Deep Madness (Roger Ho)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Orris
Posty: 42
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: Orris »

Ruszyła kampania na KS na stworzenie podkładu muzycznego dedykowanego grze Deep Madness. Producentem jest Darkraven, mają już parę projektów za sobą.

https://www.kickstarter.com/projects/61 ... escription
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: shaigan »

PM jest ale koszt wysyłki to 50$ za podstawkę + SG. Trochę pojechali po bandzie. Kolejna sztuka +25$. Zestaw dodatków +10$.
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: olsszak »

shaigan pisze:PM jest ale koszt wysyłki to 50$ za podstawkę + SG. Trochę pojechali po bandzie. Kolejna sztuka +25$. Zestaw dodatków +10$.
Nauczony doświadczeniem z Monolith sprawdziłbym czy czasem nie płacicie za dowózke z Chin :P
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: shaigan »

Żałosne jest to tłumaczenie, znowu Europa Wschodnia, wysokie ceny i wychodzi że do Grecji, na Węgry, czy do Polski jest dokładnie 50$. Goście mają mało zamówień z tych krajów i wyjebane na kalkulacje kosztów. Dali maksymalna kwotę jaka im tam wychodziła ryczałem i tyle. Kolejne paczki im wychodzą po 25$. Od linijki wszystko policzyli?
Awatar użytkownika
Orris
Posty: 42
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: Orris »

Mina mi zrzędła jak zobaczyłem te 50$. W kampanii pisali o ok. 20$, jak dla mnie to śmierdzi kłamstwem. To moja pierwsza kampania kickstartera, jest jakaś możliwość obniżenia kosztów wysyłki? Jakieś grupowe zamowienia?
Amholen
Posty: 113
Rejestracja: 22 mar 2006, 17:00
Has thanked: 5 times

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: Amholen »

Po dodaniu do koszyka pokazuje shipping fees 20$. Nie uzupełnieniem co prawda adresu, ale to wynika z tabelki.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: shaigan »

Ja uzupełniłem adres i policzyło 50$.
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: Salemmtg »

W weekend będę robił zamówienie zbiorowe (wystawie temat), jest nas obecnie 4, z 2 lub 3 osoby będę mógł jeszcze dokooptować. Fakt ,faktem ich koszty wysyłki są bardzo zawyżone względem naszego kraju. Szwedzi płacą około 30 dolarów, UK 25 a my 50 $. Napisałem do DG aby sprawdzili dokładnie te koszty wysyłki.
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 8 times

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: Swawolny_Pionek »

Salemmtg pisze:W weekend będę robił zamówienie zbiorowe (wystawie temat), jest nas obecnie 4, z 2 lub 3 osoby będę mógł jeszcze dokooptować. Fakt ,faktem ich koszty wysyłki są bardzo zawyżone względem naszego kraju. Szwedzi płacą około 30 dolarów, UK 25 a my 50 $. Napisałem do DG aby sprawdzili dokładnie te koszty wysyłki.
To mnie dzisiaj już ostatecznie zniechęciło do Deep Madness. A może po prostu szukam pretekstu by odpuścić?

Salemmtg, jeśli mógłbyś - jaki zestaw w ogóle jest optymalny przy dodatkach? 1444,18 PLN z wliczoną wysyłką 50$, trochę mnie przerosło, a w taki celowałem.
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: Salemmtg »

Dostałem odpowiedź od DG.
"Diemension Games says:
Hi,
we are sorry about the high shipping fee. We don't have a hub in Europe like some big companies do, so we have to use fulfillment service.
We have got the quotation from 3 different shippers, the prices for East Europe are all relatively higher than we predicted, we even swallow all the VAT.
The package is very heavy and large. It's not only core box, all SGs are times core box.
If you would not like to keep the pledge, we can initiate a refund. Thank you very much for your support anyway, and have a good day.
DG"

Tak więc zostaje zbiorówka która obniży nieco koszty wysyłki.

Swawolny_Pionek - najgorsze jest to że wysyłka samego core box to już koszt 50 dolców :-(. Kolejne core boxy + 25 dolców ,więc większa ilość osób obniży koszty wysyłki. Addon Deluxe Expansions Bundle za 100$ to koszt wysyłki +10 $ . W weekend będę starał się porobić symulację na ile osób się opłaca brać. W solo niestety jest nie opłacalne ze względu na duży koszt wysyłki. Na chwilę obecną mam 4 pewne osoby i pewnie z 2,3 dokooptuje jeszcze.
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: Night wolf »

Ja w teorii mogę przygarnąć jakiegoś ludka z Opola/Brzegu :)
Awatar użytkownika
Orris
Posty: 42
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: Orris »

Na priw już pisałem, dopiszę i tutaj. Jestem chętny na wspólną przesyłkę. No i napiszę do nich z takim samym zapytaniem.
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 8 times

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: Swawolny_Pionek »

Salemmtg pisze:Swawolny_Pionek - najgorsze jest to że wysyłka samego core box to już koszt 50 dolców :-(. Kolejne core boxy + 25 dolców ,więc większa ilość osób obniży koszty wysyłki. Addon Deluxe Expansions Bundle za 100$ to koszt wysyłki +10 $ . W weekend będę starał się porobić symulację na ile osób się opłaca brać. W solo niestety jest nie opłacalne ze względu na duży koszt wysyłki. Na chwilę obecną mam 4 pewne osoby i pewnie z 2,3 dokooptuje jeszcze.
Przed chwilą wklepałem w PM, podstawka + pakiet dodatków + pakiet potworów + kości + drzwi. Wysyłka 68,5$.

Sorrki za zawracanie dupy, mam już 3 inne kampanie na radarze. Przeczytałem info od wydawcy i brak słów. Tak mnie zniechęcili, że nie będę miał radochy przy stole. :?
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: vcrproszek »

Według najnowszego update koszt wysylki 1szt spada z 50 do 35-dolcow [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: Musza »

Monolith ustalił jakiś standard - ogłoś niedorzeczne koszty wysyłki, później obniż do wciąż wysokich, a wszyscy poczują ulgę i przyjmą je na klatę :roll:
Awatar użytkownika
Orris
Posty: 42
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: Orris »

Kampania na soundtracku do DM skończyła się. Ledwo co przekroczono pierwszy strech goal (o $40), chociaż osiągnięto jedenastokrotność podstawowego celu. W Pledge Managerze Deep Madness ma ponoć pojawić się opcja wyboru soundtracku do gry.
Amholen
Posty: 113
Rejestracja: 22 mar 2006, 17:00
Has thanked: 5 times

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: Amholen »

35$ Eu friendly shipping - dziękuję postoję.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: Gatherey »

Ktoś miał szansę dostać? Podejrzewam, że były jakieś zamówienia, więc może była już jakaś okazja.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 930
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: louiscyphre »

Lada dzień dotrze. Paczki w EU już od jakiegoś czasu są rozsyłane.
W listopadzie będzie nowa kampania zbierająca na dodruk.
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: olsszak »

louiscyphre pisze: 14 paź 2018, 23:09 Lada dzień dotrze. Paczki w EU już od jakiegoś czasu są rozsyłane.
W listopadzie będzie nowa kampania zbierająca na dodruk.
Dobrze byłoby zobaczyć jakieś recenzje przed nową akcją :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: sewhoe »

Do mnie wczoraj dotarła. Podstawka z dwoma dodatkami i z celami odblokowanymi w kampanii. Jestem miło zaskoczony jakością wydania. Postacie bohaterów na bardzo ładnym, planszówkowym poziomie. Potwory trochę mniej imponujące. Kafle planszy ala Posiadłość Szaleństwa. Zasady wydają się bardzo ciekawe - szczególnie zarządzanie zdrowiem psychicznym i szaleństwem. Misje generalnie tworzą bardzo klimatyczne historie z fabularnym prologiem i epilogiem dla każdej. Dodatkowo te podstawkowe tworzą fabularną całość. W samej grze sporo kart (Consiousness) wprowadzających dodatkowy klimat. Zapowiada się bardzo ciekawie.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 930
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: louiscyphre »

Może wiecie, może nie wiecie ale już wiecie, że ruszyła kampania reprintu Deep Madness. W sprzedaży wszystko to co było + nowy dodatek i książka. Dla synów i córek marnotrawnych trochę taniej. Dziś pojawiło się pudło pozwalające na zmieszczenie wszystkiego. I dobrze, bo poukładanie wszystkiego doprowadza do szału, w przypadku standardowych wyprasek zapomnijcie o kartach w koszulkach.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 930
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: louiscyphre »

48h do końca kampanii. Nowy dodatek wydaje się być świetny fabularnie i wizualnie (figurki są niesamowite).
Wsparłem na poziomie Deeper Terrors. Mogę coś dorzucić w PM, jeśli ktoś chciałby zamówić to i owo. Mam ciut taniej (podstawka -10$, dodatki -5$). Proszę na PW.
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: Coin22 »

ktoś już grał?
Jakbyście to porównali do np posiadłości szaleństwa czy zombicide bp?
Kitshu
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 16:58
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Deep Madness (dla miłośników Lovecrafta)

Post autor: Kitshu »

Coin22 pisze: 15 gru 2018, 21:46 ktoś już grał?
Jakbyście to porównali do np posiadłości szaleństwa czy zombicide bp?
ZUPEŁNIE inne gry, nie ma porównania. Jest tam mocny klimat zaszczucia i wysoki poziom trudności, jednak nie ma narracyjnej fabuły jak w Posiadłości ( mechanika też kompletnie inna ), a zombicide to już wogóle inna bajka
ODPOWIEDZ