Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1480
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: Tringa »

Wiecie co to jest? https://boardgamegeek.com/boardgame/266 ... corporated

Wg BGG to nowa gra (coś jak Clank! In! Space!), a z filmiku wnioskuję, że to można łączyć z grą. Ktoś coś wie? Bo ogólnie przekopałam internety i nie wiem nic. :(
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

To zupełnie inna gra korzystająca z mechaniki legacy. Na razie nikt poza twórcami za wiele o niej nie wie.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1480
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Właśnie chodziło mi tylko o to, czy to dodatek, czy samodzielna gra. Dzięki wielkie! :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2817
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Gromb »

A tymczasem Clank! Legacy Acquisitions Incorporated pojawia się w przedsprzedaży w polskich sklepach. Instrukcja do zaciągnięcia z BGG
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10865
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3204 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: japanczyk »

Gromb pisze: 12 wrz 2019, 09:05 A tymczasem Clank! Legacy Acquisitions Incorporated pojawia się w przedsprzedaży w polskich sklepach. Instrukcja do zaciągnięcia z BGG
Gdzie? i-szop nic nie pokazuje
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Deem »

japanczyk pisze: 12 wrz 2019, 09:10
Gromb pisze: 12 wrz 2019, 09:05 A tymczasem Clank! Legacy Acquisitions Incorporated pojawia się w przedsprzedaży w polskich sklepach. Instrukcja do zaciągnięcia z BGG
Gdzie? i-szop nic nie pokazuje
Na przykład w Planszostrefie
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
anoptichtys
Posty: 148
Rejestracja: 23 sty 2017, 05:29
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: anoptichtys »

Czy do jest legacy z niszczeniem gry, czy zostało to ominięte?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Gambit »

anoptichtys pisze: 12 wrz 2019, 09:33 Czy do jest legacy z niszczeniem gry, czy zostało to ominięte?
Jeśli chodzi o darcie kart i takie tam, to spokojnie możesz tego nie robić, tylko wkładać je do osobnego woreczka. Jeśli chodzi o pisanie na kartach, naklejki na planszy i takie tam, to nadal jest to w grze :)
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: ponika »

anoptichtys pisze: 12 wrz 2019, 09:33 Czy do jest legacy z niszczeniem gry, czy zostało to ominięte?
Każde "ingerencje" w karty i plansze da się ominąć, choćby stosując karteczki post-it na których piszesz/zaznaczasz kolejne rzeczy. Jak ktoś ma zacięcie to może sobie skserować pakiety naklejek na folie wielokrotnego naklejania (nie testowałam, nie wiem jak się to sprawdza). Tylko pytanie czy o to chodzi ;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Gambit »

ponika pisze: 12 wrz 2019, 09:49
anoptichtys pisze: 12 wrz 2019, 09:33 Czy do jest legacy z niszczeniem gry, czy zostało to ominięte?
Każde "ingerencje" w karty i plansze da się ominąć, choćby stosując karteczki post-it na których piszesz/zaznaczasz kolejne rzeczy. Jak ktoś ma zacięcie to może sobie skserować pakiety naklejek na folie wielokrotnego naklejania (nie testowałam, nie wiem jak się to sprawdza). Tylko pytanie czy o to chodzi ;)
Nie bardzo widzę używanie post-itów w momencie, kiedy trzeba nakleić na plansze kolejne segmenty mapy. Tak samo kserowanie naklejek może być utrudnione, jeśli są one schowane na początku gry.
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: ponika »

Gambit pisze: 12 wrz 2019, 09:52 Nie bardzo widzę używanie post-itów w momencie, kiedy trzeba nakleić na plansze kolejne segmenty mapy. Tak samo kserowanie naklejek może być utrudnione, jeśli są one schowane na początku gry.
Zdecydowanie, dlatego mimo, że myślę że wszystko "da się zrobić", to jest to zabawa wyłącznie dla najbardziej zdesperowanych, bo jednak klimat i założenia gry siadaj (nie mówiąc o wątpliwej praktycznosci takiego rozwiązania)
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: tapczanik420 »

Przenoszę dyskusję poniekąd z innego wątku, a mianowicie czy nie należałoby teraz sprzedać klasycznego Brzdęka i czekać na wersję Legacy? Już nawet pomijając to, żę teraz cena na lekkiej górce, to jeżeli zgodnie z tym co piszą na BGG efektem post kampanijnym Brzdęka Legacy ma być głębsza ciekawsza mapa, mniej solvable a do tego jedyne w swoim rodzaju karty i więcej możliwości trashowania i trimowania decku to wydaje się to sensowną opcją.

Szukam kontrargumentów do tego pomysłu i nie zajduję - podstawowy Brzdęk jest świetną grą ale brak modułowej planszy i ubogie opcje discardu trochę odbierają mu uroku. To czego jestem ciekawy to:

Czy wersję legacy będzie można ogrywać jako podstawową przed "zmęczeniem" kampanii - czyli czy po połowie scenariuszy wpadają znajomi i ogrywamy to jak normalny Brdzęk nie psując kampanijności.
Czy gra post-legacy będzie współpracować z dodatkami? Czy jednak warto zostawiać sobie podstawkę?

Jak ktoś może dać swoje przemyślenia po ograniu kampanii to będę wdzięczny.
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Korzystanie z Legacy jako podstawki w połowie kampanii jest bez problemu możliwe, ale nie mam przekonania, czy fajne. Ciężko mi powiedzieć, bo nie próbowałem.

Przewagą podstawowej wersji gry są dodatki. Do Legacy pewnie takowych nie będzie (mam na myśli większe dodatki niż packi z figurkami i alternatywnymi kartami startowymi). Z drugiej strony można spróbować korzystać z komponentów Legacy grając na planszach dodatków. Również tego rozwiązania nie testowałem, ale wydaje się być to do zrobienia bez stosowania jakichś bardzo karkołomnych rozwiązań.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1480
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

@tapacznik420, tak, to możliwe, ale weź pod uwagę, że przed kampanią dostajesz jakieś 40% całej planszy. podczas kolejnych kampanii dochodzą Ci drogi, lokacje, nowe zasady, itp. Więc gra na de facto niepełnej planszy trochę mija się z celem, przynajmniej wg mnie. Osobiście nie mam zamiaru sprzedać podstawki i nikomu bym tego nie zalecała. Clank legacy po rozegranych kampaniach ma trochę więcej zasad niż podstawowy Brzdęk. W moim przekonaniu jest trochę inna grupa docelowa graczy - przy początkujących Brzdęk jest świetny, ale na pierwsza rozgrywkę nie wyciągałabym wersji Legacy: ani w trakcie kampanii, ani po kampanii.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: tapczanik420 »

Tringa pisze: 29 maja 2020, 00:12 W moim przekonaniu jest trochę inna grupa docelowa graczy - przy początkujących Brzdęk jest świetny, ale na pierwsza rozgrywkę nie wyciągałabym wersji Legacy: ani w trakcie kampanii, ani po kampanii.
Akurat początkujących graczy nie mamy a nawet jeśliby byli to są inne tytuły.

Z tym graniem w trakcie kampanii to bardziej szukam dziury w całym jeśli chodzi o mój pomysł wymianę klasycznego Brzdęka na wersję Legacy.

Jestes w ogóle po rozegraniu kampanii już? Możesz coś więcej napisać jak się twoim zdaniem ma zwykły Brzdęk do Legacy post-campaign?
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1480
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Jestem w połowie kampanii (dokładnie po 5 rozgrywce z 10), więc nie bardzo mogę się wypowiedzieć jak plansza po kampanii. Ostatnio mega ciężko nam skompletować ekipę, liczę, że teraz będzie jakoś łatwiej i do końca lipca uda nam się skończyć kampanię. Czas pokaże ;) Nadal mamy bardzo dużo miejsc na planszy, więc będą dochodziły nowe elementy. Jak skońćzymy to dam znać :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Gambit »

tapczanik420 pisze: 28 maja 2020, 23:06Czy wersję legacy będzie można ogrywać jako podstawową przed "zmęczeniem" kampanii - czyli czy po połowie scenariuszy wpadają znajomi i ogrywamy to jak normalny Brdzęk nie psując kampanijności.
Moim zdaniem nie da się tak zrobić. Z jednej strony na dzień dobry masz tylko pół planszy. Z drugiej masz pełną, ale kilka zasad dotyczących tej strony pojawia się dopiero w trakcie rozgrywki. Wyobraź sobie, że odpalasz normalnego Brzdęka, ale najpierw wyjmujesz z talii jakąś część kart i mówisz, że dziś nie stosujemy 5 zasad. Masz wtedy obraz grania "normalnego" Brzdęka w połowie kampanii na egzemplarzu Legacy
tapczanik420 pisze: 28 maja 2020, 23:06 Czy gra post-legacy będzie współpracować z dodatkami? Czy jednak warto zostawiać sobie podstawkę?
Z jakimi dodatkami?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1480
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Gambit, co do dodatków to chyba chodziło o obecnie dostępne dodatki do podstawki. Pozwolę sobie odpowiedzieć: można, ale zależy na jakim etapie kampanii. W pewnym momencie w kampanii lekko modyfikuje się deck startowy (każdy modyfikuje go wg swojego uznania) i karty rezerw (wymiana na inne). Do tego trochę zmienia się talia kart, które można kupić (jest dużo więcej kart ze "smokami"). No i odpada Ci zbieranie odznak, które czasem się pojawiają na kartach, czy w sekretach, co może mylić graczy.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: tapczanik420 »

OK, to pomijając granie w czasie kampanii co sądzicie o zostawieniu Brzdęku post-campaing jako podstawki?

Co do dodatków to miałem na myśli czy bedzie mozna zagrac kartami itd. z wersji legacy na mapie z Sunken Tresures itp.
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Gambit »

tapczanik420 pisze: 29 maja 2020, 11:40 OK, to pomijając granie w czasie kampanii co sądzicie o zostawieniu Brzdęku post-campaing jako podstawki?

Co do dodatków to miałem na myśli czy bedzie mozna zagrac kartami itd. z wersji legacy na mapie z Sunken Tresures itp.
Karty z wersji Legacy będą moim zdaniem miały dużo mniejszy użytek na normalnych planszach (zwykły Brzdęk, czy dodatki). Po prostu wiele z nich odwołuje się do mechanik pojawiających się w Legacy. Sam Brzdęk Legacy, jako pełnoprawna gra po skończeniu kampanii jak najbardziej działa, jeśli o to Ci chodzi.
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: ponika »

Mam małą prośbę, czy ktoś mógłby wrzucić (w spoilerze) zdjęcie kawałka scenariusza i tekstu z karty z Clank Legacy, tak, żebym mogła się zorientować na jakim poziomie jest angielski? Kusi mnie strasznie, ileż można czekać na wersję polską...
probbi
Posty: 948
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: probbi »

ponika pisze: 29 maja 2020, 16:03 Mam małą prośbę, czy ktoś mógłby wrzucić (w spoilerze) zdjęcie kawałka scenariusza i tekstu z karty z Clank Legacy, tak, żebym mogła się zorientować na jakim poziomie jest angielski? Kusi mnie strasznie, ileż można czekać na wersję polską...
Do przełomu roku? Jakoś tak ma Lucrum wypuścić
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: ponika »

probbi pisze: 29 maja 2020, 16:11 Do przełomu roku? Jakoś tak ma Lucrum wypuścić
Właśnie. Czyli optymistycznie zakładając 7-8 miesięcy. Wersję angielską mogę mieć jutro, tylko pytanie, czy będę w nią grać, czy robić tłumaczenia symultaniczne i grzebać w słowniku, i ryzykować, że klimat zniknie :) Więc jeśli ktoś mógłby pomóc mi rozwiać wątpliwości, będę wdzięczna.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1480
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Wg mnie Lucrum robi mega dobrą robotę jak chodzi o tłumazcenia. Pomimo tego, że aktualnie gram w ang wersję to i tak planuję kupić polską. Wg mnie warto poczekać :)

Wymagany angielski: poziom B2/C1, tak na oko
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated (A. Clautice, P. Dennen)

Post autor: Gambit »

To ja może zostawię tu swoje trzy grosze o Clank Legacy! :)
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
ODPOWIEDZ