Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie (Tobey Ho)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie (Tobey Ho)

Post autor: RaYell »

Chcę zakupić tą grę (polską wersję) i widzę, że gniedziegnie można ją znaleźć z kartami promocyjnymi, które były dodawane w przedsprzedaży. Ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji ile jest tych dodatkowych kart i czy powinienem szukać zestawu z nimi czy po prostu je olać i wybrać najtańszą opcję.
khuba
Posty: 977
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 276 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie (Tobey Ho)

Post autor: khuba »

RaYell pisze: 09 gru 2018, 21:42 Chcę zakupić tą grę (polską wersję) i widzę, że gniedziegnie można ją znaleźć z kartami promocyjnymi, które były dodawane w przedsprzedaży. Ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji ile jest tych dodatkowych kart i czy powinienem szukać zestawu z nimi czy po prostu je olać i wybrać najtańszą opcję.
to zdaje sie bylo 5 kart (2 tropy+3 narzedzia, w podstawce jest 200 tropow i 90 narzedzi). Czy warto sam sie musisz zastanowic :D

karty:
tropy: mufka, podarta karta detektywa
narzedzia zbrodni: brykiet, kamienny dziadek, wsciekly lew
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie (Tobey Ho)

Post autor: RaYell »

Dzieki za info
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 855
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 303 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie (Tobey Ho)

Post autor: konradstpn »

Mam techniczne pytanie. Jaki jest rozmiar kart i czy wymagają koszulkowania ?
Z góry dzięki.
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie (Tobey Ho)

Post autor: kaszkiet »

konradstpn pisze: 10 gru 2018, 09:06 Mam techniczne pytanie. Jaki jest rozmiar kart i czy wymagają koszulkowania ?
Z góry dzięki.
Nie znam ich rozmiaru, ale moim zdaniem karty tożsamości zdecydowanie warto zakoszulkować.
Poszlaki bym zostawił bez.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie (Tobey Ho)

Post autor: ariser »

Dokładnie, też mam tożsamości zakoszulkowane. Pozostałe karty leżą tylko na stole, a ich ewentualne zużycie nie wpływa na grę.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie (Tobey Ho)

Post autor: krisow »

Karty tożsamości: 57x91mm (12 sztuk) - idealnie pasują koszulki FFG STANDARD AMERICAN 57x89.
Karty motywów i metod: 43,5x67,5mm - koszulki 45x68 musiały by być, inne pewnie będą zbyt małe.

Z małymi kartami prawie we wszystkich grach są problemy z rozmiarem 41x63mm za małe, 45x68 z reguły za duże ;)
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 855
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 303 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie (Tobey Ho)

Post autor: konradstpn »

Merci :-)
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie

Post autor: Zefireq »

kaszkiet pisze: 05 gru 2018, 14:48
Zefireq pisze: 05 gru 2018, 14:37 Mogę się mylić, ale w więcej osób dochodzi pomocnik zabójcy, który nieco utrudnia złapanie go.

Swoją drogą, moją pierwszą rozgrywkę (4 os.) grałem jako technik, i widząc, jak idzie zespołowi, przyjąłem rolę trochę bardziej MG, moderatora gry, niż członka zespołu śledczego. Muszę przyznać, że wypadło to całkiem sensownie, no ale sytuacja była specyficzna.
Możesz rozwinąć? Bo teoretycznie powinieneś w milczeniu podać podpowiedzi z ewentualnymi sugestiami niewerbalnymi, a później siedzieć, mówić tak/nie + ewentualnie "dobra, do brzegu".
Dokładnie tak było, po prostu jak widziałem, jak banalne może być zwycięstwo dla zespołu śledczych to próbowałem delikatnie ich odciągać, dawać niejasne/dwuznaczne podpowiedzi. Ot tak, żeby za szybko nie zgadli.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie

Post autor: kaszkiet »

Zefireq pisze: 13 gru 2018, 19:24
kaszkiet pisze: 05 gru 2018, 14:48
Zefireq pisze: 05 gru 2018, 14:37 Mogę się mylić, ale w więcej osób dochodzi pomocnik zabójcy, który nieco utrudnia złapanie go.

Swoją drogą, moją pierwszą rozgrywkę (4 os.) grałem jako technik, i widząc, jak idzie zespołowi, przyjąłem rolę trochę bardziej MG, moderatora gry, niż członka zespołu śledczego. Muszę przyznać, że wypadło to całkiem sensownie, no ale sytuacja była specyficzna.
Możesz rozwinąć? Bo teoretycznie powinieneś w milczeniu podać podpowiedzi z ewentualnymi sugestiami niewerbalnymi, a później siedzieć, mówić tak/nie + ewentualnie "dobra, do brzegu".
Dokładnie tak było, po prostu jak widziałem, jak banalne może być zwycięstwo dla zespołu śledczych to próbowałem delikatnie ich odciągać, dawać niejasne/dwuznaczne podpowiedzi. Ot tak, żeby za szybko nie zgadli.
Eeee, no moim zdaniem nie ma nic gorszego niż tak podpowiadający w tej grze :)
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie

Post autor: RaYell »

kaszkiet pisze: 14 gru 2018, 00:20 Eeee, no moim zdaniem nie ma nic gorszego niż tak podpowiadający w tej grze :)
Zgadzam się. Gdy będziesz grał następną partię z tą samą ekipą i znów będziesz technikiem to reszcie może się wydawać: "no tak, ostatnio miał nam pomagać, ale przeszkadzał, to teraz od razu zignorujemy jego podpowiedzi" i gra zmieni się w całkowicie losową.

Nie widzę nic złego w tym, że detektywi rozwiążą sprawę w 5 minut i moim zdaniem sztuczne jej wydłużanie niczemu nie służy. To jest szybka gra więc po prostu rozdajemy nowe karty i gramy kolejna partię.
kamilpr
Posty: 374
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie (Tobey Ho)

Post autor: kamilpr »

Czy kafelek lokacji można samemu wybrać 1 z 4 czy się losuje?
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie (Tobey Ho)

Post autor: ariser »

Losujesz.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 855
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 303 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie (Tobey Ho)

Post autor: konradstpn »

Kamilpr pytał o kafelki lokacji a nie poszlak. Wybieramy 1 z 4 najbardziej pasujących zielonych (miejsce zbrodni) po czym losujemy 4 kafle poszlak (brązowe bodajże ?)
Wylosowanie kafla Miejsce zbrodni z lokacją zupełnie nie przystającą do okoliczności morderstwa jest zupełnie bez sensu.
Gram, więc jestem.
kamilpr
Posty: 374
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie (Tobey Ho)

Post autor: kamilpr »

No właśnie chodzi mi o lokalizacje. Bo to czy losujemy 1 z 4, czy wybieramy sami to duża różnica, bo tak jak mówisz losując możemy nie trafić w pasująca lokalizacje.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 855
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 303 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie (Tobey Ho)

Post autor: konradstpn »

W pełni świadomie wybierasz :-)
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie (Tobey Ho)

Post autor: Scamander »

Odnosił ktoś na początku ogrywania tytułu wrażenie, że gra jest zbyt trudna dla detektywów? Graliśmy bez wspólnika a mordercy i tak raz za razem nam uciekali. Mam też wątpliwości co do niektórych kart tropów, są tak przekombinowane, że kaflami poszlak ciężko w najmniejszy sposób na nie naprowadzić. Zabawa mimo wszystko przednia.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie (Tobey Ho)

Post autor: ariser »

U nas sytuacja odwrotna - od początku, poza partią zapoznawczą, morderca musi się nieźle napocić, by wygrać. Doszło do tego, że niekiedy zwiekszamy ilość kart, żeby nieco ułatwić "złemu" robotę.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie (Tobey Ho)

Post autor: Leser »

Moje doświadczenie jako pracownika wydawcy - bardzo bardzo dużo zależy od grupy, stylu gry, osób wcielających się w morderców. Widziałem grupy, w których zawsze wygrywał bandzior i takie, gdzie detektywi rozkminiali sprawy ze 100% skutecznością.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie (Tobey Ho)

Post autor: Blue »

Obrazek
Tytuł niefortunny, ale wcześniej jeszcze nie udało mi się spojrzeć na grafikę z okładki tak jak to spowodowało to jej cięcie na stronie Lucrum... ;).
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie (Tobey Ho)

Post autor: donPedro »

1. Czy był dodruk Dochodzenia?
2. A jeśli tak to czy cos się zmieniło w stosunku do 1. edycji?
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie (Tobey Ho)

Post autor: Zefireq »

donPedro pisze: 18 kwie 2019, 09:25 1. Czy był dodruk Dochodzenia?
2. A jeśli tak to czy cos się zmieniło w stosunku do 1. edycji?
Z tego co wiem to nie, gra wyszła stosunkowo niedawno, wciąż jest w sklepach w normalnej cenie.
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie (Tobey Ho)

Post autor: donPedro »

Pytam, bo wydawało mi się, że czcionka na pudełku jakaś ciemniejsza teraz.
Garvv
Posty: 55
Rejestracja: 03 sty 2017, 19:56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie (Tobey Ho)

Post autor: Garvv »

Czy ktoś grał w taki wariant:
Najpierw wybieramy technika, reszta graczy na kartce, potajemnie zapisuje swoje dwa przedmioty i daje je technikowi razem ze swoim imieniem. Następnie rozdaje się pozostałe karty ról i morderca jedynie otwiera oczy żeby pokazać się technikowi, a ten wybiera odpowiednią kartkę z imieniem osoby i jej przedmiotami. Powinno to niby wyeliminować ruszanie rękoma i pokazywanie kart (ktoś może usłyszeć) a także zbyt intensywne zerkanie technika śledczego na przedmioty mordercy. Jakieś opinie?
Dodam że pierwsza gra dopiero przede mną ale wyczytałem na zagranicznym forum taką propozycje.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie (Tobey Ho)

Post autor: Scamander »

Pomysł nie jest głupi (to machanie łapką łatwo może spalić grę, zdarzało mi się usłyszeć jak ktoś tapnął palcami kartę).
ODPOWIEDZ