Vast: The Crystal Caverns (Patrick Leder, David Somerville)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: playerator »

backerkit pisze:Preorders are disabled
Uuups. Czy dodatkowe role i karty można jeszcze jakoś zdobyć? Albo będzie można? Wiem o plikach p&p, ale wolałbym oryginały.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

VAST: The Crystal Caverns

Post autor: as.nielo »

Od miesiąca nerwowo sprawdzam skrzynkę na listy, spodziewam się w końcu znaleźć tam pudełko dodatkowych postaci, figurek i kart[emoji22] Podobno mają zjawić się lada dzień...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: rattkin »

Rozsyła je Gamesquest, więc mogą przyjść i za dwa miesiące. To znani łgarze. Wydawca bardzo się pilnuje, żeby nie powiedzieć niczego wiążącego, póki mają nad nim przewagę (jego stock w magazynie). Zapewne jak tylko roześlą, dość kategorycznie ogłosi, że w życiu już z nich nie skorzysta.
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: as.nielo »

Marne pocieszenie :( :)

A w temacie gry, który wariant na dwóch graczy polecacie? Ja mam pecha do smoków, z którymi przegrywałem jako złodziej, jaskinia i gobliny.

W przypadku goblinów większość moich dociąganych sekretów była mocna na rycerza ale nie na smoka i tak za każdym razem nie mogłem nic sensownego zagrać.
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: LongJohn »

Ja wczoraj dostałem od gamequesta trackera do Inpostu, ale cały czas wisi jako "przygotowana do nadania".
Tak czy inaczej jest jakaś nadzieja, że dojdzie wkrótce :)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: playerator »

playerator pisze:Czy dodatkowe role i karty można jeszcze jakoś zdobyć? Albo będzie można? ...
Nie to, żebym miał potrzebę rozmawiać sam ze sobą, ale może ktoś też poszukuje - są w planszomanii.

Na stronie wydawcy jest mowa o 34 dodatkowych kartach. Tymczasem tutaj naliczyłem ich 43. Nawet pomijając te poprawione i promki, zostaje 38 kart. O co może chodzić?


edit: poprawiłem widoczność odnośników
Ostatnio zmieniony 09 lut 2018, 21:12 przez playerator, łącznie zmieniany 1 raz.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: rattkin »

To co podlinkowałes, to wszystkie dodatkowe role spięte w jeden produkt. Do tego były jeszcze figsy do podstawki oraz bonus cards (https://boardgamegeek.com/boardgame/223 ... onus-cards) - i to ostatnie to właśnie te 34 karty o których mowa. Z tego co widzę, wszystkie trzy są dostępne w planszomanii.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: playerator »

Heh, wyboldowałem odnośniki w obu zdaniach, ten kolor linków zdecydowanie powinien być bardziej kontrastowy.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: rattkin »

Planszomania to nie jest sklep słynący z profesjonalizmu. Patrzysz na chamską przeklejkę z BGG, w wyniku której zaginęło formatowanie tekstu. Zajrzyj do tego linku który podesłałem, do opisu produktu - i wszystko nagle będzie jasne.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: playerator »

No faktycznie. 1:0 dla planszomanii :D. Ale i tak ich lubię za to, że mogłem sobie kupić.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: Coin22 »

Czy ktoś kojarzy czy jest co liczyć na polskie wydanie tej gry?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: rattkin »

Stawiam śledzie przeciw leszczom, że nigdy się to nie wydarzy.
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 479
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 390 times
Been thanked: 330 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: cactusse »

Dla oczekujących na kickstartera :
Odebrałem dzisiaj paczkę od inpostu - rzeczywiście, status zmienił się błyskawicznie z "w przygotowaniu" na "do doręczenia".

W środku "Fearsome Foes", pudełko z miniaturkami, karty bonusowe i Upgrade Pack.
W Upgrade Packu jest nowa instrukcja, planszetki postaci, podpowiedzi jak grać, dwie paczki kart i kostka.

Ktoś kojarzy, co się zmieniło w kostce, że została dodana do upgrade packa ?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: rattkin »

Ta pierwsza była chyba drewniana i może krzywo nadrukowana (sądząc po https://boardgamegeek.com/image/3142977 ... al-caverns) lub nadruk się ścierał. Nowa jest chyba plastikowa. Sam rozkład symboli się nie zmienił - chyba.

Swoją drogą, jeśli zamówiłeś upgrade pack, to chyba masz pierwszą edycję i możesz porównać te kostki? :) Czy ten upgrade pack wjechał do tego zestawu, niezależnie, czy ktoś go zamawiał, czy nie?

Jeśli chodzi o powiadomienia od Gamesquest, na razie dostałem wczoraj powiadomienie, że już wysłali mojego Rising Sun. Którego odebrałem dwa tygodnie temu. Także, tego :)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: mauserem »

Inpost zaskoczył mnie totalnie - w postaci pana kuriera pukającego do drzwi :D

W moim upgrade packu do podstawki znalazłem jeszcze pudełko z kartami banusowymi
Spoiler:
już nawet nie pamiętam czy go zamawiałem dodatkowo :mrgreen:

Kostka zastąpi z powodzeniem drewnianą z krzywo nadrukowanymi symbolami

Spoiler:
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: as.nielo »

A ja muszę jeszcze kilka dni poczekać, dzisiaj dostałem maila z potwierdzeniem wysyłki. Z tego co pamiętam w kampanii Vasta karty są bonusem dla zamawiających minis albo Fearsome Foes. Ale to było tak dawno, że mogę się mylić :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: Curiosity »

Dostałem też i swoje zamówienie :)
Przede wszystkim, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony zawartością przesyłki. Pamiętając sposób dostawy dodatków do This War of Mine (planszetki i karty wrzucone luzem w przezroczystą torebkę foliową), oczekiwałem czegoś podobnego. Myślałem, że dostanę jakieś foliowe woreczki, a tu szok! Porządne ciężkie pudło, z porządnej tektury, wyglądające jak pudełko z podstawki. Do tego osobno zapakowane karty promocyjne.

Piszę to na gorąco, na razie odpakowałem tylko karty (jestem w pracy), ale i tu czekała mnie kolejna mila niespodzianka. W zestawie są karty zastępcze do już istniejących kart, które... można, ale nie trzeba wymieniać :) Te karty to zapewne efekt uwag od graczy, którzy twierdzili, że karty nie są zbalansowane. Widocznie autorzy gry tak nie uważali, ale i tak dali zamienniki. Niesamowicie fajne podejście. Uważasz, że kilka kart z podstawki jest przegiętych? Zamień je. Uważasz, że dobrze jest tak jak jest? Nie zamieniaj. Albo zamień jedną. Jak chcesz.

Powiem tak - jestem tak bardzo zbudowany dbałością o gracza, że chyba zaszaleję i zamówię w planszostrefie plastikowe zamienniki do meepli. Również jako wyraz wsparcia dla wydawcy, który stara się dostarczyć graczowi rozrywki na jak najwyższym poziomie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
RE.Lee
Posty: 167
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: RE.Lee »

Miło czytać taką opinię o wydawcy! Na VAST się póki co nie skusiłem, a z tym większą niecierpliwością pozostaje czekać na ROOT :D
TOP 3: Chaos in the Old World, Evolution, The Grizzled.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: rattkin »

Curiosity pisze:W zestawie są karty zastępcze do już istniejących kart, które... można, ale nie trzeba wymieniać :) Te karty to zapewne efekt uwag od graczy, którzy twierdzili, że karty nie są zbalansowane. Widocznie autorzy gry tak nie uważali, ale i tak dali zamienniki. Niesamowicie fajne podejście. Uważasz, że kilka kart z podstawki jest przegiętych? Zamień je. Uważasz, że dobrze jest tak jak jest? Nie zamieniaj. Albo zamień jedną. Jak chcesz.
O których kartach mówisz? Ja widziałem tylko zamienniki dla kilku istniejących kart (tekst dla starych ról się nie zmienia, jest dodany dla nowych), oraz zamienniki bodaj 2-3 kart, co do których instrukcja dość wyraźnie sugeruje (a skądinąd wiem, że i autor), żeby jednak zamienić. Zresztą, chyba tylko buty dostały słuszny nerf, tekst pozostałych kart został po prostu "poluzowany", by móc używać ich w większej ilości przypadków, niż dotychczas.

Do sterowania postrzeganym balansem są karty Difficulty (które były już i w podstawce) - jeśli jakaś rola ma za łatwo/za ciężko, można dać jej odpowiednią kartę, ktora da jej mały/większy bonus lub utrudnienie.

P.S. Też ciekaw jestem Roota :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: Curiosity »

rattkin pisze: O których kartach mówisz?
Oczywiście o Cave Bread, Heroic Boots i Javelin
rattkin pisze:zamienniki bodaj 2-3 kart, co do których instrukcja dość wyraźnie sugeruje (a skądinąd wiem, że i autor), żeby jednak zamienić.
Replacing these cards as a set is highly recommended but not required.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: Gromb »

Orientujecie się czy to co jest do kupienia w sklepach też posiada karty na podmianę, czy to taki dodatek tylko dla wspierających?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: Curiosity »

Te karty są osobno pakowane, nie znajdują się w pudełku z dodatkiem. Gdyby były w sklepach, to na pewno by się taka informacja w tychże sklepach pojawiła.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: Gromb »

Ok. Dzięki za info.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: rattkin »

Gromb pisze:Orientujecie się czy to co jest do kupienia w sklepach też posiada karty na podmianę, czy to taki dodatek tylko dla wspierających?
Jak najbardziej. Rozmawialiśmy bowiem o zawartości tego pudełeczka - https://www.planszomania.pl/strategiczn ... Cards.html - a to osobny produkt. Patrick Leder nie robi exclusivów.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: VAST: The Crystal Caverns

Post autor: Gromb »

Aaa...to zmienia postać rzeczy. Dzięki rattkin.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
ODPOWIEDZ