Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 435
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 20 times
Been thanked: 38 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: grabol »

Dzięki za info. W składzie 3 osobowym zawsze wygrywa u nas Maria. Za każdym razem kiedy siadaliśmy do Pax Ren we 3 osoby było mało satysfakcjonująco. Gra kończyła się za szybko, bez tego charakterystycznego dla rozgrywki czteroosobowej knucia przeciwko liderowi i zaskakujących zwrotów akcji w końcówce, stąd moje pytanie.

Pamir fajniejszy niż PaxRen? 😉
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: feniks_ciapek »

grabol pisze: 23 lip 2019, 16:31 Dzięki za info. W składzie 3 osobowym zawsze wygrywa u nas Maria. Za każdym razem kiedy siadaliśmy do Pax Ren we 3 osoby było mało satysfakcjonująco. Gra kończyła się za szybko, bez tego charakterystycznego dla rozgrywki czteroosobowej knucia przeciwko liderowi i zaskakujących zwrotów akcji w końcówce, stąd moje pytanie.

Pamir fajniejszy niż PaxRen? 😉
Pamir jest prostszy niż PaxRen i wygląda lepiej, ale nie jestem przekonany, czy jest fajniejszy.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Wolf »

Nowy Pamir jest banalnie prosty jeżeli chodzi o zasady. Powiedziałbym, że trochę minęło od kiedy poznałem grę z tak niskim progiem wejścia (trzeba brać poprawkę, że ostatnio cisnąłem głównie Eklundy i inne tytuły nie rozpieszczające prostotą), a biorąc pod uwagę, że sama gra wypada bardzo ciekawie, to daje nam to naprawdę fajne połączenie mięsistej rozgrywki z intuicyjnymi i łatwymi do opanowania zasadami. To idealny punkt startowy do serii Pax, aczkolwiek jedynym problemem będzie dostępność gry, bo jeżeli ktoś nie załapał się na kickstarter to ilość kopii w obiegu sklepowym jest mocno ograniczona, a ceny wysokie. Tak czy inaczej różnorodność jest dobra, dlatego znacząco różniące się od siebie gry z serii Pax oferujące także zróżnicowany próg wejścia to świetne rozwiązanie.

Sama rozgrywka to przecudowne knucie spisków i ciągłe zdrady. Co prawda jest tu element budowy tableau, ale w taki sposób, że posiadanie wielu kart jednocześnie jest trudne oraz narażone na destabilizację, do tego z zasady nie powinniśmy się do kart specjalnie przyzwyczajać i być gotowi nie tylko na morderstwa postaci przeciwników, ale również naszych ludzi, kiedy ci przestaną być nam potrzebni albo zmieni się układ polityczny - trzeba być elastycznym, a w tej grze oznacza to bycie gotowym na wbicie noża w plecy zaufanego współpracownika oraz wykiwanie sojusznika.

Co do ilości graczy to bym polemizował czy 4 osoby oferują najciekawszą rozgrywkę. Pierwszą partię rozegrałem na 3 graczy, natomiast kolejne dwie na 4. Timing w tych grach jest znacząco inny. Rozgrywka trzyosobowa jest dynamiczna, mamy większą kontrolę, ale również możemy swobodniej zmieniać strony, co za tym idzie idealnie oddaje ten spiskowy charakter rozgrywki. W grze czteroosobowej mamy mniejszy wpływ na wydarzenia, więc naturalnie niejednokrotnie musimy dryfować z prądem, do tego dynamiczny moment pojawienia się dominacji będzie w większym stopniu zależny od kolejności i możemy nie mieć szansy nic na to poradzić. To wszystko sprawia, że ta solidnie skrojona bitwa na noże jaką jest trzyosobowa partia zmienia się w wersji czteroosobowej w trochę inny typ rozgrywki. W tej chwili powiedziałbym, że na 3 osoby jest najciekawiej. Na 4 jest dobrze, ale to trochę inna gra, natomiast na 5 bym sobie raczej darował.

Takie są moje pierwsze wrażenia.
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: feniks_ciapek »

Po rozegraniu kilku partii na dwóch graczy stwierdzam, że da się, aczkolwiek gra jednak sporo traci. Owszem, jest bardziej przewidywalna i ma się znacznie większą kontrolę na planszy, ale z oczywistych przyczyn na planszy pojawią się raczej tylko dwie frakcje i nie jest aż tak trudno skończyć grę po pierwszej lub drugiej karcie dominacji. Więc raczej 3-4 osoby. Wariantu solo jeszcze nie próbowałem.
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: michalldz90 »

gra zdecydowanie na radarze, ale cena za wersje KS dość spora (399 na 3trolach) Czy, aby troche nie za wysoko ? W tej cenie można mieć już naprawde 'duże' tytuły.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2019, 12:14 przez michalldz90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 555 times
Been thanked: 866 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Galatolol »

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to niech bierze, póki da się dostać.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: mauserem »

:(
cena jest mocno z kosmosu, niestety dla mnie pass
czekam grzecznie na Pax Renaissance, ale jeśli cena będzie zbliżona - też odpuszczę
To bardziej kwestia zasad i przyzwoitości :)
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: michalldz90 »

mam dokładnie to samo, nawet po zniżkach. 350-400zł za 2 talie kart i troche lepszego drewienka to zdecydowanie za duzo... cena z KS była naprawdę rozsądna. Nie rozumiem skąd taki rozstrzał.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1211
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Deem »

michalldz90 pisze: 25 lip 2019, 13:34 mam dokładnie to samo, nawet po zniżkach. 350-400zł za 2 talie kart i troche lepszego drewienka to zdecydowanie za duzo... cena z KS była naprawdę rozsądna. Nie rozumiem skąd taki rozstrzał.
Mała dostępność po KSie, jest to dosyć naturalny mechanizm w takich sytuacjach.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 555 times
Been thanked: 866 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Galatolol »

michalldz90 pisze: 25 lip 2019, 13:34 mam dokładnie to samo, nawet po zniżkach. 350-400zł za 2 talie kart i troche lepszego drewienka to zdecydowanie za duzo... cena z KS była naprawdę rozsądna. Nie rozumiem skąd taki rozstrzał.
Wyrachowanie. Wyraźnie chcieli napompować maksymalnie kampanię, od początku mówiąc, że jeśli chcesz tę grę, to KUPUJ TERAZ.

W praktyce, jak to zawsze bywa z udanymi kickstarterami, gra i tak będzie na nowo dostępna (prawdopodobnie jako add-on do przyszłorocznej kampanii John Company). Choć będzie trzeba jednak trochę poczekać.
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: feniks_ciapek »

michalldz90 pisze: 25 lip 2019, 13:34 mam dokładnie to samo, nawet po zniżkach. 350-400zł za 2 talie kart i troche lepszego drewienka to zdecydowanie za duzo... cena z KS była naprawdę rozsądna. Nie rozumiem skąd taki rozstrzał.
Marża plus brak oferty dla sklepów?

To drewienko to akurat częściowo jest żywica i gra jest naprawdę świetnie wydana. Ale fakt, za tę cenę to tylko z metalowymi monetami :D
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Wolf »

Mówimy o niszowej grze historycznej, wydanej przez świeżo stworzone do tego celu małe wydawnictwo założone przez autora gry i jego brata, a ludzie się dziwią, że gra nie leży w każdym empiku. Od początku było jasno powiedziane, że gra nie będzie szeroko dostępna poza KS. Cena na KS była bardzo sensowna.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 716
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 281 times
Been thanked: 119 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: vder »

Galatolol pisze: 25 lip 2019, 15:13 Wyrachowanie. Wyraźnie chcieli napompować maksymalnie kampanię, od początku mówiąc, że jeśli chcesz tę grę, to KUPUJ TERAZ.
Chyba nie ma co im tego zarzucać, skoro nigdy nie ukrywali, że gra nie będzie miała 'normalnej' dystrybucji. Imho jeden z lepszych KSow jaki widziałem.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Wolf »

vder pisze: 26 lip 2019, 08:59Imho jeden z lepszych KSow jaki widziałem.
To się zgadza. Gra jest dopieszczona, pod względem wydania i zasad wypolerowana na błysk, a jeszcze udało się wyrobić przed czasem. Czyli wszystko na opak w porównaniu do standardowego wydawania gier na Kickstarterze.
drzewko
Posty: 290
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 44 times
Been thanked: 288 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: drzewko »

Akurat co do wypicowania gry na max, to bym lekko polemizował, mianowicie kolor brązowy i czarny graczy są niestety dość podobne. Ale to tylko jedna moja uwaga.
Cieszy mnie natomiast, że jak wywaliłem karty do solo rozgrywki to karty w koszulkach premium i metalowe monety się zmiesciły do pudełka :)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1211
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Deem »

drzewko pisze: 26 lip 2019, 12:25 Akurat co do wypicowania gry na max, to bym lekko polemizował, mianowicie kolor brązowy i czarny graczy są niestety dość podobne. Ale to tylko jedna moja uwaga.
Cieszy mnie natomiast, że jak wywaliłem karty do solo rozgrywki to karty w koszulkach premium i metalowe monety się zmiesciły do pudełka :)
Serio, to jest zarzut wobec gry zestawiony z cechami przytoczonymi przez Wolfa? :D Oby wszyscy tworzyli gry z takim poziomem mankamentów :wink:
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
drzewko
Posty: 290
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 44 times
Been thanked: 288 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: drzewko »

To jest moja delikatna uwaga wobec tak świetnie wydanej gry :)
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Wolf »

Ja się nawet z tym zgodzę. Owszem to detal, ale właśnie o szereg detali tutaj zadbano, więc może jest to drobnostka, ale dobór piątego koloru mógłby być lepszy. Co prawda wg mnie jest to gra na 3-4 graczy, więc specjalnie nie ma to dla mnie znaczenia, niemniej fakt pozostaje faktem.

Co do różnych rzeczy, o które zadbano:
- planszetki graczy zawierają przypomnienie istotnych zasad
- karty pomocy z kompleksowym omówieniem zasad
- przejrzysta, czytelna i dobrze napisana instrukcja z przykładami
- mapa-dywan to świetny i wpisujący się w klimat pomysł
- druga strona planszy rynku zawiera mapę (alternatywnie jakby ktoś nie chciał grać na klimatycznym dywanie)
- użyteczna wypraska zakrywana przezroczystym wieczkiem, żeby elementy nie latały po pudełku oraz nadmiar woreczków strunowych
- detale: grafika na wewnętrznej stronie pudełka, wzór na drugiej stronie dysków lojalności, grafika na drugiej stronie planszetek graczy (takie drobne rzeczy, których mogłoby nie być, a miło, że są)
- całościowo prezentacja gry stoi na bardzo wysokim poziomie i jak dla mnie cieszy oko bardziej niż przerośnięte kobyły z figurkami, po prostu piękno nie tkwi tutaj w krzykliwości, a historyczny klimat jest tak obecny, że aż się poczułem w 1/4 Afgańczykiem
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 435
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 20 times
Been thanked: 38 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: grabol »

Warunki zakończenia mogą spowodować, ze nadejdzie ono bardzo szybko. Tylko 4 punkty przewagi, możliwa, choć mało prawdopodobna jest sytuacja, że gra zakończy się po pierwszej dominacji. Ponadto takie, a nie inne uruchamiania dominacji powoduje, że bez zakończenia przed czasem, może być ich w grze 2-4.

Z jednej strony nakłada to presję na grających i zmusza do skupienia, bo zwycięstwo może się wymknąć się w ostatnim momencie, z drugiej mam obawy, czy takie, a nie inne warunki dominacji i zakończenia, nie spowoduje, że gra będzie się niejednokrotnie kończyła przypadkowo i przedwcześnie.

Wykonanie jest super. Plansza jak dywan w namiocie pasztuńskiego koczownika, pseudo kamienne znaczniki, dobrej jakości, ładnie ilustrowane karty, stonowane kolory.
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: feniks_ciapek »

Jak się gra na 2 osoby, to gra może się skończyć i po pierwszej dominacji :)
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Rafal_Kruczek »

Galatolol pisze: 25 lip 2019, 15:13
michalldz90 pisze: 25 lip 2019, 13:34 mam dokładnie to samo, nawet po zniżkach. 350-400zł za 2 talie kart i troche lepszego drewienka to zdecydowanie za duzo... cena z KS była naprawdę rozsądna. Nie rozumiem skąd taki rozstrzał.
Wyrachowanie. Wyraźnie chcieli napompować maksymalnie kampanię, od początku mówiąc, że jeśli chcesz tę grę, to KUPUJ TERAZ.

W praktyce, jak to zawsze bywa z udanymi kickstarterami, gra i tak będzie na nowo dostępna (prawdopodobnie jako add-on do przyszłorocznej kampanii John Company). Choć będzie trzeba jednak trochę poczekać.
Rachunek ekonomiczny polegajacy na tym ze chcą ZAROBIĆ na kampanii zamiast stracić na kampanii to co innego niż wyrachowanie. Początkowo planowana wysoka MSRP z powodu strech goal podniosła się.
Gry nie ma w normalnej dystrybucji niewielką część nakładu sprzedaja swojej stronie inetrnwtowe i https://www.sierra-madre-games.com/pax-pamir.html na UE i na tych stronach była niewielka nawet niewielka przesprzedażowa zniżka. Brak "normalnej" dystrybucji oznacza ze nie było pośrednika, który otrzymałwiekszość nakąłdu z ogronym upustem z którym mogl sie podzielić ze sklepami (co powoduje czasami że cena o 10-20% ponizej MSPR posrzegana jest jako bazowa)
Nie wiem na jakiej zasadzie i z jaką zniżka polskie sklepy orzymały gry do sprzedaży. Ale 350 PLN to jest niewiele więcej niz ja zapłaciłem za grę na kS ( 90 USD wliczajac 15 usd za przesyłke i 15 usd na monety). Więc możliwośc kupna gry w polskim sklepie ( ktory oferuje wlasny program rabatowy lub/i darmowa wysyłkę i musi z czegoś to sfinansować) bez zamrażania pieniędzy to jest okazja.
A co do przyszłego wydania to wróżąc z fusów można długo spekulować, ale jest pewne że nie będzie niwego wydania dopóki wydawca nie bedzie pzekonany ze sprzeda się wystarczająca liczba na minimum produkcyjne.

----
Z najnowaszych informacji
https://www.kickstarter.com/projects/12 ... ts/2578697
Okay, now let's talk about metal coins. In general, demand for Pamir has exceeded our expectations. The demand for the bag of metal coins in particular has been quite dramatic. Drew and I have started to prepare for a second print run of coins and so we hope to have additional sets for everyone who wants them eventually. We're also debating another run of the game itself. After Drew completes his bicycle tour, he and his partner will be flying to Minneapolis and we'll be going over some options and our schedule for the next year or two. Once we have a specific plan, I'll be sure to keep everyone updated.
Więc dodruk zrobią monet. a co do gry to jest bardzo ostrożne "rozwazymy miejsce w planach za rok lub dwa lata".
jarosh
Posty: 16
Rejestracja: 15 paź 2011, 22:53
Been thanked: 4 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: jarosh »

W te wakacje udało mi się być uczestnikiem i obserwatorem około 8 gier Pax Pamir (wakacyjny wyjazd planszówkowy), około 10 osób grających - zawsze skład 5 osobowy. Wszystkim graczom bardzo się podobało, poza jednym który określił grę jako dobrą aczkolwiek nie wybitna ;) Gra trafia i do Eurograczy i miłośników gier z klimatem. Mechanizm tableau i mechanizm dominacji poprzez imperia daje sporo możliwości kombinacji grającym, co przyczynia się do dużej satysfakcji z gry. Negatywna interakcja jest rozbudowana, aczkolwiek na tyle jest zbalansowana, że nie ma poczucia, że gracz nie może nic zrobić, bo wszyscy uwzięli się na niego. Powiedziałbym wręcz, że poprzez mechanikę zdrad i przyłączania się do sojuszy nasz wczorajszy wróg, dzisiaj jest naszym przyjacielem. Do końca są emocje, bo nie wiadomo kto wygra (ostatnia dominacja jest podwójnie punktowana). Ciekawe jest to, że w dominacji może wygrać strona wspierana przez jednego gracza, bo inni wspierający drugą stronę nie są w stanie przeważyć np przewagi w armiach. Tempo jest w miarę szybkie, można planować ruchy w czasie kolejek innych graczy. Fajny jest też mechanizm gry nad stołem (zmniejszanie haraczu za karty), gdzie ktoś kto lubi negocjacje, może negocjować, a ktoś kto woli budować swój silniczek może nie wchodzić w głębsze negocjacje.

W ocenie wszystkich gra wyjazdu. Jeden kolega zaczął już przemyśliwać jak zrobić własną kopię, patrząc na dostępność. Wszystkich zachwyciła jakość gry, plansza dywanik (mimo początkowych obaw sprawdza się bardzo), a meplee imperiów są fantastyczne.

Nie dziwi mnie ocena BGG 8,6.

Jedyna wada to instrukcja napisana w starym stylu mało przykładów. I dopiero po 3 grach doszliśmy do rozgrywki wg wszystkich zasad, co nie zepsuło nam przyjemności w tych 3 grach :)
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Rafal_Kruczek »

jarosh pisze: 04 sie 2019, 13:22
W ocenie wszystkich gra wyjazdu. Jeden kolega zaczął już przemyśliwać jak zrobić własną kopię, patrząc na dostępność. Wszystkich zachwyciła jakość gry, plansza dywanik (mimo początkowych obaw sprawdza się bardzo), a meplee imperiów są fantastyczne.

Nie dziwi mnie ocena BGG 8,6.

Jedyna wada to instrukcja napisana w starym stylu mało przykładów. I dopiero po 3 grach doszliśmy do rozgrywki wg wszystkich zasad, co nie zepsuło nam przyjemności w tych 3 grach :)
Z dostępnością nie jest aż tak źle. Ciągle jeszcze Sierra Madre ma egzeplarze w pełnej cenie 85 USD + 20 usd za wysyłke do Europy(lub odbiór w Essen za darmo). Kto wie jak szybko sie skończą sie nakłady USA i Europie, i rozpoczną się paskarskie ceny.
https://www.sierra-madre-games.com/pax-pamir.html

No jesli chodzi o instrukcje to w porównaniu z 1 ed, pomogło w czytelności wydrukowanie jej w pełnym rozmiarze i okrojenie z esejów i przypisów Phila Eklunda . I mam wrażenie że większość potrzebnych zasad jest zapisanych na ściądze lub/i planszy graczy.
kisiel365
Posty: 772
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: kisiel365 »

Kurde, mija rok od złożenia zamówienia na Transhumanity i nadal pusto w skrzynce. Dostał już ktoś preordery?
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: feniks_ciapek »

kisiel365 pisze: 26 lis 2019, 22:53 Kurde, mija rok od złożenia zamówienia na Transhumanity i nadal pusto w skrzynce. Dostał już ktoś preordery?
Tak, dostałem. Pax Transhumanity ma jedną z gorszych (jeśli nie najgorszą) instrukcji nawet pośród gier Eklunda, a zapowiadanego w niej video od Heavy Cardboard jeszcze nie ma, więc należy się przygotować na dość ciężkie posiedzenie, bo uruchamianie tej gry przypomina trochę odpalanie samochodu na korbkę. Poza tym prezentuje się dobrze i zabiera tyle miejsca na półce, co Greenland albo Bios: Genesis.
Zablokowany