UWAGA na transakcje z Bbanasiak (tutaj i FB)UPDATE 08.2017

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Musza »

nowe wcielenie:
Saturday_mark na forum
Marek Sobotka na facebooku

można zobaczyć jak dyskretnie znajomi piszą do niego PW i kupują od niego gry:
https://www.facebook.com/groups/3936099 ... 0013427291
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: mat_eyo »

MichalStajszczak pisze:
tomb pisze:Mam nadzieję, że administracja nic nie mówi, bo czeka na jakiś ciekawy pomysł wyjścia z sytuacji.
A może administracja czeka, aż ktoś wskaże jaki punkt regulaminu forum czy działu sprzedaży narusza wieloimienny użytkownik Angry_bear itd.? Bo moim zdaniem to, co on robi, nie narusza ani prawa, ani regulaminu. Oczywiście można uznać to, co on robi, za nieuczciwe i nieetyczne ale to są zastrzeżenia bardziej z obszaru moralności niż prawa.
Zgadzam się, mimo tego, że sam miałem nieprzyjemność przeprowadzić z nim transakcję. Każdy powinien bronić się przede wszystkim własnym rozsądkiem. Bo tylko krok dalej jest pomysł z banowaniem ofert droższych niż najtańsza oferta z i-szop.pl + x%. W sumie zbyt tanie też banujmy, są tak samo niemoralne jak sprzedawanie zbyt drogo.
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Sebs »

MichalStajszczak pisze:
tomb pisze:Mam nadzieję, że administracja nic nie mówi, bo czeka na jakiś ciekawy pomysł wyjścia z sytuacji.
A może administracja czeka, aż ktoś wskaże jaki punkt regulaminu forum czy działu sprzedaży narusza wieloimienny użytkownik Angry_bear itd.? Bo moim zdaniem to, co on robi, nie narusza ani prawa, ani regulaminu. Oczywiście można uznać to, co on robi, za nieuczciwe i nieetyczne ale to są zastrzeżenia bardziej z obszaru moralności niż prawa.
Oczywiscie jak nie lamie w zaden sposob regulaminu to wszystko jest ok. Bron boze nie mozna dopisac dodatkowych punktow albo w ogole zmienic regulamin. To juz bylby koniec swiata, zmiana regulaminu, apokalipsa.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Błysk »

mat_eyo pisze: Zgadzam się, mimo tego, że sam miałem nieprzyjemność przeprowadzić z nim transakcję. Każdy powinien bronić się przede wszystkim własnym rozsądkiem. Bo tylko krok dalej jest pomysł z banowaniem ofert droższych niż najtańsza oferta z i-szop.pl + x%. W sumie zbyt tanie też banujmy, są tak samo niemoralne jak sprzedawanie zbyt drogo.
Był już lincz na kimś kto chciał "za tanio" sprzedać, za to jak ktoś drogo sprzedaje, to ani się waż zwrócić uwagę. A argumenty typu "krok od A jest B" nie mają specjalnej wartości, kiedy A nie ma nawet znamion logicznego związku z B.
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Azriel »

Sebs pisze:
MichalStajszczak pisze:
tomb pisze:Mam nadzieję, że administracja nic nie mówi, bo czeka na jakiś ciekawy pomysł wyjścia z sytuacji.
A może administracja czeka, aż ktoś wskaże jaki punkt regulaminu forum czy działu sprzedaży narusza wieloimienny użytkownik Angry_bear itd.? Bo moim zdaniem to, co on robi, nie narusza ani prawa, ani regulaminu. Oczywiście można uznać to, co on robi, za nieuczciwe i nieetyczne ale to są zastrzeżenia bardziej z obszaru moralności niż prawa.
Oczywiscie jak nie lamie w zaden sposob regulaminu to wszystko jest ok. Bron boze nie mozna dopisac dodatkowych punktow albo w ogole zmienic regulamin. To juz bylby koniec swiata, zmiana regulaminu, apokalipsa.
Przecież od zmiany regulaminu już tylko jeden krok do zmiany konstytucji! :P
A tak serio, jak już wcześniej wspominałem, pojawiła się gdzieś wzmianka, że użytkownik podrabiał potwierdzenia przelewów (nie wiem, czy to prawda), a to już chyba legalne nie jest.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: olsszak »

Nie idźmy też w przesadne utrudnianie innym życia. Ograniczanie czasowe i aktywność na forum jest takim dość łatwym sposobem...
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Musza »

Musza pisze:nowe wcielenie:
Saturday_mark na forum
Marek Sobotka na facebooku

można zobaczyć jak dyskretnie znajomi piszą do niego PW i kupują od niego gry:
https://www.facebook.com/groups/3936099 ... 0013427291
chwilę po tym jak go zablokowałem napisał do mnie z konta martella :mrgreen:
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: detrytusek »

Ktoś już to proponował ale całkiem dobrą metodą byłoby jego demaskowanie w każdym wątku czy to FB czy tu. Wklejać link do tej dyskusji z dopiskiem "kupujesz na własne ryzyko". Raz tak zrobiłem.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Vermin83 »

Hmm... też miałem (nie) przyjemność pohandlować z tym osobnikiem. Ostatecznie swoje ugrałem, ale długo to szło.
rabitto
Posty: 86
Rejestracja: 02 lis 2016, 18:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: rabitto »

olsszak pisze:Widzę, ze wielu przeciwników jak i zwolenników. A de facto co komu przeszkadza, aby sprzedaz/kupno mozna bylo robic po 60-90 dniach.

Mi przeszkadza :)
Jestem na forum od 2 miesięcy, zdążyłem kupić już jedną grę (na szczęście), a nie dołączyłem do forum aby oszukiwać lecz aby rozwijać swoje hobby.
Karencja 3 miesięczną skutkowałaby tym, że pisałbym sztuczne posty aby ich nazbierać co najmniej kilkadziesiąt i dodatkowo mógłbym stracić szansę na kupno fajnych tytułów, które mnie interesują.
Paeonia
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2016, 23:18
Been thanked: 3 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Paeonia »

Błysk pisze: Był już lincz na kimś kto chciał "za tanio" sprzedać, za to jak ktoś drogo sprzedaje, to ani się waż zwrócić uwagę. A argumenty typu "krok od A jest B" nie mają specjalnej wartości, kiedy A nie ma nawet znamion logicznego związku z B.
No tego to akurat nie rozumiem, jak mozna miec pretensje, ze ktos cos za tanio sprzedaje?
Kolekcja
brak polskich liter ;)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: mat_eyo »

Sprzedaję niszową grę w obiektywnie uczciwej cenie. Gra jest niszowa, więc zainteresowanie niewielkie. Czekam długo, żeby sprzedać i w końcu mam chętnego. Jednak ten się rozmyśla, bo nagle ktoś wystawia grę za 1/10 mojej ceny.

Ogólnie znasz pojęcie cen dumpingowych?
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Błysk »

mat_eyo pisze:Sprzedaję niszową grę w obiektywnie uczciwej cenie. Gra jest niszowa, więc zainteresowanie niewielkie. Czekam długo, żeby sprzedać i w końcu mam chętnego. Jednak ten się rozmyśla, bo nagle ktoś wystawia grę za 1/10 mojej ceny.

Ogólnie znasz pojęcie cen dumpingowych?
Nie ma czegoś takiego jak "obiektywna uczciwa cena". Gdyby było, to argument typu: "towar jest warty tyle ile kupujący jest w stanie zapłacić" nie miałby najmniejszego sensu, a jest bardzo często używany. Wystawiając towar na sprzedaż po wysokiej cenie trzeba liczyć się z tym, że ktoś może wystawić go w niższej i nadal może to być dla niego opłacalne w ten czy inny sposób.

Poza tym nie mam pojęcia czy w ogóle można mówić o dumpingu cenowym w opisywanym przez Ciebie przypadku, jeśli i ty i drugi sprzedający nie prowadzicie żadnej działalności. Przecież "rynku" nie zdobywacie. Generalnie ktoś może nawet grę za darmo oddać jeśli będzie chciał, bo może taki z niego altruista, albo nie chce, żeby mu się marnowała na półce, więc tanio odda.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: kwiatosz »

Paeonia pisze:
Błysk pisze: Był już lincz na kimś kto chciał "za tanio" sprzedać, za to jak ktoś drogo sprzedaje, to ani się waż zwrócić uwagę. A argumenty typu "krok od A jest B" nie mają specjalnej wartości, kiedy A nie ma nawet znamion logicznego związku z B.
No tego to akurat nie rozumiem, jak mozna miec pretensje, ze ktos cos za tanio sprzedaje?
To dotyczyło hurtowych ilości zafoliowanych gier, typu akcja "spadło z ciężarówki". Później sprzedający wyjaśnił, że pochodziły z likwidowanego sklepu.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: detrytusek »

mat_eyo pisze:Sprzedaję niszową grę w obiektywnie uczciwej cenie. Gra jest niszowa, więc zainteresowanie niewielkie. Czekam długo, żeby sprzedać i w końcu mam chętnego. Jednak ten się rozmyśla, bo nagle ktoś wystawia grę za 1/10 mojej ceny.

Ogólnie znasz pojęcie cen dumpingowych?
A Ty ? :)

Bo tu nie ma żadnego dumpingu. Nie jesteś firmą, która by konkurowała na rynku. Jeśli w Twoim przykładzie sprzedajesz grę za 100 zł, a ktoś wystawi za 99 zł to też ma niższą cenę i ten jedyny klient w teorii pójdzie do niego.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: BartP »

Nie pamiętam dyskusji o za niskich cenach. Możecie zalinkować, bo chcę się pośmiać?
Za to bluzgi na za wysokie ceny, cwaniactwo i inne tam takie były już nieraz.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: kwiatosz »

BartP pisze:Nie pamiętam dyskusji o za niskich cenach. Możecie zalinkować, bo chcę się pośmiać?
Za to bluzgi na za wysokie ceny, cwaniactwo i inne tam takie były już nieraz.
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 53&t=41615

Tylko widzę sporo osób pousuwało swoje wypowiedzi, więc tak średnio się to czyta.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Błysk »

kwiatosz pisze:
BartP pisze:Nie pamiętam dyskusji o za niskich cenach. Możecie zalinkować, bo chcę się pośmiać?
Za to bluzgi na za wysokie ceny, cwaniactwo i inne tam takie były już nieraz.
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 53&t=41615

Tylko widzę sporo osób pousuwało swoje wypowiedzi, więc tak średnio się to czyta.

Nie wierzyłem, że komuś się będzie chciało szukać. Jakiś laur uczynności by się przydał. :)

A wracając do tematu i zabezpieczeń to mi najsensowniejszy wydaje się ten ze zdjęciem wystawianych gier i datą wystawienia. Uciążliwe mogłoby być natomiast dodawanie nowych tytułów i dołączanie kolejnych zdjęć, kiedy stare tytuły nie weszły. Ewentualnie dodawanie zdjęć tylko przez nowych użytkowników? (Mniej pracy administracji, nowy użytkownik nadal może handlować, ale trochę więcej to od niego wymaga). Takie rozwiązanie na pewno ukróciłoby działalność e_miśka, skoro "sprzedaje" gry, których nie ma. Podobno poza tym, jak grę już ma to wysyła, więc byłoby ok.

No i nie wydaje mi się, że ktokolwiek chce "wyłączać" zdrowy rozsądek. Raczej lepiej mieć 2 zabezpieczenia niż 1.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: bukimi »

Może zawojujemy jego bronią i będziemy masowo rezerwować oferty sprzedaży na jego kontach w jego wątkach, przewlekać sprawę, wysyłać głupie wymówki, umawiać się na odbiór osobisty 10 razy i ostatecznie wycofywać się po kilku tygodniach?
Gdy wielu użytkowników forum będzie stosować tę "homeopatię", by "leczyć podobnym" to może dotrze do niego jak to jest być po tej drugiej stronie barykady :)
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: detrytusek »

bukimi pisze:Może zawojujemy jego bronią i będziemy masowo rezerwować oferty sprzedaży na jego kontach w jego wątkach, przewlekać sprawę, wysyłać głupie wymówki, umawiać się na odbiór osobisty 10 razy i ostatecznie wycofywać się po kilku tygodniach?
Gdy wielu użytkowników forum będzie stosować tę "homeopatię", by "leczyć podobnym" to może dotrze do niego jak to jest być po tej drugiej stronie barykady :)
Czy pomoże? Nie sądzę ale pomysł mi się podoba ;)
Tylko podejrzewam, że to taki typek, który ma nalane na rezerwacje jak się klient napatoczy.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Musza »

@olsszak zaktualizuj proszę listę o dwa wcześniej podane nick i profil na fb, to 100% on, nawet zdjęć używa tych samych co na olx :roll:
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: bukimi »

detrytusek pisze:
bukimi pisze:Może zawojujemy jego bronią i będziemy masowo rezerwować oferty sprzedaży na jego kontach w jego wątkach, przewlekać sprawę, wysyłać głupie wymówki, umawiać się na odbiór osobisty 10 razy i ostatecznie wycofywać się po kilku tygodniach?
Gdy wielu użytkowników forum będzie stosować tę "homeopatię", by "leczyć podobnym" to może dotrze do niego jak to jest być po tej drugiej stronie barykady :)
Czy pomoże? Nie sądzę ale pomysł mi się podoba ;)
Tylko podejrzewam, że to taki typek, który ma nalane na rezerwacje jak się klient napatoczy.
Oczywiście mam na myśli rezerwacje w stylu "już płacę i idę na pocztę" oraz odbiór osobisty. Kto mieczem wojuje od miecza ginie :mrgreen:
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: Bea »

Zdajecie sobie sprawę, że on czyta cały czas ten wątek i z Was polewa? :twisted:
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: DREADNOUGHT2 »

bukimi pisze:
detrytusek pisze:
bukimi pisze:Może zawojujemy jego bronią i będziemy masowo rezerwować oferty sprzedaży na jego kontach w jego wątkach, przewlekać sprawę, wysyłać głupie wymówki, umawiać się na odbiór osobisty 10 razy i ostatecznie wycofywać się po kilku tygodniach?
Gdy wielu użytkowników forum będzie stosować tę "homeopatię", by "leczyć podobnym" to może dotrze do niego jak to jest być po tej drugiej stronie barykady :)
Czy pomoże? Nie sądzę ale pomysł mi się podoba ;)
Tylko podejrzewam, że to taki typek, który ma nalane na rezerwacje jak się klient napatoczy.
Oczywiście mam na myśli rezerwacje w stylu "już płacę i idę na pocztę" oraz odbiór osobisty. Kto mieczem wojuje od miecza ginie :mrgreen:
Umawianie się po drugiej stronie Warszawy i ... nie przychodzenie. Albo prośby o wysyłki za pobraniem i ... nie odbieranie.
Ale to nie byłaby nauczka - raczej rozbestwiło by go to bardziej i byłby brutalniejszy dla klientów.
Bea pisze:Zdajecie sobie sprawę, że on czyta cały czas ten wątek i z Was polewa? :twisted:
Mnie bardziej martwi to, że nikt z adminów nie zagląda do tego wątku. Jest 0 widocznej reakcji ze strony administracji forum na Angry Bear i tego, że robi im się syf w dziale Trade.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: UWAGA na transakcje z Angry_bear/e_misiek... (tutaj i FB

Post autor: detrytusek »

Bea pisze:Zdajecie sobie sprawę, że on czyta cały czas ten wątek i z Was polewa? :twisted:
Myślę, że bardziej polewa z tego, że mu nic nie robią.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Zablokowany