Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: ariser »

Wiedziałem! :mrgreen: Hura! :mrgreen:
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: cohlerc1 »

Plus minus termin wydania? Wystarczy miesiąc ;) trza sobie wydatki planować
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: Daquan »

cohlerc1 pisze:Plus minus termin wydania? Wystarczy miesiąc ;) trza sobie wydatki planować

W filmie na YT Tomek mówił, że na razie nie podają żadnych dat.

Btw- świetna wiadomość. Trzymam kciuki za dobrą sprzedaż- ufam, że wtedy pojawi się też dodatek. :)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: Leser »

cohlerc1 pisze:Plus minus termin wydania? Wystarczy miesiąc ;) trza sobie wydatki planować
Wydawnictwo Renegade jeszcze nie podało nam terminu druku międzynarodowego (wciąż kompletują wydawnictwa), ale będzie to miało miejsce raczej wcześniej niż później. Damy znać, jak tylko się coś w tym temacie ruszy, wróżyć z fusów póki co nie chcemy.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: cohlerc1 »

Luzik nawet kwartał by dał rade. Generalnie dobrze że to zapowiadacie bo gra juz była w koszyku ;)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: Leser »

cohlerc1 pisze:Luzik nawet kwartał by dał rade. Generalnie dobrze że to zapowiadacie bo gra juz była w koszyku ;)
Oceniając, ile czasu zajmie zamknięcie ekipy do druku międzynarodowego, produkcja gry i jej transport z Chin (a jak wiadomo statki lubią sobie czasem utknąć w jakimś porcie), stawiałbym na przełom drugiego i trzeciego kwartału. Oczywiście na tę chwilę to wróżenie z fusów.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: maciejo »

Tycjan pisze:Ciiiiiiii! Mówię cicho żeby nie obudzić Smoka, ale będzie polska wersja "Clank!" :)

Więcej informacji: http://info.znadplanszy.pl/2017/03/14/c ... -medialny/
Brawo, brawo, brawo :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: Martin_Valdez »

Tiaaaa a ja właśnie zakupiłem podstawkę z dodatkiem :/
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: rattkin »

I co, zepsuła się?
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: Martin_Valdez »

tak zepsuła....
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: crsunik »

Potknęła się, narobiła hałasu i smok ją zeżarł? ;)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: Deem »

Btw czy jest planowana zmiana tytułu na bardziej swojski np. Brzdęk!, Szczęk! albo Bach!? :D
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: crsunik »

A nie miało być Trzask!?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: maciejo »

Patrząc na noty na BGG gra solo nie wygląda dobrze, czy rzeczywiście tak jest ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: tomuch »

maciejo pisze:Patrząc na noty na BGG gra solo nie wygląda dobrze, czy rzeczywiście tak jest ?
Też zwróciłem na to uwagę. Z 17 głosów tylko 6 rekomenduje grę solo, 11 w ogóle jej nie poleca. Rzadko widuje się takie statystyki dla gry, która nominalnie posiada opcję dla jednego gracza...
crsunik pisze:A nie miało być Trzask!?
'Clank' to chyba raczej dźwięk związany z metalem. 'Trzask' raczej nie jest z nim związany. Chociaż źródłosłów chyba ten sam, to lepiej faktycznie 'brzęk/brzdęk' pasuje. A już najlepiej 'jebut' :lol:
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: crsunik »

Ja w Clanka nigdy już nie zagram w mniej niż 3 osoby. Mechanizm Clanka słabo moim zdaniem działa w 2 osoby. Solo nie próbowałem.
Luboy
Posty: 161
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:28
Lokalizacja: Ruda Śl. / Gliwice
Been thanked: 3 times

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: Luboy »

Może tytuł bardziej swojsko, np. jebudu ;)

Tytuł trafia na radar.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: Gromb »

Solo z aplikacją, czy są reguły dla pojedynczego gracza?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: maciejo »

crsunik pisze:Ja w Clanka nigdy już nie zagram w mniej niż 3 osoby. Mechanizm Clanka słabo moim zdaniem działa w 2 osoby. Solo nie próbowałem.
2 osoby też słabo :? zapał wygasł :|
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: Leser »

Deem pisze:Btw czy jest planowana zmiana tytułu na bardziej swojski np. Brzdęk!, Szczęk! albo Bach!? :D
Fajnie, że ruszyłeś ten temat. No mamy w tej kwestii mały wewnętrzny konflikt w wydawnictwie. Osobiście jestem gorącym zwolennikiem "Brzdęku" lub ewentualnie jakiegoś innego terminu dźwiękonaśladowczego. Reszta ekipy optuje natomiast za całkowitą zmianą tytułu z pominięciem nawiązania do oryginalnego "Clank". Co Wy na to? Bardzo chętnie wsłuchamy się w głos ludu.
crsunik pisze:Ja w Clanka nigdy już nie zagram w mniej niż 3 osoby. Mechanizm Clanka słabo moim zdaniem działa w 2 osoby. Solo nie próbowałem.
maciejo pisze:2 osoby też słabo :? zapał wygasł :|
Jakkolwiek zgadzam się, że Clank najlepiej sprawdza się w 3-4 osoby, to grze w parze moim zdaniem też nic nie brakuje. W takim wariancie mamy do czynienia z klasyczną postacią gry w cykora, kto pierwszy pęknie i zacznie się zwijać z "urobkiem", czy ten drugi zdąży zwiać z większym skarbem. Jest dobra kontrola i pojedynek nerwów. Oczywiście moja opinia jako osoby zaangażowanej w wydanie jest mało wiarygodna, ale zawsze to jakaś opinia ;)
Gromb pisze:Solo z aplikacją, czy są reguły dla pojedynczego gracza?
Do gry solo potrzebna jest apka. Co do niespecjalnych ocen tego wariantu - gdzieś w rozmowach przewinęło mi się, że Renegaci mają ten wariant jeszcze rozwijać. Spróbuję to potwierdzić.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: kwiatosz »

Ja bym głosował za swojskim "Jeb!". A tak poważnie to pamiętam komiks w Kaczorze Donaldzie, gdy trafili w miejsce opanowane przez roboty. Odkryli, że mogą robić dowolnie dużo hałasu, a roboty tego nie słyszą. Ale za którąś przebieżką kopnięta śrubka wydała cichutki odgłos, co usłyszały wszystkie roboty w okolicy. I ten właśnie dźwięk upadającej śrubki jest tytułem, którego ta gra potrzebuje. Niestety - nie pamiętam go :(
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: Leser »

kwiatosz pisze:Ja bym głosował za swojskim "Jeb!". A tak poważnie to pamiętam komiks w Kaczorze Donaldzie, gdy trafili w miejsce opanowane przez roboty. Odkryli, że mogą robić dowolnie dużo hałasu, a roboty tego nie słyszą. Ale za którąś przebieżką kopnięta śrubka wydała cichutki odgłos, co usłyszały wszystkie roboty w okolicy. I ten właśnie dźwięk upadającej śrubki jest tytułem, którego ta gra potrzebuje. Niestety - nie pamiętam go :(
Wiesz, co narobiłeś? Teraz cały dzień będę szukał tego komiksu ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: Deem »

Leser pisze:
Deem pisze:Btw czy jest planowana zmiana tytułu na bardziej swojski np. Brzdęk!, Szczęk! albo Bach!? :D
Fajnie, że ruszyłeś ten temat. No mamy w tej kwestii mały wewnętrzny konflikt w wydawnictwie. Osobiście jestem gorącym zwolennikiem "Brzdęku" lub ewentualnie jakiegoś innego terminu dźwiękonaśladowczego. Reszta ekipy optuje natomiast za całkowitą zmianą tytułu z pominięciem nawiązania do oryginalnego "Clank". Co Wy na to? Bardzo chętnie wsłuchamy się w głos ludu.
Ja optowałbym za jakimś polskim odpowiednikiem "Clanka" - moim zdaniem taki prosty, charakterystyczny tytuł wyróżniałby grę na półce sklepowej. W sumie w dodatku dojdą lokacje wodne, więc ciekawe czy jest jakiś wyraz łączący "Brzdęk" i "Plusk" :)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: panda_09 »

Łubu-du! Nie obudź smoka 8)

szukając synonimu natknąłem się na:
prask «wykrzyknik naśladujący dźwięk, który powstaje, gdy coś nagle pęka lub uderza w coś»
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Clank! - nie obudź smoka

Post autor: Piehoo »

Idealne rozwiązanie - tak jak w temacie "Clank! - nie obudź smoka". Clank jest na tyle charakterystycznym i łatwym słowem że spokojnie się przyjmie. Jakieś "brzdęki" inne to straszne potworki.
Do tego można na początku instrukcji dodać wyjaśnienie tytułu, troszkę jak w Scythe. Fajne rozwiązanie, a jeszcze można się czegoś nauczyć. ;)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
ODPOWIEDZ