Kingdomino (Bruno Cathala)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Naro
Posty: 197
Rejestracja: 22 paź 2012, 15:42
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Kingdomino

Post autor: Naro »

narandil pisze:Dobrze myślę że to taki Patchwork tylko na 2-4 osoby? :)
Raczej Domino połączone z Carcassonne :D
Gra kosztuje 65-70 zł także warto - świetna na wprowadzenie nowych graczy i relaksująca dla tych zaawansowanych :)
Pozdrawiam
NoWyGra - Klub Gier Planszowych
Sprzedam
"Golda i złota"
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Kingdomino

Post autor: yac00b »

Udało mi się upolować na Allegro w dobrej cenie, na dodatek z promosem Mroczny Zamek :)
Póki co udało się zagrać tylko na 4 graczy, gra trwa faktycznie jakieś 15 minut, bardzo dobrze chodzi na 4 graczy, polecam jako filler, a nawet czasem coś więcej!
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Kingdomino

Post autor: Michał M »

Pierwsze wrażenia z grania w Kingdomino; http://metodymarnowaniaczasu.blogspot.c ... zenia.html
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Kingdomino

Post autor: seki »

Michał M pisze:Pierwsze wrażenia z grania w Kingdomino; http://metodymarnowaniaczasu.blogspot.c ... zenia.html
Ciekawa opinia. Miałem ochotę na tę grę ale coś czuję, że będę miał podobne odczucia. Wszędzie bardzo pozytywne recenzję więc Twój głos nieco ostudził mój hype.
Monok
Posty: 108
Rejestracja: 26 lis 2014, 10:47
Been thanked: 2 times

Re: Kingdomino

Post autor: Monok »

Ja pierwsze rozgrywki grałem na "Gramy", kupiłem swój egzemplarz i gra sprawdza się świetnie. Szybka, prosta, przepięknie wydana. Jako filler dla graczy, lub gra rodzinna wypróbowane w obu wariantach 8 latka świetnie się przy tej grze bawiła, jak i osoby po 60 ;) moim zdaniem w cenie 65zł nie ma nad czym się zastanawiać.

Patchwork ma inne wrażenia z rozgrywki pomimo, że łączy podobne aspekty. W niepełnym gronie w 3 i 2 osoby gra się przyjemnie, jednak nie wchodzą wszystkie kafelki i my nie wiemy które więc gra jest bardziej losowa, mniej taktyczna w tych wariantach. Bo przy 4 osobach często zdarzało nam się liczyć ile jeszcze jest kafli w puli co wpływało na wybór.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Kingdomino

Post autor: Michał M »

seki pisze:
Michał M pisze:Pierwsze wrażenia z grania w Kingdomino; http://metodymarnowaniaczasu.blogspot.c ... zenia.html
Ciekawa opinia. Miałem ochotę na tę grę ale coś czuję, że będę miał podobne odczucia. Wszędzie bardzo pozytywne recenzję więc Twój głos nieco ostudził mój hype.
Pozytywne recenzje są pewnie zasłużone, bo to ciekawa gra, tyle że dla mnie na kilka razy. Plus to, co napisałem w tekście.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Kingdomino

Post autor: seki »

Jasne. Jak zawsze najważniejszy jest odpowiedni dobór gry do targetu na jaki jest przeznaczony. Ale generalnie Twój tekst ucieszył mnie bo mam tak długą listę tytułów do kupienia, że każda łyżka dziegciu mile widziana by grę przesunąć trochę dalej na liście... ale co się odwlecze to nie uciecze

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Kingdomino

Post autor: Michał M »

seki pisze:Jasne. Jak zawsze najważniejszy jest odpowiedni dobór gry do targetu na jaki jest przeznaczony. Ale generalnie Twój tekst ucieszył mnie bo mam tak długą listę tytułów do kupienia, że każda łyżka dziegciu mile widziana by grę przesunąć trochę dalej na liście... ale co się odwlecze to nie uciecze

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Skąd ja to znam!
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 351
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 255 times
Been thanked: 54 times

Re: Kingdomino

Post autor: narandil »

narandil pisze:Dobrze myślę że to taki Patchwork tylko na 2-4 osoby? :)
po dwóch 3osobowych partiach stwierdzam, że nie. W Patchworku są ciekawsze decyzje do podjęcia i kołderka jest krótsza, bo tam punkty zwycięstwa to też "surowiec". Kingdomino w 15min zagraliśmy 2 partie - strasznie wolno trzeba grać żeby ta gra trwała pudełkowe 15min. Tu nie ma za bardzo nad czym się zastanawiać. Widzisz tylko jeden kafel do przodu i wybierasz 1 z 3 - i tak 12 razy. Po tylu dobrych opiniach w necie liczyłem jednak na trochę więcej (choćby coś pokroju Patchworka). Owszem przyjemne to to i lekkie ale niespecjalnie zapadające w pamięć. Wiem że dużo osób chwali, że gra jest tania - ale jak dla mnie 70zł za 10minutowe, dość płytkie partie to za dużo...
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kingdomino

Post autor: ostoja »

Miałem okazję zagrać w weekend z dziewczyną kilka partii w Kingdomino. Ładne, łatwe, przyjemne, ale raczej zbyt proste. Sobie na pewno tej gry nie kupimy, ale mamy trochę znajomych, którzy lubią lekkie gry i Kingdomino trafia na listę potencjalnych prezentów dla nich.

Jest jeszcze jedna rzecz i jestem trochę zaskoczony, że nikt jeszcze o tym nie napisał, ale Bruno Cathala pracuje nad wersją Kingdomino dla geeków pod nazwą Queendomino. Newsa zobaczyłem jakiś czas temu u chłopaków z Gradania, ale do tej pory w temacie była cisza i myślałem, że to po prostu żart :-) Okazało się, że jednak nie, bo o grze pisze sam autor na swoim facebookowym profilu TUTAJ. Czekam z niecierpliwością na więcej szczegółów.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Kingdomino

Post autor: romeck »

yac00b pisze:Udało mi się upolować na Allegro w dobrej cenie, na dodatek z promosem Mroczny Zamek :)
Co to za promos i gdzie go można dostać?
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Kingdomino

Post autor: yac00b »

romeck pisze:
yac00b pisze:Udało mi się upolować na Allegro w dobrej cenie, na dodatek z promosem Mroczny Zamek :)
Co to za promos i gdzie go można dostać?
https://boardgamegeek.com/boardgameacce ... ark-castle
Nie wprowadza żadnych zmian w mechanice, daje tylko zamek, który wygląda "mroczniej"
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Kingdomino

Post autor: Gambit »

Kilka słów na temat Kingdomino na GambitTV...ale nie ode mnie ;)
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Kingdomino

Post autor: romeck »

yac00b pisze:
romeck pisze:
yac00b pisze:Udało mi się upolować na Allegro w dobrej cenie, na dodatek z promosem Mroczny Zamek :)
Co to za promos i gdzie go można dostać?
https://boardgamegeek.com/boardgameacce ... ark-castle
Nie wprowadza żadnych zmian w mechanice, daje tylko zamek, który wygląda "mroczniej"
Dzięki! Da się to gdzieś kupić poza konwentami?
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Kingdomino

Post autor: yac00b »

romeck pisze:
yac00b pisze: https://boardgamegeek.com/boardgameacce ... ark-castle
Nie wprowadza żadnych zmian w mechanice, daje tylko zamek, który wygląda "mroczniej"
Dzięki! Da się to gdzieś kupić poza konwentami?
Jakiś czas temu pytałem bezpośrednio GFP, odpowiedzieli, że mają jeszcze kilkadziesiąt sztuk na stanie i zdaje się, że coś pisali o konkursie z tym związanym, ale nie widziałem żeby jakiś był. Niektóre sklepy dołączają Zamek do zakupu (np. uwookiego.pl). Niestety nie wiem czy jest jeszcze jakaś inna możliwość. Sugeruję podpytać GF(P) jeszcze raz ;)
Awatar użytkownika
matten
Posty: 265
Rejestracja: 27 gru 2015, 20:36
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Kingdomino

Post autor: matten »

Mam trzy pytanka do osób, które posiadają Kingdomino. Czy gracze, którzy mają już jakieś doświadczenie z planszówkami mają tu czego szukać (nie będzie zbyt proste)? Jak z regrywalnością tego tytułu? Czy wariant dwuosobowy jest satysfakcjonujący?
Top 3 moich ulubionych gier dla dwóch osób: 1. Patchwork // 2. Splendor // 3. 7 Cudów Świata: Pojedynek

Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/matten
probbi
Posty: 949
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Kingdomino

Post autor: probbi »

Regrywalność jest bardzo duża, chociaż z czasem wpadniesz w schemat jak układać, żeby zawsze mieć pełen kwadrat. Czy nie jest za prosta? Jest, ale to jest rozgrywka na 20 minut, więc w tym czasie gra musi oferować prostotę zasad, zębyś chciał zagrać jeszcze raz. Dla mnie to idealny przerywnik między grami albo taka rozgrzeweczka. Co do gry na 2 osoby gramy na wariant mistrzowski czyli kwadrat 7x7. Dużo większa frajda i trochę dłuższa rozgrywka
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Kingdomino

Post autor: cezarr »

W moim odczuciu jest zbyt prosta. Mimo to gram w nią i to z przyjemnością, bo świetnie nadaje się do grania w plenerze, np. w parku na kocu. W domu na stole nie ląduje, bo przegrywa konkurencję z innymi tytułami, takimi których dla odmiany do parku nie wezmę.
Awatar użytkownika
matten
Posty: 265
Rejestracja: 27 gru 2015, 20:36
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Kingdomino

Post autor: matten »

Dziękuję, w takim razie poszukam czegoś bardziej skomplikowanego, a Kingdomino kupi się przy okazji jakiejś wyprzedaży :P Pozdrawiam :)
Top 3 moich ulubionych gier dla dwóch osób: 1. Patchwork // 2. Splendor // 3. 7 Cudów Świata: Pojedynek

Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/matten
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 997
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 48 times

Re: Kingdomino

Post autor: charlie »

Szukałem gry dla córki (4 lata, ogarnięta) - czegoś pomiędzy mądrą grą dla dzieci w stylu Pędzących Żółwii (w które łupiemy ostatnio codziennie), a grą familijną typu Carcassonne (która jest dla niej jeszcze za trudna) i Kingdomino sprawdza się idealnie. Zagraliśmy przez weekend ze 20 partii i trzeba córce podpowiedzieć tylko czasami, właściwie jedynie pod koniec - jak np. musi zaplanować dołożenie 4 kafelków bez odrzucenia w grze dwuosobowej. A zdarza się jej wygrywać praktycznie bez tego. Wiadomo, że to mechanicznie nic niesamowitego, ale wg mnie - bardzo brakuje takich gier na rynku - mam tu na myśli gry, w które, powiedzmy 5-latek może zagrać na równi z dorosłym, a z kolei dorosły nie ma poczucia, że gra w grę dla dzieci i jeszcze musi dawać fory.

Jednym słowem, propsy. Po raz kolejny, fanfary dla Pana, Panie Cathala!
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: Kingdomino

Post autor: harrison »

Gdyby komuś mało to będzie dodatek (niesamodzielny) do Kingdomino, więcej tutaj
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Kingdomino

Post autor: Trolliszcze »

Najwyraźniej pierwszy z wielu. Z opisu:
In Kingdomino: Age of Giants, the first expansion for Kingdomino...
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: Kingdomino

Post autor: harrison »

cóż... SdJ zoobowiązuje, czyżby "nowy Carcassonne"? :wink:
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Kingdomino

Post autor: mikeyoski »

Tego się należało spodziewać

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Kingdomino

Post autor: Legun »

Co może komuś umknąć - dodatek jest też rozszerzeniem gry na 5 osób. Czy komuś się obiło o uszy coś o polskim wydaniu?
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
ODPOWIEDZ