Race for the Galaxy (Thomas Lehmann)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY!
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Jiloo
Użytkownik wspierający
Has thanked: 24 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: Jiloo » 18 kwie 2018, 10:18

waadimch pisze:
18 kwie 2018, 08:44
Race podstawka pl
Nie będzie. Rebel wycofał się z tego tytułu.

GF przebąkiwał o druku nowej edycji, ale ja bym się nie napalał. Jump Drive mieli wydać i na podstawie jego sprzedaży zdecydować czy wydadzą RftG. Ale o JD cisza.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam

waadimch
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times

Post autor: waadimch » 20 kwie 2018, 09:17

Szkoda. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Użytkownik wspierający
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Rafal_Kruczek » 20 kwie 2018, 09:21

waadimch pisze:
20 kwie 2018, 09:17
Szkoda. Pozdrawiam
Wkrótce bedzie druga edycja po angielsku ( z minimalnymi zmianami w balasie 5 kart i dodatkowymi światami startowymi). Może przy okazji zwiekszy sie zainteresowanie gra do tego stopnia że ktoś wyda po polsku.

waadimch
Użytkownik wspierający

Post autor: waadimch » 20 kwie 2018, 12:59

Czy jest juz zapowiedziana 2 edycja?

Acownik
Użytkownik wspierający
Been thanked: 4 times

Post autor: Acownik » 14 maja 2018, 14:37

Gdzieś kiedyś wyczytałem, że ponoć któraś wersja RftG miała niekompatybilne z dodatkami rewersy i wydawca wysyłał nawet klientom nowe talie. Nie mam pojęcia, gdzie tę informację wyczytałem i nigdzie jej już teraz nie mogę odnaleźć. Mam jednak podstawkę angielską, chciałbym dokupić dodatki (w tym to promo z 6 nowymi światami startowymi) i zastanawiam się, czy mogę kupować w ciemno, czy też nie. Jak to sprawdzić? Będę wdzięczny za rozjaśnienie tematu, jeśli ktoś wie, o co chodzi:)

Awatar użytkownika
Andy
Użytkownik wspierający
Has thanked: 25 times
Been thanked: 47 times

Post autor: Andy » 14 maja 2018, 14:53

Chodziło o wczesne egzemplarze dodatku Xeno Invasion, Rio Grande Games rozsyłało talie z prawidłowym odcieniem rewersów. Jeśli kupisz ten dodatek w sklepie, to z pewnością karty będą prawidłowe, ryzyko byłoby tylko w przypadku gry używanej, z rynku wtórnego.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.

Acownik
Użytkownik wspierający
Been thanked: 4 times

Post autor: Acownik » 14 maja 2018, 17:48

Dzięki za szybką odpowiedź. A gdybym jednak kupował Xeno z rynku wtórnego to jak rozpoznać, że to ten wadliwy egzemplarz?

Awatar użytkownika
ghostdog
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times

Post autor: ghostdog » 14 maja 2018, 17:51

Nie rozpoznasz dopóki gry nie bedziesz miał w ręku.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1

Awatar użytkownika
predki
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Post autor: predki » 15 maja 2018, 12:17

Acownik pisze:
14 maja 2018, 17:48
Dzięki za szybką odpowiedź. A gdybym jednak kupował Xeno z rynku wtórnego to jak rozpoznać, że to ten wadliwy egzemplarz?
Może po kodzie produkcyjnym obok kodu kreskowego. Mój jest OK i ma kod LFCABF247. Jeżeli jest taki sam lub późniejszy (rosną ostatnie literki i cyferki, np. LFCABH001 byłby późniejszy) to powinno być w porządku. Jaki był kod nieudanej wersji, to niestety nie wiem.

Awatar użytkownika
warlock
Użytkownik wspierający
Has thanked: 45 times
Been thanked: 51 times

Post autor: warlock » 15 lip 2018, 13:43

Jako, że mam pomieszaną polską podstawkę RftG z anglojęzycznym dodatkiem Alien Artifacts i czasem zdarza mi się zagrać z nowicjuszami średnio ogarniającymi język obcy, to zrobiłem taką mini-ściągawkę z tłumaczeniem kilku słów kluczowych i, co najważniejsze, polskim tłumaczeniem anglojęzycznych nazw światów wymienionych na Technologiach 6 z dodatku. Można to druknąć i włożyć w koszulkę Standard CCG. Być może oszczędzi to pytań w stylu "a Blaster Gem Mines to jaka to karta z podstawki?" :).

Podrzucam bo może komuś się przyda, choćby w tej jednej partii zapoznawczej - http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/wp- ... ągawka.pdf
Gry w kolekcji
http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/ - moje recenzje gier. Najnowsze wpisy: Brass: Birmingham, Targi, Brass, Wojna o Pierścień

Super
Użytkownik wspierający
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Super » 21 wrz 2018, 15:27

Wiadomo kiedy pojawią się w naszej szerokości geograficznej dodruki RftG w drugiej edycji (z tymi drobnymi zmianami dla osób nierozpoznających kolorów i lekkimi korektami kilku kart)?

Mam RftG w wersji PL, ale fajnie by było kupić podstawkę ENG, żeby zapewnić spójność z dodatkami. Tylko nie wiem, kiedy spodziewać się tej 2ed, ktoś coś wie?

kalo90
Been thanked: 2 times

Post autor: kalo90 » 26 paź 2018, 17:07

Super pisze:
21 wrz 2018, 15:27
Wiadomo kiedy pojawią się w naszej szerokości geograficznej dodruki RftG w drugiej edycji (z tymi drobnymi zmianami dla osób nierozpoznających kolorów i lekkimi korektami kilku kart)?

Mam RftG w wersji PL, ale fajnie by było kupić podstawkę ENG, żeby zapewnić spójność z dodatkami. Tylko nie wiem, kiedy spodziewać się tej 2ed, ktoś coś wie?
na zachodzie jest już dostępna.. w Polsce nie wiem kiedy i gdzie się pojawi 2nd edition, a też z chęcią bym kupił ;)

raphaell7
Użytkownik wspierający
Has thanked: 17 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: raphaell7 » 26 paź 2018, 18:33

Też czekam :)

tsodo
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Race for the Galaxy (Thomas Lehmann)

Post autor: tsodo » 17 sty 2019, 11:44

Macie jakiś sprawdzony sklep, w którym można kupić drugą edycję ?

Awatar użytkownika
Michał M
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times
Kontakt:

Post autor: Michał M » 17 sty 2019, 12:14

Jaki wariant solo polecacie najbardziej? Oficjalny, któryś z nieoficjalnych?

Awatar użytkownika
Curiosity
Moderator
Has thanked: 211 times
Been thanked: 268 times

Post autor: Curiosity » 17 sty 2019, 12:27

Wczoraj podjąłem decyzję o przepakowaniu gry w nowe, mocniejsze koszulki. Podczas tej wątpliwej zabawy odkryłem (po tylu latach grania!), że rewersy kart z drugiego dodatku się minimalnie różnią od reszty. Tak, wiem, refleks szachisty :) Wy tez tak macie, czy też może Wasz dodatek jest w kolorze reszty?
Miałem za dużo gier, regał trzeszczał w szwach. Dokupiłem drugi regał i teraz wieje pustkami :( trzeci by się przydał.
Hejtowałem Zombicide i Awaken Realms zanim to było modne.

Awatar użytkownika
Jiloo
Użytkownik wspierający
Has thanked: 24 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Post autor: Jiloo » 17 sty 2019, 13:12

Curiosity pisze:
17 sty 2019, 12:27
Wczoraj podjąłem decyzję o przepakowaniu gry w nowe, mocniejsze koszulki. Podczas tej wątpliwej zabawy odkryłem (po tylu latach grania!), że rewersy kart z drugiego dodatku się minimalnie różnią od reszty. Tak, wiem, refleks szachisty :) Wy tez tak macie, czy też może Wasz dodatek jest w kolorze reszty?
W tej chwili nie pamietam które dodatki ale tak - u mnie też występują drobne różnice w kolorze. Co się pierwsze rzuca w oczy to w podstawce tło rewersu łączy się ładnie z ramką a w dodatkach ramka jest trochę widoczna. Oczywiście jeśli się przyjrzeć - w grze w ogóle na to nie zwracamy uwagi.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam

Awatar użytkownika
Andy
Użytkownik wspierający
Has thanked: 25 times
Been thanked: 47 times

Post autor: Andy » 17 sty 2019, 13:36

Curiosity pisze:
odkryłem (po tylu latach grania!), że rewersy kart z drugiego dodatku się minimalnie różnią od reszty.
Masz na myśli Rebel vs. Imperium (drugi dodatek pierwszego arcu), czy drugi dodatek "niezależny", czyli Xeno Invasion? Bo w przypadku XI pierwsza partia (przygotowana na targi w Essen) miała do tego stopnia różniący się kolor rewersów, że RGG wymieniało całe talie.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.

Awatar użytkownika
Curiosity
Moderator

Post autor: Curiosity » 17 sty 2019, 13:54

Andy pisze:
17 sty 2019, 13:36
Curiosity pisze:
odkryłem (po tylu latach grania!), że rewersy kart z drugiego dodatku się minimalnie różnią od reszty.
Masz na myśli Rebel vs. Imperium
Chyba tak. Napisałem "drugi dodatek", bo ma w lewym dolnym rogu dwie kreseczki oznaczające drugi dodatek.
Jiloo pisze:
17 sty 2019, 13:12
W tej chwili nie pamietam które dodatki ale tak - u mnie też występują drobne różnice w kolorze. Co się pierwsze rzuca w oczy to w podstawce tło rewersu łączy się ładnie z ramką a w dodatkach ramka jest trochę widoczna. Oczywiście jeśli się przyjrzeć - w grze w ogóle na to nie zwracamy uwagi.
Też się zgadzam, że się na to nie zwraca uwagi, poza tym trzeba by było pamiętać jakie karty występują w którym dodatku :) Chociaż jak masz cel, żeby wystawiać karty "rebelowskie" albo "imperialne" to już to może mieć jakieś znaczenie. Aczkolwiek drafting kart jest tak częsty, że chyba nie ma czasu żeby na to spojrzeć.

Dzięki.
Miałem za dużo gier, regał trzeszczał w szwach. Dokupiłem drugi regał i teraz wieje pustkami :( trzeci by się przydał.

Awatar użytkownika
tomb
Użytkownik wspierający
Been thanked: 11 times

Post autor: tomb » 17 sty 2019, 14:07

Michał M pisze:
17 sty 2019, 12:14
Jaki wariant solo polecacie najbardziej? Oficjalny, któryś z nieoficjalnych?
Keldona.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."

Kupię Ginkgopolis z dodatkiem, promosy do Flamme Rouge, Onirim i Sylvion i inne

Awatar użytkownika
Michał M
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Michał M » 17 sty 2019, 14:10

Dzięki! Prosiłbym jeszcze o rozwinięcie, dlaczego.

Awatar użytkownika
tomb
Użytkownik wspierający
Been thanked: 11 times

Post autor: tomb » 17 sty 2019, 14:18

Ponieważ jest szybki, samoobsługowy i dobrze imituje normalną rozgrywkę z żywym, dość wymagającym, przeciwnikiem (w dowolnej konfiguracji personalnej). I jest darmowy.

Oficjalny wariant solo jest ciekawy, ale, jeśli go dobrze pamiętam, opiera się na zasadach, które dziś nazwalibyśmy Automą - nie naśladuje gry prawdziwego przeciwnika (nie przestrzega wszystkich zasad gry), lecz wywiera jedynie presję, podobną do tworzonej w normalnej partii przez rywala.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."

Kupię Ginkgopolis z dodatkiem, promosy do Flamme Rouge, Onirim i Sylvion i inne

Awatar użytkownika
Michał M
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Michał M » 17 sty 2019, 14:21

Dzięki jeszcze raz. Hmmm, szkoda tylko że - o ile dobrze widzę - da się w to grać jedynie przez ekran. Nie umiem tego wyjaśnić, ale jakoś nie lubię tak.

KonradT
Użytkownik wspierający
Has thanked: 41 times
Been thanked: 27 times

Post autor: KonradT » 17 sty 2019, 21:49

Curiosity pisze:
Może po prostu pozostałe karty wyblakły trochę z czasem a ten dodatek jeszcze nie?

Awatar użytkownika
Curiosity
Moderator

Post autor: Curiosity » 17 sty 2019, 22:19

KonradT pisze:
17 sty 2019, 21:49
Może po prostu pozostałe karty wyblakły trochę z czasem a ten dodatek jeszcze nie?
Niemożliwe. Całość od nowości była w koszulkach, a tylko 2 dodatek się wyróżnia.

ODPOWIEDZ