Vast: The Crystal Caverns (Patrick Leder, David Somerville)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: as.nielo »

Graliśmy dzisiaj w Vasta, skończyliśmy dosłownie godzinę temu. Nie pełny skład: Rycerka, Gobliny i Jaskinia. Dzielna wojowniczka dość szybko zgromadziła wszystkie 7 kostek i zniszczyła 5 kryształów i choć wydawało się, że koniec gry tuż tuż, zabawa zaczęła się w trakcie ucieczki dzielnej rycerki z jaskini. Mi czyli goblinom udało się zmniejszyć jej zdrowie do ostatniego punktu a Jaskinia robił co mógł by droga do wyjścia nie była łatwa. Zagrałem strategicznie i ustawiłem plemienia bones na kafelku wyjścia. Strategia sprawdziła się przez dwie rundy i jaskinia nawet zaczęła się zapadać, ale niefortunnie wylosowana karta przegoniła moje plemię z planszy otwierając drogę ledwo żywej rycerce na ten ostatni kafelek.
Graliśmy około godziny więc czasowo w raz. Ogromnie podobało mi się, że gra nabrała tempa na złość pewnej swego rycerce, w momencie gdy ta miała jakby wygraną w kieszeni. Ostatecznie dopięła swego, ale każde z nas było blisko wygranej. Drużyna zdecydowała się zagrać pełnym składem przy następnej okazji.
Wtedy będzie ciekawie... Ahoj :-)
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: LongJohn »

Miałby ktoś ochotę zamówić na spółkę dodatkowe postacie i bonusowe karty (na 2 osoby wychodzi 90 dolców z przesyłką z tego co widzę)?
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: lesar »

LongJohn pisze:Miałby ktoś ochotę zamówić na spółkę dodatkowe postacie i bonusowe karty (na 2 osoby wychodzi 90 dolców z przesyłką z tego co widzę)?
Podaj link co wchodzi w składa.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: LongJohn »

To miałem na myśli:

https://vast-the-crystal-caverns-second ... ders/71472

a konkretnie: Vast: Ghost, Ghoul, and Nightmare Unicorn Addon Bundle i Vast bonus cards
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: as.nielo »

podzielcie się wrażeniami z gry kiedy odbierzecie nowe stworki :-)
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: Moniczka.s »

LongJohn pisze:Miałby ktoś ochotę zamówić na spółkę dodatkowe postacie i bonusowe karty (na 2 osoby wychodzi 90 dolców z przesyłką z tego co widzę)?
Te 90$ to na głowę, czy na pół?
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: rattkin »

Mi wyszło $80 z przesyłką, jak ostatnio kupowałem (minis, nowe role, bonus karty).
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: stalker7 »

Moniczka.s pisze:
LongJohn pisze:Miałby ktoś ochotę zamówić na spółkę dodatkowe postacie i bonusowe karty (na 2 osoby wychodzi 90 dolców z przesyłką z tego co widzę)?
Te 90$ to na głowę, czy na pół?
na pół zestaw postaci 30 promo karty 5? i paczka 20/2
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: Moniczka.s »

stalker7 pisze:
Moniczka.s pisze:
LongJohn pisze:Miałby ktoś ochotę zamówić na spółkę dodatkowe postacie i bonusowe karty (na 2 osoby wychodzi 90 dolców z przesyłką z tego co widzę)?
Te 90$ to na głowę, czy na pół?
na pół zestaw postaci 30 promo karty 5? i paczka 20/2
Ok, w takim razie chętnie dopiszę się do zamówienia :) Gra jest świetna!
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: stalker7 »

Niestety paczka ogranicza się do 2 zestawów. Inaczej sam bym zamówił na parę osób i wyszłoby za przesyłkę śmieszne pieniądze a tak to.... cóż poczekam jak planszostrefa to ściągnie liczę, że wyjdzie taniej i kapitał zostanie u nas w kraju;p :mrgreen:
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: as.nielo »

stalker7 pisze:Niestety paczka ogranicza się do 2 zestawów. Inaczej sam bym zamówił na parę osób i wyszłoby za przesyłkę śmieszne pieniądze a tak to.... cóż poczekam jak planszostrefa to ściągnie liczę, że wyjdzie taniej i kapitał zostanie u nas w kraju;p :mrgreen:
Mogę dopisać jeszcze jeden zestaw do mojego zamówienia, ale będzie przesyłane dwa razy, chyba że ktoś chce się po odbiór fatygować za granicę
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: stalker7 »

W sensie że 20 dolców za przesyłke jednego zestawu?
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

VAST: The Crystal Caverns

Post autor: as.nielo »

Cena zamówienia plus koszty wysyłki ode mnie do Polski (ostatnio płaciłem 18€).

[edit] Ewentualnie kotlet porażyński z ziemniaczkami i ćwikłą hehe
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: LongJohn »

20 dolców za przesyłkę i maksymalnie 2 zestawy czyli np. (30 dolców dodatkowe postacie + 5 bonusowe karty)x2 +20

90 do podziału na dwie osoby. Ktoś się decyduje?
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: Moniczka.s »

LongJohn pisze:20 dolców za przesyłkę i maksymalnie 2 zestawy czyli np. (30 dolców dodatkowe postacie + 5 bonusowe karty)x2 +20

90 do podziału na dwie osoby. Ktoś się decyduje?
Ja, jeśli można :)
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: as.nielo »

Miniaturki są u Leider Games, wysyłka niebawem. Mogliby zdążyć przed sierpniowym urlopem, byłbym pocieszony :-)
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: stalker7 »

Te figurki beda potem dostepne w detalu?
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: as.nielo »

nie wiem Winnetou ale może ktoś kto ma wtyki odpowie
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: rattkin »

A to nie jest detal?
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: Michał M »

Kupiłem. Wczoraj wszystko posegregowałem, sprawdziłem, czy niczego nie brakuje, dzisiaj powoli czytam instrukcję. Dawno żadna nowa gra tak mnie nie cieszyła.
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: as.nielo »

rattkin pisze:Moim także, ale jak mam wybierać brak oficjalnego FAQ i jego obecność, zgadnij co wybieram?

Ogólnie VAST to taki projekt "romantyczny", widać tam miłość designera i wynikające z tego wady i zalety. Zaletą jest świetna mechanika. Wadą, dość rachityczne podejście do komponentów, instrukcji, do interfejsu użytkownika. W instrukcji nie ma nic o tym, że smok startuje ze swoimi żetonami, że mapy Rycerka może użyć 3x za jedną kostkę, a nie 1x za trzy, na planszetkach smoka jest zamiennie "x spaces" i "up to x spaces" - i tak dalej i tak dalej. To są takie niedoróbki "pierwszego razu" - i to wszystko rzeczywiście zwiększa trudność odbioru. Ale warto. Ja tę grę noszę na rękach bo to jest gra idąca doskonale naprzeciw mainstreamu. Pokazuje, że można zrobić rewelacyjny produkt niemal minimalnym nakładem komponentowym. Ot, parę kosteczek i kart. Mam wręcz wrażenie, że figurki do tej gry pasować nie będą.
Mapa powinna kosztować 3 kostki. Za jedną gra zdaje się być dla tej bohaterki zbyt prosta. Moim skromnym zdaniem...
Michał M pisze:Kupiłem. Wczoraj wszystko posegregowałem, sprawdziłem, czy niczego nie brakuje, dzisiaj powoli czytam instrukcję. Dawno żadna nowa gra tak mnie nie cieszyła.
Brawo Ty, podziel się swoimi wrażeniami jak już coś zagrasz :-)
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: Michał M »

Na pewno się podzielę, chociaż na razie przebrnięcie przez wszystkie zasady wydaje się dużym wyzwaniem - pierwsze kilka gier to pewnie będą gry solo z instrukcją w ręce. Ale już samo poznawanie Vast jest sporą frajdą, no i JAK TA GRA WYGLĄDA!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: rattkin »

as.nielo pisze: Mapa powinna kosztować 3 kostki. Za jedną gra zdaje się być dla tej bohaterki zbyt prosta. Moim skromnym zdaniem...
To nie jest gra single player. "prostota" gry wyraża się przez to co (a raczej czego nie robią). Ja nie odczułem, że z tym kosztem jest coś nie tak, ale przyznaję, że mam jeszcze za mało gier na koncie, żeby powiedzieć coś więcej. Czekam na więcej gier, by móc wyprodukować swoją "recenzję".
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

VAST: The Crystal Caverns

Post autor: as.nielo »

Też nie mam wielu gier na liczniku... Zastanawiam się czy da się rozegrać partię online, Play by forum?

Ostatnim razem grałem Goblinami i przegraliśmy, bo rycerka tą mapą przeskoczyła przez gruzowisko daleko od mojej paczki i wpadła na ledwo żywego smoka. Wystarczyło jej gritu żeby wszystkich pokonać :-/
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: as.nielo »

rattkin pisze:
as.nielo pisze: Mapa powinna kosztować 3 kostki. Za jedną gra zdaje się być dla tej bohaterki zbyt prosta. Moim skromnym zdaniem...
To nie jest gra single player. "prostota" gry wyraża się przez to co (a raczej czego nie robią). Ja nie odczułem, że z tym kosztem jest coś nie tak, ale przyznaję, że mam jeszcze za mało gier na koncie, żeby powiedzieć coś więcej. Czekam na więcej gier, by móc wyprodukować swoją "recenzję".
Po to stawia się te ściany i gruzowiska, żeby nie można było przez nie ot tak sobie przejść za marną kosteczkę
ODPOWIEDZ