UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.2017

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: AkitaInu »

Skad wiesz? :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: olsszak »

Jesli to on to proponuje napisac w watku tego emisiek z linkiem do tematu.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: Night wolf »

Może to przypadek może nie, ale przed wywaleniem go z forum kupił nowego "Mechs vs Minions" od Porchpeople, teraz nowe alter ego przypadkiem go ma :) Ale zawsze mogę się mylić :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: rastula »

AkitaInu pisze:Skad wiesz? :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
policja wie wszystko :p
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: janekbossko »

rastula pisze:
AkitaInu pisze:Skad wiesz? :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
policja wie wszystko :p
;)
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: Musza »

Osobiście mam niejedno hobby i zdarza mi się kupować/sprzedawać rzeczy z nimi związane. Takich jaj jak w środowisku planszowek to nigdzie nie miałem - najmniejsze kwoty, a największe zamieszanie :lol: Ludzie proszą o numer konta i przestają odpisywać... i nie wiadomo co dalej robić. Angry_bear jest oczywiście jednym z tych robiących zamieszanie - już zwyczajnie nie odpowiadam na jego wiadomości i innych z podobnymi zagrywkami.

"możliwa rezerwacja? numer konta proszę" - moje ulubione :mrgreen:
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: bukimi »

Night wolf pisze:Może to przypadek może nie, ale przed wywaleniem go z forum kupił nowego "Mechs vs Minions" od Porchpeople, teraz nowe alter ego przypadkiem go ma :) Ale zawsze mogę się mylić :)
Teraz "przypadkiem" doszły inne gry z poprzedniego wątku sprzedażowego: CV i Rosyjskie koleje. Jaki zbieżny gust tych dwóch zacnych użytkowników!
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: rastula »

ale bezczel! warto by dopisać nowy nick do tematu...
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek (tutaj czy na

Post autor: olsszak »

Dodałem do tematu.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: Tuminure »

Musza pisze:"możliwa rezerwacja? numer konta proszę" - moje ulubione :mrgreen:
A o czym tu się rozpisywać? O ile sama rezerwacja jest dla mnie dość dziwna (bo przecież wiem czy chcę kupić lub nie), o tyle proszenie o numer konta w pierwszej wiadomości gdy się jest faktycznie zainteresowanym jest chyba zupełnie okej. Tak czy inaczej chętnie przeczytam jakieś porady do handlowania na forum, żeby przypadkiem ktoś i o mnie nie pomyślał, że jestem złodziejem :P.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek (tutaj czy na

Post autor: Sekator »

Mnie bawi najbardziej, ze ktos z opinia oszusta na forum, robi nowe konto, wystawia praktycznie to samo, i co najlepsze, z podobnym nickiem :D. No superprzestepca to to nie jest
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek (tutaj czy na

Post autor: olsszak »

Sekator pisze:Mnie bawi najbardziej, ze ktos z opinia oszusta na forum, robi nowe konto, wystawia praktycznie to samo, i co najlepsze, z podobnym nickiem :D. No superprzestepca to to nie jest

Klawo jak cholera, nie? :) :P
Spoiler:
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear (tutaj czy na FB)

Post autor: BartP »

Tuminure pisze:
Musza pisze:"możliwa rezerwacja? numer konta proszę" - moje ulubione :mrgreen:
A o czym tu się rozpisywać? O ile sama rezerwacja jest dla mnie dość dziwna (bo przecież wiem czy chcę kupić lub nie), o tyle proszenie o numer konta w pierwszej wiadomości gdy się jest faktycznie zainteresowanym jest chyba zupełnie okej. Tak czy inaczej chętnie przeczytam jakieś porady do handlowania na forum, żeby przypadkiem ktoś i o mnie nie pomyślał, że jestem złodziejem :P.
Nie no tu chodzi właśnie o to zestawienie. Na tym forum przyjęło się, że rezerwacja znaczy "może kupię". Że ktoś dopiero potwierdzi, np. widzi, że dobra cena, coś tam w głowie kołacze, rezerwuje, ale musi jeszcze reckę przeczytać czy obejrzeć i przespać się z taką decyzją.

Ja takich nie lubię :D. Albo piszesz do mnie, że kupujesz i chcesz nr konta. Albo nie piszesz. Ja nie rezerwuję.
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek (tutaj czy na

Post autor: Kal-El83 »

Dla mnie rezerwacja (z punktu widzenia kupującego) znaczy że kupuję i proszę o zaklepanie do wpłynięcia kaski na konto sprzedającego, lub ... Co od razu zaznaczam, że ja bym brał w ciemno lecz potrzebuję "klepnięcia zakupu" przez przewspółmałżonkę ;) ...
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek (tutaj czy na

Post autor: olsszak »

Myślę, że obecna dyskusja o znaczneiu rezerwacji odbiega od meritum tj. kwestii solidności kontrahenta jakim jest Angry bear czy inny e_misiek :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek (tutaj czy na

Post autor: Musza »

Ja pisałem w kontekscie Angry Bear tzn. gość prosi o rezerwację (dopóki nie sprzeda komuś twojej gry), a że podałeś numer konta to nie wiadomo co robić jak ktoś inny się zgłosi, że jest zdecydowany. Za pierwszym razem miałem z tego powodu nerwy, później już się zorientowałem jak gość działa i zacząłem ignorować te wiadomości (a dostaję taką za każdym razem prawie jak coś wystawiam)

a tak na boku dodając: osobiście wolę jak ktoś pisze "mogę zarezerwować do [termin] bo nie jestem pewny?" albo "biorę, podaj dane, zrobię przelew i podrzucę potwierdzenie" a nie takie **** wie co :wink:
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek (tutaj czy na

Post autor: glocked »

Miałem doczynienia z tym angry_bear w sierpniu, napisałem co myślałem w jego poście mam nadzieję że ktoś to zauważył.

Miałem to szczęście że moja dziewczyna w tamtym okresie jeździła do warszawy i zabrała gry ze sobą, ale oczywiście nie odpisywał więc gry odzyskąłem, ale przejechały 1000km po polsce bez większego celu...

Szczerze mi żal takich ludzi... Jak kraść to miliony, prawda ?
MsbS
Posty: 883
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek (tutaj czy na

Post autor: MsbS »

glocked pisze:Jak kraść to miliony, prawda ?
Albo miliony, albo milionom.
mate00
Posty: 196
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek (tutaj czy na

Post autor: mate00 »

Moje pytanie będzie może trochę lamerskie, ale w moim planszówkowym hobby nie doszedłem jeszcze do levelu, po którym zaczyna się sprzedawać swoje gry. Wciąż tylko kupuję. :)

Dlatego spytam: czemu nie sprzedajecie/kupujecie gier np. na Allegro? Nie byłoby trochę bezpieczniej (widać jakie użytkownik ma komentarze)? W czym taka transakcja na forum jest lepsza?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4621
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1019 times
Been thanked: 1929 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek (tutaj czy na

Post autor: warlock »

mate00 pisze:Moje pytanie będzie może trochę lamerskie, ale w moim planszówkowym hobby nie doszedłem jeszcze do levelu, po którym zaczyna się sprzedawać swoje gry. Wciąż tylko kupuję. :)

Dlatego spytam: czemu nie sprzedajecie/kupujecie gier np. na Allegro? Nie byłoby trochę bezpieczniej (widać jakie użytkownik ma komentarze)? W czym taka transakcja na forum jest lepsza?
Wygoda sprzedającego ;). Łatwiej i szybciej jest wrzucić post z kilkoma grami i koordynować sprzedaż przez prywatne wiadomości (czasem sprzedaje się niemalże "na żywo") niż zakładać kilka aukcji na allegro.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9425
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek (tutaj czy na

Post autor: MichalStajszczak »

mate00 pisze:Dlatego spytam: czemu nie sprzedajecie/kupujecie gier np. na Allegro? Nie byłoby trochę bezpieczniej
Za bezpieczeństwo się płaci (Allegro pobiera opłaty za wystawienie i prowizje od transakcji sprzedaży).
Gdy powstawał dział sprzedażowy, użytkowników forum nie było zbyt dużo i praktycznie wszyscy albo się bezpośrednio znali albo mieli wspólnych znajomych. Dlatego czynnik bezpieczeństwa nie miał aż takiego znaczenia.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek (tutaj czy na

Post autor: bukimi »

Swoją drogą, zaglądacie na Allegro jak szukacie jakiejś mniej popularnej gry z drugiej ręki?
Ja w takich przypadkach korzystam z forum dlatego, że "ogólna rzesza" klientów raczej szuka znanych reklamowanych gier.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek (tutaj czy na

Post autor: Jacek_PL »

bukimi pisze:Swoją drogą, zaglądacie na Allegro jak szukacie jakiejś mniej popularnej gry z drugiej ręki?
Planszówek raczej na Allegro nie kupuję, ale sprzedawać mi się zdarzyło i raczej jestem zadowolony z zainteresowania, szczególnie że sprzedawałem gry z którymi miałbym problem z wyceną.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek (tutaj czy na

Post autor: Piehoo »

Bezpieczeństwo allegro to jeden wielki zabobon. Kiedyś żona kupiła książki za o.k 100zł, kontakt się urwał, a towar nie dotarł. Allegro wspaniałomyślnie poleciło kontakt z policją. Bez wykupienia ubezpieczenia jesteśmy w tej samej sytuacji co kupując przez forum/na bazarze.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek (tutaj czy na

Post autor: bukimi »

Piehoo pisze:Bezpieczeństwo allegro to jeden wielki zabobon. Kiedyś żona kupiła książki za o.k 100zł, kontakt się urwał, a towar nie dotarł. Allegro wspaniałomyślnie poleciło kontakt z policją. Bez wykupienia ubezpieczenia jesteśmy w tej samej sytuacji co kupując przez forum/na bazarze.
Z drugiej strony teoretycznie nadal łatwiej odzyskać pieniądze na oficjalnych portalach typu Allegro:
- teoretycznie działa program, który gwarantuje zwrot pieniędzy jeśli Policja nie pomoże,
- Policja też dość sprawnie działa jak przychodzisz z potwierdzeniem przelewu i zakończonej aukcji, a z dogadaniem się na forum pewnie jest sporo problemów dowodowych (przynajmniej z perspektywy przeciętnego posterunkowego): to wiem na przykładzie taty, który musiał kiedyś przejść przez komisariat po nieudanej transakcji na Allegro (i pieniądze ostatecznie odzyskał).
Pomijam przy tym poniesiony już argument, że system komentarzy jest pewną (nie 100%) wskazówką o rzetelności sprzedawcy. Osobiście unikam takich, którzy mają dziesiątki negatywów tygodniowo, na które nawet nie odpowiadają (a takich sprzedawców jest pełno, bo mają duży wolumen sprzedaży i ostatecznie pozytywów ponad 95%).
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Zablokowany