Dominion - zmiany w oryginale

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 309 times
Been thanked: 343 times

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: tomb »

Skoro będą pakiety nowych kart dostępne osobno to właśnie właściciele "starych" wersji są w lepszej sytuacji.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: Wincenty Jan »

Andy pisze:"Stara" wersja Dominiona jest całkowicie grywalna! Update Packi mogą sobie być, albo mogłoby ich nie być w ogóle - to bez znaczenia.

+10000
Awatar użytkownika
morris
Posty: 604
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: morris »

A oto i nowe okładki (w wersji angielskiej):
Spoiler:
Spoiler:
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 136 times
Been thanked: 28 times

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: ENDryu »

wolę oryginalne ;)

A co do tematu... Chętnie zobaczę te "poprawione" karty i sam zawyrokuję czy faktycznie to taki mega upgrade. Jak nie będzie polskiego wydania, to trochę słabo mieszać wersje językowe (dla mnie to nie problem, ale nie gram sam w grę ;))... Zobaczymy czy GFP podejmie rękawicę :D
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: Trolliszcze »

Powiem szczerze, że jeśli ktoś ma wszystko, co wyszło dotąd po polsku, to te zmiany w podstawce nie mają najmniejszego znaczenia. Pula kart jest na tyle duża, że sama szansa wylosowania tych kart (jeżeli ktoś gra wszystkim) jest minimalna. Ja gram albo ze wszystkim, albo np. konkretny dodatek. Już mi się raczej nie zdarza grać samej podstawki (zrobiłem na niej kilkadziesiąt partii, zanim zacząłem kupować dodatki). Czasem z nowicjuszami, ale to naprawdę od wielkiego dzwonu.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: ChlastBatem »

Wybitnie paskudne są nowe okładki. Biorąc pod uwagę dzisiejsze możliwości to już w ogóle. Najgorsza jest ta od Intryg.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: Leser »

Jako zdeklarowany fan Dominiona chętnie rzucę okiem na uprgrade packi. Ale z punktu widzenia posiadacza wszystkiego, co do tej pory wyszło, nie widzę żadnego problemu ze zmianami. Gra i bez nich śmiga, że aż miło. Problem dominacji strategii Big Money, o ile kiedykolwiek rzeczywiście istniał, należy do dalekiej przeszłości. Sądzę, że zmiany w podstawce i Intrydze mają ukrócić tego typu zarzuty. Jeśli jednak ktoś polubił podstawkę, to posiadając polską wersję powinien raczej zainwestować w dodatki, niż przejmować się jakimiś zmianami. Gra jest WIELKA, taka była i taka będzie!
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: UncleLion »

Myślę, że nie ma co panikować - poczekajmy aż się ukażą.

A jak się okażę, że zmiana faktycznie warta uwagi (oprócz kwestii edycyjnych, które i tak są kwestią tłumaczenia), to pewnie GFP pomyśli o tym czy wprowadzić je na rynek. A jak znam, życie, jak już ktoś zdecyduje się je kupić, starych kart i tak nie wyrzuci ;)

p.s.
że też nie planują wydanie dominiona z jakąś spójną i ŁADNĄ oprawą graficzną. na część tych rysunków na kartach patrzeć nie idzie ;)
Awatar użytkownika
morris
Posty: 604
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: morris »

​A oto i zmiany.
Dominion:
usunięte karty: Chancellor (Kanclerz), Woodcutter (Drwal), Feast (Uczta), Spy (Szpieg), Thief (Złodziej), Adventurer (Odkrywca)

nowe karty:
Spoiler:
Zwiastun ($3) - Akcja
+1 karta
+1 akcja
Przejrzyj swój stos kart odrzuconych. Możesz wybrać z niego kartę i odłożyć na wierzch swojej talii.
Spoiler:
Kupiec​ ($3) - Akcja
+1 karta
+1 akcja
Kiedy pierwszy raz zagrywasz Srebrnika w tej turze, +$1​

Spoiler:
Wasal​ ($3) - Akcja
+$2
Odrzuć kartę z wierzchu talii. Jeśli jest to karta Akcji, możesz ją zagrać.​

Spoiler:
Kłusownik​ ($4) - Akcja
+1 karta
+1 akcja
+$1
Odrzuć z ręki tyle kart, ile jest pustych stosów w Zasobach.​


Spoiler:
Bandyta​ ($5) - Akcja-Atak
Dodaj Złoto. Każdy z pozostałych graczy odkrywa 2 karty z wierzchu swojej talii, wyrzuca na śmietnisko odkrytą kartę ​Skarbu inną niż Miedziak, i odrzuca pozostałe karty.​
Spoiler:
Strażnik​ ($5) - Akcja
+1 karta
+1 akcja
Podejrzyj 2 karty z wierzchu swojej talii. Wyrzuć na śmietnisko lub odrzuć dowolną ich liczbę. Pozostałe odłóż na wierzch talii w dowolnej kolejności.​


Spoiler:
Rękodzielnik ($6) - Akcja
Dodaj na rękę kartę nie droższą niż $5.
Odłóż kartę z ręki na wierzch swojej talii.​




Intryga:
usunięte karty: Secret Chamber (Tajna komnata), Great Hall (Westybul), Coppersmith (Mennica), Scout (Zwiadowca), Saboteur (Sabotażysta), Tribute (Danina)

nowe karty:
Spoiler:
Obserwator​ ($2) - Akcja
Wybierz: wyrzuć na śmietnisko ​kartę Akcji z Zasobów; lub dodaj kartę Akcji ze śmietniska.​
Spoiler:
Dyplomata​ ($4) - Akcja-Reakcja
+2 karty
Jeśli masz 5 lub mniej kart na ręce (po dobraniu), +2 akcje.​
--------
Kiedy inny gracz zagrywa kartę Ataku i masz na ręce 5 lub więcej kart, możesz odkryć tę kartę z ręki. Jeśli to zrobisz, +2 karty, po czym odrzuć 3 karty.​
Spoiler:
Młyn​ ($4)​ - Akcja-Zwycięstwo
+1 karta
+1 akcja
Możesz odrzucić 2 karty. Jeśli to zrobisz, +$2.​
--------
1VP
Spoiler:
Tajemne przejście​ ($4) - Akcja
+2 karty
+1 akcja
Odłóż kartę ​z ręki w dowolne miejsce w swojej talii.​
Spoiler:
Dworzanin​ ($5) - Akcja
Odkryj kartę z ręki. Dla każdego jej typu (Akcja, Atak, itp.) wybierz: +1 akcja; lub +1 zakup; lub +$3; lub dodaj Złoto. Opcje muszą się różnić.​​
Spoiler:
Patrol​ ($5) - Akcja
+3 karty
Odkryj 4 karty z wierzchu swojej talii. Weź na rękę karty Zwycięstwa i Klątwy. Pozostałe odkryte karty​ odłóż z powrotem w dowolnej kolejności.​
Spoiler:
Zmiana​ ($5) - Akcja-Atak
Wyrzuć na śmietnisko kartę z ręki. Dodaj kartę droższą od niej maksymalnie o $2. Jeśli dodałeś kartę Akcji lub Skarbu, odłóż ją na wierzch talii; jeśli dodałeś kartę Zwycięstwa, każdy z pozostałych graczy dodaje Klątwę.​

EDIT: mniejsze obrazki
Ostatnio zmieniony 01 mar 2017, 15:25 przez morris, łącznie zmieniany 4 razy.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
morris
Posty: 604
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: morris »

I jeszcze nowe karty podstawowe (prezentuję tylko trzy, bo reszta przeszła analogiczne zmiany):
Spoiler:
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
morris
Posty: 604
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: morris »

I jeszcze zmiana w Maskaradzie:
poprzednia wersja pisze:+2 karty
Wszyscy gracze równocześnie przekazują kartę z ręki graczowi po lewej. Następnie możesz wyrzucić na śmietnisko jedną kartę z ręki.
nowa wersja pisze:+2 karty
Wszyscy gracze, z co najmniej 1 kartą na ręce, równocześnie przekazują kartę z ręki następnemu graczowi po lewej, z co najmniej 1 kartą na ręce. Następnie możesz wyrzucić na śmietnisko kartę z ręki.
Ta zmiana likwiduje zabójcze kombo opróżniające talię przeciwnika. :-)
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Miszon
Posty: 2509
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1011 times
Been thanked: 492 times

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: Miszon »

Widzę, że słusznie wywalono karty, których się praktycznie nie używa:

Kanclerz - super że wywalone, o ile pamiętam w jakimś głosowaniu wygrała w kategorii najgorsza karta ;-) , nikt tego nie kupuje
Drwal - w zestawach gdzie są karty dające +1 Zakup też raczej nikt nie kupuje (albo bardzo rzadko)
Adventurer - również rzadko stosowany, częściej gra się Biblioteką

z kolei:
Secret Chamber (Tajna komnata) - ta karta głupio działa i odniosłem wrażenie, że stosowało się ją raczej jako najmniejsze zło w przypadku zestawów kiedy była jedyną kartą obronną. Widzę że zastępuje ją niejako Diplomat, który ma dużo sensowniejsze działanie, a podobne (niejako "odwrotne")
Great Hall (Westybul) - osobiście często kupowałem, ale z tego co wiem raczej nie miała dobrej opinii. Widzę że ulepszyli to na Młyn i w sumie OK
Coppersmith (Mennica) - przez długi czas nie widziałem w ogóle sensu działania tej karty, potem mi ktoś wytłumaczył, o co chodzi, ale to nie zwiększyło jakoś częstotliwości kupowania jej, zarówno przeze mnie, jak innych
Scout (Zwiadowca) - a to szkoda, fajnie działał w zestawieniu z Wishing Well
Saboteur (Sabotażysta) - juhu!!! Najbardziej wkurzająca, znienawidzona i ogólnie uznawana za zbyt losową, nieuczciwą kartą, znam wielu ludzi którzy z automatu wyrzucali ją z zestawu i zastępowali dowolną inną
Tribute (Danina) - a to szkoda, fajna karta. Aczkolwiek powodująca pewne problemy przy graniu "na żywo", kiedy trzeba było na szybko dobrze liczyć co ona daje (przy grze z kompem sprawa była załatwiona ;-) , a tak to potrafiła przymulić grę. Zamiast niej chyba Dworzanin, ale powiem szczerze nie bardzo rozumiem jego działanie...
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
morris
Posty: 604
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: morris »

Miszon pisze:Tribute (Danina) - a to szkoda, fajna karta. Aczkolwiek powodująca pewne problemy przy graniu "na żywo", kiedy trzeba było na szybko dobrze liczyć co ona daje (przy grze z kompem sprawa była załatwiona ;-) , a tak to potrafiła przymulić grę. Zamiast niej chyba Dworzanin, ale powiem szczerze nie bardzo rozumiem jego działanie...
Dworzanin jest prosty jak konstrukcja cepa.
jeśli odkryjesz np. Wioskę - wybierasz jedną z opcji: +1 akcja lub +1 zakup lub +$3 lub dodajesz Złoto
jeśli odkryjesz np. Platynę - wybierasz jedną z opcji: +1 akcja lub +1 zakup lub +$3 lub dodajesz Złoto
jeśli odkryjesz np. Dyplomatę, to:
- wybierasz jedną z opcji: +1 akcja lub +1 zakup lub +$3 lub dodajesz Złoto (załóżmy że +$3)
- ponownie wybierasz jedną z opcji: +1 akcja lub +1 zakup lub +$3 lub dodajesz Złoto

jeśli odkryjesz np. Czarodziejkę, to:
- wybierasz jedną z opcji: +1 akcja lub +1 zakup lub +$3 lub dodajesz Złoto (załóżmy że +1 zakup)
- ponownie wybierasz jedną z opcji: +1 akcja lub +1 zakup lub +$3 lub dodajesz Złoto (załóżmy że +$3)
- ponownie wybierasz jedną z opcji: +1 akcja lub +1 zakup lub +$3 lub dodajesz Złoto

jeśli odkryjesz np. Dame Josephine, to... wykorzystasz wszystkie dostępne opcje, każdą po jednym razie - bo ta karta ma cztery typy (Akcja - Atak - Rycerz - Zwycięstwo)
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: kozz84 »

Czyli dostaliśmy mały dodatek po przykrywką poprawionych wersji pudełek podstawowych.

Swoją drogą ile można zmieniać karty pieniedzy i zwycięstw? To już jest chyba czwarta wersja...
Awatar użytkownika
morris
Posty: 604
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: morris »

W razie gdyby ktoś był zainteresowany, to dokonałem amatorskiego tłumaczenia zasad dla nowych kart.

http://boardgamegeek.com/filepage/13882 ... owych-kart
http://boardgamegeek.com/filepage/13882 ... owych-kart
Ostatnio zmieniony 24 paź 2016, 15:42 przez morris, łącznie zmieniany 1 raz.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2106
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: pabula »

Ta gra przypomina mi już Carcasone - dojnej krowy...
Dla mnie jest nudna i żadne zmiany kart nie zmienią nastawienia do gry.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: Andy »

pabula pisze:Dla mnie jest nudna i żadne zmiany kart nie zmienią nastawienia do gry.
Myślisz, że Twoja opinia może mieć jakiekolwiek znaczenie dla odwiedzających ten wątek?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4620
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1018 times
Been thanked: 1925 times

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: warlock »

pabula pisze:Ta gra przypomina mi już Carcasone - dojnej krowy...
Dla mnie jest nudna i żadne zmiany kart nie zmienią nastawienia do gry.
... Rzekł gość oceniający scrabble na 10 :D...

Credibility -200 :>
Awatar użytkownika
morris
Posty: 604
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: morris »

pabula pisze:Dla mnie jest nudna i żadne zmiany kart nie zmienią nastawienia do gry.
A dla mnie jest ciekawa i będę się udzielał ilekroć pojawi się coś nowego. O!
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: Senaszel »

Wiadomo, że jak ktoś jest nagrzany to ucieszy go każdy skrawek informacji o samej grze ale jeśli ktoś jeszcze nie wpadł w sidła Donalda to negatywne opinie mogą pomóc trzeźwo ocenić i uchronić od rozczarowania. Chyba od tego jest forum, żeby wyrażać swoje zdanie, które i tak zniknie w zalewie fanowskich komentarzy. :P
Mi również gra wyjątkowo nie podeszła, bardzo długa, partie nierówne pod względem funu (zależy jakie karty trafią do gry) i ogromnie uciążliwa w rozgrywce. Imho najgorszy deck building, całą jego wartość widzę jedynie w stworzeniu gatunku.
Z ciekawości zerkam czy została naprawiona zmianami i stwierdzam, że nie.
Nowym polecam, zerknąć na Kingdom Builder, czyli to co zostało z Dominiona wycięte i to co byłoby w nim najlepsze. 8)
Wingmakers
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4026
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: AkitaInu »

Senaszel pisze:Wiadomo, że jak ktoś jest nagrzany to ucieszy go każdy skrawek informacji o samej grze ale jeśli ktoś jeszcze nie wpadł w sidła Donalda to negatywne opinie mogą pomóc trzeźwo ocenić i uchronić od rozczarowania. Chyba od tego jest forum, żeby wyrażać swoje zdanie, które i tak zniknie w zalewie fanowskich komentarzy. :P
Mi również gra wyjątkowo nie podeszła, bardzo długa, partie nierówne pod względem funu (zależy jakie karty trafią do gry) i ogromnie uciążliwa w rozgrywce. Imho najgorszy deck building, całą jego wartość widzę jedynie w stworzeniu gatunku.
Z ciekawości zerkam czy została naprawiona zmianami i stwierdzam, że nie.
Nowym polecam, zerknąć na Kingdom Builder, czyli to co zostało z Dominiona wycięte i to co byłoby w nim najlepsze. 8)
Hmm Dominion długi to chyba na 5-6 osób ;)

A skąd Ci się wzięło porównanie do Kingdom buildera? Jesteś pewien że o tą grę chodzi?
Awatar użytkownika
morris
Posty: 604
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: morris »

Senaszel pisze:Wiadomo, że jak ktoś jest nagrzany to ucieszy go każdy skrawek informacji o samej grze ale jeśli ktoś jeszcze nie wpadł w sidła Donalda to negatywne opinie mogą pomóc trzeźwo ocenić i uchronić od rozczarowania.
(...)
Nowym polecam, zerknąć na Kingdom Builder, czyli to co zostało z Dominiona wycięte i to co byłoby w nim najlepsze. 8)
Hehe, właśnie wpadłeś w sidła Donalda ;-)
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: Leser »

AkitaInu pisze: A skąd Ci się wzięło porównanie do Kingdom buildera? Jesteś pewien że o tą grę chodzi?
Donald zaczął pracować nad KB z myślą o zrobieniu planszowej wersji Dominiona właśnie. Ostatecznie obydwie gry nie mają jednak ze sobą szczególnie wiele wspólnego, toteż porównanie dla mnie również dość zaskakujące.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2106
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: pabula »

warlock pisze:
pabula pisze:Ta gra przypomina mi już Carcasone - dojnej krowy...
Dla mnie jest nudna i żadne zmiany kart nie zmienią nastawienia do gry.
... Rzekł gość oceniający scrabble na 10 :D...
Credibility -200 :>
Każdy ma swój system oceny gier.
Dla mnie 10 jest dla gier, w które nie odmówię nigdy zagrać.
A scrabble są dla mnie idealnym połączeniem gry gdzie ćwiczysz j. polski oraz matematykę czyli zupełnie odrębne dziedziny nauki.

Ale kończę off-topic.
Chyba rzeczywiście niepotrzebnie wrzuciłem tego flame'a.
Zapomniałem że fani zaraz obrzucą kogoś takiego błotem.
Ja po prostu średnio lubię karcianki. Nawet Race mnie odpycha, a wiem że to już lepsza gra.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4620
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1018 times
Been thanked: 1925 times

Re: Dominion - zmiany w oryginale

Post autor: warlock »

Zacytuj proszę, w którym momencie obrzuciłem Cię błotem, bo coś mi umknęło. :wink:
ODPOWIEDZ