Rising Sun (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: mauserem »

Gatherey pisze: 12 kwie 2018, 16:05 Powiedzcie jeszcze, że Klan Lisa my symptom Lokiego z BR albo Khorne'a z Chaosu to chyba pęknę ze śmiechu :lol:
nie, nie ma - to po prostu frakcja wymagająca myślenia "out of box" przez przeciwników
a Loki w BR jest po prostu zepsuty :mrgreen:
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Gatherey »

mauserem pisze: 12 kwie 2018, 16:16
Gatherey pisze: 12 kwie 2018, 16:05 Powiedzcie jeszcze, że Klan Lisa my symptom Lokiego z BR albo Khorne'a z Chaosu to chyba pęknę ze śmiechu :lol:
nie, nie ma - to po prostu frakcja wymagająca myślenia "out of box" przez przeciwników
a Loki w BR jest po prostu zepsuty :mrgreen:
Owszem, ale jest też druga strona medalu - Lis nie benefituje z niektórych kart, z Kamiego itd, więc każdy kij ma dwa końce :p no i trzeba mieć dobrze zaplanować fazę wojny, bo lis będzie brał udział prawdopodobnie w każdej walce, więc nie ma autopilota.
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

Gatherey pisze: 12 kwie 2018, 16:05 Powiedzcie jeszcze, że Klan Lisa my symptom Lokiego z BR albo Khorne'a z Chaosu to chyba pęknę ze śmiechu :lol:
Lis, Loki i Khorn to taki papierek lakmusowy u Langa. Wiesz, że jeszcze sporo nauki przed Tobą jak twierdzisz, że są przegięci/zepsuci ;)
Majkel89
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:59
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Majkel89 »

Dziś będzie kolejne podejście do tego tytułu. Jak na razie uczucia są mieszane, wolimy bardziej BR (porównując tylko podstawki).
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Gatherey »

sasquach pisze: 14 kwie 2018, 01:32
Gatherey pisze: 12 kwie 2018, 16:05 Powiedzcie jeszcze, że Klan Lisa my symptom Lokiego z BR albo Khorne'a z Chaosu to chyba pęknę ze śmiechu :lol:
Lis, Loki i Khorn to taki papierek lakmusowy u Langa. Wiesz, że jeszcze sporo nauki przed Tobą jak twierdzisz, że są przegięci/zepsuci ;)
Ktoś chyba nie doczytał/zrozumiał przekazu, no ale zdarza się
Awatar użytkownika
anoptichtys
Posty: 148
Rejestracja: 23 sty 2017, 05:29
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: anoptichtys »

Szybkie pytanie czy ktoś miał do czynienia z CMON w przypadku braków. Mam cos pomieszane bo podstawek pod monstery mam 3 za duzo za to nie dali znaczników klanu lisa.

Tu pyt. czy żądają rachunku itp. - ja moja grę mam z drugiej ręki, kupowalem zafoliowaną ;)
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: kali »

anoptichtys pisze: 15 kwie 2018, 20:01 Szybkie pytanie czy ktoś miał do czynienia z CMON w przypadku braków. Mam cos pomieszane bo podstawek pod monstery mam 3 za duzo za to nie dali znaczników klanu lisa.

Tu pyt. czy żądają rachunku itp. - ja moja grę mam z drugiej ręki, kupowalem zafoliowaną ;)
Mnie nie prosili. Przeprosili za problem i wysłali figurkę. Papierowo problem rozwiązany w 2 dni, przesyłka szła miesiąc (dali jej numer razem z przeprosinami).
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
nightrunner
Posty: 131
Rejestracja: 03 sty 2013, 10:32
Has thanked: 3 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: nightrunner »

Chciałem sobie przetłumaczyć zasłonkę Lisa i mam nie lada problem z przetlumaczeniem klanowego motta :oops:
"True Honor lies in Wit"
"Wily presence"

Jak byście przetłumaczyli te zwroty aby zachować zarówno sens jak i klimat klanu?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: rattkin »

"Prawdziwy honor pochodzi ze sprytu"
Z drugim gorzej. "Chytra/przebiegła obecność" brzmi nienaturalnie w naszym języku. Trzeba tu trochę inwencji słownej by oddać sens, ale w inny sposób. Może coś w rodzaju: "Przebiegłym być".
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: bubu »

Ja bym przetłumaczył to raczej jako "Taktyczne wejście"- bardziej oddaje sens zdolności klanowej.
Awatar użytkownika
nightrunner
Posty: 131
Rejestracja: 03 sty 2013, 10:32
Has thanked: 3 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: nightrunner »

Hmm, propozycja rattkina bardziej mi jednak leży. Co do drugiego zwrotu to może "Przebiegła natura" albo "Wrodzona przebiegłość"?
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5170
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 867 times
Kontakt:

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: raj »

Rzut okiem na Gamesfanatic.pl
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Szaweł »

Właśnie dotarła do mnie dodatkowa figurka z przedsprzedaży Portalowej. Wszystko git, tylko czy była wcześniej informacja, że karta do figurki będzie w języku angielskim? Nie to, żeby mi to jakoś specjalnie przeszkadzało, ale jakoś tak od czapy mnie się to wydaje.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Michał M »

Szaweł pisze: 20 kwie 2018, 14:21 Właśnie dotarła do mnie dodatkowa figurka z przedsprzedaży Portalowej. Wszystko git, tylko czy była wcześniej informacja, że karta do figurki będzie w języku angielskim? Nie to, żeby mi to jakoś specjalnie przeszkadzało, ale jakoś tak od czapy mnie się to wydaje.
Z Blood Rage i Trollem/Mountain Giantem było tak samo.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: ariser »

Szaweł pisze: 20 kwie 2018, 14:21 Właśnie dotarła do mnie dodatkowa figurka z przedsprzedaży Portalowej. Wszystko git, tylko czy była wcześniej informacja, że karta do figurki będzie w języku angielskim? Nie to, żeby mi to jakoś specjalnie przeszkadzało, ale jakoś tak od czapy mnie się to wydaje.
Była informacja, karta po polsku będzie do wydrukowania w późniejszym czasie.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Szaweł »

Dzięki za info. Najwidoczniej nie doczytałem.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
planszowy dobromir
Posty: 14
Rejestracja: 02 sty 2018, 22:57
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: planszowy dobromir »

Hej!
Uaktualniłem ostatnio moje stare konto tu na forum (a właściwie tak mało z niego korzystałem że musiałem założyć nowe bo w mojej ignorancji zapomniałem hasła ;) )

Do meritum - nie wiem czy ktoś jeszcze poza mną tu próbował już to zrobić (mam nadzieję że tak) ale ja już sobie spolszczyłem Daimyo Boxa :)

Obrazek
Obrazek
(żetony zamiast figurek zrobiłem dla znajomego, który wahał się czy wydać full forsy na daimyo i chciał spróbować zagrać przed podjęciem decyzji)
Awatar użytkownika
nightrunner
Posty: 131
Rejestracja: 03 sty 2013, 10:32
Has thanked: 3 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: nightrunner »

Fajnie wyszło, co prawda to nie figurki, ale na pewno spełniają swoją rolę. Czy mógłbyś gdzieś udostępnić spolszczone pliki zasłonki i kart z daimyo boxa?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8739
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Curiosity »

planszowy dobromir pisze: 30 kwie 2018, 18:41 spolszczyłem Daimyo Boxa :)
Z prawej: "Wojenw Prowincjach" - "Wojen w Prowincjach"
W środku: "w każdej prowincji, gdzie nie masz siły" - "w każdej prowincji, w której nie masz jednostek"
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
planszowy dobromir
Posty: 14
Rejestracja: 02 sty 2018, 22:57
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: planszowy dobromir »

[/quote]
Curiosity pisze: 01 maja 2018, 00:12 Z prawej: "Wojenw Prowincjach" - "Wojen w Prowincjach"

Ach ta spacja ... Poprawione.
W środku: "w każdej prowincji, gdzie nie masz siły" - "w każdej prowincji, w której nie masz jednostek"
Tu jest dobrze - zgodne z tłumaczeniem Portalu (tam "Force" jest zawsze jako "siła" tłumaczone, chciałem aby było zgodnie z całością podstawki)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8739
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Curiosity »

planszowy dobromir pisze: 01 maja 2018, 01:13
Curiosity pisze: 01 maja 2018, 00:12 W środku: "w każdej prowincji, gdzie nie masz siły" - "w każdej prowincji, w której nie masz jednostek"
Tu jest dobrze - zgodne z tłumaczeniem Portalu (tam "Force" jest zawsze jako "siła" tłumaczone, chciałem aby było zgodnie z całością podstawki)
Dziwne trochę, ale okay.
Poza tym, dobra robota!
Jaki to font?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
planszowy dobromir
Posty: 14
Rejestracja: 02 sty 2018, 22:57
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: planszowy dobromir »

Nie wiem czy mogę tak obscesowo rzucić nazwą fonta - ale powiem tak:
Odpal w Adobe Acrobat instrukcję z pdfa, zaznacz tekst i po prawej ekranu ci wyświetli nazwę której potrzebujesz :)
Awatar użytkownika
Serenicus
Posty: 46
Rejestracja: 29 lip 2010, 15:04
Lokalizacja: Grudziądz/Gdańsk
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Serenicus »

Dzisiaj po raz pierwszy udalo mi sie wygrac klanem bonsai. Duzo kombinacji, troche szczescia i jakos sie udalo dobrze zfinishowac. I pomimo tego zwyciestwa mam nadal wrazenie ze umiejetnosc tego klanu i ogromny drawback w postaci najmniejszego honoru sprawiaja ze sa najslabszym klanem.

Umiejetnosc kazdego klanu dziala zawsze nadpisujac zasady podstawowe. Bonsai z kolei zeby zdobyc przewage musi co pore roku grac 2 akcje szkolenia. Bo dla przykladu Lotos ma 7 kasy i po kupnie karty za 3 zostaje mu 4. Bonsai zaczyna z 4 po kupnie karty za 1 zostaje mu 3. Czyli nadal ma mniej kasy od innych klanow. I do tego ten niski honor w polaczeniu z mala iloscia pieniedzy sprawia ze wygranie czegokolwiek w rundzie 1 jest bardzo problematyczne. Mowimy oczywiscie o zbilansowanej grze, gdzie kazdy pilnuje kazdego. Dodatkowo jezeli bogowie nam nie dopisza i gramy bez amaterasu albo tego co pozwala kupowac karty, to ciezko te poczatkowe slabosci jakos sensownie nadrobic.

A co Wy myslicie? Moze ja po prostu grac nie umiem ;)
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

Serenicus pisze: 03 maja 2018, 22:45 Dzisiaj po raz pierwszy udalo mi sie wygrac klanem bonsai. Duzo kombinacji, troche szczescia i jakos sie udalo dobrze zfinishowac. I pomimo tego zwyciestwa mam nadal wrazenie ze umiejetnosc tego klanu i ogromny drawback w postaci najmniejszego honoru sprawiaja ze sa najslabszym klanem.
Pamiętaj, że Bonsai ma też zniżkę na zakup fortec.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: costi »

Brak Amaterasu można zrównoważyć Seppuku. Albo kupić Oni premiującego niski honor.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
ODPOWIEDZ