UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.2017

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.2017

Post autor: olsszak »

LISTA NICKÓW jegomościa:
Angry_bear
e_misiek
minie_maxi
motyl_EK
martella
Saturday_mark
Kuba_jarmula
jakub_jar
J@rzyna

na allegro: bananasty
na OLX:
bartek banasiak
na FB sam albo wykorzystuje znajomych: Łumasz Amadeusz, Marek Sobótka, Bartłomiej Banasiak, Maciej Fiflak, Marta Jarzyńska, Jakub Jarmuła, Daniel Musiał


Imię i nazwisko:
Bartłomiej Banasiak




Cześć,
Nie wiem czy jest tutaj świadomość, że osoba funkcjonująca na tym forum pod w/w nickim jest znana szerszemu gronu na Planszówkowym bazarze (grupa na facebooku) oraz na innych grupach o podobnym charakterze pod różnymi imionami i nazwiskami (Bartosz Banasiak, Bart Banasty, Maciej Filasiński). Nie jest to niestety pochlebna opinia.

A) Przeciąga transakcje i się z nich potem wycofuje,
B) wystawia gry, które dopiero sam złożył oferty zakupu, i jeszcze ich fizycznie nie posiada,
C) namawia do sprzedaży taniej, aby potem odsprzedać drożej mimo, że zapewnia o swojej miłości do danej gry i opowiada o tym jak to będzie grał z mamą, bratem, psem i kotem itp.
D) zdarzały się opisy sprzedawanych gier, które nie dochodziły i po jakimś czasie (raczej dłuższym) i długich korespondencjach zwracano kasę,
E) widziałem też zdjęcie fabrykowanego dowodu przelewu, aby skłonić kogoś do szybszego wysłania gry

Lista osób zauroczonych kontaktem z tym Panem jest bardzo długa. Powyżej to lista ogólna sytuacji, które przewijały się na facebooku w różnych wątkach ostrzegających przed tą osobą.

Sam miałem również parę prób kontaktu z tą osobą, ale na szczęście wyczuwałem pismo nosem na etapie wstępnych negocjacji.

Radzę dwa razy się zastanowić przed transakcją z tym użytkownikiem.

Poniżej link do dyskusji na facebooku - jedynej jaka się została bo inne były skutecznie usuwane:

https://www.facebook.com/groups/1501835 ... 3545791835

oraz do konta rzeczonej osoby na OLX:
http://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/G5gL/

Nie zamieszczam tych informacji, aby wywoływać falę hejtu, ale aby wzmóc czujność, bo niestety podobnego rodzaju akcje wzbudzają "smrodek" w środowisku, którego wszyscy jesteśmy częścią. Zapewne znajdą się też osoby, którym akurat udało się bez przeszkód coś kupić albo sprzedać, ale też nie chodzi, aby teraz przerzucać się plusami i minusami. Transakcje sprzedaży/kupna naszych ukochanych planszówek robimy opierając się również na zaufaniu, a takie przypadki dość mocno nadwyrężają reputacje forów czy grup i potem będą sie ludzie umawiac już tylko na allegro i płacić tam prowizje :)
Ostatnio zmieniony 26 paź 2017, 14:07 przez olsszak, łącznie zmieniany 12 razy.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: mat_eyo »

Miałem nieprzyjemność przeprowadzania transakcji z tym użytkownikiem pod jego ostatnim aliasem (Maciej Filasiński). Sprzedałem mu bardzo tanio 3 gry, ponieważ byłem pod presją czasu (i własnego hype'u na inną grę, na którą potrzebowałem funduszy :D ). Cała transakcja trwała około dwóch tygodni, w przeciągu których angry_bear zmieniał warunki, zmieniał cenę, ciągle wyrażał zainteresowanie kolejnymi grami oczywiście nie płacąc za poprzednie. O przelew musiałem dopominać się kilkukrotnie.

Ogólnie nie powiem, że oszust, bo koniec końców kasę dostałem. Jednak przebieg transakcji w jego wykonaniu karygodny i gorąco odradzam jakiekolwiek interesy z tym jegomościem.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: Trolliszcze »

Może warto tego posta przekopiować też do jego wątku sprzedażowego:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... &start=125

Niektórzy ludzie siedzą głównie w dziale sprzedaży i mogą tutaj nie dotrzeć.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: kaimada »

Gość jest totalnie niepoważny.
Ja z transakcji z nim się wycofałem po wymianie kilku wiadomości.
Prawnie nie robi raczej nic złego, ale to mały człowiek, zwykły, niepoważny cwaniaczek.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: olsszak »

Wkleiłem tam link do tego tematu.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: pan_satyros »

Potwierdzam. Próbował nawet podpiąć się pod moje zamówienie zbiorowe Massive Darkness z KS.
Żałuję czasu zmarnowanego na korespondencję z tym "biznesmenem".
Omijać na szeeeeerokim łukiem.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: Dwntn »

Widzę że kolega robi karierę na kolejnym forum :)

Na Starcrafta bym uważał, bo to chyba o mój egzemplarz chodzi, który kolega Bartosz próbował ode mnie swego czasu usilnie odkupić za śmiesznie zaniżoną cenę. Mogę śmiało powiedzieć że gra leży u mnie na półce i miejsca nie zmieni ;)

Poza tym podpisuję się pod wszystkim co już tutaj padło na jego temat.

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: costi »

Na grupie X-wingowej też jest pacjent znany. :)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1278
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 123 times
Been thanked: 193 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: orzeh »

co się dzieje, na fb kolejny ancymon:
https://www.facebook.com/groups/planszo ... 7605493106&
Brak słów ...
Awatar użytkownika
Barto
Posty: 142
Rejestracja: 22 lut 2011, 19:24
Lokalizacja: Pszczyna
Been thanked: 10 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: Barto »

Również muszę to potwierdzić, gość strasznie niepoważny. Raz wyraża chęć zakupu potem przestaje się odzywać i nie odpowiada na wiadomości, innym razem proponuje kupno po bardzo zaniżonej cenie. Na FB chciał kupić SH 4ed. za 200zł bo na allegro ktoś wystawił od takiej ceny minimalnej aukcje :).
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: olsszak »

Może warto namówić Administrację na wątek z czarną lista? Ten drugi Pan też jest na forum, nick Myroth.

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 53&t=42634

Może ten wątek przykleimy na pohybel tym i kolejnym?
:)
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2016, 06:52 przez olsszak, łącznie zmieniany 1 raz.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: jax »

Chyba wyłania się pewien wzór działania:
obietnica sprzedaży, przyjęcie kasy, niewysłanie gry i liczenie że ktoś się nie będzie dopominał zwrotu pieniędzy - może przy np. 100 osobach uda się kilka razy znaleźć naiwniaka, no i wtedy pojawia się zysk. Odrażający proceder.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Czarny Muflon
Posty: 17
Rejestracja: 23 kwie 2016, 07:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: Czarny Muflon »

Ten drugi Pan też jest na forum, nick Murphy.
Nick jest trochę inny, ale też zaczyna się na literę "m" :)
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: bukimi »

Ja tu bardziej widzę apel o zapoznawanie się z opiniami o sprzedających.
Tyle postów ostrzegawczych i z zastrzeżeniami i co widzę:
1. Sam zainteresowany w żaden sposób nie odnosi się do żadnych zarzutów, nawet nie próbuje napisać wyjaśnień. (nie chodzi mi tylko o ten wątek, ale posty z wątku sprzedażowego sprzed miesięcy)
2. Kolejne osoby kupują i sprzedają gry z tą samą osobą, nie zważając na wcześniejsze opinie bez odpowiedzi.
Wychodzi na to, że takie osoby robią co chcą, bo im na to pozwalacie. Dopóki są chętni na towar i transakcje z osobami z nie najlepszą reputacją to nic się nie zmieni.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: olsszak »

Bukimi,
Nie wszyscy korzystają z FB plus poprzednie wątki z grup znikały. Tutaj jeszcze nikt tego nie poruszał i temu ma służyć ten wątek. Aby zwiększyć świadomość ludzi:)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
haptas
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2016, 13:35
Lokalizacja: Wawa

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: haptas »

Potwierdzam zla opinie o sprzedajacym - dostalam jak sie okazalo po czasie niekompletna gre, w dodatku wyslana na drugi koniec Warszawy chyba tylko ze zlosliwosci.
Uzywanie innego nazwiska, kilku tozsamosci po to zeby zarobic moze w porywach 50zl na jakiejs grze - smieszne i smutne zarazem.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: bukimi »

olsszak pisze:Bukimi,
Nie wszyscy korzystają z FB plus poprzednie wątki z grup znikały. Tutaj jeszcze nikt tego nie poruszał i temu ma służyć ten wątek. Aby zwiększyć świadomość ludzi:)
Nikt tego nie poruszał? Wejdź w wątek sprzedażowy tej osoby i przejrzyj posty na kolejnych stronach - co rusz pojawia się ktoś kto wstawia swoje zarzuty braku rzetelności w prowadzeniu transakcji. I co? I nic. Żadnej odpowiedzi, żadnych tłumaczeń, kolejne posty to po prostu "dochodzi gra X" lub "obniżka cen" bez odniesienia się do zarzutów, choćby znajdowały się w poście powyżej.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: kamron6 »

To może ta czarna lista to dobry pomysł?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: bukimi »

Moim zdaniem nie ma sensu tworzyć czarnych list - jeśli ktoś nie jest fair to powinien mieć blokowane konto na forum. Wówczas żadna lista nie jest potrzebna.
Jeśli zaś taka osoba założy kolejne konto to czarna lista też nie pomoże.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: pezetto »

jax pisze:Chyba wyłania się pewien wzór działania:
obietnica sprzedaży, przyjęcie kasy, niewysłanie gry i liczenie że ktoś się nie będzie dopominał zwrotu pieniędzy - może przy np. 100 osobach uda się kilka razy znaleźć naiwniaka, no i wtedy pojawia się zysk. Odrażający proceder.
Zyskiem może też być darmowy pieniądz otrzymywany na jakiś (całkiem niekrótki) okres czasu.

Pogoń ludzi za oszczędzeniem kilku złociszy (korzystanie z tanich i nie cieszących się dobrą opinią sklepów i łowienie "okazji" na FB) mnie zawsze zdumiewała. Się pisze, się mówi, się ostrzega. Sorry, ale nie żal mi nikogo z poszkodowanych :D
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: shaigan »

Wyedytowałęm swój komentarz, ponieważ przeczytawszy powyższy wielokrotnie, zrozumiałem że odnosi się do ludzi którzy dążą do optymalizacji nie zwracając uwagi na opinie, a nie krytykuje chęci zaoszczędzenia jako takiej :).
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: detrytusek »

Barto pisze:Również muszę to potwierdzić, gość strasznie niepoważny. Raz wyraża chęć zakupu potem przestaje się odzywać i nie odpowiada na wiadomości, innym razem proponuje kupno po bardzo zaniżonej cenie. Na FB chciał kupić SH 4ed. za 200zł bo na allegro ktoś wystawił od takiej ceny minimalnej aukcje :).
Ja mam takiego samego.
Niejaki "opulentus". Poprosił o numer konta i koniec. NA pytanie czy odwołuje ew. chce na kilka dni zarezerwować nawet nie raczył odpisać.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: costi »

haptas pisze:Potwierdzam zla opinie o sprzedajacym - dostalam jak sie okazalo po czasie niekompletna gre, w dodatku wyslana na drugi koniec Warszawy chyba tylko ze zlosliwosci.
Uzywanie innego nazwiska, kilku tozsamosci po to zeby zarobic moze w porywach 50zl na jakiejs grze - smieszne i smutne zarazem.
50? Bardziej 5-10...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2023
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: walkingdead »

To że wkoło mnóstwo oszustów mnie nie dziwi (choć smuci niezmiernie). Zaskakuje mnie jedynie, że takie jednostki pojawiają się w dość hermetycznym światku (gdzie jednak obieg informacji jest dość sprawny).
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: mat_eyo »

walkingdead pisze:To że wkoło mnóstwo oszustów mnie nie dziwi (choć smuci niezmiernie). Zaskakuje mnie jedynie, że takie jednostki pojawiają się w dość hermetycznym światku (gdzie jednak obieg informacji jest dość sprawny).
To chyba dawno temu i nieprawda ;)
Osób zainteresowanych planszówkami coraz więcej, niektóre są tylko na fb lub tylko na forum. Jak widać w temacie "19000 użytkowników" rotacja na forum jest duża. Czasy, kiedy wszyscy wszystkich znali, sporą część osobiście, już minęły. Ja sam jestem na forum długo, a osobiście spotkałem garstkę warszawskich forumowiczów i trzech lubelskich :D
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2016, 09:32 przez mat_eyo, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany