, nie udało się, ale przecież ten czerwiec to był z gwiazdką, a przy gwiazdce był drobny druczek ;-)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Inis

Post autor: detrytusek »

seki pisze:Większość gier mam mocno nie ogranych. Kilkadziesiąt innych tytułów do kupienia więc każde opóźnienie cholernie mnie cieszy.
Żeby wszyscy mieli takie problemy jak Ty :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Nesmeer

Re: Inis

Post autor: Nesmeer »

Marudzenie, to takie ludzkie.
Ja sie ciesze z wiadomosci, ze gra wyjdzie lub nie wyjdzie po polsku bo wiem czy inwestowac w wersje obcojezyczna czy nie. A to kiedy wyjdzie, coz... wole czekac na pewna informacje niz zyc w napieciu I niepewnosci jak w przypadku opoznien I innych smiesznych wymowek, problemow ktore sie potem pojawiaja. Tytulow w miedzyczasie jest tyle, ze czasu zawsze brakuje, a to ze akurat jest chwilowy hype nakrecony kilkoma opiniami o grze.
I ja czekam, a mokro w majtkach z tego powodu nie mam, just chill.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Inis

Post autor: Bary »

Z ostatnich info od Portalu wynika, że coś konkretniej zaczyna się w sprawie ruszać, jednakże Trzewik nie jest przekonany, czy uda się tytuł wypuścić jeszcze w tym roku.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Inis

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

W Inis podoba mi się najbardziej że tak się wyrażę prostota.
Czy jest jakaś gra podobna do Inis w wydaniu PL, ale która nie posiada potworów, zombiaków, cthulhu i nie jest to Chaos w starym świecie, Kemet, Cyklady, Blood Rage, Cry Havoc, wszelkiej maści Star Warsy, Scythe, czyli dobry ale nie przekombinowany zamiennik?
Jeśli nie to nie mam wyjścia, czekam na Inis.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
kuki25
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 23:39
Has thanked: 18 times
Been thanked: 27 times

Re: Inis

Post autor: kuki25 »

Super, coś się ruszyło - cieszy wiadomość Portalu :wink:
@Dr. Nikczemniuk z osoba z Matagot'a kontaktowałem się przez kontakt z fejsa (odpowiedz od razu następnego dnia), kontakt mailowy raczej jest dla kontaktów biznesowych (a na maile w firmach w większości odpowiada się z większym opóźnieniem albo trafiają do kosza, a od Mnie od razu by pewnie tam wpadł). @Bary prawdopodobnie tak jest jak piszesz, ja tam w sumie nikogo nie winię, a ale w tą grę bym z chęcią pograł :wink: Przypadkiem dostałem tydzień temu nowego Chaos w starym świecie i jeszcze dodatki do T.I.M.E. Story czekają, więc chwilowo faktycznie mam w co pograć :) @Dr. Nikczemniuk z gier w polskiej wersji ja bym polecił jeszcze te, na które ja też mam jeszcze chrapkę: Wyrocznia Delficka (plansza modularna), Clank! - nie obudź smoka (zarządzanie kartami), Nippon (area control). W sumie Inis chyba jest unikalny w swoim stylu i mechanice :wink:
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Inis

Post autor: Bea »

Jak z klimatem w grze? Jest wyczuwalny? Bo nie widzę na kartach żadnych flavour textów, tylko same polecenia...
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Inis

Post autor: Deathhammer »

Moim zdaniem wybitnie mocnego klimatu nie ma. Chaos toto nie jest ;) To podobny poziom do Blood Rage, czy Kemeta - temat jest, nie jest przyczepiony na siłę, jak ktoś się wczuje to dostrzeże spory klimat, ale generalnie z mojego doświadczenia wychodzi, że większość ludzi skupia się po prostu na mechanice. Inis ma tą zaletę, że jest dosyć nietypowe, grafiki są w dość niecodziennej konwencji, lekko psychodelicznej. Generalnie może się podobać. Na plus karty epic tale - każda związana jest z jakąś legendą. Z tego co pamiętam to są one nawet opisane w instrukcji. Nie jest więc tak źle ;)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Inis

Post autor: Bea »

Deathhammer pisze: Na plus karty epic tale - każda związana jest z jakąś legendą. Z tego co pamiętam to są one nawet opisane w instrukcji. Nie jest więc tak źle ;)
Czyli te legendy gdzieś są? Bo na kartach widzę tylko suche polecenia.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Inis

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Klimatu pewnie jest tyle co w Smallworldzie :wink:
A o czym są te legendy?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Inis

Post autor: Gambit »

Dr. Nikczemniuk pisze:Klimatu pewnie jest tyle co w Smallworldzie :wink:
Więcej. Mimo iz nie ma tam fluffu na kartach, a tylko same "polecenia", to wszystko razem jakoś ładnie się spina i robi delikatny klimat.
Dr. Nikczemniuk pisze:A o czym są te legendy?
Nie czytałem ich, ale z tego co wiem, czerwone karty odnoszą się do faktycznych celtyckich legend i bohaterów. Wystarczy więc sprawdzić nazwę karty i nieco poszperać :) Tak sądzę, bo sam tego nie robiłem. Ale chyba zrobię :)
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 157 times
Been thanked: 158 times

Re: Inis

Post autor: Zet »

Klimat jest kiepsko wyczuwalny w mechanice, ale jak się zapatrzę w ilustracje na kartach w ręce, to muszą mi przypominać, że to już moja tura. Te cuda wynagradzają pewną suchość mechaniki ;-)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Inis

Post autor: rattkin »

Bea pisze:
Deathhammer pisze: Na plus karty epic tale - każda związana jest z jakąś legendą. Z tego co pamiętam to są one nawet opisane w instrukcji. Nie jest więc tak źle ;)
Czyli te legendy gdzieś są? Bo na kartach widzę tylko suche polecenia.
Jeśli dobrze pamiętam, były gdzieś na pierwszej/ostatniej stronie - tzn. opisy, które wskazywały na konkretne legendy z celtyckich przesłań, z krótkimi podsumowaniami.
deco200
Posty: 68
Rejestracja: 30 kwie 2017, 23:12
Has thanked: 23 times
Been thanked: 11 times

Re: Inis

Post autor: deco200 »

Tak jest, opisy i legendy musza gdzies tam w instrukcji byc umieszczone (swoja droga uwazam to za naprawde swietny krok ze strony tworcow gry) bo chociazby w tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=pOBqoSGcaKc widac, ze gosc w trakcie zagrywania epickich kart siega do instrukcji i czyta zwiazane z nimi legendy (przykladowo w 11:15, czy 44:25)

btw. przydaloby sie jakies info od Portalu, jak tam prace nad Inis ;)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Inis

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Portal mógłby wrzucić instrukcję, bo z tego co sam Trzewik mówił pliki mają już wysłane i czekają, albo już znają, na podanie terminu druku.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Do0ctor
Posty: 154
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Inis

Post autor: Do0ctor »

deco200 pisze:Tak jest, opisy i legendy musza gdzies tam w instrukcji byc umieszczone (swoja droga uwazam to za naprawde swietny krok ze strony tworcow gry) bo chociazby w tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=pOBqoSGcaKc widac, ze gosc w trakcie zagrywania epickich kart siega do instrukcji i czyta zwiazane z nimi legendy (przykladowo w 11:15, czy 44:25)

btw. przydaloby sie jakies info od Portalu, jak tam prace nad Inis ;)
Z ciekawości sprawdzę jak będę w domu.;)
Faziee
Posty: 147
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Inis

Post autor: Faziee »

Właśnie czy wiadomo już mniej więcej kiedy ruszą pracę nad tą grą - jakaś aktualizacja by się przydała, bo gra pierwotnie miała wyjść w czerwcu a dalej ja żadnego info nie znalazłem - kiedyś tylko coś tam Trzewik mówił, że ciężko się współpracuje z Matagotem?
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Inis

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Czekają z odpaleniem bomby na dogodny moment, tak aby zniszczenia były jak największe :wink:
Na stronie Portalu można przeczytać "Pracujemy nad tym".
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Inis

Post autor: olsszak »

Jaka jest szansa zagrać w to z kimś w Warszawie? w piatek lub sobotę na przykłąd?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Inis

Post autor: Gatherey »

Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 304
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 499 times
Been thanked: 163 times

Re: Inis

Post autor: nimsarn »

Dr. Nikczemniuk pisze:W Inis podoba mi się najbardziej że tak się wyrażę prostota.
Czy jest jakaś gra podobna do Inis w wydaniu PL, ale która nie posiada potworów, zombiaków, cthulhu i nie jest to Chaos w starym świecie, Kemet, Cyklady, Blood Rage, Cry Havoc, wszelkiej maści Star Warsy, Scythe, czyli dobry ale nie przekombinowany zamiennik?
Jeśli nie to nie mam wyjścia, czekam na Inis.
Ha, na to pytanie czekałem!
Apacze i Komancze, 7Cudów lub inna kanciarkę z systemem draftingu i zamiennik gotowy - bez zombiaków, potworów i cthulhuu...
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Inis

Post autor: Bea »

Mam pewne wątpliwości, czy ta gra aby nie jest zbyt podobna do innych typu "rozstaw swoje meeple na planszy i zrealizuj jakieś cele by wygrać" (Cyklady, Blood Rage, Mare Nostrum, Chaos w Starym Świecie, Lords of Hellas, Szogun...) Czy ona, prócz tematu, na tle tych innych czymś się wyróżnia? Jest w niej coś takiego co powoduje że chcemy ją zakupić jako kolejną z tej serii?
Tak dla przykładu: Szogun ma twista w postaci wieży bitewnej.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Inis

Post autor: rattkin »

Nie jest na punkty.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Inis

Post autor: Trolliszcze »

Moim zdaniem wyróżnia ją ograniczona liczba kart akcji i draft przed rundą. To daje ciekawe możliwości odgadywania, kto co zrobi (i wyczekiwania, aż zejdą odpowiednie karty). Jest w tym trochę mechaniki push your luck - mogę spasować, żeby zaczekać na lepszy moment do zagrania swojej karty, ale jeśli spasują też wszyscy po mnie, to runda się skończy. Ja bardzo lubię w grach taki rodzaj nerwowości i ryzyka - i nie widzę ich w żadnej z wymienionych wyżej gier.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Inis

Post autor: Gambit »

Tak jak napisał Trolliszcze. Mamy skończoną pulę różnych akcji do wykonania. Dodatkowo, draftujemy te akcje. Zatem w każdej rundzie zrobimy cztery akcje, ale nie do końca wiemy jakie (choć możemy starać się to zaplanować). Nadal, kiedy nie dostaniemy upragnionych kart na rękę, można kombinować tym, co mamy. Liczy się kolejność, przeczekanie (choć bywa to zwodnicze), miejsce zagrania kart. Co ciekawe, choć jest to gra w sumie o kontroli terenu, to można wygrać nie kontrolując żadnego obszaru, a po prostu będąc w odpowiednich obszarach.
ODPOWIEDZ