878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2816
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: Gromb »

Wesprę bankowo. Przecież to Ogry wydają. Temat też mi pasuje, a jak będzie jeszcze plastikowa armia, to idealnie wpasuje się w kostki Pandemica: Upadek Rzymu :wink:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: OgryGames »

bowie pisze: 14 maja 2019, 00:20 Jakoś to ominąłem, ale wrzucam na radar. Czy będzie EB?
Co do grafik, to hmm, robił to rodak, ale szczerze mówiąc klasa Inis, to niestety to nie jest... A że Polak potrafi, to wiemy, vide: Zamki Szalonego Króla Ludwika czy Tainted Grail
Jarek robił grafiki w środku pudła. To na okładce nie jest jego.
A na komponentach są na przykład takie grafy. Chyba fajne :)
Obrazek
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: bowie »

To niech Jarek zrobi nie tylko środek pudła, bo to co jest na pudle jest IMHO kiepskie
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: OgryGames »

bowie pisze: 14 maja 2019, 12:11 To niech Jarek zrobi nie tylko środek pudła, bo to co jest na pudle jest IMHO kiepskie
Kto wie, kto wie :)
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: bowie »

Czyli zanosi się, że polska wersja, tak samo jak Zamki Szalonego króla Ludwika, będzie kupowana przez geeków spoza Polski, bo art dużo lepszy :)
Gratulejszyn :)
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: EVOCATVS »

Fajne, ale trochę fantasy zajeżdża :)
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: ghostdog »

Czy bedzie Ew możliwość zakupu samego dodatku? Chodzi o domki. Akurat mam i podstawkę i dodatek ale nie mam domków.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1128
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: 879 Vikings: Invasion of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: kaimada »

pwitkows pisze: 03 maja 2019, 12:53
MiXB pisze: 03 maja 2019, 08:35 A grasz z dodatkami czy w vanilla? Różne rzeczy słyszałem nt. modułów do tej gry i jestem ciekaw jak u Ciebie wygląda gra pod tym względem?
Grałem w podstawkę. Jestem po lekturze instrukcji dodatku, jedyne co mogę powiedzieć na podstawie tego co grałem i czytałem to wg. mnie te dodatkowe moduły nie zrobią rewolucji, a wprowadzą kilka dodatkowych zasad do gry i na pewno urozmaicą samą rozgrywkę. Część z tych modułów to żetony i dodatkowe zasady więc można wypróbować przed kupnem jak ktoś ma podstawkę. Jeżeli dodatek będzie w okolicach 100 PLN to na pewno wezmę w przeciwnym wypadku odpuszczę i kupię leader pack-a.
Problem jaki mam z dodatkiem jest taki, że większość modułów niepotrzebnie komplikuje rozgrywkę. Masa małych zasad do zapamiętania, a runy bardzo mocno faworyzują i tak mocnych Anglików. Poza tym po otwarciu pudełka z dodatkiem... No biednie to wygląda jak na cenę angielskiej wersji czyli 140 zł. Zobaczymy za ile będzie w kampanii na zagramw.to, ale... ja bym dla samych kart epickich bitew, dwóch liderów i ewentualnie grodów z kościołami nie brał. Trochę za mało, a ten ostatni element dodatkowo zmienia zasady zwycięstwa. Niby fajnie, że mamy nowe możliwości, ale czy przy tak prostej grze jest to potrzebne?

Pełna recenzja 878 Vikings na ZnadPlanszy.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: OgryGames »

ghostdog pisze: 14 maja 2019, 14:21 Czy bedzie Ew możliwość zakupu samego dodatku? Chodzi o domki. Akurat mam i podstawkę i dodatek ale nie mam domków.
Będzie taka możliwość po ufundowaniu gry.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: 879 Vikings: Invasion of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: OgryGames »

kaimada pisze: 16 maja 2019, 11:48
pwitkows pisze: 03 maja 2019, 12:53
MiXB pisze: 03 maja 2019, 08:35 A grasz z dodatkami czy w vanilla? Różne rzeczy słyszałem nt. modułów do tej gry i jestem ciekaw jak u Ciebie wygląda gra pod tym względem?
Grałem w podstawkę. Jestem po lekturze instrukcji dodatku, jedyne co mogę powiedzieć na podstawie tego co grałem i czytałem to wg. mnie te dodatkowe moduły nie zrobią rewolucji, a wprowadzą kilka dodatkowych zasad do gry i na pewno urozmaicą samą rozgrywkę. Część z tych modułów to żetony i dodatkowe zasady więc można wypróbować przed kupnem jak ktoś ma podstawkę. Jeżeli dodatek będzie w okolicach 100 PLN to na pewno wezmę w przeciwnym wypadku odpuszczę i kupię leader pack-a.
Problem jaki mam z dodatkiem jest taki, że większość modułów niepotrzebnie komplikuje rozgrywkę. Masa małych zasad do zapamiętania, a runy bardzo mocno faworyzują i tak mocnych Anglików. Poza tym po otwarciu pudełka z dodatkiem... No biednie to wygląda jak na cenę angielskiej wersji czyli 140 zł. Zobaczymy za ile będzie w kampanii na zagramw.to, ale... ja bym dla samych kart epickich bitew, dwóch liderów i ewentualnie grodów z kościołami nie brał. Trochę za mało, a ten ostatni element dodatkowo zmienia zasady zwycięstwa. Niby fajnie, że mamy nowe możliwości, ale czy przy tak prostej grze jest to potrzebne?

Pełna recenzja 878 Vikings na ZnadPlanszy.
Dodatek jest o tyle ciekawy, że dodatkowe moduły możemy dowolnie dokładać do gry. Dla każdego z pewnością znajdzie się tam coś ciekawego. Obecna cena angielskiej wersji jest rzeczywiście mocno przesadzona i na zagramw.to będzie dużo, dużo niższa.
fahrad
Posty: 226
Rejestracja: 24 cze 2015, 10:46
Has thanked: 8 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: fahrad »

Grę wesprę na 100%, choćby z tego powodu, że jestem fanem sagi Bernarda Cornwella "Wojny wikingów" (gorąco polecam, od razu +1000 do klimatu :) ). Mechanicznie również wygląda całkiem nieźle i już nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł zagrać.
kaimada pisze: 16 maja 2019, 11:48 Pełna recenzja 878 Vikings na ZnadPlanszy.
Dzięki za fajny tekst. Jedno tylko małe sprostowanie. "Fyrd" to nazwa ówczesnego angielskiego pospolitego ruszenia, a nie jak wynikałoby z recenzji nazwa jakiegoś plemienia, nacji etc.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1128
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: kaimada »

fahrad pisze: 16 maja 2019, 13:07 Dzięki za fajny tekst. Jedno tylko małe sprostowanie. "Fyrd" to nazwa ówczesnego angielskiego pospolitego ruszenia, a nie jak wynikałoby z recenzji nazwa jakiegoś plemienia, nacji etc.
Hmmm pojawia się jako frakcja, która w grze jest. Sprawdzałem, że to po prostu taka milicja ichnia. Także rozumiałem to, a faktycznie są odpowiednikiem indian z 1775.
Dzięki za uwagę :)
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: lotheg »

Pytanie do tych co grali: opcja gry na 4 graczy jest trochę dopięta na siłę albo wymaga bardzo ogranego grona, żeby funkcjonować - tak jak w Wojnie o Pierścień? Czy może jest to realny skład osobowy, w którym gra się tak samo przyjemnie jak w 2 osoby?
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1128
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: kaimada »

lotheg pisze: 16 maja 2019, 13:50 Pytanie do tych co grali: opcja gry na 4 graczy jest trochę dopięta na siłę albo wymaga bardzo ogranego grona, żeby funkcjonować - tak jak w Wojnie o Pierścień? Czy może jest to realny skład osobowy, w którym gra się tak samo przyjemnie jak w 2 osoby?
Powiedziałbym, że większość twierdzi że w czteroosobowym wariancie bawią się dużo lepiej niż w dwuosobowym. Dwuosobowa gra to granie na dwie talie na stronę.

Gra była projektowana na cztery osoby. Jest problem z drugim graczem Wikingów, który nie pojawia się w poprzednich grach, ale nie pojawia się często i nie psuje gry.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: OgryGames »

lotheg pisze: 16 maja 2019, 13:50 Pytanie do tych co grali: opcja gry na 4 graczy jest trochę dopięta na siłę albo wymaga bardzo ogranego grona, żeby funkcjonować - tak jak w Wojnie o Pierścień? Czy może jest to realny skład osobowy, w którym gra się tak samo przyjemnie jak w 2 osoby?
Gra się tak samo przyjemnie. Jest więcej zabawy, a mniej główkowania nad mapą ;)
Wiemy jednak, że zdania są podzielone i po jednej stronie są zwolennicy gry w parach, a po drugiej wariantu 1 na 1.
To jest trochę tak, jak kto lubi albo na jaki typ rozgrywki akurat przyjdzie ochota. Grając samemu po jednej stronie masz wszystko pod kontrolą, ale w parach za to świetnie się kombinuje.

W weekend powinien pojawić się film na zagramw.to z rozgrywki na czterech graczy. Będzie to zapowiedziany wcześniej pojedynek Zagram - Ogry.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: OgryGames »

kaimada pisze: 16 maja 2019, 13:56 Powiedziałbym, że większość twierdzi że w czteroosobowym wariancie bawią się dużo lepiej niż w dwuosobowym. Dwuosobowa gra to granie na dwie talie na stronę.
Gra była projektowana na cztery osoby. Jest problem z drugim graczem Wikingów, który nie pojawia się w poprzednich grach, ale nie pojawia się często i nie psuje gry.
Talia to 6 kart - po 3 na frakcję, więc spokojnie jest to do ogarnięcia.
Super
Posty: 397
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 215 times
Been thanked: 120 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: Super »

Mam nadzieję, że cena będzie wysoka, bo dotychczas udawało się trzymać tej zasady, której nie chcę złamać - żadnych zakupów w przedsprzedaży na polskim crowdfundingu. A kusi strasznie i dobra cena może przeważyć! :lol:

A z innej beczki, zna ktoś jakieś inne gry drużynowe tego typu (poza pozostałymi tytułami Academy)? Takie 2vs2 (ewentualnie 1vs2)? Bo to fajna, niewypełniona w naszej kolekcji nisza. Mocno rozważam 878 i nie widzę za bardzo jakichś alternatyw.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: OgryGames »

Super pisze: 16 maja 2019, 14:27 Mam nadzieję, że cena będzie wysoka, bo dotychczas udawało się trzymać tej zasady, której nie chcę złamać - żadnych zakupów w przedsprzedaży na polskim crowdfundingu. A kusi strasznie i dobra cena może przeważyć! :lol:
Cena podstawki nie przekroczy 170zł, z dodatkiem "Wiek Wikingów" powinna się zakręcić koło 230zł. Czy to będzie wysoka cena? :)
(ceny EB)
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: MiXB »

OK, za 200 złotych to ta gra wygląda na kompletny no brainer dla mnie. To i Inis będzie się prezentować naprawdę dobrze razem na półce. Pytanko takie tylko: na BGG szacowany czas gry to 60-120 minut, sprawdza się to? I raczej niższa czy wyższa granica jeśli tak?
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: OgryGames »

MiXB pisze: 16 maja 2019, 14:49 OK, za 200 złotych to ta gra wygląda na kompletny no brainer dla mnie. To i Inis będzie się prezentować naprawdę dobrze razem na półce. Pytanko takie tylko: na BGG szacowany czas gry to 60-120 minut, sprawdza się to? I raczej niższa czy wyższa granica jeśli tak?
U nas wychodziło 90-120, ale my długo myślimy :)
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: bjago999 »

OgryGames pisze: 16 maja 2019, 14:52
U nas wychodziło 90-120, ale my długo myślimy :)
Na ile osób ?
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: OgryGames »

bjago999 pisze: 16 maja 2019, 18:29
OgryGames pisze: 16 maja 2019, 14:52
U nas wychodziło 90-120, ale my długo myślimy :)
Na ile osób ?
Na dwóch 90, na czterech 120. W parach raczej wychodziło zawsze dłużej.
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: bjago999 »

OgryGames pisze: 16 maja 2019, 18:40
bjago999 pisze: 16 maja 2019, 18:29
OgryGames pisze: 16 maja 2019, 14:52
U nas wychodziło 90-120, ale my długo myślimy :)
Na ile osób ?
Na dwóch 90, na czterech 120. W parach raczej wychodziło zawsze dłużej.
Mnie interesuje tryb w parach i czas jest OK, także wsparcie brzmi jak plan :)
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: MiXB »

@OgryGames
Jakieś informacje na temat progów do odblokowania w czasie zbiórki? Jest szansa na coś więcej niż tylko polską, odświeżoną wersję podstawki i dodatku? Oczywiście samo to wystarczy, ale jestem ciekaw czy zaszalejecie i zrobicie własne moduły czy raczej pójdziecie w coś innego.
ODPOWIEDZ