Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: RUNner »

Blue pisze: 23 wrz 2019, 21:50 Tak czy owak mocno rozważam nabycie i pewnie się szybko złamię :).
Też miałem takie odczucia po pierwszej partii. Po drugiej już ostygłem na tyle, że grę sprzedałem. Dlatego pograj kilka razy w delegacji zanim wydasz kasę.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Blue »

Niestety nie mam clanka "pod ręką" w najczęściej ogrywanym gornie, więc ta delegacja jak już to pewnie najwcześniej za miesiąc albo i dłużej znów na partyjkę. O regrywalność mam fakt obawy ze względu na jedną i tę samą mapkę głównie, ale samo ciągnięcie z wora jest emocjonujące i genialnie zrobione, wątpię żeby to akurat się zmieniło, tylko tak jak mówię ta partia akurat była mocno wyrównana dla każdego graczy, gdyby było inaczej mogłoby być mniej ciekawie(z drugiej strony trzeba by było szybciej brać nogi za pas, a umarłem na powierzchni po ruchu który mnie na nią wyniósł ;) ).
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: seki »

Wg mnie Brzdęk nie jest grą, w której możemy liczyć na jakieś nowe doznania z partii. To jest gra, którą należy się po prostu bawić. Jeśli bawi cię pierwsza partia to kolejne też powinny bawić. Istotne by wiedzieć po co się tę grę kupuje do kolekcji. Ja ją kupiłem do rodzinnych rozgrywek lub do rozgrywek z niedzielnymi graczami i w tej kategorii ma stałe miejsce w kolekcji. Kart jest dużo, za każdym razem gram nieco inaczej dzięki temu i to daje uczucie świeżości ale wciąż to ta sama zabawa, wesołe ciągnięcie kostek z worka i wesoła ucieczka z artefaktami.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Blue »

No tak to właśnie odebrałem, to nie gra do spinania, coś z pogranicza gry imprezowej ze względu na lekkość i założenia rozgrywki i euro, do tego z całkiem przyzwoicie spiętym klimatem(nie cudnie, ale samo poruszanie w podziemiach po artefakty i uciekanie przed smokiem fajnie się spina, deckbuilding obok tego mniej klimatyczny, ale bardzo fajnie działający) :).
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: japanczyk »

Blue pisze: 29 wrz 2019, 13:05 O regrywalność mam fakt obawy ze względu na jedną i tę samą mapkę głównie
Pamiętaj że plansza jest dwustronna:-)
Freshus
Posty: 292
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 49 times
Been thanked: 109 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Freshus »

+ polecam dokupić chociaż jeden dodatek, nawet najtańszy i już robią się nam 4 mapki :). Bez szans żeby się znudziło.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: MiXB »

Można też coś zawsze dodać od siebie jak się nudzi. Jaskinie można przejść normalnie jeśli zapłaci się 3 życia, musisz mieć figurkę małpy, jajo, koronę albo kielich by otrzymać odznakę złodziejskiego mistrzostwa itd. Co wam tam spasuje by poprawić różnorodność. Ja tam też uważam, że gra jest bardzo dobra taka jaka jest i regrywalność jest duża, ale jeśli komuś brakuje to są dodatki, domowe reguły i pewnie się też znajdą domowe dodatki na BGG czy gdzieś.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Gromb »

Albo dokupić figurki postaci że swoimi taliami. Gro możliwości.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Blue »

Dokupic dokupic dokupic ;). Zalezy na ile ta podstawka wystarczy, bo jak na ledwo kilka partii to tez srednio widze dokupowanie dodatków ;). We'll see. Ja ogolnie raczej wolę nowy tytuł niz doplacanie do starego. Choć juz tę zasadę złamałem ;).
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: japanczyk »

Blue pisze: 29 wrz 2019, 16:40 Dokupic dokupic dokupic ;). Zalezy na ile ta podstawka wystarczy, bo jak na ledwo kilka partii to tez srednio widze dokupowanie dodatków ;). We'll see. Ja ogolnie raczej wolę nowy tytuł niz doplacanie do starego. Choć juz tę zasadę złamałem ;).
Powiem tak - Brzdek gości na moim stole od lutego, każdy do niego z chęcią siada, a nowe osoby lubią jak żadna inna planszowke
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Brzdęk! / Clank! - błędy w tłumaczeniu

Post autor: Blue »

grzeslaw90 pisze: 31 mar 2019, 10:36 Znalazłem następujące błędy na kartach:

- Cudowne okulary / Magic Spectacles:
ObrazekObrazek

W polskiej wersji jest mowa o podejrzeniu wierzchniej karty talii lochów i dobraniu karty w domyśle z talii własnej.
Jest to błąd w tłumaczeniu - według wersji angielskiej patrzymy na wierzchnią kartę WŁASNEJ talii, odkładamy ją na wierzch lub spód talii i dociągamy kartę też z własnej talii.
Dla ludzi zaznajomionych z MtG - Scry 1 then draw a card :)
A tak poza tym to tytuł jest źle przetłumaczony :)

- Łowca Skarbów / Treasure Hunter:
ObrazekObrazek

Nie raz posiadając w grze kartę Łowca Skarbów dyskutowaliśmy co to znaczy 'losową kartą z talii lochów', dodatkowo w połączeniu z błędnym tłumaczeniem Cudownych Okularów robiło się ciekawie :)
Na szczęście z pomocą jak zwykle przychodzą oryginalne opisy - na karcie Treasure Hunter nie ma żadnej wzmianki o losowej/random karcie więc bez główkowania bierzemy po prostu tę z wierzchu :)
W dodruku poprawili?
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Brzdęk! / Clank! - błędy w tłumaczeniu

Post autor: Shimrod »

Blue pisze: 02 paź 2019, 22:21 W dodruku poprawili?
Cudowne okulary, tak. Teraz jest: "Podejrzyj wierzchnią kartę swojej talii...". Tytuł się nie zmienił, ale jak dla mnie zawsze był OK.

Łowca skarbów pozostał taki jaki był.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1388 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Cudowne okulary zostały poprawione.

Łowcy nic nie dolegało, więc nie został zmieniony.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Jest opcja na wymienienie błędnej karty na poprawioną (okulary)? :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1388 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Oczywiście, wyślij mi adres na privie.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: KurikDeVolay »

Hmm... A nie macie może pliku do samodzielnego wydruku? Szczerze mówiąc mam Brzdęka w grubych koszulkach, na śmierć zapomniałem że ta karta źle działa, a po co generować dodatkowe problemy. Nalepka by mi wszystkie problemy rozwiązała.
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: yoyocmg »

KurikDeVolay pisze: 03 paź 2019, 08:04 Hmm... A nie macie może pliku do samodzielnego wydruku? Szczerze mówiąc mam Brzdęka w grubych koszulkach, na śmierć zapomniałem że ta karta źle działa, a po co generować dodatkowe problemy. Nalepka by mi wszystkie problemy rozwiązała.
+1

To by było super rozwiązanie. Do jednej karty szkoda tracić czas na wysyłanie.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1388 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

yoyocmg pisze: 03 paź 2019, 08:55
KurikDeVolay pisze: 03 paź 2019, 08:04 Hmm... A nie macie może pliku do samodzielnego wydruku? Szczerze mówiąc mam Brzdęka w grubych koszulkach, na śmierć zapomniałem że ta karta źle działa, a po co generować dodatkowe problemy. Nalepka by mi wszystkie problemy rozwiązała.
+1

To by było super rozwiązanie. Do jednej karty szkoda tracić czas na wysyłanie.
O widzicie, niby takie oczywiste, a na to nie wpadliśmy. Załatwię na przyszły tydzień.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Blue »

Jedno mnie zastanawia. Jestem po 3 rozgrywkach, każda była mega inna od drugiej, w pierwszej zdechliśmy wszyscy, bo smok tak po nas ział, a w ostatniej w ogóle nie było presji przez prawie całą grę, bo na start na rynek wyszły karty ze zdejmowaniem brzęku i jakoś karty były tak potasowane że za często to się nasz smoczek nie przemęczał. Bałem się w trakcie rozgrywki że przez to nie będzie tych emocji, ale jednak było równie super jak przy poprzednich partiach :).

Zastanawia mnie jednak jedno, grałem za każdym razem w innej ekipie(na 3 i 4 osoby) i szczerze... to ja nie widzę opcji żeby grać w te pudełkowe 30-60 minut i mam wrażenie, że nikt przesadnie nie zamula, a każda rozgrywka kończyła się między 90 a 120 minut. Wszystkiego się zaplanować przed swoim ruchem nie da, bo kolejne karty dobierane w trakcie ruchu mogą sporo namieszać, tak samo znajdowane przedmioty czy pokonywane potwory/kupowane okazje. Liczyłem na grę, którą kończylibyśmy faktycznie w te 60 minut(może po kilkunastu+ partiach i nastawieniu na szybkie granie by się dało zbliżyć do tej godziny), bo taki tytuł ma szanse lądować bardzo często na stole, jednak tutaj niestety tak nie będzie, choć ja się świetnie z tym tytułem bawię i chciałbym więcej :).
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Trolliszcze »

Na trzy osoby jeszcze nam się chyba nie zdarzyło dobić do 60 minut, zwykle kończymy sporo wcześniej :D
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1388 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Blue pisze: 09 paź 2019, 22:57 Wszystkiego się zaplanować przed swoim ruchem nie da, bo kolejne karty dobierane w trakcie ruchu mogą sporo namieszać, tak samo znajdowane przedmioty czy pokonywane potwory/kupowane okazje. Liczyłem na grę, którą kończylibyśmy faktycznie w te 60 minut(może po kilkunastu+ partiach i nastawieniu na szybkie granie by się dało zbliżyć do tej godziny), bo taki tytuł ma szanse lądować bardzo często na stole, jednak tutaj niestety tak nie będzie, choć ja się świetnie z tym tytułem bawię i chciałbym więcej :).
To chyba po prostu specyfika grupy. Nie notuję czasu swoich rozgrywek, ale jestem niemal pewny, że w mojej grupie nigdy nie przekroczyliśmy 60 minut, no może kiedyś dobiliśmy do 70, raczej nie więcej. Natomiast zgodzę się, że dolna granica, czyli 30 minut, to raczej wartość teoretyczna- może się zdarzyć tak krótka rozgrywka 2-osobowa, ale w większym gronie, to mało prawdopodobne.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Blue »

:shock: :shock: :shock: :shock:

Co robię źle?!! :D 3 różne grupy, a jedna z nich raczej zawsze chodzi zgodnie z danymi z pudełka, a teraz pomimo poganiania zeszło ponad 90 minut w 3 osoby(tłumaczenia reguł nie liczę).
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Gromb »

Potwierdzam, w trzy osoby,spokojnie w 60 minut można skoczyć partię.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 411
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Arachion »

Leser pisze: 09 paź 2019, 23:08 ...
Dzisiaj premiera dodatków czy się coś zmieniło?
Jeżeli tak to wysłane są już do sklepów czy dopiero wysyłacie?
Sucharzysta
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1388 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Arachion pisze: 10 paź 2019, 07:54
Leser pisze: 09 paź 2019, 23:08 ...
Dzisiaj premiera dodatków czy się coś zmieniło?
Jeżeli tak to wysłane są już do sklepów czy dopiero wysyłacie?
Wszystko od nas zostało już rozesłane.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
ODPOWIEDZ