Inis (Christian Martinez)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Inis

Post autor: Szaweł »

A wg. mnie wręcz przeciwnie. Cholernie mi się podoba :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Inis

Post autor: Szaweł »

Sorry za dubla, ale czy Rebel wypowiadał się już w kwestii polskiego wydania?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Inis

Post autor: AkitaInu »

Szaweł pisze:A wg. mnie wręcz przeciwnie. Cholernie mi się podoba :)
Mi ciężko powiedzieć, styl nawet spoko, ale te białe linie jakoś mi nie pasują, za bardzo się odznaczają od reszty grafik :) Mogły być czarne np. ;)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Inis

Post autor: REBEL.pl »

Szaweł pisze:Sorry za dubla, ale czy Rebel wypowiadał się już w kwestii polskiego wydania?
Tak, że musi zagrać w finalną wersję, bowiem prototyp, który grał kilka miesięcy temu nie była tą samą grą.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Inis

Post autor: Szaweł »

REBEL.pl pisze:
Szaweł pisze:Sorry za dubla, ale czy Rebel wypowiadał się już w kwestii polskiego wydania?
Tak, że musi zagrać w finalną wersję, bowiem prototyp, który grał kilka miesięcy temu nie była tą samą grą.
Nie mówicie 'nie' i to już jest coś :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 454
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Inis

Post autor: Zaan84 »

Właśnie obejrzałem recenzję Shut up and sit down. Zarówno Quinns jak i Paul są grą zachwyceni i stawiają ją wyżej niż Cyklady. Jak dla mnie to już o czymś świadczy. Jestem kupiony, czekam na polską wersję. Rebelu, ja czekam!
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Inis

Post autor: Szaweł »

Zaan84 pisze:Właśnie obejrzałem recenzję Shut up and sit down. Zarówno Quinns jak i Paul są grą zachwyceni i stawiają ją wyżej niż Cyklady. Jak dla mnie to już o czymś świadczy. Jestem kupiony, czekam na polską wersję. Rebelu, ja czekam!
Obejrzałem. Dorzuciłem jeszcze Dice Tower i McGuire i jaram się jeszcze bardziej. Rebelu, nie graj, wydaj. Wtedy gracie w PL wersję do woli :) Dla mnie zdecydowany must have.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Turnavine

Re: Inis

Post autor: Turnavine »

Do kolekcji pewnie nie powędruje z powodu Cyklad, ale zapowiada się ciekawie. Naprawdę podoba mi się, że Matagot wydaje takie bardzo zanurzone w klimacie gry w serii XXL.

Pewnie gra na zawsze pozostanie Inisem, ale miejcie w pamięci biednych Irlandczyków - czyta się to jak "Inish" co tutaj oznacza wyspę. ; )

Szkoda, że okładka nie pasuje za bardzo do reszty wykonania, ale grafiki są naprawdę ładne, wpasowują się w klimat, w wiele rzeczy są wpisane charakterystyczne symbole - harfa, triskelion, nawet na siłę można zauważyć, że czasem połączone kafle tworzą mniej więcej kształt Irlandii (a może to już moja fanaberia).
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Inis

Post autor: Szaweł »

Mam i Cyklady i Kometa i chcę mieć Inis. Pierwsze dwie są na tyle różne, że nie gryzą się w kolekcji, a trzecia wygląda na znowu różną od poprzedników, że w tej kolekcji znaleźć się musi.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Inis

Post autor: Piehoo »

Dokładnie, poza figurkami i tym samym wydawcą nie widzę podobieństw do Cyklad/Kemeta. Po recenzji SU&SD trochę przypomina Cosmic Encouter, tylko bez bezpośrednich negocjacji.
Grafika delikatnie mówiąc przedziwna.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Turnavine

Re: Inis

Post autor: Turnavine »

Nie chodzi o podobieństwo do Cyklad per se, ale pewną niszę, którą w kolekcji mi ta gra wypełnia (ale w przyszłości, jak będę mógł zawalić jedno pomieszczenie grami planszowymi to kto wie). ; )
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Inis

Post autor: Toomek »

Tak bardzo bierę ten tytuł. Nie mam Cyklad/Kemeta, a przy okazji kocham celtycka klimat. IMHO oprawa graficzna idealnie pasuje do tematu.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 145 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Inis

Post autor: Munchhausen »

Wystarczyła jedna recenzja od SU&SD i gra wskakuje na wishlistę. Grafiki na kartach wyglądają obłędnie, ale okładka jest arcyszpetna.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Inis

Post autor: Szaweł »

Munchhausen pisze:Wystarczyła jedna recenzja od SU&SD i gra wskakuje na wishlistę. Grafiki na kartach wyglądają obłędnie, ale okładka jest arcyszpetna.
Zgadzam się z każdym słowem Twojej wypowiedzi. Pisałem wcześniej, że mam nadzieję, że to nie finalna grafa, ale... no cóż... Z drugiej strony, grafiki na kartach są totalnie obłędne... trochę psychodeliczne jak stwierdzili w SU&SD.
Z drugiej strony, okładka też wali psychodlą po oczach a ja lubię psychodelę;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Inis

Post autor: Wincenty Jan »

Według mnie grafiki bardzo dobre. I okładka i elementy "planszy".
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Inis

Post autor: Szaweł »

Pozostaje tylko czekać na pozytywną reakcję Rebela po rozegraniu paru partii i nową zapowiedź :) Nie zakładam innego scenariusza niż to, że gra wyjdzie po polsku pytanie tylko kiedy? :) Pewnie szybciej niż 2 kwartał 2017 nie ma co liczyć.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Inis

Post autor: REBEL.pl »

Szaweł pisze:Pozostaje tylko czekać na pozytywną reakcję Rebela po rozegraniu paru partii i nową zapowiedź :) Nie zakładam innego scenariusza niż to, że gra wyjdzie po polsku pytanie tylko kiedy? :) Pewnie szybciej niż 2 kwartał 2017 nie ma co liczyć.
Prawdopodobnie wyjdzie po polsku, ale nie nakładem wydawnictwa Rebel :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Inis

Post autor: karawanken »

REBEL.pl pisze:
Szaweł pisze:Pozostaje tylko czekać na pozytywną reakcję Rebela po rozegraniu paru partii i nową zapowiedź :) Nie zakładam innego scenariusza niż to, że gra wyjdzie po polsku pytanie tylko kiedy? :) Pewnie szybciej niż 2 kwartał 2017 nie ma co liczyć.
Prawdopodobnie wyjdzie po polsku, ale nie nakładem wydawnictwa Rebel :)
Jestem ciekawy, kto was ubiegł :)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Inis

Post autor: Szaweł »

REBEL.pl pisze:
Szaweł pisze:Pozostaje tylko czekać na pozytywną reakcję Rebela po rozegraniu paru partii i nową zapowiedź :) Nie zakładam innego scenariusza niż to, że gra wyjdzie po polsku pytanie tylko kiedy? :) Pewnie szybciej niż 2 kwartał 2017 nie ma co liczyć.
Prawdopodobnie wyjdzie po polsku, ale nie nakładem wydawnictwa Rebel :)
A to żeście mnie zdziwili... Traktuję to trochę jak serię z Kemetem i Cykladami i aż dziwnie będzie mieć to z innego wydawnictwa...
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Inis

Post autor: Porchpeople »

Szaweł pisze:
REBEL.pl pisze:
Szaweł pisze:Pozostaje tylko czekać na pozytywną reakcję Rebela po rozegraniu paru partii i nową zapowiedź :) Nie zakładam innego scenariusza niż to, że gra wyjdzie po polsku pytanie tylko kiedy? :) Pewnie szybciej niż 2 kwartał 2017 nie ma co liczyć.
Prawdopodobnie wyjdzie po polsku, ale nie nakładem wydawnictwa Rebel :)
A to żeście mnie zdziwili... Traktuję to trochę jak serię z Kemetem i Cykladami i aż dziwnie będzie mieć to z innego wydawnictwa...
Bo to jest seria z Kemetem i Cykladami (inna tematyka, ale jeden cykl 'Gier XXL'). Dlatego też jestem w szoku..! Teraz pytanie: w takim razie kto ubiegł Rebela..? :)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Inis

Post autor: Szaweł »

Nie wiem czemu, ale pomyślałem od razu o GFP.

E: I Phalanxach;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Inis

Post autor: Błysk »

A czy ktoś wie, czy to w ogóle w ang wersji będzie w sklepach i jeśli tak, to kiedy?
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Inis

Post autor: Porchpeople »

Błysk pisze:A czy ktoś wie, czy to w ogóle w ang wersji będzie w sklepach i jeśli tak, to kiedy?
Było do kupienia na GenCon przedpremierowo- a podobno w sprzedaży detalicznej będzie za 2-3 miesiące (wersja angielska oczywiście).
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Inis

Post autor: Szaweł »

Skoro Rebel i GFP nie to Phalanxi, Baldar, Historyczni lub Galakta... Tych ostatnich zaraz wypytam na ich forum i w przyszły poniedziałek będziemy wiedzieli :)

E: Zapomniałem jeszcze o Trzewikowie;) Phalanxi i Galakta wypytani... Pobawmy się w szpiegów? :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Inis

Post autor: karawanken »

To ja obstawiam Portal :D
Uwielbiam takie dyskusję :D
ODPOWIEDZ