Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY!
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający
Has thanked: 85 times
Been thanked: 78 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: ShapooBah » 03 cze 2019, 22:31

Żaden.

W polskiej wersji jeszcze nie było dodatków

jrz8888
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Post autor: jrz8888 » 04 cze 2019, 07:13

ShapooBah pisze:
03 cze 2019, 22:31
Żaden.

W polskiej wersji jeszcze nie było dodatków
Ups, dziękuję.
A są jakieś wieści nt. ew. spolszczeń?
Wiem, że podstawka jest dopiero w przedsprzedaży.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 413 times
Been thanked: 181 times

Post autor: japanczyk » 04 cze 2019, 07:35

jrz8888 pisze:
04 cze 2019, 07:13
Ups, dziękuję.
A są jakieś wieści nt. ew. spolszczeń?
Wiem, że podstawka jest dopiero w przedsprzedaży.
To jest dodruk.
Dodatki przed końcem roku.

jrz8888
Użytkownik wspierający

Post autor: jrz8888 » 05 cze 2019, 11:08

Ktoś jest mi w stanie napisać jaka była cena gry, zanim ta zniknęła z półek sklepowych, przed planowanym dodrukiem? Obecnie w przedsprzedaży najniższa jaką znalazłem jest za 120 zł.

Al_Dente
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Al_Dente » 05 cze 2019, 11:16

O ile dobrze pamiętam to właśnie po cenie ok. 120zł rozeszła się jak świeże bułki :)

Najniższa, jaką widziałem to 107,54 zł

Awatar użytkownika
Retro
Użytkownik wspierający
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Post autor: Retro » 05 cze 2019, 11:19

jrz8888 pisze:
05 cze 2019, 11:08
Ktoś jest mi w stanie napisać jaka była cena gry, zanim ta zniknęła z półek sklepowych, przed planowanym dodrukiem? Obecnie w przedsprzedaży najniższa jaką znalazłem jest za 120 zł.
104 zł zapłaciłem z rabatami
MOJE ZASOBY
--------------------------------------

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający

Post autor: ShapooBah » 05 cze 2019, 11:39

Ale też Leser ostrzegał, że dodruk będzie droższy ze względu na zmianę (wzrost) SCD narzucony przez oryginalnego wydawcę!

Awatar użytkownika
vincentblack
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: vincentblack » 05 cze 2019, 11:44

ShapooBah pisze:
05 cze 2019, 11:39
Ale też Leser ostrzegał, że dodruk będzie droższy ze względu na zmianę (wzrost) SCD narzucony przez oryginalnego wydawcę!
Na szczęście dużo drożej nie jest, zamówiłem w ten weekend i z uwzględnieniem rabatów wyszło 110 zł. Minus taki, że w dodruku nie ma już tych 2 dodatkowych kart promo, ale zostały na szczęście dorzucone do zestawu kart bonusowych (i tak miałem je zamawiać).

Banan2
Użytkownik wspierający
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Post autor: Banan2 » 05 cze 2019, 12:12

ShapooBah pisze:
05 cze 2019, 11:39
Niekoniecznie. W moim sklepie po użyciu maksymalnych rabatów jest za 108,73 PLN. Oczywiście do tego może dojść koszt przesyłki.
Pozdrawiam
Sprzedam Zombicide Invader KS Soldier Pledge

Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii i 7% w 3Trolach

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający

Post autor: ShapooBah » 05 cze 2019, 13:54

Banan2 pisze:
05 cze 2019, 12:12
Niekoniecznie. W moim sklepie po użyciu maksymalnych rabatów jest za 108,73 PLN. Oczywiście do tego może dojść koszt przesyłki.
Pozdrawiam
Przeczytaj jeszcze raz moją wiadomość. Lucrum zapowiedziało zwiększone SCD w stosunku do pierwszego wydruku.

To, po ile sprzedają sklepy to jest ich własna kwestia. Jak gdyby nie uwzględniam w ogólnym rozrachunku PRYWATNYCH RABATÓW, ponieważ te są naliczane per klient, a nie per produkt.

Awatar użytkownika
Planeswalker.pl
Kontakt:

Post autor: Planeswalker.pl » 14 cze 2019, 12:34

Gry trafiły dzisiaj do sklepów.
Nakład ponownie jest sprzedany przed premierą! :)
Kolejny dodruk prawdopodobnie w 2020 roku, więc znów kilka miesięcy nie będzie można normalnie kupić gry.
Planeswalker.pl Sklep na Gocławiu z wypożyczalnią gier planszowych Zgrani.pl
Warszawa, ul. Abrahama 12, Odbiory: pon-pt 9-19, sob 9-17 (produkty dostępne od ręki)
Sklep internetowy
Facebook - nowości, promocje, wydarzenia

Awatar użytkownika
Scamander
Użytkownik wspierający
Has thanked: 20 times
Been thanked: 19 times

Post autor: Scamander » 14 cze 2019, 13:24

Ostra Clankomania nastała, Lucrum coś nie potrafi się wstrzelić w zapotrzebowanie :)

Awatar użytkownika
Losiek
Użytkownik wspierający
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Losiek » 14 cze 2019, 13:43

Niewątpliwie mają hiciora.
A ja czekam na dodatki bo po paru grach trochę mnie Brzdęk znudził...

jrz8888
Użytkownik wspierający

Post autor: jrz8888 » 14 cze 2019, 13:49

Planeswalker.pl pisze:
14 cze 2019, 12:34
Gry trafiły dzisiaj do sklepów.
Nakład ponownie jest sprzedany przed premierą! :)
Kolejny dodruk prawdopodobnie w 2020 roku, więc znów kilka miesięcy nie będzie można normalnie kupić gry.
Gry wciąż są w sprzedaży. Wystarczy spojrzeć na Ceneo. Najniższa cena to 122 zł.

Awatar użytkownika
Scamander
Użytkownik wspierający
Has thanked: 20 times
Been thanked: 19 times

Post autor: Scamander » 14 cze 2019, 13:54

jrz8888 pisze:
14 cze 2019, 13:49
Gry wciąż są w sprzedaży. Wystarczy spojrzeć na Ceneo. Najniższa cena to 122 zł.
Nakład wyczerpał się u wydawcy. Sklepy mają to co zdążyły zamówić.

jrz8888
Użytkownik wspierający

Post autor: jrz8888 » 14 cze 2019, 13:57

Losiek pisze:
14 cze 2019, 13:43
Niewątpliwie mają hiciora.
A ja czekam na dodatki bo po paru grach trochę mnie Brzdęk znudził...
Naprawdę tak szybko idzie się znudzić?
Zastanawiam się nad zakupem i mam wątpliwości. Słyszałem w recenzjach, że dość poważnym czynnikiem obniżającym regrywalność jest umiejscowienie artefaktów na planszy, które znajdują się zawsze w tym samym miejscu, co skłania do obierania podobnych - jeśli nie tych samych - strategii.

Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Użytkownik wspierający
Has thanked: 88 times
Been thanked: 53 times

Post autor: KurikDeVolay » 14 cze 2019, 14:02

To zależy od podejścia. Jeśli ktoś w grze familijnej za wszelką cenę szuka optymalizcji, żyłuje deck do bólu i zależy mu tylko na wygranej - lepiej odpuścić. Brzdęk to gra do zabawy, do casualowego dreszczyku emocji podczas ciągnięcia kostek z worka. Tą grą TRZEBA się bawić, w przeciwnym wypadku faktycznie - może się znudzić. Mnie tam cieszy za każdym razem, ale gram w Brzdęka z ludźmi dla których bardziej liczy się rozgrywka z jajem, niż śrubowanie wyników i mordercza rywalizacja.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 413 times
Been thanked: 181 times

Post autor: japanczyk » 14 cze 2019, 14:09

jrz8888 pisze:
14 cze 2019, 13:57
Zastanawiam się nad zakupem i mam wątpliwości. Słyszałem w recenzjach, że dość poważnym czynnikiem obniżającym regrywalność jest umiejscowienie artefaktów na planszy, które znajdują się zawsze w tym samym miejscu, co skłania do obierania podobnych - jeśli nie tych samych - strategii.
Zalezy jak czesto bedzie trafiac na stol - strategie zdobycia artefaktu owszem moga sie powtarzac, ale znajac styl grania innych mozesz im przeszkadzac, rynek akr jest losowy, no i masz dwie strony planszy. Ostatecznie mozesz dokupic dodatki, które z pewnoscia zwieksza regrywalnosc :)

Awatar użytkownika
Leser
Użytkownik wspierający
Has thanked: 45 times
Been thanked: 75 times

Post autor: Leser » 14 cze 2019, 14:22

Ze strony Lucrum porządkuję parę informacji:
SCD dodruku zwiększyło się względem pierwszego wydania o 10 zł - niestety nie mieliśmy w tej kwestii wyjścia, ale na szczęście na ceny sklepowe jakoś drastycznie to nie wpłynęło.
Wszystkie wydane do tej pory dodatki pojawią się w polskiej wersji jeszcze w tym roku. Szczegóły, co do terminu i ceny podam, jak tylko sam je będę na 100% znał. Jeżeli ktoś zastanawia się nad pierwszym dodatkiem, to zdecydowanie polecam Mokrą robotę.
Aplikacja towarzysząca umożliwiająca rozgrywkę solo oraz wprowadzająca dodatkowy moduł do gry rywalizacyjnej została już przez nas dawno przetłumaczona. Męczymy Amerykanów o implementację, ale nie mamy żadnych konkretów kiedy to nastąpi - w tej chwili nie ma żadnych innych wersji językowych.
Robimy, co się da, żeby jeszcze w tym roku ukazał się Brzdęk w kosmosie.

Co do regrywalności. Moja prywatna opinia pokrywa się z przedmówcami. Brzdęk jest grą rozrywkową. Jest miejsce na strategię, planowanie, ale pierwsze skrzypce grają po prostu świetne emocje. Jeżeli ktoś szuka wielkich wyzwań intelektualnych, to Brzdęk na dłuższą metę może go nie zadowolić. Jednak jako tytuł luźny, lecz wymagający pomyślunku, jak dla mnie bije niemal całą konkurencję. No i dodatki wprowadzają naprawdę sporo świeżości i różnorodności.
Dum bibo pywo stat mihi kolano krzywo

Awatar użytkownika
Losiek
Użytkownik wspierający

Post autor: Losiek » 14 cze 2019, 14:30

jrz8888 pisze:
Zagrać zagram ale raczej sam nie zaproponuję. Bardzo brakuje mi kart mogących odchudzić własną talię i mam wrażenie małej kontroli nad talią. Przyznaję, że pierwsze partie były bardzo fajne i świetnie się bawiłem. Problem może wynikać z tego, że gram głównie z żoną i gra z tym samym przeciwnikiem powoduje lekką monotonię.
Żonie Brzdęk wciąż się podoba!

Awatar użytkownika
Leser
Użytkownik wspierający
Has thanked: 45 times
Been thanked: 75 times

Post autor: Leser » 14 cze 2019, 14:34

Losiek pisze:
14 cze 2019, 14:30
jrz8888 pisze:
Zagrać zagram ale raczej sam nie zaproponuję. Bardzo brakuje mi kart mogących odchudzić własną talię i mam wrażenie małej kontroli nad talią. Przyznaję, że pierwsze partie były bardzo fajne i świetnie się bawiłem. Problem może wynikać z tego, że gram głównie z żoną i gra z tym samym przeciwnikiem powoduje lekką monotonię.
Żonie Brzdęk wciąż się podoba!
U mnie odwrotnie. Na początku mojej znajomości z Brzdękiem miałem pewien problem z tym, że nie można skutecznie odchudzać talii (jakbym miał podać swoją ulubioną grę, to pewnie byłby to Dominion, którego istotą jest maksymalna optymalizacja talii). Potem jednak po prostu przyjąłem, że filozofia deck buildingu w Brzdęku jest inna. Nie montujesz perfekcyjnego silnika, tylko schodzisz do podziemia i chapiesz skarby. I starasz się, żeby ten bagaż dóbr po prostu nie wgniótł się cię w ziemię tak, że nie będziesz mógł zwiać. To deck building, w którym nie budujesz talii, tylko starasz się ją jak najmniej zepsuć ;)
Dum bibo pywo stat mihi kolano krzywo

Awatar użytkownika
Losiek
Użytkownik wspierający

Post autor: Losiek » 14 cze 2019, 14:37

Leser pisze:
14 cze 2019, 14:34
U mnie odwrotnie. Na początku mojej znajomości z Brzdękiem miałem pewien problem z tym, że nie można skutecznie odchudzać talii (jakbym miał podać swoją ulubioną grę, to pewnie byłby to Dominion, którego istotą jest maksymalna optymalizacja talii). Potem jednak po prostu przyjąłem, że filozofia deck buildingu w Brzdęku jest inna. Nie montujesz perfekcyjnego silnika, tylko schodzisz do podziemia i chapiesz skarby. I starasz się, żeby ten bagaż dóbr po prostu nie wgniótł się cię w ziemię tak, że nie będziesz mógł zwiać. To deck building, w którym nie budujesz talii, tylko starasz się ją jak najmniej zepsuć ;)
Może masz rację i źle do tego deck buildingu podchodzę. Dominion też jest jedną z moich ulubionych gier i pewnie niepotrzebnie pewne nawyki z niego przeniosłem na Brzdęka. Muszę chyba podejść do brzdękowego DB inaczej :)

Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Użytkownik wspierający
Has thanked: 88 times
Been thanked: 53 times

Post autor: KurikDeVolay » 14 cze 2019, 14:39

Nakup kamulców z brzdękami. Weź pieniążek. Narób hałasu, wywal się ze WSZYSTKICH kostek i patrz jak współgracze dobrze się bawią. Każde losowanie z worka sprawi, że będą pokładać się ze śmiechu na stole. Jeśli uda ci się wyjść- zapamiętasz tą rundę na długie tygodnie! Jestem zdania, że każda gra wymaga indywidualnego podejścia. Dominion to optymalizacja, Hero Realms to beztoska nawalanka czym się nawinie, Aeon's End to optymalizacja z twistem w postaci przeciwnika, a Brzdęk! to dobra zabawa. I tyle.

Tringa
Użytkownik wspierający
Has thanked: 35 times
Been thanked: 12 times

Post autor: Tringa » 14 cze 2019, 15:19

Lekko zmieniając temat. Wychodzi nowy dodatek (w wersji ENG na razie). Chyba nie ma sensu kupować żadnego insertu, co nie? Bo czaiłam się na Daedalusa, ale to chyba nie wyjdzie. W czym trzymacie żetony i kostki? Bo nie ukrywam, że liczba woreczków powoli, ale skutecznie doprowadza mnie do szału.

Link: https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... -ape-lords
"Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego. Jednak magowie obliczyli, że szanse jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."
Terry Pratchett – Mort

pegzi
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Post autor: pegzi » 15 cze 2019, 14:51

ODPOWIEDZ