Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Leser »

Nie mam już niestety tych plików. Pamiętam, trochę w temacie, że tekst na karcie Potknięcie brzmiał: "Cenzura nie przepuściła zasłyszanego tekstu" ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
pabellos
Posty: 81
Rejestracja: 28 lut 2016, 23:03
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: pabellos »

Kiedy można się spodziewać aplikacji do gry solo w języku polskim??
"Splendor" - pierwsza gra, która spodobała się Żonie (po wielu nieudanych próbach - Rzymianie do domu, Zaginione Miasta). Proszę ekspertów o porady na priv, jaki uczynić następny krok w wprowadzaniu Małżonki w planszówkowy świat...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: RUNner »

Zagraliśmy w sobotę z żoną. Wrażenia? Pozytywne. Rozgrywka jest przyjemnie skomplikowana i odprężająca. Żona wzięła pierwszy lepszy artefakt i uciekła z lochów, ale i tak przegrała. Solidna gra się zapowiada i spokojnie można ją stosować jako gateway.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: seki »

Zastanawiam się skąd się biorą opinię o tym, że wygrywa się Brzdęka biorąc pierwszy artefakt i uciekając z podziemi. Ktoś ostatnio taką tezę postawił zdaję się w podsumowaniu miesiąca. W rozgrywkach 2,3 i 4 osobowych jakie grałem ani razu nie wygrała osoba, która jako pierwsza opuściła podziemia a ja sam próbowałem z premedytacją tej "strategii" i srogo przegrałem.
Pamiętacie mój zachwyt nad grą? Trochę się zmniejszył. Brakuje mi możliwości usuwania z talii niepotrzebnych kart. Jesteśmy tutaj na forum raczej zgodni co do tego, że talia robi się mocno losowa. To nie wada gry tylko jej cecha a my jako bardziej zaawansowani gracze chcielibyśmy mieć większy wpływ na wynik gry. Podtrzymuję swoją opinię, że to rewelacyjna gra rodzinna, która powinna bawić również doświadczonych graczy ale trzeba do niej usiąść na luzie.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 783 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: mat_eyo »

seki pisze: 04 gru 2018, 11:01 Zastanawiam się skąd się biorą opinię o tym, że wygrywa się Brzdęka biorąc pierwszy artefakt i uciekając z podziemi. Ktoś ostatnio taką tezę postawił zdaję się w podsumowaniu miesiąca. W rozgrywkach 2,3 i 4 osobowych jakie grałem ani razu nie wygrała osoba, która jako pierwsza opuściła podziemia a ja sam próbowałem z premedytacją tej "strategii" i srogo przegrałem.
Pamiętacie mój zachwyt nad grą? Trochę się zmniejszył. Brakuje mi możliwości usuwania z talii niepotrzebnych kart. Jesteśmy tutaj na forum raczej zgodni co do tego, że talia robi się mocno losowa. To nie wada gry tylko jej cecha a my jako bardziej zaawansowani gracze chcielibyśmy mieć większy wpływ na wynik gry. Podtrzymuję swoją opinię, że to rewelacyjna gra rodzinna, która powinna bawić również doświadczonych graczy ale trzeba do niej usiąść na luzie.
Trzeba się przestawić na myślenie, że nie kupuję kart za każdym razem. Lepiej odpuścić zakup i nie rozrzedzać talii, niż później się męczyć z ręką, z której nic się nie ugra. Dlatego też podoba mi się nowy dodatek Expeditions: Gold and Silk, bo na obu mapach jest co robić z nadmiarowymi SP. Na razie grałem tylko w Gold i możliwość wydobywania złota i nagroda dla najlepszego górnika sprawiają, że bardziej kusi szlajanie się po niższych rejonach mapy. A wiadomo, jak łatwo się tam zaciąć, jeśli talia nie jest dobrze zbudowana (czyt. jeśli kupuje się wszystko jak leci).
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: KurikDeVolay »

Spokojnie, najpierw niech się ogra podstawka, potem można przeskakiwać do dodatków. W końcu po to są, żeby zmieniać oblicze gry o 180 stopni i wymuszać zmianę myślenia. ;)
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Zack »

mat_eyo pisze: 04 gru 2018, 11:11
seki pisze: 04 gru 2018, 11:01 Zastanawiam się skąd się biorą opinię o tym, że wygrywa się Brzdęka biorąc pierwszy artefakt i uciekając z podziemi. Ktoś ostatnio taką tezę postawił zdaję się w podsumowaniu miesiąca. W rozgrywkach 2,3 i 4 osobowych jakie grałem ani razu nie wygrała osoba, która jako pierwsza opuściła podziemia a ja sam próbowałem z premedytacją tej "strategii" i srogo przegrałem.
Pamiętacie mój zachwyt nad grą? Trochę się zmniejszył. Brakuje mi możliwości usuwania z talii niepotrzebnych kart. Jesteśmy tutaj na forum raczej zgodni co do tego, że talia robi się mocno losowa. To nie wada gry tylko jej cecha a my jako bardziej zaawansowani gracze chcielibyśmy mieć większy wpływ na wynik gry. Podtrzymuję swoją opinię, że to rewelacyjna gra rodzinna, która powinna bawić również doświadczonych graczy ale trzeba do niej usiąść na luzie.
Trzeba się przestawić na myślenie, że nie kupuję kart za każdym razem. Lepiej odpuścić zakup i nie rozrzedzać talii, niż później się męczyć z ręką, z której nic się nie ugra. Dlatego też podoba mi się nowy dodatek Expeditions: Gold and Silk, bo na obu mapach jest co robić z nadmiarowymi SP. Na razie grałem tylko w Gold i możliwość wydobywania złota i nagroda dla najlepszego górnika sprawiają, że bardziej kusi szlajanie się po niższych rejonach mapy. A wiadomo, jak łatwo się tam zaciąć, jeśli talia nie jest dobrze zbudowana (czyt. jeśli kupuje się wszystko jak leci).
Jeśli już naprawdę mamy rozmawiać o optymalizacji w losowej grze familijnej to według mnie dużo bardziej opłaca się nie odpuszczać kupowania i wydawać wszystkie punkty sprawności. Trzeba tylko uważać żeby nie kupować czegokolwiek jak leci, ale mieć równowagę kart ruchu i ataku. W ten sposób jest najlepsze prawdopodobieństwo, że trafisz rękę która będzie użyteczna i mocna. Przy małej talii jest mniej losowo ale częściej będą się trafiać włamy i potknięcia, podczas gdy karty z marketu są dużo mocniejsze.

Piszę o tym, "optymalizowaniu" z przymrużeniem oka, bo w moim odczuciu w tej grze nie chodzi o to, żeby wyliczyć najbardziek skuteczną talię, ale mieć dużo fajnych klimatycznych kart w talii. Nawet jeśli nie będzie to super optymalne to mam dużo frajdy z zagrywania zakupionych kart. Ale oczywiście każdy gra po swojemu i z czego innego czerpie przyjemność

Natomiast zgadzam się, że fajnie mieć dodatek który daje więcej możliwości wydawania zasobów np. sprawności na coś innego niż karty z marketu.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6451
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 583 times
Been thanked: 936 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Odi »

Przede wszystkim poproszę o "optymalizację dyskusji" i zaprzestanie cytowania całych postów poprzedników.
Wycinamy kwestię, do której chcemy się odnieść, lub po prostu wpisujemy swoje zdanie bez cytowania.
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Zack »

Odi pisze: 04 gru 2018, 12:35 Przede wszystkim poproszę o "optymalizację dyskusji" i zaprzestanie cytowania całych postów poprzedników.
Wycinamy kwestię, do której chcemy się odnieść, lub po prostu wpisujemy swoje zdanie bez cytowania.
Moze wobec tego wprowadzicie na forum cytowanie selektywne, gdzie będzie można zaznaczyć kawałek tekstu i kliknąć przycisk cytuj, co stworzy taga tylko z zaznaczonym fragmentem tekstu? Przydałoby się też, aby można było tagować użytkowników np. @Odi, aby adresat dostawał notyfikację, o odpowiedzi bez cytatu.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6451
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 583 times
Been thanked: 936 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Odi »

Cytowanie selektywne każdy sam może sobie zrobić, wciskając przycisk "cytuj" i pozostawiając jedynie frazę, do której bezpośrednio ma zamiar się odnieść, całą resztę kasując

Bez tagowania radzono sobie już od dawna, pisząc np. Odi ->

Koniec OT.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: mauserem »

ależ cytowanie selektywne działa!

po kliknięciu "odpowiedź" , poniżej okna edycji możesz przewijać posty napisane wcześniej - w interesującym Cię poście zaznaczasz konkretny fragment i klikasz ikonę cytowania
i voila!
przykład:
Spoiler:
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Zack »

mauserem pisze: 04 gru 2018, 13:37 ależ cytowanie selektywne działa!
O faktycznie, dziękuję za info. Szkoda, że administrator tego nie wiedział (albo nie powiedział :P). Fajnie by było, gdyby taka funkcja była też bezpośrednio w widoku forum (np. okienko szybkiej odpowiedzi pod spodem)

No ale nie o tym chciałem powiedzieć... Ten, no... Jaka jest wasza ulubiona karta lochów w Brzdęk! I dlaczego? Mi się ostatnio spodobał śpiewający miecz 😜 Mocna broń ale... Śpiewa i wydaje hałas. Przypomina mi Lilarcor z Baldura :D
Kretilla
Posty: 150
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Kretilla »

W nawiązaniu do akcji z pluszakami w pewnym sklepie moje dzieci stwierdziły, że chciałyby maskotkę Rzygołaka Rzygmunta.

Lucrum coś?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Leser »

Kretilla pisze: 04 gru 2018, 14:53 W nawiązaniu do akcji z pluszakami w pewnym sklepie moje dzieci stwierdziły, że chciałyby maskotkę Rzygołaka Rzygmunta.

Lucrum coś?
Rewelacyjny pomysł =) Oczywiście nie mogę z marszu obiecać, że to zrobimy, ale przedstawię ten pomysł i jeżeli uda się go zrealizować, to pierwszy spośród Rzygmuntów na pewno pojedzie do Lublina =)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Largo »

Brzdęków jest coraz mniej w sklepach przez co ceny idą do góry. Będzie jakiś dodruk, dzięki któremu nastąpi obniżka, czy brać co jest póki jest :P?
Gatzky
Posty: 216
Rejestracja: 31 sie 2017, 11:47
Has thanked: 14 times
Been thanked: 35 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Gatzky »

Na Planszówkach na Narodowym jak spytałem o dodruk usłyszałem że będzie najszybciej jak się da.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Leser »

Largo pisze: 04 gru 2018, 15:44 Brzdęków jest coraz mniej w sklepach przez co ceny idą do góry. Będzie jakiś dodruk, dzięki któremu nastąpi obniżka, czy brać co jest póki jest :P?
Dodruk oczywiście będzie i robimy wszystko, aby dotarł jak najprędzej. Chcemy jednak go połączyć z publikacją dodatków (najlepiej wszystkich na raz), a ze dotychczasowa współpracy na linii Polska-USA bywała skomplikowana, termin przybycia nowej partii jest w tej chwili niemożliwy do przewidzenia. Jeżeli nie chcesz czekać, to zdecydowanie warto brać teraz, tym bardziej, że w niektórych sklepach ceny wciąż nie są wygórowane (przynajmniej na mój gust).
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 316
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 56 times
Been thanked: 43 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: xtomashx »

Kurcze właśnie się zastanawiam. Bardzo mi się na Narodowym spodobała i wcześniej nie śledziłem jej ceny. Teraz można ją mieć za 166 zł z wysyłką. Czy to standardowa cena czy już zawyżona?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Leser »

xtomashx pisze: 04 gru 2018, 17:14 Kurcze właśnie się zastanawiam. Bardzo mi się na Narodowym spodobała i wcześniej nie śledziłem jej ceny. Teraz można ją mieć za 166 zł z wysyłką. Czy to standardowa cena czy już zawyżona?
Tzw. sugerowana cena detaliczna Brzdęku to 179,90 zł, czyli na razie ciężko mówić o zawyżonych cenach. Po prostu sklepy przestały się ścigać o najlepszą ofertę.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Zack »

xtomashx pisze: 04 gru 2018, 17:14 Kurcze właśnie się zastanawiam. Bardzo mi się na Narodowym spodobała i wcześniej nie śledziłem jej ceny. Teraz można ją mieć za 166 zł z wysyłką. Czy to standardowa cena czy już zawyżona?
Najtaniej jak widziałem to około 140 zł ale bardzo szybko zniknęły te oferty. 166 to nie jakiś dramat
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: rastula »

Ja kupiłem za 114 :)
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 316
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 56 times
Been thanked: 43 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: xtomashx »

rastula pisze: 04 gru 2018, 18:06 Ja kupiłem za 114 :)
Na Merlinie chyba za tyle była. Wtedy w nią nie grałem i nie widziałem, że taka dobra jest :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: rastula »

3t przedsprzedaż rabat kliencki i weekendowy
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: piogar »

rastula pisze: 04 gru 2018, 18:06 Ja kupiłem za 114 :)
Prawdziwy bohater - kupil za 114 jak byla w wielu sklepach tania! Tylko.... jakie to ma znaczenie teraz, jak juz jest droga :D? No chyba, ze chciales sie pochwalic, zeby np. xtomash ktory sie zastanawia mogl Ci zazdroscic...

Leser- czy planujecie wydanie In Space! razem z dodrukiem/wczesniej/pozniej?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: RUNner »

xtomashx pisze: 04 gru 2018, 17:14 Kurcze właśnie się zastanawiam. Bardzo mi się na Narodowym spodobała i wcześniej nie śledziłem jej ceny. Teraz można ją mieć za 166 zł z wysyłką. Czy to standardowa cena czy już zawyżona?
To jest nadal dobra cena w stosunku do tego, co gra oferuje. Jak nie podejdzie, to niewiele stracisz sprzedając.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ