Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: waadimch »

Dzieki. Czy karty z koszulkami zmieszcza sie w wyprasce?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: mat_eyo »

Zmieszczą się. Mam podstawkę z oboma dodatkami, wszystko zakoszulkowane i karty mieszczą się w wyprawce od podstawki.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Gambit »

mat_eyo pisze: 18 wrz 2018, 08:34 Zmieszczą się. Mam podstawkę z oboma dodatkami, wszystko zakoszulkowane i karty mieszczą się w wyprawce od podstawki.
Ale plansze i tak są w osobnych pudełkach :P
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: waadimch »

mat_eyo pisze: 18 wrz 2018, 08:34 Zmieszczą się. Mam podstawkę z oboma dodatkami, wszystko zakoszulkowane i karty mieszczą się w wyprawce od podstawki.
dzieki za info zestaw zakupiony:)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: mat_eyo »

Gambit pisze: 18 wrz 2018, 08:41
mat_eyo pisze: 18 wrz 2018, 08:34 Zmieszczą się. Mam podstawkę z oboma dodatkami, wszystko zakoszulkowane i karty mieszczą się w wyprawce od podstawki.
Ale plansze i tak są w osobnych pudełkach :P
Plansza wchodzi jedna i jest to dla mnie ogromny minus, nawet pisałem o tym w recenzji. Całość zmieści się do pudła bez wypraski, ale nie mam serca jej wyrzucać, więc w pudle siedzi tylko jedna, ulubiona mapa ;)
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: SirSowa »

Jakby kto nie miał Internetu przez ostatnie 24h, to informuję, iż jest dodatkowy zestaw kart do Clanka wydany przez Lucrum :)
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: playerator »

SirSowa pisze: 18 wrz 2018, 21:52 Jakby kto nie miał Internetu przez ostatnie 24h, to informuję, iż jest dodatkowy zestaw kart do Clanka wydany przez Lucrum :)
Ja nie miałem, zapodaj linka.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Jiloo »

SirSowa pisze: 18 wrz 2018, 21:52 Jakby kto nie miał Internetu przez ostatnie 24h, to informuję, iż jest dodatkowy zestaw kart do Clanka wydany przez Lucrum :)
Ale mówisz o czymś innym niż o dwóch kartach o których pisali tutaj 4 dni temu?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: konrad.rymczak »

Jiloo pisze: 18 wrz 2018, 22:33
SirSowa pisze: 18 wrz 2018, 21:52 Jakby kto nie miał Internetu przez ostatnie 24h, to informuję, iż jest dodatkowy zestaw kart do Clanka wydany przez Lucrum :)
Ale mówisz o czymś innym niż o dwóch kartach o których pisali tutaj 4 dni temu?
Płatne 6 kart (np. planszomania)
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: SirSowa »

playerator pisze: 18 wrz 2018, 22:00
SirSowa pisze: 18 wrz 2018, 21:52 Jakby kto nie miał Internetu przez ostatnie 24h, to informuję, iż jest dodatkowy zestaw kart do Clanka wydany przez Lucrum :)
Ja nie miałem, zapodaj linka.
Jiloo pisze: 18 wrz 2018, 22:33
SirSowa pisze: 18 wrz 2018, 21:52 Jakby kto nie miał Internetu przez ostatnie 24h, to informuję, iż jest dodatkowy zestaw kart do Clanka wydany przez Lucrum :)
Ale mówisz o czymś innym niż o dwóch kartach o których pisali tutaj 4 dni temu?
https://www.planszomania.pl/karciane/15 ... jnych.html

Oczywiście w swoich ulubionych sklepach powinniście je również znaleźć :)
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
LudoS
Posty: 17
Rejestracja: 12 gru 2014, 20:34
Lokalizacja: Radlin
Has thanked: 1 time

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: LudoS »

Ja tu tylko napisze, że zagrałem dziś w Spodku w Clank! i własnie zamówiłem polską wersje :D
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 296 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Grzdyll »

SirSowa pisze: 19 wrz 2018, 00:25
playerator pisze: 18 wrz 2018, 22:00
SirSowa pisze: 18 wrz 2018, 21:52 Jakby kto nie miał Internetu przez ostatnie 24h, to informuję, iż jest dodatkowy zestaw kart do Clanka wydany przez Lucrum :)
Ja nie miałem, zapodaj linka.
Jiloo pisze: 18 wrz 2018, 22:33
SirSowa pisze: 18 wrz 2018, 21:52 Jakby kto nie miał Internetu przez ostatnie 24h, to informuję, iż jest dodatkowy zestaw kart do Clanka wydany przez Lucrum :)
Ale mówisz o czymś innym niż o dwóch kartach o których pisali tutaj 4 dni temu?
https://www.planszomania.pl/karciane/15 ... jnych.html

Oczywiście w swoich ulubionych sklepach powinniście je również znaleźć :)
A ktoś kto grał mógłby ocenić realną przydatność tych 6 kart? Przydatne? Słabe? Silne? Tylko ciekawostka czy "Must have"?

Tak ogólnie sytuacja gdy gry jeszcze nie ma, a już się wydaje do niej dodatkowe karty budzi we mnie jakieś wewnętrzne "fuj", jeśli są ważne to powinny być po prostu w podstawce a jak nie są, to tylko robią zamieszanie i wkurzają...
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Jiloo »

O przydatności się nie wypowiem, bo kart nie mam i nie miałem, a Clank! sprzedałem (stanowczo wolę wersję In! Space!).

Ale dla Twej informacji – te sześć kart to zbiór kilku promek, które były rozdawane na konwentach i jakichś akcjach typu zbiórka KS dla Game Boy Geeka itp. Myślę, że u nas mało kto jakąkolwiek dorwał, bo albo trzeba było być na danej imprezie albo później kupić. Dla przykładu taki Dire Wolf był do kupienia na BGG Store za jakieś $5, niech każdy sam oceni czy ta karta jest tyle warta.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2018, 14:01 przez Jiloo, łącznie zmieniany 1 raz.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: mat_eyo »

Zdajesz sobie sprawę, że wersja angielska ma już prawie dwa lata i to do niej wyszły te promki już PO premierze podstawki? W tej sytuacji Lucrum należą się raczej gratulacje, że poza podstawką tłumaczą też promki.

Co do samych kart, to różdżka i bić czy wiać wyglądają bardzo ciekawie, reszta tak sobie. Jednak podczas partii, zwłaszcza dwuosobowej, te karty w ogóle mogą się nie pojawić w grze. Na pewno bym się dla nich nie zarzynał.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 296 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Grzdyll »

Może i macie rację, że to ogólnie bardzo dobrze że wydawcy chce się wypuścić te karty (w końcu nikt mi ich kupować nie każe!) i może to niepotrzebne (typowo polskie?) narzekanie ale ja biłbym brawo gdyby po prostu dołączono je do podstawki lub gdyby były w symbolicznej cenie kilku, a nie kilkunastu złotych (za 6 kart?!!). W sytuacji gdy nie wiem czy gra podejdzie kupowanie ich w ciemno wydaje mi się bez sensu, z drugiej zaś strony mam wrażenie, że bez nich kupuję coś nie do końca pełnego. Dla mnie średnie uczucie.

Do cytowanej ceny jednej karty z BGG store odnosić się nie ma sensu - ogólnie rzeczy mają taką wartość, jaką ktoś za nie jest gotów zapłacić, a nie za ile się je wystawia na sprzedaż. Co szczególnie dotyczy rzeczy kolekcjonerskich o z definicji ograniczonej podaży. Dla jednego poszukiwana karta promo za 5$ to świetny deal, dla drugiego wypuszczanie 6 takich kart za kilkanaście złotych to drożyzna. Może jestem w mniejszości :)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Bez przesady te kilkanaście zeta to pryszcz.
Dodatek w cenie gry to jest przegięcie, albo insert w cenie gry ło to jest przegięcie :!: Ale nie dla wszystkich bo się przecież sprzedaje co nie?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Leser »

Dwie promki trafiają do każdego, kto kupi grę w przedsprzedaży. Wszystkiego rozdać ot tak nie możemy, bo to po prostu kosztuje.

Opcja zakupu promek jest dla tych, co lubią mieć wszystko związane z grą, najlepiej od ręki. O ile zainteresowanie tymi kartami nie przekroczy naszych najśmielszych oczekiwań, to będzie je też można wyrwać w konkursach lub przy okazji jakichś eventów. Tylko w takim wypadku trzeba będzie się znaleźć w odpowiednim miejscu i czasie albo mieć trochę szczęścia.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
teschen
Posty: 111
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: teschen »

Przecież brzdęka w przedsprzedaży można dostać za 115 zł! To jest mega cena za taką zawartość. Dodając 11zł za te kilka kart wychodzi i tak bardzo spoko. Cieszmy się, że ktoś wydaje takie gry za takie pieniądze i wspierajmy kupując dodatki niech na nich zarobią i dalej wydają fajne gry!
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: 13thSON »

Coś wiadomo więcej o dostawie Brzdęka?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Leser »

13thSON pisze: 02 paź 2018, 15:29 Coś wiadomo więcej o dostawie Brzdęka?
Statek powinien rozkładowo dobić do portu 10 października.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Elisek »

Ja mam pytanie do osób które grały już więcej trochę. Czy jest sens kupować brzdęk dla 2 osób głównie ?
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Deem »

Elisek pisze: 04 paź 2018, 12:48 Ja mam pytanie do osób które grały już więcej trochę. Czy jest sens kupować brzdęk dla 2 osób głównie ?
Tak, zdecydowanie. Wolę wręcz grę w dwie osoby niż na większą ilość graczy - jest nieco większa kontrola nad rynkiem i łatwiej coś sobie zaplanować.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: mat_eyo »

Elisek pisze: 04 paź 2018, 12:48 Ja mam pytanie do osób które grały już więcej trochę. Czy jest sens kupować brzdęk dla 2 osób głównie ?
Sporą część gier mam właśnie dwuosobowo, z żoną. Oboje bardzo lubimy Clanka w tym wariancie, głównie ze względu na nie wielki czas rozgrywki i jej dynamikę. Wprawdzie ja najbardziej lubię wariant trzyosobowy, ale dwuosobowy jest dobry, na pewno lepszy niż czteroosobowy.
Imio
Posty: 296
Rejestracja: 31 paź 2016, 19:45
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Imio »

Ehhh no i teraz muszę wydać jednak kasę przez te dwa ostatnie posty 😀. Zapamiętam to sobie 😀
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Deem »

Imio pisze: 04 paź 2018, 17:01 Ehhh no i teraz muszę wydać jednak kasę przez te dwa ostatnie posty 😀. Zapamiętam to sobie 😀
Dobry uczynek na ten miesiąc zaliczony :D
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
ODPOWIEDZ