Rising Sun (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: AkitaInu »

Ziemko pisze:Czy ktos co zamawial 2+ sztuk dostal juz swoja paczke? Zastanawiam sie czy te wieksze po prostu nie przyjda pozniej... Takie to irytujace, jak wszyscy sie ciesza, a Ty dostajesz informacje od DPD ze coolmini jeszcze nie dostarczylo Twojej paczki im :/
Nie mam nic jeszcze.

Napewno DPD? bo chyba większość DHLem dostaje
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 331
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 167 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Arkhon »

Ziemko pisze:Czy ktos co zamawial 2+ sztuk dostal juz swoja paczke? Zastanawiam sie czy te wieksze po prostu nie przyjda pozniej... Takie to irytujace, jak wszyscy sie ciesza, a Ty dostajesz informacje od DPD ze coolmini jeszcze nie dostarczylo Twojej paczki im :/
Ze słowem "wszyscy" to bym się wstrzymał.
Bardzo wielu z nas, czeka wciąż na pojedyńcze paczki.

Update :

Paczka zniknela z systemu - dzwonie to inpost - paczka owszem ma wygenerowany nr i gotowa do nadania w uk od 1.02, ale fizycznie nie wyszla jeszcze od nich...

No to kurde pięknie.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: costi »

Welcome to Gamesquest...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Iesthir »

Arkhon pisze: Paczka zniknela z systemu - dzwonie to inpost - paczka owszem ma wygenerowany nr i gotowa do nadania w uk od 1.02, ale fizycznie nie wyszla jeszcze od nich...

No to kurde pięknie.
E tam... moja siedzi w UK od 25.01 z wygenerowanym numerem... A od 30.01 leży Rise of Moloch.

Pozostaje tylko czekać i sprawdzać śledzenie, bo Inpost to najgorsze co mogło się trafić. Status może się od razu na "W doręczeniu" i można kuriera przespać.

Tęsknię do DPD od którego dostawałem smsa jak tylko paczka przekroczyła polską granicę...
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Gatherey »

Ktoś ma jakieś spostrzeżenia na temat gry czy będziemy wałkować temat waszych paczek przez następne 10 stron?

Z tego, co widziałem na playthrough DT gra wygląda jak jakieś połączenie Puerto Rico z Blood Ragem, co nie wydaje się zupełnie ekscytujące. Ale nie zamówiłem, więc mówię to na podstawie w/w materiału.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: rattkin »

Ja np. jestem wniebowzięty, że te 5 pudel da się sensownie zmieścić do jednego, głównego - na styk, ale da się. Oczywiście, bez przesadnego pieszczenia się z tymi zwałami plastiku.

Postaram się zagrać wkrótce, choć, trzeba przyznać, biorąc pod uwagę jak wiele potencjalnie dobrych gier ostatnio spływa, RS, jest raczej z tylu kolejki.
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 331
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 167 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Arkhon »

Iesthir pisze:
Arkhon pisze: Paczka zniknela z systemu - dzwonie to inpost - paczka owszem ma wygenerowany nr i gotowa do nadania w uk od 1.02, ale fizycznie nie wyszla jeszcze od nich...

No to kurde pięknie.
E tam... moja siedzi w UK od 25.01 z wygenerowanym numerem... A od 30.01 leży Rise of Moloch.

Pozostaje tylko czekać i sprawdzać śledzenie, bo Inpost to najgorsze co mogło się trafić. Status może się od razu na "W doręczeniu" i można kuriera przespać.

Tęsknię do DPD od którego dostawałem smsa jak tylko paczka przekroczyła polską granicę...
A to się w 100% zgadza, miałem tak z matą, ból jest, niezależnie od tego czy tak updatuje system, czy tak szybko wysyłają.....
Cóż, pewnie byśmy więcej o grze "marudzili" jakbyśmy mieli już ją w rękach, póki co możemy pomarudzić o dostawie...
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Arius »

Ale to nie jest tak, że brak aktualizacji jest winą firmy kurierskiej.
Mój status w DHL wisi bez zmian. Wyjaśnili mi jak przedzwoniłem do nich.
Nadawca zarejestrował moją przesyłkę, ale jeszcze fizycznie im tej paczki do wysłania nie dał.
Trudno więc ich winić, że coś czego jeszcze fizycznie nie mają, nie dostarczyli. I status też się zmienić nie może z tego powodu.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Iesthir »

Arius pisze:Ale to nie jest tak, że brak aktualizacji jest winą firmy kurierskiej.
Mój status w DHL wisi bez zmian. Wyjaśnili mi jak przedzwoniłem do nich.
Nadawca zarejestrował moją przesyłkę, ale jeszcze fizycznie im tej paczki do wysłania nie dał.
Trudno więc ich winić, że coś czego jeszcze fizycznie nie mają, nie dostarczyli. I status też się zmienić nie może z tego powodu.
Bo to prawda w przypadku DHL. W przypadku Inpostu też. Tyle, że różnica jest taka, że DHL informuje Cię smsem o tym, że paczka trafiła do sieci DHL Polska a potem, że jest w doręczeniu. Nawet bez tych smsów masz w śledzeniu dużo wcześniej informację o tym, że paczka wyszła od nadawcy itd. bo aktualizują status na bieżąco.

Z Inpostem jest ten problem, że po pierwsze paczka nie zawsze znajdowana jest w ich systemie (O dziwo, jak sprawdzam przez telefon zawsze znajduje. Jak sprawdzam na komputerze już losowo), po drugie ich statusy aktualizowane są w sposób absurdalny. Jak wysłali do mnie paczkę z Zombicide Green Horde (więc świeża sprawa), wyglądało to tak, że wieczorem status był "Przygotowano do nadania" a rano już "W doręczeniu". Tak jak by paczka teleportowała się od nadawcy prosto do sortowni Ipostu w Warszawie z całkowitym pominięciem kroków pośrednich.
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Shimrod »

Dzisiaj wieczorem gramy, więc kilka wrażeń z unboxingu.

Po otwarciu pudła, oczom ukazują się standardowe dla CMON plastikowe wypraski, tu i ówdzie popakowane dodatkowo w kartonowe pudełka. Jakość wykonania świetna - figurki pełne detali, żetony i znaczniki drukowane na grubej tekturze, a plansza na jeszcze grubszej. Najsłabiej wypadają zasłonki graczy, z cieniutkiej tektury, niemniej swoje zadanie spełnią. Moje niektóre figurki trochę się poodkształcały - dotyczy to modeli z cienkimi długimi elementami, jak laski czy włócznie. Nie uznaję tego jednak za problem.
Idealnie jednak nie jest - wypraska nie przewiduje kart w koszulkach, wgłębienie jest dopasowane stricte pod karty z minimalnym tylko luzem. Być może koszulki pro-fit by się zmieściły, ale takimi nie dysponuję, a Arcane Tinmen od razu odpadają. Co ciekawe, tak samo jest z kartami w Daimyo Box'ie, ale na przykład plastikowe płytki rozkazów mają sporo luzu...
Dodatkowo wypraski podstawki nie zawierają miejsca na monety, czy tekturowe elementy, ja swoje upchnąłem w kartonie z potworami, tam wypraska ma od spodu sporo luzu. Za taką cenę wydawca mógłby to jakoś zrealizować, zwłaszcza, że już Daimyo Box ma wszystko pięknie zorganizowane. Innymi słowy lekki niesmak pozostał.
Jeśli chodzi o Daimyo Box, to poza elementami KS exclusive, zawiera też miejsca na umieszczenie zawartości z dodatków Kami Unbound i Monster Packa. Na razie planujemy zagrać tylko w podstawkę, żeby jako tako poznać zasady gry przed jej rozszerzaniem, więc nic tam jeszcze nie przerzucałem, ale w oczy rzuca się brak jakiejkolwiek instrukcji, co i gdzie włożyć. Być może znajdę coś w internecie, a jeśli nie, trzeba będzie pokombinować.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
ajvven
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:02
Lokalizacja: Nadolice Wielkie koło Wrocławia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: ajvven »

Iesthir pisze:
Arius pisze:Ale to nie jest tak, że brak aktualizacji jest winą firmy kurierskiej.
Mój status w DHL wisi bez zmian. Wyjaśnili mi jak przedzwoniłem do nich.
Nadawca zarejestrował moją przesyłkę, ale jeszcze fizycznie im tej paczki do wysłania nie dał.
Trudno więc ich winić, że coś czego jeszcze fizycznie nie mają, nie dostarczyli. I status też się zmienić nie może z tego powodu.
Bo to prawda w przypadku DHL. W przypadku Inpostu też. Tyle, że różnica jest taka, że DHL informuje Cię smsem o tym, że paczka trafiła do sieci DHL Polska a potem, że jest w doręczeniu. Nawet bez tych smsów masz w śledzeniu dużo wcześniej informację o tym, że paczka wyszła od nadawcy itd. bo aktualizują status na bieżąco.

Z Inpostem jest ten problem, że po pierwsze paczka nie zawsze znajdowana jest w ich systemie (O dziwo, jak sprawdzam przez telefon zawsze znajduje. Jak sprawdzam na komputerze już losowo), po drugie ich statusy aktualizowane są w sposób absurdalny. Jak wysłali do mnie paczkę z Zombicide Green Horde (więc świeża sprawa), wyglądało to tak, że wieczorem status był "Przygotowano do nadania" a rano już "W doręczeniu". Tak jak by paczka teleportowała się od nadawcy prosto do sortowni Ipostu w Warszawie z całkowitym pominięciem kroków pośrednich.
Masakra ile w tym wątku dotyczącym Rising Sun jest na temat DPD, DHL i Inpost oraz statusu paczek. Chciałem poczytać o grze, dowiedzieć się jak pierwsze wrażenia (sam gry nie posiadam) a czytam o tym u kogo jaki jest status w firmie kurierskiej.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: rattkin »

Taka jest konsekwencja posiadania jednego wątku na grę, tego się nie uniknie, stety, czy niestety.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 556 times
Been thanked: 866 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Galatolol »

Jest dział Finansowanie społecznościowe do takich rzeczy.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2018, 09:51 przez Galatolol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: costi »

Fota jak co włożyć do Daimyo boxa jest w jednym z update na KS.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Skywarden »

Zamiast marudzić przywyknij do tego, że ten wątek stworzyli i napędzają ludzie, którzy zainwestowali swoje pieniądze ileś miesięcy temu, żeby mieć ta grę w pełnym wydaniu i w okresie dostarczania gier do wspierających rządzi sie on własnymi prawami. Akurat teraz wszyscy żyjemy tym gdzie są nasze paczki z grą (z wyjątkiem kilku szczęśliwców). Jak już je dostaniemy wątek wróci do normalnego trybu ;)
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Shimrod »

costi pisze:Fota jak co włożyć do Daimyo boxa jest w jednym z update na KS.
Faktycznie, znalazłem, dzięki.

Wrażenia po pierwszej 3 osobowej rozgrywce (którą masakrycznie wtopiłem zajmując ostatnie miejsce): gra się całkiem przyjemnie, ilość wyborów powala. Nie polecam dla kogokolwiek z paraliżem decyzyjnym. Zupełnie inne odczucia niż przy Blood Rage, chociaż czuć coś co nazwałbym "duchem Langa" :wink: Gra mimo figurek i wyglądu działa jak rasowe euro. Jutro powtórka, tym razem w 4 osoby.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Gatherey »

Po tym, jak temat kurierów ucichł - jestem ciekaw wrażeń z rozgrywki. Niby cośtam było pisane na grupie na FB, ale jak dla mnie to zbyt mała próbka opinii, by zdecydować się na tak/nie. Ktoś chętny się podzielić?
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 331
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 167 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Arkhon »

Gatherey pisze:Po tym, jak temat kurierów ucichł - jestem ciekaw wrażeń z rozgrywki. Niby cośtam było pisane na grupie na FB, ale jak dla mnie to zbyt mała próbka opinii, by zdecydować się na tak/nie. Ktoś chętny się podzielić?
Ogromna większość osób wciąż czeka na przesyłkę, tak więc nie mamy Ci z czego spłodzić opinii, chyba, że po oglądanych gameplay chcesz.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: AkitaInu »

Gatherey pisze:Po tym, jak temat kurierów ucichł - jestem ciekaw wrażeń z rozgrywki. Niby cośtam było pisane na grupie na FB, ale jak dla mnie to zbyt mała próbka opinii, by zdecydować się na tak/nie. Ktoś chętny się podzielić?
Do mnie w końcu dotarło, dzisiaj zagramy na 3 osoby. W niedziele jak się uda na 6.

Naiszę ;)
Ziemko
Posty: 19
Rejestracja: 09 wrz 2017, 15:04

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Ziemko »

Ja niestety nadal jeszcze nie, pisalem do supportu coolmini, dpd - powiedzieli, ze wystawili ten list przewozowy zanim dostali jeszcze towar, natomiast cmon od 26.01 nie ma zadnej zmiany statusu. Napisalem teraz do supportu EU retailera, gdzie do cholery jest moja paczka.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Curiosity »

Ziemko pisze:Napisalem teraz do supportu EU retailera, gdzie do cholery jest moja paczka.
Z kulturalnym człowiekiem to aż miło popisać :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1212
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Deem »

Curiosity pisze:
Ziemko pisze:Napisalem teraz do supportu EU retailera, gdzie do cholery jest moja paczka.
Z kulturalnym człowiekiem to aż miło popisać :)
Oj tam, oj tam, chłopak się zagotował, bo przecież wszystkie gry z KS zawsze przychodzą do wszystkich w tym samym dniu, a on już pół roku czeka. Oh wait...
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: sewhoe »

Deem pisze:Oj tam, oj tam, chłopak się zagotował, bo przecież wszystkie gry z KS zawsze przychodzą do wszystkich w tym samym dniu, a on już pół roku czeka. Oh wait...
Tym bardziej że Rising Sun oryginalnie miał być w kwietniu 2018 :)
ajvven
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:02
Lokalizacja: Nadolice Wielkie koło Wrocławia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: ajvven »

Ziemko pisze:Ja niestety nadal jeszcze nie, pisalem do supportu coolmini, dpd - powiedzieli, ze wystawili ten list przewozowy zanim dostali jeszcze towar, natomiast cmon od 26.01 nie ma zadnej zmiany statusu. Napisalem teraz do supportu EU retailera, gdzie do cholery jest moja paczka.
Chyba srednio to nas wszystkich interesuje gdzie piszes, jaki jest nr paczki albo ktory kurier zawalil z dostawa. Blagam, dziel sie tym z bliskimi lub w innych sekcjach. Szukamy informacji o samej grze E.Langa. A jak juz musisz to przeciez jest watek w sekcji kickstarter.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: bubu »

ajvven pisze: Chyba srednio to nas wszystkich interesuje gdzie piszes, jaki jest nr paczki albo ktory kurier zawalil z dostawa. Blagam, dziel sie tym z bliskimi lub w innych sekcjach. Szukamy informacji o samej grze E.Langa. A jak juz musisz to przeciez jest watek w sekcji kickstarter.
To ja w takim razie napiszę, że o dostawie gry niewiele wiem ale mata powinna dzisiaj dojść.
ODPOWIEDZ