Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 140 times
Been thanked: 42 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: elbruus »

czeczot pisze: 20 gru 2018, 21:05 Ja rozumiem ze proces wydawania gry może się opóźnić, to nie praca w fabryce przy taśmie. Tylko jednej żeczy nie rozumiem. Skoro angielskie wydanie wspierający już dostają to jego wysyłka z Chin musiała wypłynąć 1,5-2 miesiące temu. Biorąc pod uwagę produkcje gry tj druk, figórki itd to angielskie wydanie było gotowe przynajmniej 2,5 - 3 miesiące temu. A Rebel dopiero je tłumaczy i czeka na inne wersje językowe? Czemu nie robili tego przez ostatnie 3 miesiące?

Ciekawe kto to zawalił?
Nikt nie zawalił, taki AR ma proces lokalizowania wersji językowych. Zawsze najpierw tworzą pełną grę po angielsku a potem kiedy wszystko jest już zaakceptowane i nieodwracalnie wysłane do produkcji / druku, to dopiero wysyłają pliki do tłumaczeń na inne języki. Tak było przy TWOM, LOH, Nemesis i będzie przy TG.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2018, 09:43 przez elbruus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: vojtas »

pavel pisze: 20 gru 2018, 21:43Powinno być z jakością jak na tym filmie: [...]
Tyle że to jest odlew z żywicy, zupełnie inna bajka. Gość dostał go w ramach testów prototypu.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

vojtas pisze: 20 gru 2018, 22:28
pavel pisze: 20 gru 2018, 21:43Powinno być z jakością jak na tym filmie: [...]
Tyle że to jest odlew z żywicy, zupełnie inna bajka. Gość dostał go w ramach testów prototypu.

Vojtas bie daj się podpuscic :)
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 245
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 47 times
Been thanked: 32 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Malibu »

Rebel.pl pisze:
Planowana data wydania dla wersji językowych to maj/czerwiec 2019 roku.
Czy to się tez tyczy wersji KS(PL) z SG i dodatkami?
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Tylko pierwsza fala bez dodatków i SG. Chyba ma być tylko terrein pack.
Ziemowit
Posty: 62
Rejestracja: 04 gru 2017, 16:08

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Ziemowit »

Pewnie po świętach dostanę swojego Nemesisa, którego zamówiłem ze sklepu - rozumiem, że jeśli trafi mi się "melted" soldier, to do AR ma napisać sklep, z którego zamawiałem?
Awatar użytkownika
anoptichtys
Posty: 148
Rejestracja: 23 sty 2017, 05:29
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: anoptichtys »

Reklamację zglaszaj do sklepu, oni to powinni rozstrzygnąć z AR. Ty masz rękojmię na zakupiony towar.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Muad'Dib »

Z jednej strony tak, z drugiej zazwyczaj bezpośredni kontakt z wydawcą przyspiesza proces reklamacji. Zwłaszcza, że AR jest świadome problemu i nie powinni robić pod górę.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Quba40 »

Ziemowit pisze: 25 gru 2018, 20:21 Pewnie po świętach dostanę swojego Nemesisa, którego zamówiłem ze sklepu - rozumiem, że jeśli trafi mi się "melted" soldier, to do AR ma napisać sklep, z którego zamawiałem?
Sklep na 99% odeśle Cię bezpośrednio do wydawcy, lepiej nie tracić na to czasu i uderzać do AR.
kędzior
Posty: 11
Rejestracja: 17 wrz 2010, 11:28
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kędzior »

Witam
Mam pytanie do osób które już grały. Czy duża jest różnica względem gry w kilka osób a rozgrywką solo? Wiem że cele współgaczy mogą być jak by przeciwko innym graczom, jak to jest rozwiązane w grze jedno osobowej.
Czy dużo się traci grając samemu?
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 441
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

A można skądś pobrać zasady, aby przetestować przed ewentualnym zakupem?
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 416 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Gosiek »

Ze strony Awaken Realms: http://awakenrealms.com/wp-content/uplo ... 8pages.pdf

Chyba, że chodzi Ci o polską wersję instrukcji, to tej jeszcze nie ma, Rebel jest w trakcie jej opracowywania.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: jnowaczy »

kędzior pisze: 29 gru 2018, 20:48 Witam
Mam pytanie do osób które już grały. Czy duża jest różnica względem gry w kilka osób a rozgrywką solo? Wiem że cele współgaczy mogą być jak by przeciwko innym graczom, jak to jest rozwiązane w grze jedno osobowej.
Czy dużo się traci grając samemu?
Grałem solo i mogę powiedzieć, że gra się bardzo dobrze, bawiłem się świetnie, klimatycznie i jest to jedna z lepszych gier solo w jakie grałem. Mistrzostwem tej gry jest jednak gra z żywym przeciwnikiem i gra w tym wariancie zyskuje drugie tyle. Nie grałem z kimś ale o tym marzę by poczuć ten dreszczyk emocji związany z wątpliwościami czy mój kompan ma na pewno dobre intencję, czy mogę mu ufać i jak go wykorzystać do swoich celów by przetrwać ta katastrofe. Te rozne cele powoduja kompletnie Nowy wymiar rozgrywki i sprawiają że gra solo w porównaniu do Multi jest wersja wykastrowana o najważniejszy w tej grze aspekt
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Acererak »

Malibu pisze: 21 gru 2018, 06:27
Rebel.pl pisze:
Planowana data wydania dla wersji językowych to maj/czerwiec 2019 roku.
Czy to się tez tyczy wersji KS(PL) z SG i dodatkami?
Dzisiaj Marcin raczył się wypowiedzieć na grupie na fb (bo po co robić update'a, który jednoznacznie wyjaśni jak się ma sytuacja, żeby każdy wiedział). Wg niego ta informacja dotyczy tylko wersji sklepowych. Ciekawe jak będzie ostatecznie z wersją KS - ukaże się tradycyjnie tuż przed wersją retail czy też jednak tym razem będzie przez tą sytuację wcześniej.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Acererak »

A jednak: https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/2381692
Tym razem Chiński Nowy rok oraz powolni tłumacze spiskują przeciwko AR. Kto by się tego spodziewał? Nie wątpię, że "early May" stanie się majem/czerwcem, zwłaszcza dla wersji polskiej. Dostaniemy Nemesis równo ze sklepami albo po retailach - wspomnicie moje słowa. No i myślę, że o tym wiedziano wcześniej, tylko czekano aż przycichnie kampania Tainted Grail, żeby ludzie nie pouciekali.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Czyli standard, jeśli chodzi o Awaken Realms. Sprzedać produkt i resztę mieć w tyłku.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Jacek_PL »

Acererak pisze: 04 sty 2019, 21:42 A jednak: https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/2381692
Tym razem Chiński Nowy rok ...
Zawsze mnie zastawia czy Chiński Nowy Rok to jakieś święto które pojawia się jakoś znienacka, bo wydawcy wydają się być zawsze nim zaskoczeni. Swoją drogą dobrze chociaż, że gry nie płynęły tym kontenerowcem co zgubił te 270 kontenerów :D
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

W jaki sposób Retail ma mieć przetłumaczone kopie skoro produkcja się przeciąga?
Chiński nowy rok nie jest zaskoczeniem ale jest miesiącem przerwy w pracy. Skoro wg planu skończysz 1 dzień przed nim ale coś się obsunie choćby o 1 dzień to nagle masz 31 dni opóźnienia a nie 1. Tak naprawde maja 4 miesiące opóźnienia w pracach co przekłada się na 5 miesięcy opóźnienia w dostarczeniu. Nie ma tragedii jak na KS. Dłuższe opóźnienie ma już np 7th continent.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 416 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Gosiek »

Acererak pisze: 04 sty 2019, 21:42 A jednak: https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/2381692
Nie wątpię, że "early May" stanie się majem/czerwcem, zwłaszcza dla wersji polskiej. Dostaniemy Nemesis równo ze sklepami albo po retailach - wspomnicie moje słowa. No i myślę, że o tym wiedziano wcześniej, tylko czekano aż przycichnie kampania Tainted Grail, żeby ludzie nie pouciekali.
Rebel o tym już pisał, na poprzedniej stronie wątku, więc na pewno AR miało takie informacje w trakcie kampanii Tainted Grail:
REBEL.pl pisze: 19 gru 2018, 11:35 Najpierw grę otrzymują wspierający, którzy zamówili wersję pierwotną, czyli angielską. To w zasadzie już się zadziało. Teraz na bazie tej wersji powstają lokalizacje i w drugiej kolejności grę otrzymają Ci, którzy wsparli Kickstartera w dowolnej wersji językowej innej niż angielska i mniej więcej w tym samym momencie otrzymają ją wydawcy dystrybuując ją na rynkach lokalnych.
[...]
Planowana data wydania dla wersji językowych to maj/czerwiec 2019 roku.
Także teraz AR tylko powtórzyło info od Rebela i dorzuciło do tego wygodną historyjkę o chińskim nowym roku. Wygląda na to, że o rzetelne informacje kiedy pojawi się wersja PL trzeba pytać rebeliantów. ;-)

Mam tylko nadzieję, że uda nam się dostać grę przed wakacjami.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Acererak »

Gosiek pisze: 04 sty 2019, 23:03 Rebel o tym już pisał, na poprzedniej stronie wątku, więc na pewno AR miało takie informacje w trakcie kampanii Tainted Grail:
REBEL.pl pisze: 19 gru 2018, 11:35 i mniej więcej w tym samym momencie otrzymają ją wydawcy dystrybuując ją na rynkach lokalnych.
Także teraz AR tylko powtórzyło info od Rebela i dorzuciło do tego wygodną historyjkę o chińskim nowym roku. Wygląda na to, że o rzetelne informacje kiedy pojawi się wersja PL trzeba pytać rebeliantów. ;-)

Mam tylko nadzieję, że uda nam się dostać grę przed wakacjami.
O, faktycznie. Trzeba czytać uważnie każdy wyraz. Faktycznie wygląda na to, że rebel jest dużo bardziej wiarygodny niż AR. W takim wypadku też jestem przekonany, że wiedzieli, tylko nie chcieli straszyć ludzi. Przypominam, że Marcin zarzekał się na grupie na FB przed Nowym Rokiem, że informacje podane przez rebel dotyczą wersji retail, a o KS żeby się nie martwić, bo to swoją drogą idzie. Faktycznie, chiński Nowy Rok jest dużo łagodniejszym wytłumaczeniem od przypominania wpadki z figurkami (którą i tak udało się w żart obrócić - it's a feature not a bug), która moim zdaniem jest zapewne prawdziwym powodem obsuwy.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: pavel »

brazylianwisnia pisze: 04 sty 2019, 22:26 W jaki sposób Retail ma mieć przetłumaczone kopie skoro produkcja się przeciąga?
Chiński nowy rok nie jest zaskoczeniem ale jest miesiącem przerwy w pracy. Skoro wg planu skończysz 1 dzień przed nim ale coś się obsunie choćby o 1 dzień to nagle masz 31 dni opóźnienia a nie 1. Tak naprawde maja 4 miesiące opóźnienia w pracach co przekłada się na 5 miesięcy opóźnienia w dostarczeniu. Nie ma tragedii jak na KS. Dłuższe opóźnienie ma już np 7th continent.
O jakich opóźnieniach piszesz odnośnie 7th Continent ? Opóźnienie dotyczy dodatków. Była fala 1.0 i 1.5. October 2018 był planowany. AR to inna para kaloszy.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

O drugiej kampanii. 1 wave miał przyjść w październiku a zanosi się na maj.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
spliffighter
Posty: 22
Rejestracja: 20 mar 2017, 00:51

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: spliffighter »

Acererak pisze: 04 sty 2019, 23:12 Faktycznie wygląda na to, że rebel jest dużo bardziej wiarygodny niż AR.
True. Jak napiszesz to Rebel odpowie.
Nie raz na miesiąc.

"Help me Rebel, You`re my only hope" :)

Chyba "ekipy"... "niezależnie", te dziesiątki ludzi, zespołów, pracujących każde na inną grę w AR ten Nowy Rok (chiński też) trochę przytłoczył.

Plus taki że TG poszedł grubo, przez to będą opóźnienia, ale $ jest ok i Nemesis wypada żeby był cały, zobaczymy kiedy.
Aftermath się rodzi w bólach, a zanim powstanie i wtedy pewnie dopiero zostanie przetłumaczony na pl... nawet po cesarskim cięciu przy wybranej jednej fali w pl będzie pewnie 2020.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2023
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: walkingdead »

W kickstarterowym mailu jest informacja, że wersje językowe będą w maju.
Plastikowe komponenty są już gotowe, papierowe będą drukowane w marcu (ok 30 dni) a potem wysyłka.

Zakładam, że to dotyczy samej gry, a wszystkie dodatki i cele będą jeszcze póżniej?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

Ciekawe Na fb kilka dni temu sam Pan Adam mówił że grę będziemy mieć w marcu. I to była odpowiedź właśnie na info z rebela. ( czy to nowy AR gate ?:))
ODPOWIEDZ