Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: bartekb8 »

rav126 pisze: 03 mar 2019, 15:04 Ja mam dodatek w włoskiej wersji językowej, i te nazwy są tak małe na kartach, że w ogóle nie zwracam na nie uwagi :wink:
Dokładnie, akurat Lorenzo nie jest zależny językowo :)
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 405 times
Been thanked: 500 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: rav126 »

to widzieli?

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 405 times
Been thanked: 500 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: rav126 »

Jest draft kampanii Cranio Creations dotyczący dodatku do Lorenzo il Magnifico
bit.ly/LorenzoKS

Ważniejsze informacje w skrócie:
- za €9 - aplikacja na Steam, która jak dla mnie wygląda tragicznie...
- €17 - to co wyżej plus zestaw kart The Pazzi Conspiracy (48 kart do wtasowania do poszczególnych epok w taliach, o ile się ufunduje, niedostępnych później w sklepach, część kart wprowadza dość mocną negatywną interakcję, do i tak już ciasnej gry),
- €200 - zestaw 20 talii, łatwo policzyć, talia wtedy wychodzi najtaniej (informacja "For Retailers only"?, czy zwykły użytkownik będzie mógł tak zamówić?)
- tania wysyłka - €3

Ja chętnie kupiłbym same karty, dostęp do aplikacji mi niepotrzebny. Ale za €17?

W komentarzach ludzie po nich jadą, np. żeby dostać pełną talię to trzeba odblokować cele aż do €50000, że powinni dać możliwość kupna osobno kart itd. Na co oni odpowiadają, że cała kampania jest po to, żeby ufundować stworzenie aplikacji, a nie karty... Słabo...
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: Trolliszcze »

Czemu słabo? Wymarzyli sobie, żeby ufundować aplikację, karty pewnie zrobili bonusowo, żeby pomóc podbić kwotę zebranych środków. Do tego dają jeszcze świetne warunki przesyłki. Ode mnie propsy, niech im się jak najwięcej ufunduje.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 405 times
Been thanked: 500 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: rav126 »

No właśnie dlatego słabo, bo patrząc po komentarzach, ludzie nie chcą tej aplikacji. Gdyby dali od razu całą talię, albo chociaż zmniejszyli progi ufundowania, to na świecie jest na tyle fanów, żeby od nich to kupili, i mieliby pieniądze na "wymarzoną" aplikację. Aplikacja wygląda, moim zdaniem, tragicznie... Ciekawe jak pójdzie im ta kampania.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: EsperanzaDMV »

Generalnie ta gra jest już sama w sobie brzydka, bo ilustrował ją Klemens Franz, więc dodanie tragicznych ilustracji do nieintuicyjnej aplikacji wygląda na porażkę i można zrozumieć feedback graczy, którzy nie potrzebują aplikacji, same karty wystarczą. Nigdy nie zrozumiem, dlaczego wydawcy zgłaszają się do niego z prośbą o ilustrowanie, odrzuca mnie od wszystkich gier, jakie zilustrował, jego ilustracje są paskudne...
Nie bardzo też rozumiem koncept "Coming soon" na grafice z kartami. One nie są jeszcze przygotowane, że nie ma ich na grafice? Plus nie rozumiem też tego, że jest bodajże 12 kart z symbolem "Kickstarter Exclusive" - reszta kart (36) będzie normalnie dostępna w sklepach, jeśli dodatek się ufunduje? Jeśli tak, to wolałbym poczekać i nie mieć tych 12 kart, ale zapłacić faktycznie za 36 kart, aplikacja mi również nie jest potrzebna.
Trolliszcze pisze: 21 mar 2019, 22:53 Czemu słabo? Wymarzyli sobie, żeby ufundować aplikację, karty pewnie zrobili bonusowo, żeby pomóc podbić kwotę zebranych środków.
Ale to chyba zanim zaczynasz kampanię powinno się zrobić jakieś badanie rynku, sprawdzić czy w ogóle jest zapotrzebowanie, chęć w środowisku na taką aplikację. W dodatku bez trybu multiplayer na start (lol). Po feedbacku widać, że nie bardzo taka chęć jest. Fajnie, że marzy im się aplikacja, ale trzeba mierzyć siły na zamiary, co z tego, że się ufunduje jak będzie jej używać dosłownie garstka ludzi?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: Trolliszcze »

EsperanzaDMV pisze: 22 mar 2019, 11:48Ale to chyba zanim zaczynasz kampanię powinno się zrobić jakieś badanie rynku, sprawdzić czy w ogóle jest zapotrzebowanie, chęć w środowisku na taką aplikację. W dodatku bez trybu multiplayer na start (lol). Po feedbacku widać, że nie bardzo taka chęć jest. Fajnie, że marzy im się aplikacja, ale trzeba mierzyć siły na zamiary, co z tego, że się ufunduje jak będzie jej używać dosłownie garstka ludzi?
Ja wiem, że generalnie kickstartera traktuje się teraz jako formę przedsprzedaży, ale to jednak portal do finansowania celów, których twórcy nie mogą sfinansować sami - zapewne dodatek w postaci talii kart mogliby sobie sfinansować z własnej kieszeni i nie potrzebowaliby do tego ks-a. Jeśli się nie ufunduje, to trudno - być może masz rację i ludzie tego nie chcą, aplikacja nie powstanie, nikt nic nie straci, no harm done. Jedyne, co do mnie przemawia, to argument, że zebraliby więcej, gdyby to jednak zakamuflowali jako kampanię ufundowania dodatku, a nie apki - ale też pewnie kwoty musieliby inne zaproponować i na apkę już by zabrakło. Bo jeśli patrzeć po różnicy cen progu tylko apka i apka + karty, to karty wychodzą bardzo tanio: 8 euro. Może sobie kalkulują to tak, że jednak nie ma aż tylu fanów Lorenza, żeby ufundować aplikację z tych 8 euro za talię i progi są skonstruowane tak a nie inaczej.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: EsperanzaDMV »

Trolliszcze pisze: 22 mar 2019, 12:00Ja wiem, że generalnie kickstartera traktuje się teraz jako formę przedsprzedaży, ale to jednak portal do finansowania celów, których twórcy nie mogą sfinansować sami - zapewne dodatek w postaci talii kart mogliby sobie sfinansować z własnej kieszeni i nie potrzebowaliby do tego ks-a. Jeśli się nie ufunduje, to trudno - być może masz rację i ludzie tego nie chcą, aplikacja nie powstanie, nikt nic nie straci, no harm done. Jedyne, co do mnie przemawia, to argument, że zebraliby więcej, gdyby to jednak zakamuflowali jako kampanię ufundowania dodatku, a nie apki - ale też pewnie kwoty musieliby inne zaproponować i na apkę już by zabrakło. Bo jeśli patrzeć po różnicy cen progu tylko apka i apka + karty, to karty wychodzą bardzo tanio: 8 euro. Może sobie kalkulują to tak, że jednak nie ma aż tylu fanów Lorenza, żeby ufundować aplikację z tych 8 euro za talię i progi są skonstruowane tak a nie inaczej.
Ale to moment. Jak sam napisałeś, KS służy do ufundowania się celów. Najpierw trzeba jednak zastanowić się, czy jest sens w ogóle startować z kampanią czegoś, co się nie przyjmie/nie jest w ogóle graczom potrzebne (a tak to wygląda, patrząc na feedback). W tym przypadku dostali od graczy duży feedback, że a) aplikacja nie jest potrzebna, gracze chcieliby móc kupić same karty b) aplikacja bez multiplayera to już w ogóle bezsens c) na start jest tylko 15 kart i gracze otrzymają pełną talię dodatku (48 kart) tylko i wyłącznie, jeśli uzbierają €50k d) nie ma nawet informacji, na jakie platformy ta aplikacja miałaby powstać. No sorry, ale to jest megasłabe, by wspieranie niechcianej rzeczy budować na wsparciu pożądanego przez graczy dodatku.
No i nie zgodzę się z tym "nikt nic nie straci, no harm done". Robiąc zbiórkę na aplikację sprawiają, że zdecydowanie mniej graczy wesprze projekt (sam bym rozważał wsparcie za ~€8 samej talii dodatku, ale €17 to już zdecydowanie za dużo, aplikacja nie jest mi do niczego potrzebna, więc na tyle wyceniam samą talię. I patrząc po opiniach innych, nie jestem w tym osamotniony. W ten sposób prawdopodobnie zbiorą mniej funduszy, niż gdyby rozdzielili wsparcie dodatku i aplikacji.
Jeśli przez ich decyzję zbiorą mniej funduszy i nie wydadzą pełnej talii 48 kart, to stracą na tym gracze.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: Trolliszcze »

EsperanzaDMV pisze: 22 mar 2019, 12:37Jeśli przez ich decyzję zbiorą mniej funduszy i nie wydadzą pełnej talii 48 kart, to stracą na tym gracze.
Może mam inne podejście, ale ja osobiście nie odczuwam straty czegoś, co w ogóle nie istnieje. Idę o zakład, że w głowach twórców jest o wiele więcej nieistniejących dodatków do naszych ulubionych gier, które fizycznie nie powstały, bo gdzieś tam na jakimś szczeblu ktoś podjął decyzję, że się nie opłaca z powodów X, Y i Z. No ale tutaj gracze stratni się nie czują, bo pewnie nawet nie wiedzą, że kiedykolwiek inicjatywa wydania tych dodatków była :) Nie bierzesz pod uwagę, że im się wydanie samego dodatku w postaci kart mogło nie opłacać i tak jest wszystko skalkulowane, że ma sens tylko jako całość. Zapewne zakładali też, że sama apka nie zrobi wystarczającego szału i trzeba dać przynętę (karty). Uważasz, że to zły deal - nie wspierasz. Chcesz wesprzeć wydawcę w ich inicjatywie zrobienia aplikacji: wspierasz i dostajesz bonusowo karty (nawet jeśli aplikacji nie potrzebujesz). Nie ufunduje się? Spróbuj sobie wyobrazić, że tematu dodatku w postaci kart nigdy nie było (tak jak tych innych dodatków, które nie powstały z powodów X, Y i Z) - może będzie jakoś łatwiej to przełknąć :) Ale żeby ktoś był na czymś stratny? Hmm... Z takim podejściem to jesteśmy stratni każdego dnia naszego smutnego życia, bo ktoś gdzieś ma jakiś fajny projekt planszówki, ale żaden wydawca nie chce go wydać. Jeśli Ci bardzo zależy na tym dodatku, to wesprzyj wydawcę w jego marzeniu zrobienia aplikacji. Jeśli Ci nie zależy, nie wspieraj - myślę, że nikt nie będzie miał o to żalu.

Bo generalnie to narzekanie można by streścić słowami: "Nie zrobili kampanii takiej jak ja chcę, na dodatek który ja chcę". No nie, nie zrobili, bo chcieli zrobić coś zupełnie innego.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: Trolliszcze »

(Plus przekonanie, że wystarczy dać talię oddzielnie i ona ufunduje aplikację, bo tylu się znajdzie fanów podstawki, jest bardzo naiwne - jakby zakładało, że wydrukowanie każdej talii, dystrybucja itd. są za darmo. Za te wszystkie rzeczy trzeba zapłacić, więc nie ma absolutnie żadnej pewności, że z wypracowanego zysku starczy im na aplikację. Wyobraź sobie sytuację, że aplikacja rzeczywiście okazuje się bublem, nikt jej nie chce. Z drugiej strony, same talie się sprzedają, ale wypracowany zysk jest zbyt mały, żeby zrobić aplikację dla garstki tych, którzy ją wsparli [a przecież są do tego zobligowani]. Co w takiej sytuacji? Cały zysk z kart idzie na aplikację, ale pieniędzy wciaż jest za mało, więc trzeba jeszcze dołożyć z własnej kieszeni. Trochę słabo. Założę się, że Cranio woli, żeby aplikacja się NIE ufundowała, jeśli naprawdę nie ma na nią chętnych - bo wtedy nikt nic nie płaci, oni nie muszą inwestować w coś, na czym by wtopili, wszyscy rozchodzą się do domów i mówi się trudno.)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: EsperanzaDMV »

Spoko, tylko że tutaj już ogłosili światu, że dodatek w postaci 48 kart jest gotowy. Na wypadek jakby się nie ufundowały wszystkie 48 kart, to mają to tak opracowane, że te karty które trafią do graczy będą zbalansowane. Tu już nie ma jak sobie wyobrazić, że dodatku nigdy nie było. On jest, tylko na skutek prawdopodobnie nieuzasadnionej decyzji o konieczności ufundowania aplikacji, gracze mogą go nie zobaczyć. Pozostaje czekać, czy wydawca przyjmie feedback i czy coś z nim zrobi, czy też będzie szedł w zaparte ze swoją aplikacją. Naprawdę uważam (i znowu nie jestem w tej opinii odosobniony), że puszczenie kampanii z wyborem "same karty" (powiedzmy €10), "sama aplikacja" (€10) lub "aplikacja + karty" (€18) zakończyłoby się dużo większym sukcesem niż obecne skonstruowanie kampanii.
A to "narzekanie", jak to nazwałeś, streściłbym inaczej: "Gracze wskazali wydawcy, co potrzebują i by się dobrze sprzedało, więc jeśli wydawca ma łeb na karku, to może uświadomi sobie brak uzasadnienia biznesowego aplikacji i wystartuje z kampanią samych kart". Moim zdaniem to przekonanie, o którym napisałem powyżej nie jest naiwne, ale wciąż - to moje zdanie, Ty masz inne, szanuję to. Czas pokaże, czy wydawca miał rację ze swoim pomysłem i forsowaniem aplikacji.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: Trolliszcze »

Otóż to - poczekajmy i zobaczmy, jak się kampania rozwinie. KS i tak nic nie ściąga z kart przed końcem kampanii, można spokojnie wesprzeć i się ew. wycofać - więc straty finansowej na pewno żadnej nie ma. Nie pisałbym tylko o "forsowaniu" aplikacji; oni jej nie forsują, oni chcą ją zrobić i to jest ich główny cel. Karty powstały jedynie po to, by ten cel wesprzeć.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: bogas »

Jako, że nowe 24 karty dotarły to... nadrobiłem zaległości i zagrałem w końcu z dodatkiem Houses of R...... :P Generalnie dodatek na plus i na pewno będziemy już zawsze grali z dodatkową 5 wieżą (zwłaszcza na 2 graczy), dodatkowymi kartami postaci i żetonami "niespodziankami". Mieszane uczucia mam co do ,w sumie głównego komponentu, a więc rodzin i ich specjalnych zdolności. Nie mówię, że wszystkie, ale część zdolności rodzin zbytnio narzuca kierunek, w kórym należy pójść. Zwłaszcza ta "bogobojna" rodzina Della coś tam, która daje profity za osiągnięcie określonego poziomu wiary, ale karze podwójnie za brak wsparcia Watykanu (do ekskomuniki dokłada -5 punktów) narzuca przebieg gry. Medici z kolei każą iść w karty postaci, a De Monsefeltro w karty budynków. Grając rodzina Gonzaga trzeba szczególnie starać się o piony służących. Z kolei rodzina Colonna z dodatkowym pionkiem o wartości 3 wydaje się bardzo mocarna i nawet ograniczone zasoby startowe, w wyniku ostrej licytacji o tę zdolność, nie pogarszają specjalnie ich sytuacji. Na pewno trzebaby pograć znacznie więcej w różnych konfiguracjach, ale na chwilę obecną chyba dam bana rodzinie "wazeliniarzy Watykanu" :lol:
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: Nidav »

A to ja się całkiem nie zgodzę ;) Oczywiście, że te rodziny wskazują pewien konkretny kierunek, ale tak samo karty patronów nakierowują w odpowiednią stronę, jeśli się chce z nich skorzystać. Rodziny za to raczej dają ciekawe wyzwanie, żeby nimi dobrze zagrać, ale z drugiej strony można też ich zignorować i grać normalnie - bo nawet rodzina "wazeliniarzy z Watykanu"' musi tylko nie dostać ekskomuniki, a to nie jest jakieś zbyt skomplikowane i w moich grach ekskomunikę sam dostawałem jedynie, kiedy się na nią sam decydowałem, żeby potem dobić więcej punktów ;) Także po prostu trzeba przy nich mieć wiarę bardziej na względzie, a jeśli się na tym skupić, to będą dodatkowe profity.

Przy czym mi i tak się wskazanie kierunku i stawianie wyzwania bardzo podoba i jeśli dobrze się wykorzysta zdolność, to można odczuć sporą satysfakcję. Ostatnia gra skończyła się 125 (ród uruchamiający żniwa za każdym razem, kiedy bierze kartę włości) do 117 (ród od brania kart na koniec rundy za 7 służących) do 80 (ród od dodatkowego pionka z wartością 3). Ja grałem rodem od służących i byłem bardzo zadowolony z rozgrywki, bo musiałem się natrudzić, żeby wykorzystać zdolność, a przy okazji jednak w miarę dobrze zbudować swój silniczek - udało mi się za to wziąć kartę na koniec każdej tury. Gracz od dodatkowego pionu za to nie wiedział na czym się skupić i przez brak jakiegoś widocznego kierunku koniec końców skończył ze znacznie gorszym wynikiem punktowym. Także mi rodziny się bardzo podobają i nie mogę się doczekać kolejnych partii, żeby zagrać kolejnymi rodami :)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: bogas »

Nidav pisze: 14 sie 2019, 12:35 A to ja się całkiem nie zgodzę ;)
:) Jak wspomniałem uczucia mam mieszane, bo z jendej strony to o czym piszesz:
Nidav pisze: Oczywiście, że te rodziny wskazują pewien konkretny kierunek, ale tak samo karty patronów nakierowują w odpowiednią stronę, jeśli się chce z nich skorzystać. Rodziny za to raczej dają ciekawe wyzwanie, żeby nimi dobrze zagrać, ale z drugiej strony można też ich zignorować i grać normalnie
a z drugiej... to o czym piszesz :P
Nidav pisze: (...) bo nawet rodzina "wazeliniarzy z Watykanu"' musi tylko nie dostać ekskomuniki, a to nie jest jakieś zbyt skomplikowane i w moich grach ekskomunikę sam dostawałem jedynie, kiedy się na nią sam decydowałem, żeby potem dobić więcej punktów ;) Także po prostu trzeba przy nich mieć wiarę bardziej na względzie, a jeśli się na tym skupić, to będą dodatkowe profity
No właśnie grając tą rodziną ten pogrubiony fragment trochę traci sens i to mi się w tym nie podobało. Inne rodziny nie dają "kar" więc faktycznie można się aż tak nie skupiać na ich zdolności specjalnej.
Nidav pisze: Także mi rodziny się bardzo podobają i nie mogę się doczekać kolejnych partii, żeby zagrać kolejnymi rodami :)
Na pewno mogę się zgodzić z drugą częścią zdania i też mam ochotę zagrać innymi rodzinami :)
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: tapczanik420 »

W związku z preorderem Big Boxa Lorenzo (z 2 dodatkami i 4 promkami) zachęcam do wpisywania się do zamówienia grupowego tutaj.

//mam nadzieję, że post jako nie dotyczący sprzedaży indywidualnej jest zgodny z regulaminem
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: NestorZolo »

Jak to jest, że nie ma dostępnej instrukcji po polsku, skoro polska wersja jest niedostępna?
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: tapczanik420 »

Obrazek
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 855
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 303 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: konradstpn »

Mam pytanie do posiadaczy Lorenzo il Magnifico: Houses of Renaissance. Grywam najczęściej w 3 osoby.Czy w tym składzie nie robi się zbyt luźno z uwagi na dodatkową kolumnę ?
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 405 times
Been thanked: 500 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: rav126 »

W tej grze nigdy nie jest zbyt luźno ;)
Jeżeli się obawiasz małej ciasnoty to masz dodatkową nakładkę na planszę, gdzie zwiększa Ci się wymaganie do wyniku na kostkach przy danej pozycji w wieży ;)
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 405 times
Been thanked: 500 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: rav126 »

Nie każdy śledzi wątek z promocjami, tu dodatek z kodem BF2020 i wysyłką wychodzi 150 zł
https://planszostrefa.pl/pl/p/Lorenzo-i ... nsion/8026
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: tapczanik420 »

Big Box Lorenzo u odbiorców chyba dopiero w marcu.
Obrazek
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: Wothan »

Gdzie można zamawiać BigBoxa? Na i-szopie nie widzę ofert.
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: Arcziwald »

konradstpn pisze: 16 lis 2020, 18:22 Mam pytanie do posiadaczy Lorenzo il Magnifico: Houses of Renaissance. Grywam najczęściej w 3 osoby.Czy w tym składzie nie robi się zbyt luźno z uwagi na dodatkową kolumnę ?
Na 3 bym się raczej nie bał, sam myślę o dodatku ale gramy tylko we 2 os. Czy w takim wariancie ma to sens ?
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Lorenzo il Magnifico (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: tapczanik420 »

Wothan pisze: 09 sty 2021, 14:31 Gdzie można zamawiać BigBoxa? Na i-szopie nie widzę ofert.

Ja w planszostrefie zamawiałem https://planszostrefa.pl/pl/p/Lorenzo-i ... -Box/12120
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ODPOWIEDZ