Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie (Tobey Ho)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Deception: Murder in Hong Kong

Post autor: Gambit »

Leser pisze: 25 mar 2018, 12:41Polska wersja będzie polsko-polska ;)
Szkoda. Na pewno nie da się zostawić chińskich napisów? Może się to wydawać dziwne, ale faktycznie robią mega klimat.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1390 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong

Post autor: Leser »

Gambit pisze: 25 mar 2018, 13:48
Leser pisze: 25 mar 2018, 12:41Polska wersja będzie polsko-polska ;)
Szkoda. Na pewno nie da się zostawić chińskich napisów? Może się to wydawać dziwne, ale faktycznie robią mega klimat.
Powiem szczerze, że odzew mnie zaskoczył. Osobiście chciałbym, żeby polska wersja w miarę możliwości pozostała polska, a tego klimatu w chińskich krzakach ni diabła nie dostrzegam. No ale to nie ja mam być zadowolony z wydania ;) W poniedziałek przedyskutuję sprawę z resztą ekipy.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
NonVideri
Posty: 34
Rejestracja: 25 mar 2018, 01:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong

Post autor: NonVideri »

Leser pisze: 25 mar 2018, 14:37Powiem szczerze, że odzew mnie zaskoczył. Osobiście chciałbym, żeby polska wersja w miarę możliwości pozostała polska, a tego klimatu w chińskich krzakach ni diabła nie dostrzegam. No ale to nie ja mam być zadowolony z wydania ;) W poniedziałek przedyskutuję sprawę z resztą ekipy.
Krzaki są fajne, bo to jednak morderstwo w Hong Kongu :-). Przy okazji – wiadomo coś o tym, co z dodatkowymi kartami z Kickstarter Packa czy regionalnych Theme Packów? Też będą przetłumaczone i wydane w jakiejś formie, czy raczej zgarniać wersję angielską?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1390 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong

Post autor: Leser »

NonVideri pisze: 25 mar 2018, 15:16
Leser pisze: 25 mar 2018, 14:37Powiem szczerze, że odzew mnie zaskoczył. Osobiście chciałbym, żeby polska wersja w miarę możliwości pozostała polska, a tego klimatu w chińskich krzakach ni diabła nie dostrzegam. No ale to nie ja mam być zadowolony z wydania ;) W poniedziałek przedyskutuję sprawę z resztą ekipy.
Krzaki są fajne, bo to jednak morderstwo w Hong Kongu :-). Przy okazji – wiadomo coś o tym, co z dodatkowymi kartami z Kickstarter Packa czy regionalnych Theme Packów? Też będą przetłumaczone i wydane w jakiejś formie, czy raczej zgarniać wersję angielską?
Nie prowadzę osobiście procesu wydawniczego dla Deception, więc szczegółową odpowiedź dam jutro. Wiem, że przynajmniej część promosów bedzie po polsku.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Deception: Murder in Hong Kong

Post autor: sidmeier »

Gambit pisze: 17 paź 2016, 08:11 Deception jedzie do mnie z Essen. Jak tylko dostanę w łapki i zagram, dam znać jak to wygląda :)

Wydajesz się mieć pojęcie o tych paragrafowych barachłach. Czy to jest Tales of Arabian Nights, ale w wersji dla ubogich, przystępniejsze i bardziej dla ludu, czy raczej inny kaliber i nie pchać się w to, jeśli się nie kończyło literatury fińskiej, a wszyscy gracze akurat nie mówią z dykcją Szekspira? Bo gra niszowa, ale jak to drugie Tales to jednak chyba zastawię akcje chińskich gigantów i wykupię kilka pudeł, bym miał spokój z dawaniem prezentów na urodziny kilku osobom i nauczyć wreszcie te bękarty czegoś, niech lizną klasyki, uczą się estetyki. Mam tylko obawy czy ładować tyle kasy w coś, co może okazać się totalnie losową i nudną opowiadanką o zabójcach w spódnicach, a chyba ogrywałeś dla wydawcy setki razy ten tytuł i byłeś głównym apologetą w skali kraju, to i pytanie kieruję tu. A nuż ktoś skorzysta i rozwieje to jego podobne wątpliwości, bo targetowanie tej gry w stylu hajpowym może nie spasować i wykazać pewne aberracje, co zaskutkuje niepotrzebną chęcią odsprzedaży. A tak przynajmniej pomożesz w decyzji.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Deception: Murder in Hong Kong

Post autor: Gambit »

Leser pisze: 25 mar 2018, 15:25Nie prowadzę osobiście procesu wydawniczego dla Deception, więc szczegółową odpowiedź dam jutro. Wiem, że przynajmniej część promosów bedzie po polsku.
I jak tam? Jakieś wieści z frontu krzaczkowo-polskiego?
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong

Post autor: medicus »

Dyskusję ze strony Lucrum zamykam do odwołania.
Gra będzie gotowa, to powiadomimy o terminie dostawy i zaczniemy promocję.

TM
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong

Post autor: czeczot »

medicus pisze: 27 mar 2018, 22:12 Dyskusję ze strony Lucrum zamykam do odwołania.
Gra będzie gotowa, to powiadomimy o terminie dostawy i zaczniemy promocję.
Gratuluje wybitnych zdolności marketingowych firmie Lucrum.
Po jednym takim wpisie zaczynacie promocję z poziomu -10.
Her0d
Posty: 39
Rejestracja: 13 wrz 2015, 14:58
Lokalizacja: Białystok, Podlaskie
Has thanked: 1 time

Re: Deception: Murder in Hong Kong

Post autor: Her0d »

medicus pisze: 27 mar 2018, 22:12 Dyskusję ze strony Lucrum zamykam do odwołania.
Gra będzie gotowa, to powiadomimy o terminie dostawy i zaczniemy promocję.
...a wtedy już będzie za późno, bo takimi przez takie aroganckie zagrywki i utratę sympatii klientów większość ewentualnej promocji pójdzie prosto w zlew. A potem będzie narzekanie, że "nie wiemy co się stało, środowisko mocno nieprzewidywalne, wyprzedajemy za -50%" (no dobra, są i plusy:)

Szkoda, bo gra dobra, ale mój hype na nią właśnie sflaczał :/
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong

Post autor: ariser »

Medicus mógł się wypowiedzieć nieco łagodniej, co nie zmienia faktu, że po raz kolejny tutejsi forumowicze traktują się jak wyznacznik całego rynku. Już niejednokrotnie udowodniono, że jesteśmy tylko niewielkim odsetkiem i tutejsze oburzenie, o ile sama gra jest dobra, "prawdopodobnie" spłynie po nich jak po kaczce.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong

Post autor: czeczot »

Gra pewnie jest dobra ale jest ... specyficzna. Nie chodzi o to że wydawca dosyć oschle odzywa się na forum. Wydamy, zrobimy wam marketing i macie kupić. Pewnie tym marketingiem tam mnie przycisną do ziemi że ze strachu kupię. Chodzi o to że wydawcy (z wyjątkami) niczego się nie uczą. Tu nie chodzi o 10 "obrażonych" forumowiczów.
Na grę samoistnie bez udziału wydawcy nakręca się hype. Zamiast to podchwycić i dalej podbijać to wydawca pisze że ma to w d.... Najtrudniej jest nakręcić hype na początku, potem już samo idzie. Tutaj wydawca dostał to za darmo i olał. Gra się sprzeda ale umiejętny marketing w stylu wookiego czy chociaż portalu powoduje że gry się sprzedaje więcej. Ale co widać powyżej nie wszyscy są w stanie to ogarnąć.
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong

Post autor: medicus »

"Z uwagi na dobro śledztwa, policja nie podaje bliższych informacji".

Po Clank! mamy uraz i obawy kiedy zapowiadać grę żeby nie zaczynać niepotrzebnej dyskusji (gra zrobiona w sierpniu czeka na produkcję już ponad pół roku). Później są tylko pretensje i narzekania ze strony graczy.

A hype rozpętany za wcześnie po prostu stygnie. Dlatego nie będziemy prowadzić teraz dyskusji i dodawać do pieca w momencie, gdy nie wiemy kiedy gra zostanie wyprodukowana i przywieziona z Hong Kongu.
Mogę tylko powiedzieć, że jest robiona nowa wersja polskiej okładki + dodatki. Jak będziemy gotowi zaczniemy informować jak to będzie wyglądać.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2018, 09:29 przez medicus, łącznie zmieniany 1 raz.
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong

Post autor: medicus »

Odnośnie wypowiedzi Czeczota, akurat my mocno informujemy i kręcimy hype przy naszych grach.
Tylko niestety w tym wypadku niekontrolowany przeciek zniszczył długie miesiące przygotowania. Dlatego wrócimy z informacjami jak zostanie ogranięty proces produkcji.
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
NonVideri
Posty: 34
Rejestracja: 25 mar 2018, 01:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong

Post autor: NonVideri »

medicus pisze: 28 mar 2018, 09:02Odnośnie wypowiedzi Czeczota, akurat my mocno informujemy i kręcimy hype przy naszych grach.
Tylko niestety w tym wypadku niekontrolowany przeciek zniszczył długie miesiące przygotowania. Dlatego wrócimy z informacjami jak zostanie ogranięty proces produkcji.
Cóż, mnie akurat marketing i hype niewiele interesuje – grę mam na swojej liście "do zgarnięcia" od dawna :-). Jedyne, co mnie interesowało, to czy w wersji polskiej w końcu będą chińskie napisy, których brakuje mi w europejskiej angielsko-niemieckiej (której z tego powodu nie kupiłem) – i zarejestrowałem się specjalnie po to, żeby się tego dowiedzieć :-). Jeśli krzaki będą – biorę wersję polską; jeśli ich nie będzie – jakoś załatwię międzynarodową – tyle.
MgK1989
Posty: 318
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 124 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong

Post autor: MgK1989 »

Coś nowego na foncie? Bliżej czy dalej wersji pl?
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong

Post autor: Lubel »

MgK1989 pisze: 02 cze 2018, 21:02 Coś nowego na foncie? Bliżej czy dalej wersji pl?
dobre pytanie
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1390 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong

Post autor: Leser »

Naszą część prac już skończyliśmy. Trwa produkcja. Oficjalną datę premiery podamy, gdy gra będzie w transporcie, bo nie chcemy znów deklarować terminów (case Clanka), w sytuacji, gdy mamy nikły wpływ na to, co może się wydarzyć w międzyczasie. Na pewno celujemy w ten rok, na pewno postaramy się, by gra pojawiła się jak najwcześniej.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Deception: Murder in Hong Kong

Post autor: jolietjake »

Coś więcej po dwóch miesiącach już wiadomo? Jakieś przecieki? :)
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1390 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong

Post autor: Leser »

Wszystko już wiadomo. Na fanoejdżu Lucrum sukcesyfnie ujawniane są nowe premiery, kolej Deception niebaeem. Kto rozgląda się po Internecie,c to znajdzie już wycieknięty termin 😉
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
NonVideri
Posty: 34
Rejestracja: 25 mar 2018, 01:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong

Post autor: NonVideri »

Leser pisze: 20 sie 2018, 00:03Wszystko już wiadomo. Na fanoejdżu Lucrum sukcesyfnie ujawniane są nowe premiery, kolej Deception niebaeem. Kto rozgląda się po Internecie,c to znajdzie już wycieknięty termin 😉
A wiadomo jak będą wyglądały karty?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1390 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong

Post autor: Leser »

NonVideri pisze: 21 sie 2018, 20:40
Leser pisze: 20 sie 2018, 00:03Wszystko już wiadomo. Na fanoejdżu Lucrum sukcesyfnie ujawniane są nowe premiery, kolej Deception niebaeem. Kto rozgląda się po Internecie,c to znajdzie już wycieknięty termin 😉
A wiadomo jak będą wyglądały karty?
Wiadomo. Do końca miesiąca wszystko pokażemy, proszę o jeszcze chwilę cierpliwości.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1390 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong

Post autor: Leser »

Dziś zapowiedzieliśmy Deception, w polskim wydaniu Dochodzenie. Premiera 5 listopada, SCD: 139,90 zł
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie

Post autor: Ravn »

Beda chinskie znaczki na kartach czy nie?

edit
Wlasnie zobaczylem zapowiedz na fb- nie bedzie chinskich znaczkow ani nawet Hong kongu bo i okladka inna i z tytulu wypadl. Szkoda.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie

Post autor: ramar »

Co jak co, ale te kanciate twarze na okładce nie zachęcają do niczego.
Moim zdaniem, taka smętna i beznamiętna ta okładka.
Mimo wszystko trzymam kciuki, że gra okaże się sukcesem wydawniczym.
MgK1989
Posty: 318
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 124 times

Re: Deception: Murder in Hong Kong / Dochodzenie

Post autor: MgK1989 »

Wiecie może czy dzisiejsza data premiery jest nadal aktualna(nie mam facebooka)?
ODPOWIEDZ