Rising Sun (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: bjago999 »

nightrunner pisze: 30 kwie 2018, 23:54 Fajnie wyszło, co prawda to nie figurki, ale na pewno spełniają swoją rolę. Czy mógłbyś gdzieś udostępnić spolszczone pliki zasłonki i kart z daimyo boxa?
Podbijam
Awatar użytkownika
planszowy dobromir
Posty: 14
Rejestracja: 02 sty 2018, 22:57
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: planszowy dobromir »

bjago999 pisze: 06 maja 2018, 09:12
nightrunner pisze: 30 kwie 2018, 23:54 Fajnie wyszło, co prawda to nie figurki, ale na pewno spełniają swoją rolę. Czy mógłbyś gdzieś udostępnić spolszczone pliki zasłonki i kart z daimyo boxa?
Podbijam
Pewnie, z tym, że to dopiero jak znajdę czas na stworzenie takiego pliku ;)
Wrzucę go wtedy na BGG - tam wypatrujcie :)
Awatar użytkownika
nightrunner
Posty: 131
Rejestracja: 03 sty 2013, 10:32
Has thanked: 3 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: nightrunner »

W wolnym czasie spolszczyłem we własnym zakresie - nie jest to zapewne poziom najwyższej jakości - ale może komuś się przyda:

https://boardgamegeek.com/filepage/1636 ... dlo-daimyo

Na razie jest sama zasłonka - do jutra powinny się zuploadować pliki potworów. Wszelkie uwagi mile widziane.

P.S. Jak wy znajdujecie takie fajne czcionki (jak np z oryginału Rising sun) ? Nawet jeśli dowiem się jak się nazywa taka czcionka to skąd ją pobrać? Żeby nie zaśmiecać wątku piszczie na priv. :)
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: bjago999 »

Z czcionkami nie pomoge, ale dziękuję za udostępnienie! Pozdrawiam
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: michalldz90 »

mam pytanie: jak wyglądają u was negocjacje przy zawieraniu sojuszy przy grze na 3ech, bo po pierwszej partii odnoszę wrażenie, że zawsze jest zmowa przeciwko osobie, która aktualnie ma najwięcej pkt. Chyba nawet ani raz nie doszło do obiecania monetek czy roninów za jakąś konkretną akcje. Może to wina pierwszej partii, ale obawiam się, że w tym składzie to będzie zawsze podobnie wyglądało.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: czeczot »

michalldz90 pisze: 14 maja 2018, 10:04 mam pytanie: jak wyglądają u was negocjacje przy zawieraniu sojuszy przy grze na 3ech, bo po pierwszej partii odnoszę wrażenie, że zawsze jest zmowa przeciwko osobie, która aktualnie ma najwięcej pkt. Chyba nawet ani raz nie doszło do obiecania monetek czy roninów za jakąś konkretną akcje. Może to wina pierwszej partii, ale obawiam się, że w tym składzie to będzie zawsze podobnie wyglądało.
A czy to źle? Partia jest bardziej wyrównana. Gorzej by było jak by ciągle te same 2 osoby były w sojuszu.
Arius
Posty: 1411
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 296 times
Been thanked: 159 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Arius »

michalldz90 pisze: 14 maja 2018, 10:04 mam pytanie: jak wyglądają u was negocjacje przy zawieraniu sojuszy przy grze na 3ech, bo po pierwszej partii odnoszę wrażenie, że zawsze jest zmowa przeciwko osobie, która aktualnie ma najwięcej pkt. Chyba nawet ani raz nie doszło do obiecania monetek czy roninów za jakąś konkretną akcje. Może to wina pierwszej partii, ale obawiam się, że w tym składzie to będzie zawsze podobnie wyglądało.
Kwestia ogrania i się nauczą, że nie tylko posiadane punkty mają znaczenie (chyba, że jeden gracz ma +50-60 więcej). Ale kupione karty, zebrane płytki pod sety, sytuacja na planszy.
Nie raz widziałem sytuację, że gracz mający najmniej punktów w zimę skakał na 1-2 miejsce.
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: buhaj »

Zagrywanie rozkazów (liczby to nr gracza, 1 to pierwszy, 2 to drugi, itd):

3p
1 2 3 Kami 1 2 Kami 3 1 Kami Wojna (W)
2 3 1 Kami 2 3 Kami 1 2 Kami W
3 1 2 Kami 3 1 Kami 2 3 Kami W

1= 7 rozkazów (dalej pisane juz tylko liczbą), 2= 7, 3=7

4p
1 2 3 Kami 4 1 Kami 2 3 Kami W
4 1 2 Kami 3 4 Kami 1 2 Kami W
3 4 1 Kami 2 3 Kami 4 1 Kami W

1=6, 2=5, 3=5, 4= 5

5p
1 2 3 Kami 4 5 Kami 1 2 Kami W
3 4 5 Kami 1 2 Kami 3 4 Kami W
5 1 2 Kami 3 4 Kami 5 1 Kami W

1= 5, 2=4, 3=4, 4=4, 5=4

6p
1 2 3 Kami 4 5 Kami 6 1 Kami W
2 3 4 Kami 5 6 Kami 1 2 Kami W
3 4 5 Kami 6 1 Kami 2 3 Kami W

1=4, 2=4, 3= 4, 4=3, 5=3, 6=3
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: buhaj »

Jak sobie to tak analizuje to trochę wychodzi mi, że bonsai w grze na 5 i 6 osób ma ciężkie zadanie jak gra bez sojusznika
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: zaki850 »

buhaj pisze: 16 maja 2018, 14:00 Jak sobie to tak analizuje to trochę wychodzi mi, że bonsai w grze na 5 i 6 osób ma ciężkie zadanie jak gra bez sojusznika
Coś tu nie gra - dlaczego w grze 4P gracz nr 4 zaczyna drugi sezon? Przecież gra idzie zgodnie z ruchem wskazówek - powinien zaczynać drugi gracz.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2018, 13:27 przez zaki850, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Gambit »

zaki850 pisze: 17 maja 2018, 12:45
buhaj pisze: 16 maja 2018, 14:00 Jak sobie to tak analizuje to trochę wychodzi mi, że bonsai w grze na 5 i 6 osób ma ciężkie zadanie jak gra bez sojusznika
Coś tu nie gra - dlaczego w grze 4P gracz nr 4 zaczyna drugi sezon? Przecież gra idzie zgodnie z ruchem wskazówek - powinien zaczynać drugi gracz (czyli drugi od dołu na torze honoru).
Bo gra idzie cały czas zgodnie z ruchem wskazówek zegara, bazując na ustawieniu początkowym. Zmiana sezonu nie oznacza przeskoczenia czyjejś kolejki. Pierwszy sezon kończył gracz nr 3, więc drugi sezon zaczyna gracz następny w kolejce - nr 4.
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: zaki850 »

Gambit pisze: 17 maja 2018, 12:49
zaki850 pisze: 17 maja 2018, 12:45
buhaj pisze: 16 maja 2018, 14:00 Jak sobie to tak analizuje to trochę wychodzi mi, że bonsai w grze na 5 i 6 osób ma ciężkie zadanie jak gra bez sojusznika
Coś tu nie gra - dlaczego w grze 4P gracz nr 4 zaczyna drugi sezon? Przecież gra idzie zgodnie z ruchem wskazówek - powinien zaczynać drugi gracz (czyli drugi od dołu na torze honoru).
Bo gra idzie cały czas zgodnie z ruchem wskazówek zegara, bazując na ustawieniu początkowym. Zmiana sezonu nie oznacza przeskoczenia czyjejś kolejki. Pierwszy sezon kończył gracz nr 3, więc drugi sezon zaczyna gracz następny w kolejce - nr 4.
Oł fak, rzeczywiście. To źle graliśmy, dzięki ;)
Awatar użytkownika
nightrunner
Posty: 131
Rejestracja: 03 sty 2013, 10:32
Has thanked: 3 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: nightrunner »

Hej, jakby kogoś interesowało to wrzuciłem na bgg spolszczone zestawy kart Pór Roku Statku i Góry:

https://boardgamegeek.com/filepage/1642 ... tku-i-gory

do jutra powinna się już całość zuploadować na ichniejszym serwerze :)

Jakość słaba z uwagi, że grafiki kart są ze zdjęcia zrobionego komórką, ale zawsze coś.

Smacznego :)
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

nightrunner pisze: 22 maja 2018, 18:24 Hej, jakby kogoś interesowało to wrzuciłem na bgg spolszczone zestawy kart Pór Roku Statku i Góry:

https://boardgamegeek.com/filepage/1642 ... tku-i-gory

do jutra powinna się już całość zuploadować na ichniejszym serwerze :)

Jakość słaba z uwagi, że grafiki kart są ze zdjęcia zrobionego komórką, ale zawsze coś.

Smacznego :)
Fonta którego szukacie, do przypisów:
https://typekit.com/fonts/metallophile-sp8
Font do tytułu
https://www.whatfontis.com/FBR_YWFT-Expos-Regular.font

Zastanawiał sie ktoś z was co zrobić z kafelkami rozkazów? z daimyo, tłumaczycie je czy zostawiacie jak są, a może gracie kartonikami z podstawki?, naklejka zasłaniająca nazwę? :), czy macie jakies lepsze rozwiązania
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

Szukam spolszczenia do Daimyo boxa, widziałem wersje na BGG, jest niezła, Skan bardzo dobrej rozdzielczości, ale kolorystycznie przyżółcona, zostały użyte niewłaściwe fonty, oraz amatorsko wklejony tekst kosztem elementów tła.
Widziałem wersje Pomysłowego Dobromiła, jest bardzo dobra, ale kolorystycznie nie pasuje, drukowany na innym typie papieru niż oryginał, oraz ze zdjęć, przez co pewne elementy są niewidoczne, a kolory i kontrasty nieco oszukane.

moja niedopracowana wersja zasłonki, użyłem skanu z BGG, fontów, które podałem wam wcześniej, dostosowałem je do Portalowskich zasłonek, bo jak się okazało CMON, nazwe klanu podawał z dużych liter a tekst klan z małych, różnice widać, po literach "K" i "A", Portal wpisał wszystko z dużych, poprawiłem kolorystykę, oraz przepisałem wszystko w tekst, ponieważ krzywe lepiej się drukują niż zrastrowany tekst, jest ostrzejszy. Planuje zasłonkę wydrukować w MB Print jak by co.

https://zapodaj.net/1e851239061b9.png.html


potrzebuje oryginalnego skanu z przed modyfikacji autora wersji BGG, ponieważ, chce odzyskać wymazane elementy z oryginalnej zasłonki, po tym zabiorę się za karty. :)
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: pegzi »

Nasza recenzja gry na chłodno: https://dicelandblog.pl/recenzja-137-rising-sun/
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

ktoś ma informacje o użytym papierze do kart i zasłonek klanu?

zgaduje, ze do kart to 300gm-350gm biały semi mat
a do zasłonek 400-450 biały semi mat z strukturą lnu

może ktoś ma te informacje, i chciałby sie podzielić :)
deco200
Posty: 68
Rejestracja: 30 kwie 2017, 23:12
Has thanked: 23 times
Been thanked: 11 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: deco200 »

Wlasnie zmierza do mnie Rising Sun i w zwiazku tym mam do was pytanie. Pamietam, ze dotarlem kiedys do informacji (wydawalo mi sie, ze na tym forum, ale teraz za zadne skarby nie potrafie tego odnalezc), ze do Rising Sun oprocz zakupienia koszulek 57,5x89 i 70x120 warto rowniez zaopatrzyc sie w dodatkowe koszulki, poniewaz sa pewne elementy gry, z ktorych dosyc latwo i szybko schodzi farba. No i wlasnie nie moge sobie przypomniec jakie to byly elementy (wydaje mi sie, ze kafle rozkazow politycznych) i jakimi koszulkami mozna by je zabezpieczyc.

Czy ktos moglby mi udzielic takiej informacji? Mam nadzieje, ze nie okaze sie, ze pomylilem gry i w Rising Sun o niczym takim nigdy nie bylo mowy :D
kendzikk
Posty: 36
Rejestracja: 11 mar 2015, 13:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 4 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: kendzikk »

Tak, chodziło o kafle rozkazów, podobno czerwone FFG pasują.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

deco200 pisze: 09 lip 2018, 11:45 Wlasnie zmierza do mnie Rising Sun i w zwiazku tym mam do was pytanie. Pamietam, ze dotarlem kiedys do informacji (wydawalo mi sie, ze na tym forum, ale teraz za zadne skarby nie potrafie tego odnalezc), ze do Rising Sun oprocz zakupienia koszulek 57,5x89 i 70x120 warto rowniez zaopatrzyc sie w dodatkowe koszulki, poniewaz sa pewne elementy gry, z ktorych dosyc latwo i szybko schodzi farba. No i wlasnie nie moge sobie przypomniec jakie to byly elementy (wydaje mi sie, ze kafle rozkazow politycznych) i jakimi koszulkami mozna by je zabezpieczyc.

Czy ktos moglby mi udzielic takiej informacji? Mam nadzieje, ze nie okaze sie, ze pomylilem gry i w Rising Sun o niczym takim nigdy nie bylo mowy :D
Według mnie - Chimera z Maydaya, jest za duża do kart RS, weź FFG Zielone Standard american, ładnie dopasowane są po bokach, a z góry nadmiar uciąć nożyczkami :D -nie ma kart zbyt dużo, a efekt jest bardzo dobry
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: yac00b »

Czy ktoś zakupił (w rozsądnej cenie) lub zrobił jakiś ciekawy insert do RS w wersji KS?
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Gatherey »

Ja po lekkim przesegregowaniu i pocięciu plastiku od potworów dałem radę spakować wszystko (podstawka + Daimyo + dynasty invasion) to pudełek po podstawce i daimyo. Mała to oszczędność, ale chyba więcej się nie da.
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: yac00b »

Nawet nie chodzi mi o oszczędność miejsca. Bardziej chodzi mi o przyspieszenie setupu ;)
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

yac00b pisze: 24 lip 2018, 13:56 Nawet nie chodzi mi o oszczędność miejsca. Bardziej chodzi mi o przyspieszenie setupu ;)

Z najlepszych insertów na rynku
https://go7gaming.com/product/rsun-001-for-rising-sun/

Jeazcze jest folded space na ksie
Połowe tańszy
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: yac00b »

Jareks1985 pisze: 24 lip 2018, 14:06
yac00b pisze: 24 lip 2018, 13:56 Nawet nie chodzi mi o oszczędność miejsca. Bardziej chodzi mi o przyspieszenie setupu ;)

Z najlepszych insertów na rynku
https://go7gaming.com/product/rsun-001-for-rising-sun/

Jeazcze jest folded space na ksie
Połowe tańszy
Faktycznie go7gaming wygląda bardzo ciekawie. Szkoda tylko, że koszt razem z wysyłką z USA to jakieś $170. Nie widzę dostępności w Europie z bardziej rozsądną ceną.
ODPOWIEDZ