Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 500 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: rav126 »

Leser pisze: 19 paź 2019, 22:08 Oba tematy zgłosiliśmy Renegatom i przyciśniemy je na Essen. Uczciwie zaznaczam, że priorytetem są tu sekrety.
Jakieś wieści po Essen?
Morti
Posty: 12
Rejestracja: 01 wrz 2018, 23:38
Has thanked: 2 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Morti »

Czy któryś z dodatków oferuje planszę na której utrudnione/niemożliwe jest szybkie wzięcie artefaktu i tym samym rozpoczęcie końca gry? Gra klimatycznie mega mi odpowiada, jednak ta możliwość sprawia że myślę o zakupie clanka! in space - który tematycznie mi nie leży...
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 991 times
Been thanked: 433 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: KurikDeVolay »

Trzeba osobie robiącej taki dziki pęd trochę utrzeć nosa. Zanim uda się wydostać z lochów i rozpocząć koniec gry, pozostali powinni nałapać ile tylko się da punktów i dopiero rzutem na taśmę wydostać się ponad poziom trawki. Zwykle osoba goniąca na łeb na szyję nie kończy w takiej sytuacji na pierwszym miejscu. ;)
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1487
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Na pewno najnowszy, Temple of Ape. Z wydanych w PL to na pewno Ekspedycje po złoto i pajęczyny oraz Mokra robota.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Losiek »

Brzdęk w kosmosie wymaga odwiedzenia dwu lokalizacji (zhakowanie komputera aby otrzymać dwuczęściowe hasło) i dopiero wzięcie artefaktu. Wygląda na to, że strategia bierz forsę i w nogi nie zadziała.
Morti
Posty: 12
Rejestracja: 01 wrz 2018, 23:38
Has thanked: 2 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Morti »

@KurikDeVolay samemu sobie ciężko utrzeć nosa :lol:

Tringa - czyli praktycznie każdy dodatek "poprawia" ten aspekt?

Losiek - dlatego właśnie mocno go rozważam - jednak wiem że tematycznie nam nie siądzie. Preferujemy fantasy.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3357
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: seki »

Tringa pisze: 03 gru 2019, 14:43 Na pewno najnowszy, Temple of Ape. Z wydanych w PL to na pewno Ekspedycje po złoto i pajęczyny oraz Mokra robota.
W Ekspedycjach nie ma żadnego mechanizmu, który wymusił by dłuższą grę.

Inna sprawa, że w moich partiach w Brzdęka, jeszcze nigdy nie wygrał ten kto pierwszy wyszedł. Mimo to może irytować szybkie zakończenie gry. Ale wg mnie to akcja ala kamikadze bez szans na sukces. Gra dobrze balansuje tą strategie poprzez dodatkowe rundy na zbieranie punktów dla pozostałych graczy.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1487
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

@Morti,

Wg mnie tak.

Temple of Ape: ruszające się ścieżki. Nawet jak ktoś próbuje wziąć szybko artefakt i wiać to pozostali gracze mogą go przyblokować na kilka kolejek.
Mokra robota: konieczność wynurzania się w każdej rundzie. To mega upierdliwe. Ok, można kupić akwalung, albo wziąć na siebie obrażenia, ale jak ktoś chce szybko zgarnąć art. to przeważnie nie zdąży kupić akwalungu. + dużo brzdęków/potworów na ścieżkach
Ekspedycje: Na planszy jest dużo więcej przeszkadzajek i wchodzą nowe mechaniki, wg mnie dużo ciekawsze niż zbieranie najbliższego artefaktu.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: yoyocmg »

Leser pisze: 11 paź 2019, 11:24
yoyocmg pisze: 11 paź 2019, 11:19
Leser pisze: 03 paź 2019, 16:11

O widzicie, niby takie oczywiste, a na to nie wpadliśmy. Załatwię na przyszły tydzień.
Coś już wiadomo w temacie pliku?
Grafik ma kolejkę tematów, ale cisnę go. Jak tylko będzie zrobione, to dam znać.
Czy coś się zmieniło w tym temacie czy po prostu nie zauważyłem informacji? :D
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: pioter123 »

Leser pisze: 19 paź 2019, 22:08 Oba tematy zgłosiliśmy Renegatom i przyciśniemy je na Essen. Uczciwie zaznaczam, że priorytetem są tu sekrety.
I jak udalo sie przycisniecie? ;)

Czy probowal ktos grac w Brzdeka w 5 osob?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Przycisnęliśmy, ale wciąż nie mamy oficjalnej odpowiedzi, więc nie chcę tu siać dezinformacji. Zaraz po nowym roku powinienem mieć oficjalne stanowiska i odpowiedź, co dalej.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10902
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: japanczyk »

pioter123 pisze: 30 gru 2019, 13:42
Czy probowal ktos grac w Brzdeka w 5 osob?
Tak, da się - wrzucaszwszytskie artefakty, troche wiecej chaosu i jest ciasniej (wciaz 2 klucze, 2 plecaki), talia szybciej sie konczy, wiec warto wziac pod uwage dodatki
Wciaz sporo funu
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Retro »

Apka do Brzdęk jest już PL
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Shimrod »

Retro pisze: 03 kwie 2020, 19:56 Apka do Brzdęk jest już PL
Niby tak, ale optymalizacja niezbyt udana. Odpaliłem apkę i na jednym z pierwszych ekranów 4 linijki tekstu zostały zlane na 2 linijki na ekranie. Nie da się tego odczytać... Chyba na razie zostanę przy wersji angielskiej.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
michal2237
Posty: 24
Rejestracja: 19 lut 2020, 08:31
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: michal2237 »

Cześć,
ile jest kart promo do Brzdęka ? 6 czy 8 ?
Awatar użytkownika
lukaszkuch
Posty: 243
Rejestracja: 09 gru 2006, 23:02
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: lukaszkuch »

michal2237 pisze: 15 kwie 2020, 14:55 Cześć,
ile jest kart promo do Brzdęka ? 6 czy 8 ?
Niektóre zestawy promo miały 8 kart (https://planszostrefa.pl/pl/p/Brzdek-Cl ... promo/9585) a niektóre tylko 6 (bez szwedzkiego stołu i machiny życzeń). Do tego dochodzą trzy karty promo z dodatków.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1487
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Pierwsza partia miała 6 kart dlatego, że pozostałe 2 były dodawane w gratisie do każdej gry z przedsprzedaży (ogólnie cały pierwszy druk miał te 2 karty w bonusie).
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: McNab »

Bardzo fajna gra dla dzieci, syn Radosław (5 lat) ograł już po kilka razy każdy dodatek. Kiedyś wspomniałem o wersji SuperBrzdęk, wydawała mi się mocno przekombinowana, ale dźidź nie odpuścił i zagraliśmy.
Rozgrywka była super, udało ograć się mamę Asie, co w Brzdęku rzadko się udaje.

Spoiler:
Spoiler:
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
mk20336
Posty: 1549
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: mk20336 »

Clank! Base game – first impressions

Miałem już okazję zagrać kilka razy w Brzdęk! Nie drażnij Smoka i chciałbym się podzielić swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami. Nie będę ukrywał, gra zdecydowanie przypadła mi do gustu 😊

LINK: Clank! Base game – first impressions

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 249
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 58 times
Been thanked: 122 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: upadly_bankowiec »

McNab pisze: 18 maja 2020, 12:23 Bardzo fajna gra dla dzieci
Poczułem się na powrót dzieckiem, bo Clanka uwielbiam :D

Jak długo trwała rozgrywka w tą modyfikację? My ostatnio graliśmy w minikampanię z dodatku Temple of Ape Lords, zeszły nam na tym 2 godziny to gra już mi się trochę dłużyła. Jednak dla mnie Clank sprawdza się najlepiej jako szybki filler.
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: McNab »

Nie pamiętam dokładnie, ale na pewno ponad 2h. Dla mnie Brzdęk! to pełnowymiarowa gra, rozgrywka trwa około 1h w zależności od ilości graczy, nie licząc złożenia i rozłożenia.
To trochę za długo jak na filler.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: kozz84 »

Brzdęk jest przyjemną grą, ale momentami potrafi być irytujący. Parokrotnie już, miałem partie, gdzie jeden gracz od samego początku na ogromna przewagę. Głównie chodzi mi o dobór kart, które pozwalają na usunięcie kart z talii. Jest ich niewiele, ale są to karty okazji, które pozwalają na usuwanie pojedynczych potknięć, oraz karta która pozwala na usuwanie kart włamu. Jeżeli, ktoś farciarsko trafi na te karty, to druga osoba już jej nie dogoni. Ostatnio miałem partie, gdzie w drugiej turze przeciwnik usuną potkniecie przy użyciu karty a w trzecie zebrał żeton, którym usuną drugie i ostatnie potkniecie z talii...

Gra jest przyjemna, ale IMO jest to mocno średni deckbuilder, głównie ze względu na brak kontroli nad talią.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10902
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: japanczyk »

kozz84 pisze: 17 sie 2020, 16:35 Gra jest przyjemna, ale IMO jest to mocno średni deckbuilder, głównie ze względu na brak kontroli nad talią.
dodatki to zmieniają - chyba Mokra robota dodaje sporo kart, ktore pozwalaja manipulowac lepiej deckiem, no i są karty negatywnej interakcji, ktore pozwalaja innym graczom wrzucac Brzdęk.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Przede wszystkim Brzdęk nie jest deckbuilderem. Owszem, mamy mechanikę deckbuildingu, ale nie ona gra tu pierwsze skrzypce. Brzdęk to po prostu rozbudowana gra typu push your luck. Talia jest tutaj elementem kuszenia losu. Chodzi przede wszystkim, aby nie zaśmiecać decku, ale jednocześnie pamiętając, że małe punkty na kartach mogą być kluczowe w końcowym punktacji.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: kozz84 »

Mam wszystko do Brzdęku, więc gra tak czy inaczej podoba mi się :) Jeżeli chodzi o manipulację, to nadal zależy to od szczęścia. W Dominion, albo każdy ma dostęp do takich kart, albo nikt i wiadomo jaka będzie gra. Tutaj jak komuś podejdzie jedna karta to ma sporą przewagę nad przeciwnikiem (w szczególności jak trafi na początku).

I gram głównie na dwie osoby i osobiście push your luck nie odczuwam. Spokojnie można iść po najdroższe skarby a jak ktoś wróci to druga osoba ma jeszcze parę rund na siedzeniu przy wyjściu i kupowanie woluminów. Wystarczy nie brać kart z rynku i dzięki temu jest tylko jeden atak na rundę.
ODPOWIEDZ