Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: vojtas »

Morsereg pisze: 26 lis 2018, 19:12
Spoiler:
Myślę, że to zależy od marki. Niektóre są dość długie. W KS można było dokupić koszulki Paladin, więc byłby mały error, gdyby się okazało, że karty w ubrankach nie mieszczą się w tej pięknej wyprasce.


Z innej beczki - ciekawi mnie, jakie unikalne akcje będzie mieć lekarka. Obstawiam leczenie małych ran i opatrywanie dużych. ;)
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Maniake »

Ktoś, ostatnio pytał czy można zamówić Nemesis jeszcze. Ostatnio znalazłem sklep, który ma na stanie wersje KS dostępną.

Niestety, nigdy nic nie zmawiałem z tego sklepu, więc najlepiej jak odezwie się ktoś kto już tam robił jakieś zamówienie.

Link do oferty:

http://vanaheim.pl/pl/nemesis-gra-plans ... arter.html
Awatar użytkownika
Harwas
Posty: 229
Rejestracja: 04 lip 2016, 14:33
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Harwas »

Hej
Mam pytanko dla osób które już otrzymały swoją grę. Może to być czepianiem sie ale Czy jednym Stretch Goals nie były "Custom Ammunition Tokens" ja w swoim egzemplarzu mam 50 kostek amunicji/rany(chyba że kostki to te Custom Ammunition Tokens).
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

Panie to już było ze 100 razy na fb poruszane i chyba nawet w aktualizacji kampanni. W skrócie nie dodali bo żetonów już było za dużo na planszy. Natomiast dodali trochę innwgo towaru którego w kampanii nie było.
Awatar użytkownika
Harwas
Posty: 229
Rejestracja: 04 lip 2016, 14:33
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Harwas »

Spoko dzięki musiało mi gdzieś to umknąć. Jeszcze raz dzięki
Golfang
Posty: 1980
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Golfang »

Maniake pisze: 28 lis 2018, 13:13 Ktoś, ostatnio pytał czy można zamówić Nemesis jeszcze. Ostatnio znalazłem sklep, który ma na stanie wersje KS dostępną.

Niestety, nigdy nic nie zmawiałem z tego sklepu, więc najlepiej jak odezwie się ktoś kto już tam robił jakieś zamówienie.

Link do oferty:

http://vanaheim.pl/pl/nemesis-gra-plans ... arter.html
Miałem już więcej gier nie kupować.... ale nie mogłem... zamówiłem tą wersję KS. Na szczęście płatność będzie przy odbiorze więc się nie martwię - albo zrobię sobie wycieczkę do Krakowa.
----------------
10% flamberg.com.pl
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Morsereg »

pora na troche narzekania. jednak nie na sama gre, a wykonanie.

wlasnie zakoszulkowalem karty w rebele premium. duze karty weszly w classic card game premium (63,5x88)
male weszly w mini european premium (44x68)

szczerze? wspolczuje ludziom ktorzy jako addon zakupili koszulki. po prostu nie ma opcji by karty sie zmiescily w pudelku.
widzialem, ze maja to byc koszulki firmy paladin i jesli nie sa robione specjalnie dla nich, to jedyna opcja jest (45x68).
ciekawe co za geniusz wymyslil to:
Obrazek
juz na pierwszy rzut oka widac, ze miejsce z napisem: EMPTY SPACE FOR SLEEVED CARDS jest szersze. szkoda tylko, ze liczba malych kart to cos kolo 150 ktore niezakoszulkowane zajmuja cale gorne miejsce. mieszcza sie praktycznie na styk: w zdluz i w szerz. tak wiec karty przedmiotow (cos kolo 102 kart) trzymam poza pudelkiem.

drugim minusem jest to, ze wyciaganie i wkladanie gornej wypraski obdrapuje pudelko od srodka. juz widze zniszczenia.

trzecim minusem jest to:
Obrazek
aczkolwiek mail w tej sprawie juz poszedl i tutaj licze na to, ze AR podesle jakis zamiennik.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: rattkin »

Fakt, jest zrobiony mocno na styk, w przypadku jednej figurki nawet wrecz niepoprawnie (jej ramie odstaje i jest przygniatane plastikiem). Ale z drugiej strony, cmon, to insert, to jest pierwsze co się wywala po otworzeniu pudełka.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: konrad.rymczak »

Jak planujesz przechowywać figurki po wywaleniu insertu?
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Casiliasplp
Posty: 581
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Casiliasplp »

Mi się udało wyrwać edycję ks + medyk za 430 zł na 3 trolle :) ale to już dawn o temu zamówiłem
Hala Madrid
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: rattkin »

Normalnie, ciepnięte do pudełka, byle tylko nie przygniecione czymś i nie wystające ponad pokrywkę (o dziwo, nic mi się nie ułamało, czy pękło do tej pory). Po dziesiątkach gier z tonami plastikowych zabaweczek, straciłem do tego jakiekolwiek nabożeństwo - bardziej liczy się dla mnie upchanie tego w jednym pudle, niż czy jakiemuś tam mechazordowi fęfnaście-xY PRIME odpadnie czwarta antenka spod dziewiątego żebra. Zawsze też jestem w stanie wymyslić lepszy system sortowania i przechowywania od tego co mi proponuje rachityczny insert.
longmen76
Posty: 657
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: longmen76 »

Maniake pisze: 28 lis 2018, 13:13 Niestety, nigdy nic nie zmawiałem z tego sklepu, więc najlepiej jak odezwie się ktoś kto już tam robił jakieś zamówienie.
Link do oferty:
http://vanaheim.pl/pl/nemesis-gra-plans ... arter.html
To duży sklep w Krakowie. Warhammer w nim króluje. Kupuję tam farby. W sklepie tłumy geeków malujących figurki, grających w gry itd.... Ręczę jajami...
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: konrad.rymczak »

rattkin pisze: 28 lis 2018, 23:12 Normalnie, ciepnięte do pudełka [...]
Ja normalnie też tak trzymam (ale nie mam dużo takich gier, zwykle figurki są bryłą plastiku). Tutaj te figurki mają długie, elastyczne elementy i mam dziwne przeczucie, ze przy pierwszym transporcie figurki stracą swój obecny urok. W przypadku malowania będzie jeszcze gorzej.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

konrad.rymczak pisze: 29 lis 2018, 00:16
rattkin pisze: 28 lis 2018, 23:12 Normalnie, ciepnięte do pudełka [...]
Ja normalnie też tak trzymam (ale nie mam dużo takich gier, zwykle figurki są bryłą plastiku). Tutaj te figurki mają długie, elastyczne elementy i mam dziwne przeczucie, ze przy pierwszym transporcie figurki stracą swój obecny urok. W przypadku malowania będzie jeszcze gorzej.
Ja już myślałem, że to będzie pierwszy insert który zostanie, szkoda :(. Można zrobić tak jak ja w LOH wykonałem wypraskę, wywaliłem wszystko z pudła. Wokół pudełka (a dokładnie z 3 stron) zamocowałem grubą gąbkę na której leży instukcja i mapa. W taki sposób figurki i inne żetony są pod mapą, a ja mam pewność że nic mi się nie zgniecie.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Mixthoor »

Zrób proszę fotki.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Morsereg »

nie no, narazie moze byc jak jest. ale z dodatkami sie nie zmiesci i wypraske faktycznie bedzie trzeba wywalic
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Morsereg pisze: 29 lis 2018, 09:13 nie no, narazie moze byc jak jest. ale z dodatkami sie nie zmiesci i wypraske faktycznie bedzie trzeba wywalic
Dodatki będą miały własne pudełka. ;)
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Morsereg »

nie mam miejsca na te wszystkie pudelka.
lepiej trzymac w jednym ;)

SG do zombicide caly czas trzymam w pudle w ktorym przyszly ;)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Bary »

A dla mnie z kolei przemyślane wypraski stworzone przez wydawcę, to rewelacyjna sprawa. W takim FFG do pasji doprowadza mnie brak jakiegokolwiek sensownego podejścia do tematu. Może jak się nie maluje figurek, to faktycznie temat nie jest aż tak istotny. Ja jednak preferuję sensowne zabezpieczenie, nawet kosztem zwiększenia zużytej przestrzeni. Oczywiście alternatywą jest robienie własnych insertów.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Morsereg »

przemyslane, to jest slowo klucz :D
niestety ale ta do takiej nie nalezy
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: YoYo »

Ja zamówiłem na KS wersję PL, z tego co wiem, to zdaje się dopiero ma być w lutym :( (początkowo miało być właśnie w grudniu).
Czy może jest już gdzieś instrukcja PL w pdf do pobrania? Ktoś widział albo coś wie może na ten temat?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

YoYo pisze: 06 gru 2018, 11:38 Ja zamówiłem na KS wersję PL, z tego co wiem, to zdaje się dopiero ma być w lutym :( (początkowo miało być właśnie w grudniu).
Czy może jest już gdzieś instrukcja PL w pdf do pobrania? Ktoś widział albo coś wie może na ten temat?
Dopiero jest tłumaczona w rebelu.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: YoYo »

Ok, dzieki za info.
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: yoyocmg »

YoYo pisze: 06 gru 2018, 11:38 Ja zamówiłem na KS wersję PL, z tego co wiem, to zdaje się dopiero ma być w lutym :( (początkowo miało być właśnie w grudniu).
Czy może jest już gdzieś instrukcja PL w pdf do pobrania? Ktoś widział albo coś wie może na ten temat?
Bardziej bym się nastawiał na kwiecień ;)
Golfang
Posty: 1980
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Golfang »

yoyocmg pisze: 07 gru 2018, 15:45
YoYo pisze: 06 gru 2018, 11:38 Ja zamówiłem na KS wersję PL, z tego co wiem, to zdaje się dopiero ma być w lutym :( (początkowo miało być właśnie w grudniu).
Czy może jest już gdzieś instrukcja PL w pdf do pobrania? Ktoś widział albo coś wie może na ten temat?
Bardziej bym się nastawiał na kwiecień ;)
Ja w Vanaheim niestety będę czekał do lipca 2019... bo wtedy ma być druga fala wydania PL.... :(
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ