Rising Sun (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Gatherey »

Pawiszon15 pisze:Po kolei
1. Tak monster pack zwiększa po prostu regrywalność przez dodanie nowych potworów, które możesz zamienić z tymi znajdującymi się w podstawce.
2. Myślę, że raczej nazwałbym to dotakową warstwą strategiczną, czyniącą tę grę nieco głębszą. Działają w ten sposób, że gdy wygrywasz kapliczkę któregoś boga to oprócz korzyści z nią związancyh czyli np.: 2 roninów, 2 piniążków czy podskoczenia o jeden w torze honoru; dostajesz figurkę tego bóstwa. Figurki bóstw mają różne efekty, wpływając często tylko na prowincję, w której się znadują. Na przykład figurka boga, tego co daje 2 roninów powoduje, że w czasie walki ronini mają dwa siły w tej prowincji gdzie on się znajduje. Warto wspomnieć, że te efekty wpływają nie tylko na posiadacza danego boga, ale na wszystkich graczy, znajdujących się w tej prownicji gdzie jest dany bóg. Generalnie ciekawa sprawa, jeszcze nie miałem okazji testować

Pozdrawiam
Ten kami daje podskok do samej góry na honorze :)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: costi »

A dokładniej ta kami, bo Amaterasu jest kobietą ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: mczlonka »

Czyli jednak Daiymo Box wygrywa...

W takim razie mam ostatnie pytania co do tego pudełka:

1. Jak bardzo ten plastik pomaga w rozgrywce? I nie pytam tu o wizualną stronę, bo wiadomo, że ładniej to na stole wygląda. Jak dla mnie np. plastik z KS Blood Rage był zbędny (tylko kilka żetonów gry i żetony klanów).
2. Jak dodatkowy klan wypada w porównaniu z tymi z podstawki? Ciekawe ma właściwości?
3. Jak często w grze wchodzą potwory? Jak wygląda wprowadzenie potworów z tego pudełka do gry (np. miesza się karty z tymi z podstawki, czy np. wyjmuje się kilka kart, żeby zastąpić je, tak żeby liczba kart zgadzała się)? I jak często zdarzy się, że wejdzie akurat potwór z tego pudełka?
Awatar użytkownika
Pawiszon15
Posty: 36
Rejestracja: 08 kwie 2017, 08:35
Has thanked: 17 times
Been thanked: 4 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Pawiszon15 »

Gatherey pisze:
Pawiszon15 pisze:Po kolei
1. Tak monster pack zwiększa po prostu regrywalność przez dodanie nowych potworów, które możesz zamienić z tymi znajdującymi się w podstawce.
2. Myślę, że raczej nazwałbym to dotakową warstwą strategiczną, czyniącą tę grę nieco głębszą. Działają w ten sposób, że gdy wygrywasz kapliczkę któregoś boga to oprócz korzyści z nią związancyh czyli np.: 2 roninów, 2 piniążków czy podskoczenia o jeden w torze honoru; dostajesz figurkę tego bóstwa. Figurki bóstw mają różne efekty, wpływając często tylko na prowincję, w której się znadują. Na przykład figurka boga, tego co daje 2 roninów powoduje, że w czasie walki ronini mają dwa siły w tej prowincji gdzie on się znajduje. Warto wspomnieć, że te efekty wpływają nie tylko na posiadacza danego boga, ale na wszystkich graczy, znajdujących się w tej prownicji gdzie jest dany bóg. Generalnie ciekawa sprawa, jeszcze nie miałem okazji testować

Pozdrawiam
Ten kami daje podskok do samej góry na honorze :)
Ehhh... No dobra, lepiej teraz było się dowiedzieć o błędzie niż na przykład po jeszcze 10 grach :p
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Michałku »

costi pisze:A dokładniej ta kami, bo Amaterasu jest kobietą ;)
Kopernik też była kobietą
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: AkitaInu »

mczlonka pisze:Czyli jednak Daiymo Box wygrywa...

W takim razie mam ostatnie pytania co do tego pudełka:

1. Jak bardzo ten plastik pomaga w rozgrywce? I nie pytam tu o wizualną stronę, bo wiadomo, że ładniej to na stole wygląda. Jak dla mnie np. plastik z KS Blood Rage był zbędny (tylko kilka żetonów gry i żetony klanów).
2. Jak dodatkowy klan wypada w porównaniu z tymi z podstawki? Ciekawe ma właściwości?
3. Jak często w grze wchodzą potwory? Jak wygląda wprowadzenie potworów z tego pudełka do gry (np. miesza się karty z tymi z podstawki, czy np. wyjmuje się kilka kart, żeby zastąpić je, tak żeby liczba kart zgadzała się)? I jak często zdarzy się, że wejdzie akurat potwór z tego pudełka?
Ad. 1. Zostają w sumie same potwory tak naprawde jeżeli chodzi o plastik :) A wiadomo, czym więcej tym lepiej. Dodatkowo plastikowe tabliczki rozkazów - to jest genialne :) Te tekturowe jak ich nie zabezpieczysz to po kilku grach będąwyglądać tragicznie.
Ad 2. Tak, ciekawe. Kolega wczoraj nim grał i miał całkiem dobrą strategię ale kontrowaliśmy go :) Oczywiście każdy kontrował każdego, nikt się na foxie nie skupiał ;)
Ad. 3. Liczba potworów nie musi się zgadzać, tzn można po prostu dołożyć 2 losowe potwory na sezon z tych dodatkowych i to wszystko :) W grze potwory wychodzą tak często jak ktoś je kupi, po prostu.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Fiacik »

AkitaInu pisze:
mczlonka pisze:Czyli jednak Daiymo Box wygrywa...

Ad. 1. Zostają w sumie same potwory tak naprawde jeżeli chodzi o plastik :) A wiadomo, czym więcej tym lepiej. Dodatkowo plastikowe tabliczki rozkazów - to jest genialne :) Te tekturowe jak ich nie zabezpieczysz to po kilku grach będąwyglądać tragicznie.
Właśnie się nad tym zastanawiałem, jakieś pomysły jak to zabezpieczyć bo będzie powtórka z Cyklad.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: AkitaInu »

Jeszcze jedna sprawa:

Graliśmy wczoraj w 6 osób. Dość długo zeszło ale było w tym tłumaczenie, kilka fajek, jedzenie i kąpanie małego dziecka ;-) Trwało to ok 4 godzin.

A grało się ZA-JE-BI-ŚCIE ;)

Naprawde polecam jako główne danie wieczoru na 6 osób.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: bukimi »

AkitaInu pisze:Jeszcze jedna sprawa:

Graliśmy wczoraj w 6 osób. Dość długo zeszło ale było w tym tłumaczenie, kilka fajek, jedzenie i kąpanie małego dziecka ;-) Trwało to ok 4 godzin.

A grało się ZA-JE-BI-ŚCIE ;)

Naprawde polecam jako główne danie wieczoru na 6 osób.
Jak na 6 osób i wszystkie te przerwy, to 4 godziny to jest bardzo poprawny czas. Przy "Osadnicy: Imperium" można tyle spędzić w 4 osoby :|
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
sasquach
Posty: 1821
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

Pawiszon15 pisze:Po kolei
1. Tak monster pack zwiększa po prostu regrywalność przez dodanie nowych potworów, które możesz zamienić z tymi znajdującymi się w podstawce.
Nie zamieniasz, a dodajesz do puli jako dodatkowe karty.
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Arkhon »

bukimi pisze:
AkitaInu pisze:Jeszcze jedna sprawa:

Graliśmy wczoraj w 6 osób. Dość długo zeszło ale było w tym tłumaczenie, kilka fajek, jedzenie i kąpanie małego dziecka ;-) Trwało to ok 4 godzin.

A grało się ZA-JE-BI-ŚCIE ;)

Naprawde polecam jako główne danie wieczoru na 6 osób.
Jak na 6 osób i wszystkie te przerwy, to 4 godziny to jest bardzo poprawny czas. Przy "Osadnicy: Imperium" można tyle spędzić w 4 osoby :|
Nie to bym marudził, ale w 5 osób nie zaszaleliśmy dłużej (kilkukrotnie) niż 2g 30min i to z przerwami.
Spodziewam się w obytym gronie, że 6 osobowe partie zleca do 2g lub lepiej.

Inna sprawa, że przez "automatyczny ostatni sojusz w grach z parzystą ilością graczy" oraz jeden mandat mniej zagrany przez połowe graczy, przez cała rozgrywkę rzecz jasna (przy 6 osobach), grałbym max w 5 osób, imho najoptymalniejsza ilość (choć 4ka jest bardzo ok też, tylko te dwa sojusze...)

W grze praktycznie nie opłaca się być celowo bez sojuszu, no już naprawdę by trza było chcieć zagrać jako ostatni ten betrayal, będąc na szczycie honor tracku, a i nawet wtedy to szału nie ma
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Szaweł »

Portal zapowiedział wydanie dodatków! Brawo!
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
ribik
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2005, 09:39
Lokalizacja: Jasło
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: ribik »

Szaweł pisze:Portal zapowiedział wydanie dodatków! Brawo!
Wolałbym pudło typu wszystko w jednym.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Szaweł »

Wszystkim nie dogodzisz :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Szaweł »

Właśnie otrzymałem przesyłkę od Portalu. Zapakowana w miarę pancernie. Gra faktycznie wygląda pięknie, już nie mogę się doczekać pierwszej rozgrywki. Zastanawiam się, czy jest jakiś wariant na 2 graczy czy zostaje zagrać dwoma klanami?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: AkitaInu »

Szaweł pisze:Właśnie otrzymałem przesyłkę od Portalu. Zapakowana w miarę pancernie. Gra faktycznie wygląda pięknie, już nie mogę się doczekać pierwszej rozgrywki. Zastanawiam się, czy jest jakiś wariant na 2 graczy czy zostaje zagrać dwoma klanami?
Nie ma wariantu na 2 graczy. Granie dwoma klanami tez bedzie bez sensu, sam ze soba sojusze bedziesz robil? :)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: costi »

Na BGG jest chyba jakiś wariant z AI na 1/2 graczy.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: mckil »

Kiedy ma być wysyłka do sklepów? Chodzi oczywiście o wersję PL.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: czeczot »

AkitaInu pisze: 27 mar 2018, 12:48 Nie ma wariantu na 2 graczy. Granie dwoma klanami tez bedzie bez sensu, sam ze soba sojusze bedziesz robil? :)
Przynajmniej będzie miał gwarancje że go sojusznik nie zdradzi :)
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: michalldz90 »

czy Dayimo Box bedzie wydany przez Portal ?
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: czeczot »

michalldz90 pisze: 27 mar 2018, 21:57 czy Dayimo Box bedzie wydany przez Portal ?
Nie, to jest kickstarter exclusive i był dostępny tylko i wyłącznie w czasie kampanii.
ajvven
Posty: 126
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:02
Lokalizacja: Nadolice Wielkie koło Wrocławia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: ajvven »

Fiacik pisze: 19 mar 2018, 11:46
AkitaInu pisze:
mczlonka pisze:Czyli jednak Daiymo Box wygrywa...

Ad. 1. Zostają w sumie same potwory tak naprawde jeżeli chodzi o plastik :) A wiadomo, czym więcej tym lepiej. Dodatkowo plastikowe tabliczki rozkazów - to jest genialne :) Te tekturowe jak ich nie zabezpieczysz to po kilku grach będąwyglądać tragicznie.
Właśnie się nad tym zastanawiałem, jakieś pomysły jak to zabezpieczyć bo będzie powtórka z Cyklad.
Prosty sposob. Jedna paczka czerwonych FFG za 12 zl :) pasuja idealnie na te kafle. Polecam!
mrozy16
Posty: 292
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: mrozy16 »

mckil pisze: 27 mar 2018, 14:50 Kiedy ma być wysyłka do sklepów? Chodzi oczywiście o wersję PL.
Sklep w którym zamawiałem już gry ma i dziś zaczyna wysyłać.
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: pegzi »

Zajrzyjcie z nami do środka pudełka: http://dicelandblog.pl/unboxing-13-rising-sun/
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: buhaj »

Zagrane w 3 osoby. Świetnie się grało choć czuć, że tytuł rozwija skrzydła przy większej ilości zawodników.
ODPOWIEDZ