Mechs vs. Minions (C. Cantrell, R. Ernst, S. Librande, P. Saraswat, N. Tiras)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Nesmeer

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Nesmeer »

Wedlug strony do europy ma to byc 5-10euro, wiec bez tragedii

Wyslane dzieki HuaweiP9 ;)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: misioooo »

Nesmeer pisze:Wedlug strony do europy ma to byc 5-10euro, wiec bez tragedii

Wyslane dzieki HuaweiP9 ;)
Tylko czy VAT i cło trzeba doliczać, czy będzie słane z kwadratu UE? Bo jak trzeba to +25% lekką ręką...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: malekith_86 »

a gdzie jest informacja, że dla europy to 10ojro?
ja tam tylko znalazłem, że cena będzie 75$ no i + koszt wysyłki zależny od lokalizacji + opłaty manipulacyjne [nie wiem czy nie trzeba tego rozumieć jako właśnie podatki, cła itp?]
ale skoro cenę dostawy podają w euro to czy cena samej gry też jest podana gdzieś w euro? jeśli tak możliwe, że będzie osobna sprzedaż dla europy
Nesmeer

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Nesmeer »

Pod filmem watch it played sa informacje o kosztach i linki z tym zwiazane

Wyslane dzieki HuaweiP9 ;)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1525
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 183 times
Been thanked: 558 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Ayaram »

Tylko wersja angielska sprowadzania z ich sklepu? Może być trochę strzał w stopę, biorąc pod uwagę ile graczy z LOLa jest osobami młodymi nie znającymi języka.. :?
Keo
Posty: 47
Rejestracja: 24 sie 2012, 16:13
Lokalizacja: Świebodzice
Been thanked: 1 time

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Keo »

Ayaram pisze:Tylko wersja angielska sprowadzania z ich sklepu? Może być trochę strzał w stopę, biorąc pod uwagę ile graczy z LOLa jest osobami młodymi nie znającymi języka.. :?
Ogłosili że planują wydać w innych językach. Gra otrzymała już bardzo pozytywne recenzję no i cena do wykonania na ogromny +, więc nawet jak dzieci Lola nie kupią to i tak sporo planszówkowych geeków to kupi ;).

Tak czysto z ciekawości. Czym miała by się różnić planszówka dota 2 od planszówki LoL? :wink:
Tym czym różni się Risk od Kemeta ;)

Ogólnie jestem przeciwny przenoszeniu MOBA na planszę - mimo że grałem w LoLa a następnie w Dote ogrom czasu, ciężko oddać taki rodzaj rozgrywki na planszy - tak samo ciężko FPS oddać. Dlatego brawa dla Riota za taki a nie inny kierunek w swojej grze planszowej
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: karawanken »

Gdzie zapowiedzieli możliwość wydania w innych językach? Ciekawe czy nasz wschodnio-azjatycki język w ogóle biorą pod uwagę. Jak by było po polsku to chętnie bym zakupił. Mimo, że nie odróżniam LoLa od Doty :D
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: malekith_86 »

nie wiem czy gdzieś zapowiedzieli ale skoro już na ten moment mają instrukcję przetłumaczoną na tak dużo języków [10 języków] w tym polski to tylko krok od tego, żeby przetłumaczyli też scenariusze
Keo
Posty: 47
Rejestracja: 24 sie 2012, 16:13
Lokalizacja: Świebodzice
Been thanked: 1 time

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Keo »

What languages is Mechs vs Minions available in?

The first wave will be in English and Simplified Chinese, with hopes to expand to more languages in the future!
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Krionah »

Keo pisze:
What languages is Mechs vs Minions available in?

The first wave will be in English and Simplified Chinese, with hopes to expand to more languages in the future!
Na stronie można pobrać instrukcję w różnych językach, w tym po Polsku. Daje to jakiś cień nadziei na polską wersję gry.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: rattkin »

Obejrzałem recenzję Rahdo i Dice Tower... wygląda fantastycznie. Nie jestem do końca jednak przekonany, czy podoba mi się, że to coop.

No i sprzedaż tylko bezpośrednia, bez dystrybutorów. Czy w takim układzie jakiemuś sklepowi w ogóle będzie się opłacało to kupować, oszczędzając (być może) na wysyłce? I czy nie będzie limitów (1 gra na łebka, itd.).
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Jacek_PL »

Jak czytam niektóre wypowiedzi ludzi na BGG, to chyba problem dostępności rozwiąże się sam pierwszego dnia sprzedaży :mrgreen: Tak swoją drogą to ciekawe czy ta cena może zawierać VAT, tzn. jeśli będą wysyłać grę z jakiegoś kraju w UE.
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: smutas123 »

Jak czytałem to mają grę wysyłać ze swoich centrów sprzedaży - które wcześniej się gadżetami związanymi z grą zajmowały - koszulki itd. Także spokojnie bym zakładał, ze gra będzie szła z Europy dla Europejskich klientów.
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: wrzesien »

W/g tego wątku BGG https://boardgamegeek.com/thread/164110 ... dated-2109 to gra będzie wysyłana z Europy. Niekoniecznie jednak cena będzie wynosić $75, ponieważ europejski sklep używa euro.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: zephyr »

[edit]
o już są recenzje, za mało uważnie przeglądałem wątek
[/edit]

https://www.youtube.com/watch?v=NMecbon7D_w
(troche spoiluje co się pojawi w późniejszych scenriuszach)

Podsumowanie konkretów:
Co op 2-4 graczy

Gra w programowanie mechów, (patrz np Robo rally, Himalaya/Lords of xidit, Space alert)
duży twist: komendy z poprzedniej tury zostają
można ulepszać komendy czasem zmieniając jej rodzaj w obrębie kategorii
3 rodzaje komend (ruch, obrót, atak)
4 rodzaje kategorii (metal, ogień, elektryczność, elektronika)

walczy się z minionami

co najmniej 4 malowane figurki mechów bohaterów (Tristana, Corki, Heimerdinger, Ziggs)

oparta na scenariuszach

modularna plansza

masa minionów potraktowanych washem, insert wygląda super

komponenty wyglądają na niezłej jakości

75USD to już są prawie 300PLN
a zwykle wychodzi 75 USD -> 75 EURO, bo shipping, VAT w unii itd
czyli poczekam na recenzje, ale sam pomysł brzmi ciekawie, nie wygląda jak gadżet tylko jak przemyślana gra, zobaczymy czy designerzy dali radę

z samą rozgrywką Lola ma niewiele wspólnego, postacie z gry, bije się miniony i w sumie tyle pkt wspólnych

[edit2]
hmm chyba się nakręciłem :( :P
może mi przejdzie do premiery
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: wrzesien »

Ja bym stawiał na 83E dla Polski i innych krajów a VATem 23% czyli pewnie koło 370pln jak dodać koszty zmiany waluty.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Jacek_PL »

wrzesien pisze:Ja bym stawiał na 83E dla Polski i innych krajów a VATem 23% czyli pewnie koło 370pln jak dodać koszty zmiany waluty.
To tak nie działa, VAT będzie naliczony w kraju z którego będzie pochodzić przesyłka (jeśli będzie wysyłana z UK to coś około 20% chociaż nie mam pewności). Patrząc na dotychczasowe doświadczenia to pewnie będzie po prostu 75 Euro plus przesyłka. Zastanawiam się tylko jak szybko skończy się pierwszy nakład, drugi spodziewany jest dopiero w grudniu.
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: wrzesien »

Jacek_PL pisze:
wrzesien pisze:Ja bym stawiał na 83E dla Polski i innych krajów a VATem 23% czyli pewnie koło 370pln jak dodać koszty zmiany waluty.
To tak nie działa, VAT będzie naliczony w kraju z którego będzie pochodzić przesyłka (jeśli będzie wysyłana z UK to coś około 20% chociaż nie mam pewności). Patrząc na dotychczasowe doświadczenia to pewnie będzie po prostu 75 Euro plus przesyłka. Zastanawiam się tylko jak szybko skończy się pierwszy nakład, drugi spodziewany jest dopiero w grudniu.
Tylko dla małych sklepów, pozostałe muszą płacić VAT do kraju klienta(poza sklepami z obrotem poniżej pewnych kwot), tutaj żródło:
http://europa.eu/youreurope/business/va ... dex_en.htm

Nie sądzę aby Riot się kwalifikował na zwolnienie z tego obowiązku.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Jacek_PL »

wrzesien pisze:Tylko dla małych sklepów, pozostałe muszą płacić VAT do kraju klienta(poza sklepami z obrotem poniżej pewnych kwot), tutaj żródło:
http://europa.eu/youreurope/business/va ... dex_en.htm

Nie sądzę aby Riot się kwalifikował na zwolnienie z tego obowiązku.
Niby tak, ale nie wydaje mi się że taki Amazon nalicza VAT dla każdego kraju osobno, chyba że się mylę i np. kupując w Amazon UK mam już ceny wyliczone z 23% Vatem.
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: wrzesien »

Jacek_PL pisze:
Niby tak, ale nie wydaje mi się że taki Amazon nalicza VAT dla każdego kraju osobno, chyba że się mylę i np. kupując w Amazon UK mam już ceny wyliczone z 23% Vatem.
Amazon.co.uk nalicza VAT polski czy brytyjski w zależności dokąd zamawiasz, a nie VAT z Luxemburga gdzie jest ich siedziba. Co ciekawsze amazon.com nalicza VAT przy kupnie ebooków, mimo iż firma jest poza UE.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: Jacek_PL »

wrzesien pisze:
Jacek_PL pisze:
Niby tak, ale nie wydaje mi się że taki Amazon nalicza VAT dla każdego kraju osobno, chyba że się mylę i np. kupując w Amazon UK mam już ceny wyliczone z 23% Vatem.
Amazon.co.uk nalicza VAT polski czy brytyjski w zależności dokąd zamawiasz, a nie VAT z Luxemburga gdzie jest ich siedziba. Co ciekawsze amazon.com nalicza VAT przy kupnie ebooków, mimo iż firma jest poza UE.
Tego nie wiedziałem :oops: w takim razie zobaczymy jaka będzie cena.
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: wrzesien »

Cena będzie jednak 75 EUR w/g tego wątku z BGG https://boardgamegeek.com/thread/164110 ... 109/page/2
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: malekith_86 »

+ przesyłka 10 ojro do polski
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Mechs Vs Minions - planszówka w swiecie League of Legend

Post autor: AkitaInu »

+/- 365zł. Cena całkiem niezła, szczególnie jak porównamy do innych gier z figsami
ODPOWIEDZ