Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
DziejopisWawel
Posty: 150
Rejestracja: 13 wrz 2016, 19:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 132 times
Been thanked: 4 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: DziejopisWawel »

kisiel365 pisze: 07 lis 2018, 12:37 Jakis pomysł jak dorwać Pax Renaissance z dodatkiem? Można spodziewać się dodruku?
Myśle że jakieś szanse są bo jak na początku sierpnia wysłałem maila do SMG z pytaniem o dodruk to koleś mi odpisał że na ten moment mają w planach i żebym się na newsletter zapisał.
Martwi trochę "At the moment" bo jednak sugeruje w moim odczuciu jakąś niepewność
"Daj nam, Boże, sto lat wojny."
drzewko
Posty: 290
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 44 times
Been thanked: 288 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: drzewko »

A to ciekawe bo ja w tej samej sprawie napisałem do nich w październiku i dostałem odpowiedź: "There is no plans for reprints at the moment."

Nie rozumiem jak to możliwe, że gra wydana w 2016 roku i praktycznie niemożliwa do kupienia... Ale trzeba przyznać, że jest świetna :)
Awatar użytkownika
DziejopisWawel
Posty: 150
Rejestracja: 13 wrz 2016, 19:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 132 times
Been thanked: 4 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: DziejopisWawel »

drzewko pisze: 07 lis 2018, 14:09 A to ciekawe bo ja w tej samej sprawie napisałem do nich w październiku i dostałem odpowiedź: "There is no plans for reprints at the moment."

Nie rozumiem jak to możliwe, że gra wydana w 2016 roku i praktycznie niemożliwa do kupienia... Ale trzeba przyznać, że jest świetna :)
Ok, to się wyjaśniło. Bo jak przeczytałem maila to też pomyślałem że nie ma planów i dopiero po wczytaniu zauważyłem że nie ma zaprzeczenia.
"At the moment there is now plans for re-print of Pax Renaissance." Myśle że "no" ma o wiele większy sens w tym zdaniu niż "now" (wtedy jest źle gramatycznie) i po prostu źle mu się wpisało :cry:
"Daj nam, Boże, sto lat wojny."
Awatar użytkownika
Xenir
Posty: 354
Rejestracja: 07 cze 2018, 13:42
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 148 times
Been thanked: 304 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Xenir »

Widzę trochę sprzeczne informacje pomiędzy tą wypowiedzią na BGG a tym komentarzem SMG w kampanii
Dotyczą dodruku Bios Genesis i Megafauna - pierwszy mówi, że nie będzie teraz, tylko "w przyszłości", drugi, że istnieje szansa na dodruk jako add-on do aktualnej kampanii
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Wolf »

Bo takie było pierwsze stanowisko, ale potem pod falą zapytań stwierdzili, że jest szansa na dodruk w mniejszej skali i zaoferowanie tych egzemplarzy jako add-on na KS.
Awatar użytkownika
Xenir
Posty: 354
Rejestracja: 07 cze 2018, 13:42
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 148 times
Been thanked: 304 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Xenir »

Ehhh, a miałem czekać z Biosami na przyszły rok, o ile plotki o kampanii trylogii się potwierdzą

Przy okazji, planszostrefa zaczęła wysyłkę Pax Eman z preorderów - jakaś godzinę temu dostałem potwierdzenie nadania
Awatar użytkownika
parsons
Posty: 104
Rejestracja: 16 sie 2011, 18:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: parsons »

Na kickstarterze pojawił się wpis m.in. z informacją o kosztach przesyłki. Wygląda na to, że płaci się za dostawę pierwszego egzemplarza danej gry. Kolejne egzemplarze są już wysyłane bez dodatkowych kosztów.
Combined shipping together with friends/playgroups: Since no extra shipping is added to extra games ordered as add-ons, or to any items ordered from the web store using the code above, there is a great opportunity to save on shipping for friends and playgroups if you let one person back for all of you. There is no limit to how many extra games you may add as add-ons or as purchases from the web store, they will all come without any extra shipping cost!
Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/68 ... ts/2334080
Awatar użytkownika
mitkarocks
Posty: 15
Rejestracja: 18 sty 2018, 21:08
Lokalizacja: Wrocław / Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: mitkarocks »

czy coś się wydarzyło ws zbiorówki? bo czytam, szukam, ale nie widzę, a chętnie też bym dołączyła z Bios: Origins
Awatar użytkownika
Xenir
Posty: 354
Rejestracja: 07 cze 2018, 13:42
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 148 times
Been thanked: 304 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Xenir »

mitkarocks pisze: 08 lis 2018, 23:51 czy coś się wydarzyło ws zbiorówki? bo czytam, szukam, ale nie widzę, a chętnie też bym dołączyła z Bios: Origins
Na ten moment chyba nie, przynajmniej nie w tym wątku. Na razie planszostrefa obiecała dodanie do oferty, ale na razie bez konkretów (kiedy dodadzą, za ile będzie itp.). Co do samego KSa, to ja jeszcze czekam na ostateczną decyzję na temat dodruku B:MF2 i B:G2
Awatar użytkownika
Xenir
Posty: 354
Rejestracja: 07 cze 2018, 13:42
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 148 times
Been thanked: 304 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Xenir »

SMG potwierdziło możliwość dokupienia Megafauny i Genesis
Awatar użytkownika
mazylek
Posty: 193
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:54
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: mazylek »

robię zbiorcze zamówienie na Bios Origins, Pax Transhumanity, Pax Porfiriana,
zapraszam
mazylek -> kolekcja -> sprzedam
Awatar użytkownika
Xenir
Posty: 354
Rejestracja: 07 cze 2018, 13:42
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 148 times
Been thanked: 304 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Xenir »

Dla zainteresowanych: pojawiło się na planszostrefie
kisiel365
Posty: 772
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: kisiel365 »

Pax Pamir 2ed brać z KS czy liczyć że będzie dostępne w któryś ze sklepów typu planszostrefa?
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 435
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 20 times
Been thanked: 38 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: grabol »

Może zapytaj Adama w odpowiednim wątku.

viewtopic.php?f=34&t=25934&sid=000334c6 ... start=2925
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 78 times
Been thanked: 102 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: michaldz1 »

kisiel365 pisze: 05 sty 2019, 19:50 Pax Pamir 2ed brać z KS czy liczyć że będzie dostępne w któryś ze sklepów typu planszostrefa?
Może być ciężko dostępne w normalnej sklepowej dystrubucji. Już na KS zapowiedzieli, że raczej nie planują dużego nakładu dla sklepów.:
https://www.kickstarter.com/projects/12 ... escription
Spoiler:
Turnavine

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Turnavine »

Jeszcze można zamawiać z KS?
Awatar użytkownika
Xenir
Posty: 354
Rejestracja: 07 cze 2018, 13:42
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 148 times
Been thanked: 304 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Xenir »

Jako late pledge za $65 + przesyłka
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: lotheg »

Którego z Paxów polecilibyście na początek przygody z tą serią? Plus bonusowo: którego byście polecili biorąc pod uwagę dostępność w PL?
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 556 times
Been thanked: 866 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Galatolol »

lotheg pisze: 09 sty 2019, 11:20 Którego z Paxów polecilibyście na początek przygody z tą serią? Plus bonusowo: którego byście polecili biorąc pod uwagę dostępność w PL?
Pax Pamir druga edycja powinien być najprzystępniejszy. Wyjdzie w okolicach wakacji i można jeszcze kupować na kickstarterze (late pledge).
W Polsce łatwo dostępny obecnie jest chyba tylko Pax Emancipation, który zbiera mieszane opinie.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Wolf »

Nie bardziej mieszane niż reszta Pax-ów: https://boardgamegeek.com/boardgame/245 ... on/ratings
Sporo pozytywnych opinii. Mam u siebie, chociaż jeszcze nie grane i koncepcyjnie zapowiada się bardzo ciekawie szczególnie w pełnej, zaawansowanej rozgrywce.
Może być dobrym punktem wejścia z uwagi na tryb kooperacyjny i możliwość gry solo.
kisiel365
Posty: 772
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: kisiel365 »

Galatolol pisze: 09 sty 2019, 12:31 W Polsce łatwo dostępny obecnie jest chyba tylko Pax Emancipation, który zbiera mieszane opinie.
Za co złe opinie? Losowość z kości czy coś jeszcze?
lotheg pisze: 09 sty 2019, 11:20 Którego z Paxów polecilibyście na początek przygody z tą serią? Plus bonusowo: którego byście polecili biorąc pod uwagę dostępność w PL?
Ja się bardzo na Renesaince napaliłem, ale nie ma. Liczę, że może przy okazji następnej gry zrobią dodruk. Oprócz tego jest jeszcze dostępny Transhumanity, z którego część mechanizmów ma Emancipation.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Wolf »

Transhumanity nie jest dostępny, jest pre-order, sama gra wyjdzie za ok. pół roku.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: lotheg »

Wolf pisze: 09 sty 2019, 13:38 Może być dobrym punktem wejścia z uwagi na tryb kooperacyjny i możliwość gry solo.
Ale ten solo przetestowany? To prawdziwy, rasowy tryb solo? :)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
Xenir
Posty: 354
Rejestracja: 07 cze 2018, 13:42
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 148 times
Been thanked: 304 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Xenir »

lotheg pisze: 09 sty 2019, 15:05
Wolf pisze: 09 sty 2019, 13:38 Może być dobrym punktem wejścia z uwagi na tryb kooperacyjny i możliwość gry solo.
Ale ten solo przetestowany? To prawdziwy, rasowy tryb solo? :)
No nie do końca "prawdziwie" solo. Emancipation można grać w trybie kooperacyjno-rywalizacyjnym (do końca 1 ery koop, potem rywalizacyjny), całkowicie rywalizacyjny albo całkowicie kooperacyjny (w tych dwóch przypadkach gra kończy się po pierwszej erze). Solo polega tutaj na "dwuosobowej" grze solo - nie ma żadnych ukrytych informacji (m.in. kart na ręce jak to w innych Paxach bywa), więc jakoś działa
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Rafal_Kruczek »

Xenir pisze: 11 sty 2019, 14:37
lotheg pisze: 09 sty 2019, 15:05
Wolf pisze: 09 sty 2019, 13:38 Może być dobrym punktem wejścia z uwagi na tryb kooperacyjny i możliwość gry solo.
Ale ten solo przetestowany? To prawdziwy, rasowy tryb solo? :)
No nie do końca "prawdziwie" solo. Emancipation można grać w trybie kooperacyjno-rywalizacyjnym (do końca 1 ery koop, potem rywalizacyjny), całkowicie rywalizacyjny albo całkowicie kooperacyjny (w tych dwóch przypadkach gra kończy się po pierwszej erze). Solo polega tutaj na "dwuosobowej" grze solo - nie ma żadnych ukrytych informacji (m.in. kart na ręce jak to w innych Paxach bywa), więc jakoś działa
Po pierwsze można tez zagrać też solo wszystkimi trzem frakcjami.
I z tego co pamietam wszytskie karty w Paxach od Porfiraina, Pamir, Renesans -pochodzą z otwartego rynku, więc nie na w tych grach naprawdę prywatnej informacji. A w Emancipation i Tranhumanity nie ma juz nawet reki...
Zablokowany