Exceed (D. Brad Talton, Jr.)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 213
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 179 times
Been thanked: 179 times
Kontakt:

Exceed (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: Qnnrad »

Obrazek

BGG: boardgamegeek.com/.../exceed-red-horizon...

Yo!
Na salony dotarła już tegoroczna świeżynka od twórcy BattleCONa i Pixel Tactics, Exceed.
Jest to kolejna udana symulacja bijatyki, młodsza siostra BattleCONa, szybsza i bardziej losowa.

Brad Talton Jr. chciał połączyć swoją topową serię z bardziej klasycznymi karciankami (takimi jak np. MtG, Hearthstone) i wprowadzić element losowości bez opuszczania formy pojedynku dwóch postaci, co wyszło mu naprawdę sprawnie. Jako miłośnik Yomi i BattleCONa podzielę się wrażeniami, że gra wciąż daje ogromne możliwości uczenia się każdej ogrywanej postaci, cechy ważnej w fightingach, a jednocześnie nie jest tak przeliczalna i stresująca jak BattleCON, ani tak nieprzewidywalna i agresywna jak Yomi. Regrywalność, dzięki wielu zróżnicowanym postaciom - jest ogromna.

Gra odziedziczyła po BattleCONie planszę i zasięgi ataków oraz podział talii postaci - zamkniętej i niezmiennej - na ciosy klasyczne, identyczne dla każdej postaci, i super/ultra ataki dostępne tylko dla danego bohatera. Zrezygnowała z łączenia dwóch kart, każda jest teraz samodzielnym atakiem, a wprowadziła, wzorem Walecznych Pixeli, możliwość używania kart ataków jako jednorazowego efektu lub kumulacyjnego boostu do następnej walki, a także możliwość wprowadzenia kierowanej postaci na wyższy poziom, jakby Super-Saiyan.

Obrazek

Gra wypuszczana jest w paczkach z czterema postaciami/taliami, każda kolejna wypuszczana co miesiąc, dostępne w sprzedaży są już dwie. W tym momencie trwa pierwszy sezon dedykowany nieznanej w Polsce karciance Red Horizon, i w czterech paczkach uświadczymy łącznie 16 wojowników i wojowniczek. Grafika i charakter postaci są świetne i dają mocny klimat mordobicia, jestem zachwycony, trzyma poziom Yomi i BattleCONa. W kolejnych sezonach planowane są licencje popularnych bijatyk, wspominali o Street Fighterze, Mortal Kombacie i Tekkenie.
Czas pokaże jak to dalej pójdzie.

Jako fan fightingów, zarówno planszowych jak i ekranowych - polecam!

Recenzja Toma Vasela:
Obrazek

PS. Można przetestować grę, Brat Talton Jr. już dawno wypuścił darmową próbkę z dwiema taliami - obie zresztą oryginalne i zrealizowane w druku 'kupnych' części, żadna tam miernota. Link:
https://boardgamegeek.com/filepage/1199 ... ee-preview
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4026
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: EXCEED od Brad Talton Jr. (BattleCON, Waleczne Pixele)

Post autor: AkitaInu »

Wygląda na super gierkę :)

Baaardzo się łamałem czy brać na kicku ale niestety zrezygnowałem, mam wszystko co wyszło do battlecona więc i tak tego nie ogram a tym bardziej jeszcze kolejny system, który de facto jest troche podobny :)
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 213
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 179 times
Been thanked: 179 times
Kontakt:

Re: EXCEED od Brad Talton Jr. (BattleCON, Waleczne Pixele)

Post autor: Qnnrad »

Też mam komplet BattleCONowy i w mojej ocenie Exceed wniósł ze sobą dużo świeżości losowością, co za tym idzie innym handmanagementem, i dual-użytecznością kart walki. Druknij i spróbuj (: Albo kupuj w ciemno jeden zestaw, kumple niech kupią inne, nie będziecie Panowie zawiedzeni.
radziopoke
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:50

Re: EXCEED od Brad Talton Jr. (BattleCON, Waleczne Pixele)

Post autor: radziopoke »

Zapewne nikt nie przetłumaczył jeszcze tej instrukcji? Bo jakbym miał kupować to wolałbym już polską instrukcję :)
Do Battlecon-a sobie przetłumaczyłem, ale kolejnej to już mi się nie chce tłumaczyć :D
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: EXCEED od Brad Talton Jr. (BattleCON, Waleczne Pixele)

Post autor: elprzybyllo »

Sezon 3 można nabywać w preorderze.

A w nim dwunastu wojowników z Street Fightera. Chciałbym mieć, choć zawsze dostaję bęcki w tę grę :)
Spoiler:
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: EXCEED (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: Jinx1337 »

Czy jest ktoś kto sprzedaje cokolwiek ze swojej kolekcji EXCEED? :)

Chętnie bym nabył.
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 213
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 179 times
Been thanked: 179 times
Kontakt:

Re: Exceed (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: Qnnrad »

Dzięki dzisiejszej promocji z okazji dnia ojca na 3Trollach jest idealna okazja, aby spróbować systemu Exceed (twórcy BattleCON).
Każde z tych pudełek zawiera wszystko co potrzebne do grania towarzyskiego, a różnią się między sobą postaciami/taliami (można łączyć zestawy).

https://3trolle.pl/30697--exceed-sevent ... s-box.html
https://3trolle.pl/30698-exceed-seventh ... e-box.html


PS. BattleCON War of Indines (v3) też na promocji w 3Trollach, bardzo polecam.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1216 times
Kontakt:

Re: Exceed (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: mat_eyo »

Qnnrad pisze: 23 cze 2023, 13:30 Dzięki dzisiejszej promocji z okazji dnia ojca na 3Trollach jest idealna okazja, aby spróbować systemu Exceed (twórcy BattleCON).
Każde z tych pudełek zawiera wszystko co potrzebne do grania towarzyskiego, a różnią się między sobą postaciami/taliami (można łączyć zestawy).

https://3trolle.pl/30697--exceed-sevent ... s-box.html
https://3trolle.pl/30698-exceed-seventh ... e-box.html


PS. BattleCON War of Indines (v3) też na promocji w 3Trollach, bardzo polecam.
Jak wygląda próg wejścia w Exceed? Da się zagrać bez bólu z kimś nieznającym serii? Gra na tym nie straci?
Jak wygląda poziom kombinowania w porównaniu do BattleCona?

Ten BattleCon w 3trolle to wersja sprzed liftingu zasad?
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 213
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 179 times
Been thanked: 179 times
Kontakt:

Re: Exceed (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: Qnnrad »

mat_eyo pisze: 23 cze 2023, 14:39 Jak wygląda próg wejścia w Exceed? Da się zagrać bez bólu z kimś nieznającym serii? Gra na tym nie straci?
Tak, da się grać przyjemnie w Exceed w towarzystwie nie mającym pojęcia o grach Brada Taltona.
Porównując do BattleCON, uważam że nie tylko dużo łatwiej wskoczyć w Exceed niż w BattleCONa (ze względu na losowość w Exceed, której pozbawiony jest BattleCON), ale również że Exceed jest ciekawy i przyjemny od pierwszej rozgrywki.
Postaci (talie) są ciekawe i zauważalnie różnią się między sobą klimatem i stylem grania. Owy styl gry danej postaci jest sprawnie zakomunikowany opisami i grafiką, więc łatwo "wejść w buty postaci" i grać nią "satysfakcjonująco". Zasady nie są rozległe, a sama gra jest bardzo dynamiczna. Losowość rzuca w nas taktycznymi wyborami do podjęcia w każdej turze.

mat_eyo pisze: 23 cze 2023, 14:39 Jak wygląda poziom kombinowania w porównaniu do BattleCona?
Odpada aspekt świadomości wszystkich opcji oponenta (który jest w BattleCONie) ze względu na to, że karty dobieramy z talii w sposób losowy. Innymi słowy - rozgrywka przestaje faworyzować zapamiętywanie kart i ciągłe przeliczanie możliwości przeciwnika.
Jeśli chodzi o przeliczanie naszych własnych akcji (taktycznych), to dorównuje on BattleCONowi. Dochodzi mechanika używania każdej karty nie jako ataku, a jako "boosta", a także zarządzanie pulą "force" (w każdej postaci) poprzez odrzucanie kart oraz pulą "gauge", którą ładujemy poprzez udane ataki. Force używamy do aktywowania boostów, a gauge używamy do odpalenia ataków ultra oraz przemiany w silniejszą postać (super sayan mode). Dodatkowo, każdy atak możemy wzmocnić dokładając drugą taką samą kartę (+1 na statystykach), a także możemy zagrać wierzchnią kartę ze stosu do dobierania (wild swing).
Jeśli chodzi o skill ceiling to nie jest on wcale niski. Jak w BattleCONie, mamy postaci pogrupowane w kilku kategoriach skomplikowania (mianowicie czterech): od Novice, przez Beginner, Intermediate do Advanced.

Brak świadomości wszystkich dostępnych opcji obu graczy to ogromna zmiana mentalna w stosunku do BattleCON (i moim zdaniem główny argument, czemu ktoś miałby wybrać Exceed a nie BattleCON). To jest również powód czemu ja pozbyłem się całego BattleCONa, a zostawiłem sobie moją kolekcję 2 sezonów Exceed (i ukochane Yomi).
mat_eyo pisze: 23 cze 2023, 14:39 Ten BattleCon w 3trolle to wersja sprzed liftingu zasad?
Zależy którego liftingu :D Domyślam się, że pytasz o zmiany z 2020, w którym gra weszła w v4 (zmianiając nazwy niektórych zdolności i dodrukowując pancerz jako jeden z atrybutów karty, zamiast pisząc go w tekście zdolności karty).
W takim razie tak - najnowsza wersja War of Indines jaka jest (z okładką jak w 3Trollach) była wydrukowana w 2014 roku, jest na wersji zasad v3, oficjalnie nazywa się "BattleCON: War of Indines ‐ Remastered edition", i moim zdaniem nic jej nie brak (jako odrębnemu produktowi).
Uczciwie dodam, że w v4 karty przeszły również zabiegi balansujące, ale ja nie uważam dysbalansu za problem w tym zestawie.
Drobne problemy zrobią się dopiero gdy będziemy chcieli rozszerzać kolekcję o najnowsze produkcje z serii BattleCON, ale z tego co rozumiem to nie uniemożliwi to takiego łączenia.
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Exceed (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: Jinx1337 »

Exceed jest genialny (jak zresztą i BattleCON) - w obydwie mam ponad 100 gier rozegranych :)

Chętnie przyuczę kogoś po TTSie.
Polecam też serwer discord Level99 - raz po raz odbywają sie turnieje, są PNP customowe postaci etc.
https://discord.gg/level99games

Jak ktoś ma ochotę na TTS, to pisać priv.

Dodam tylko, że mam wszystko z BattleCon'a v4 (Unleashed) bez dwóch postaci (Rarrity i Jin) oraz wszystko z Exceeda (bez sezonu 1 pudełkowego i Skull Man'a bo był najbardziej średni). Mam nawet Shovel Knight'a SOLO, wartego teraz jakieś 1k xD

Nie wiem co jest obecnie w obiegu, ale:

Sezon 2 (7th Cross) - PEREŁKA - czasem idzie walnąć tak dziwne combo, że włosy dęba stają. Najbardziej "karciany sezon"
Sezon 3 (Street Fighter) - najlepszy do nauki, same podstawy. Klimat Street Fightera jak cholera.
Sezon 4 (Shovel Knight) - trochę taki boss fighter; można skipnąć, można lubić.
Sezon 5 (BlazBlue) - łączy S2 i S3 - najbardziej zbalansowany IMHO
Sezon 6 (Undernight) - najbardziej eksperymentalny

Czekam na S7 + drukuję masę customów z Discorda (Marvel, Mortal Kombat etc.).

BattleCon jest bardziej jak szachy, Exceed jest bardziej jak poker (i trochę bardziej przypomina legitny fighting game).

Gra jest naprawdę prze-kozak :) Jestem chyba największym fanatykiem BC i EX w PL xD Ale ja generalnie jestem maniakiem 2d fighting gamów na fightstickach, tak więc no...
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Exceed (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: Jinx1337 »

I dodam jeszcze, że do końca roku zapowiedzą zbiórkę na nowy sezon, roboczo nazwany "Bald Eagle".

Obstawiam Guilty Gear.
okienko1234
Posty: 229
Rejestracja: 14 mar 2021, 00:28
Has thanked: 67 times
Been thanked: 26 times

Re: Exceed (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: okienko1234 »

Exceed jest świetny, szkoda tylko że dostanie większości sezonów w Europie graniczy z cudem.
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 213
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 179 times
Been thanked: 179 times
Kontakt:

Re: Exceed (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: Qnnrad »

Jinx1337 pisze: 23 cze 2023, 15:29 I dodam jeszcze, że do końca roku zapowiedzą zbiórkę na nowy sezon, roboczo nazwany "Bald Eagle". Obstawiam Guilty Gear.
Ło panie, już zacieram rączki. Ło panie...
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Exceed (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: Jinx1337 »

Qnnrad pisze: 23 cze 2023, 15:31
Jinx1337 pisze: 23 cze 2023, 15:29 I dodam jeszcze, że do końca roku zapowiedzą zbiórkę na nowy sezon, roboczo nazwany "Bald Eagle". Obstawiam Guilty Gear.
Ło panie, już zacieram rączki. Ło panie...
Gdyby to jeszcze był GG z estetyką 90's/00's vide #Reload -> Accent Core+ to bym jarał się jak Aleksandryjska.
Sam myślałem, zeby napisać customa Zappy xD

Niestety, obstawiam Xrd albo najprawdopodobniej Strive, ale zawsze to GG.

W ogóle to krążą customy do TTS (które ofkorz podrukowałem) - Sola, Order Sola, Ky, Potemkina, Slayera, Robo Ky (niedokończony niestety), Jam. Bardzo dobre tematycznie i mechanicznie.

Polecam zajrzeć na discord ;)
okienko1234
Posty: 229
Rejestracja: 14 mar 2021, 00:28
Has thanked: 67 times
Been thanked: 26 times

Re: Exceed (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: okienko1234 »

Spoiler:
Wgl wiadomo coś jak będzie wyglądał art w nowym sezonie?
Do BlazBlue i Undernight nie jestem w stanie usiąść, bo jak na kartach widzę screenshoty wyjęte z komputerowej wersji gry to zbiera mi sie na wymioty.
Nawet stary Street Fighter który nie miał koherentengo artworka wygląda nieporównywalnie lepiej niż te najnowsze edycje.
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Exceed (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: Jinx1337 »

Eh, akurat artwork prosto z gier mi nie przeszkadza.
Przyn. jest spójny i oddaje "ciosy" z gier.
To wlasnie SF mnie najbardziej gryzie - tam było jakieś zawirowanie z licencją i dlatego jest pół własny artwork, pół wycięte jakieś screeny z wersji animowanej - generalnie niezły hurdel w tym Archeo.

Takiej perelki jak sezon 2 raczej nie dostaniemy.
Przy Shovel Knight musieli zrobić własny artwork, bo z gry nie dało się dużo wyciągnąć i też wyszło fajnie.

Mnie i tak najbardziej kręci w tychże grach mechanika.
kolosm
Posty: 303
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 455 times
Been thanked: 53 times

Re: Exceed (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: kolosm »

Faktycznie miałem okazję zagrać kilka razy w Exceed'a (oraz BT) z kolegą @Jinx1337 i grało się mega przyjemnie, w sumie chętnie przytuliłbym jakiś fizyczny sezon z Exceed.
okienko1234
Posty: 229
Rejestracja: 14 mar 2021, 00:28
Has thanked: 67 times
Been thanked: 26 times

Re: Exceed (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: okienko1234 »

No i wyszła zapowiedź nowego sezonu.


osobiście mam mieszane uczucia.
-Tylko jedno duże pudełko ze wszystkimi postaciami na duży plus,
-to że akrylowe standee są opcjonalne też na plus (bo ich nie chce)
-to że 2 maty neopronowe są wciskane na duży minus. (bo ich nie chce)
-karty znowu nie maja własnego arta tylko paskudne screenshoty z gry.
khuba
Posty: 977
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 276 times

Re: Exceed (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: khuba »

Ha, pozbyli się całkowicie nazwy systemu (Exceed), nawet o nim nie wspomnieli na filmiku.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
okienko1234
Posty: 229
Rejestracja: 14 mar 2021, 00:28
Has thanked: 67 times
Been thanked: 26 times

Re: Exceed (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: okienko1234 »

khuba pisze: 04 sie 2023, 16:49 Ha, pozbyli się całkowicie nazwy systemu (Exceed), nawet o nim nie wspomnieli na filmiku.
Gra mocno nakierowana na fanów GG
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 213
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 179 times
Been thanked: 179 times
Kontakt:

Re: Exceed (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: Qnnrad »

Właśnie wlazłem na forum aby to zapostować.
Myślę, że odpuścili z marką "Exceed" ze względu na ostatnie sezony, które wyglądały słabo przez grafikę wziętą żywcem z planszy treningowej gry komputerowej (czyli praktycznie brak tła).
Tu przynajmniej mamy tła z plansz tematycznych dla postaci, co mnie bardzo cieszy i nawet mi się podoba.

Ja na 100% biorę jak będzie w retailu (lub jeśli jakiś polski sklep będzie organizował zakup KSa).
Qardasowsky
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2021, 22:43
Has thanked: 77 times
Been thanked: 96 times

Re: Exceed (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: Qardasowsky »

No i fajnie. Mnie właśnie strasznie odstraszało przed kupnem brandowanie Exceeda sezonami, gdzie trzeba było kupić ze 4 takie by mieć jedno duże pudło BattleCONa jeśli chodzi o postaci do grania. Guilty Gear jakoś mocno mi nie siedzi jeśli chodzi o bijatyki na PC, ale wydaje mi się, że wezmę by porównać do BattleCONa, szczególnie że będzie cały roster z gry.
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 213
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 179 times
Been thanked: 179 times
Kontakt:

Re: Exceed (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: Qnnrad »

Heaven or hell! Let's rock!

Na TTSie został wrzucony oficjalny moduł Guilty Gear -Strive- The Board Game,
zachęcam do oglądania i testowania!
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 3023065400

Obrazek

Dla lubujących dotykać papier - do ściągnięcia oficjalny Print-and-Play z dwiema taliami Sol vs Ky Demo Deck
https://www.level99games.com/products/solvsky

Obrazek

Jak dobrze jest żyć <3
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Exceed (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: Jinx1337 »

Na TTS wszyscy gramy modem XFS: Balanced Breakfast.

Mogę wrzucić potem paczkę do ściągnięcia z sezonem GG, który spawnujesz jako obiekt.

Core kosztuje 100USD - uczciwa cena.
ODPOWIEDZ