Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Mixthoor »

Czy ludzie, którzy wsparli, nie mają innych tytułów do ogrania? Nemesis jest moim pierwszym wspartym projektem na platformie Kickstarter. Od początku wiedziałem, iż NIE JEST TO SKLEP, który sprzedaje GOTOWY PRODUKT. W zamówieniu indywidualnym wybrałem 1 wysyłkę wszystkich elementów. W zamówieniu grupowym podwójną wysyłkę. I liczę się z faktem, iż gra podstawowa w polskiej wersji językowej może ukazać się nawet w III lub IV kwartale tego roku. Czy osoby, które tak bardzo jęczą, poza grami planszowymi świata nie widzą? Mdli mnie, gdy po raz kolejny w interesującym mnie wątku o grze planszowej użytkownicy prześcigają się w faktach i prognozach. Moderacja śpi, podczas gry tego typu sprawy możecie omówić w dziale FINANSOWANIE SPOŁECZNOŚCIOWE.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Morsereg »

Acererak pisze: 06 sty 2019, 13:36 A może jest odwrotnie i KS nie jest dla nich? Ja też rzadko aż tyle problemów widuję (a jednak nie tylko gry od AR funduję ;) )
Pytanie jak duże było opóźnienie, bo jeśli od razu było wiadomo że będzie 3 lata czekać to problemu nie ma... No i jak wspomniałem to zależy od projektu - na wspomniane wyżej Into the Dungeon czekałem całe 2 miesiące, nie wspominając, że przyszło sporo przed czasem.
opoznienie bylo spowodowane miedzy innymi tym, ze koles po kampani zrobil sobie roczne wakacje.
i nie oszukujmy sie, nie ma co porownywac malego projektu jakim jest into the dungeon, ktory jest ksiazka (jezeli mowa jest o ItD - choose-your-own-path), z gra od duzej firmy ktora jest na etapie tworzenia czy posiada figurki. ja swoj THE NECRONOMICON GAMEBOOK: DAGON tez dostane po dwoch miesiacach od wsparcia. jest to jednak zupelnie inny typ gry i stworzenie wymagaja sporo mniej wysilku jak i nakladu.
to tak samo jak z rozkladem autobusowym. jest to orientacyjny czas kiedy moze przyjechac. a nie, ze ma byc i juz bo tak jest napisane. wypadki sie zdarzaja i jestem pewien (aczkolwiek nie mam pewnosci), ze nie robia tych opoznien specjalnie.
Oczywiście, że można wycofać pieniądze. Nie bezpośrednio z KS. Wystarczy napisać do supportu gamefounda. Nawet jak już grę dostaniesz. Tak było z TWoMem, tak było z LoHem, i tak będzie z Nemesis oraz jakąkolwiek grą od AR. Tak jest także z większością projektów na KS, z którymi miałem do czynienia. Przeczytaj sobie choćby pierwszy akapit na poniższym obrazku.
no to moze u AR mozna. w innych kampaniach widzialem, ze na tym etapie juz nie mozna bylo.
Niekoniecznie. Wspomniany mepel sprzedaje wersje z KS takiego LoH do dzisiaj. Na allegro itp na pewno też zawsze coś się znajdzie. A czy droższa, to zależy ile normalna wersja retail wraz z tymi dodatkami (pamiętajmy że tu prawie nie ma KS exclusive) by wyszła. Może się okazać, że wyjdzie tyle samo lub nawet taniej jak się je porówna (razem z dodatkami). Taki Lords of Hellas (podstawka nie KS) kosztuje 400 zł - czyli tyle co Core Box na KS, a w ramach którego miałeś jeszcze Stretch Goale (nawet może parę złotych drożej wychodzi, bez patrzenia na koszt wysyłki).
sprawdzilem LOH na meplu. sama podstawka 300, podstawka z rzeczami z KSa 530. u rebela prawie 400 za podstawke.
ks to niecale 400 plnow przy obecnym kursie funta. nie wiem po ile wtedy stal. wiec jak by nie patrzec lepiej wychodzi jesli sie wsparlo.

i tak jak napisal mixthoor.
nie ma innych gier w ktore mozecie pograc? ta na ktora sie czeka jest faktycznie ta jedyna? bez ktorej nie mozna sie obejsc i trzeba ja zagrac wlasnie teraz?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

Ciach. Koniec tego off topu. Ja chce wiedziec jakie są przemyślenia po grze.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Mixthoor »

Dokładnie. Czy prócz "recenzji" krzykacza i pretensjonalisty z Gametroll TV, pojawiły się już inne?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Jest choćby recenzja Dice Tower gdzie dali approved(7-8/10) i Tom ponrzekal trochę na semi coop.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: vojtas »

Tom nie kryje wcale, że generalnie pół co-opów nie lubi, podobnie jak uniwersum obcego (nawet jeśli ma inną nazwę). Tak więc do jego recenzji podchodziłbym z dużym dystansem.

Ludzie z Wrocławia mogą zagrać w Nemesis w AR Barze, który znajduje się w rynku. :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Tom nie lubi semi coopow ze względu na to że ktoś może stwierdzić: "nie mogę już wygrać to chociaż postaram się by pozostali też przegrali".
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Morsereg »

jak na osobe ktora nie lubi semi coopow i obcego to wydaje mi sie, ze 7 to spora ocena.

z polskich to chyba mozna zobaczyc nemesisa u geek factor
--- edit ---
ok, to wersja prototypowa byla
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Mixthoor »

Recenzję Toma widziałem. Wczoraj pojawił się 2,5 godzinny zapis rozgrywki https://boardgamegeek.com/video/203404/ ... ay-through.
Sprecyzuję: czy pojawiły się już inne, polskie opinie?
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: pavel »

Bardzo słaby ten solo gameplay. Trzeba dać szansę początkującym, ale powinien zacząć od łatwiejszych tytułów. Na dniach solo pojawi się na kanale Doug Herring:
https://www.youtube.com/channel/UCQXbLp ... w1shbErHVg
Ricky Royal niestety nie często robi KS-owe gameplay'e, chyba, że ze swoją grą. Na pewno nie z takim kolosem jak Nemesis. Imo, robi zdecydowanie najlepiej solowe rozgrywki. Na Rolling Solo będzie można również sprawdzić, ale to za 2/3 tygodnie. Dziwi mnie fakt, że nikt z polskich recenzentów nic nie ma o Nemesis w tym momencie, pomijając teleexpres, paplaninę Trolla. Recenzja, nie piszę o rozgrywce. Jest szansa Panowie na wyświetlenia i subskrypcje i nic...
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: gregoff »

Geek Factor chyba ma już to na półce więc pewnie coś się pojawi.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Gatherey »

gregoff pisze: 07 sty 2019, 18:20 Geek Factor chyba ma już to na półce więc pewnie coś się pojawi.
Ale co ma powiedziec? Ze gra jest wybitna jak juz widzialem ze stwierdzil jakis redaktorzyna po, uwaga, ZERO partiach? Nie rozumiem, czego oczekujecie po recenetnach, a szczegolnie po polskich, ktorzy wspieraja wydawnictwa jak moga.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: pavel »

Gatherey pisze: 07 sty 2019, 19:27
gregoff pisze: 07 sty 2019, 18:20 Geek Factor chyba ma już to na półce więc pewnie coś się pojawi.
Ale co ma powiedziec? Ze gra jest wybitna jak juz widzialem ze stwierdzil jakis redaktorzyna po, uwaga, ZERO partiach? Nie rozumiem, czego oczekujecie po recenetnach, a szczegolnie po polskich, ktorzy wspieraja wydawnictwa jak moga.
Ja niczego nie oczekuję od polskich, czy anglojęzycznych recenzji, bardziej odpowiadam @ mixthoor. A dziwię się, że nie ma recenzji, bo to polska gra, która osiągnęła bardzo dużą popularność i była, będzie kupowana przez wielu jako pierwsza z kickstartera, jako pierwsza z ameri, czy jako pierwsza z tych bardziej złożonych, trudniejszych. Na fantasywelt pytają o nią i zamawiają osoby, które nie mają tam konta, albo pytają czy ta wersja sklepowa pozwala im grać we wszystko co jest w podstawowej wersji, itp. Pytania po, których śmiało można stwierdzić, że dla wielu to pierwszy KS, a nawet pierwsza gra, czy w Polsce czy dla graczy w innych krajach. O braku informacji odnośnie gier, można też wywnioskować po pytaniach, chociażby z KS, które pojawiają się podczas kampanii. Dla niektórych, tylko youtube może być jedynym źródłem informacji, a tam trochę cisza panuję.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Obecnie w obiegu jest tylko angielska wersja. Do tego ani Awaken Realms ani wydawcom nie opłaca się teraz generować hypeu bo gry nie można obecnie kupić. W drugiej połowie roku, gdy będzie nadchodzi wersja Retail spodziewam się że będą rozsylane kopie do recenzentów na całym świecie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kaimada »

Gatherey pisze: 07 sty 2019, 19:27
gregoff pisze: 07 sty 2019, 18:20 Geek Factor chyba ma już to na półce więc pewnie coś się pojawi.
Ale co ma powiedziec? Ze gra jest wybitna jak juz widzialem ze stwierdzil jakis redaktorzyna po, uwaga, ZERO partiach? Nie rozumiem, czego oczekujecie po recenetnach, a szczegolnie po polskich, ktorzy wspieraja wydawnictwa jak moga.
Wywołany do tablicy się pojawiam.
Nigdy nie stwierdziłem że gra jest wybitna. Na podstawie instrukcji, recenzji, zapowiedzi i obserwacji rozgrywki na żywo stwierdziłem że szykuje się gra wybitna. Podtrzymuję swoje zdanie.

Jeśli jednak nadal uważasz że ja stwierdzam że gra JEST wybitna to... Powiedzmy że się mylisz.

Jeszcze jedno - ja Cię nigdzie nie obrażałem, nie rozumiem skąd pejoratywne określenie "redaktorzyna".
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: gregoff »

O jeju ale burzę rozpetałem jednym zdaniem które nawet nie sugerowało czy gra jest dobra czy zła😊 Panowie spokojnie, więcej uśmiechu i luzu w dolnych częściach pleców.

Co do gry to temat mi odpowiada tylko pytanie o mechanikę pozostało. Lords of Hellas bardzo mi sie podobał więc po Nemesis tez dużo sobie obiecuje.

Ps: recenzje są jakie są, moga sie podobac lub nie, ale zarzut, że ktoś to robi dla darmowych gier uważam za absurdalny. Ilość pracy włozonej w to jest niewspółmierny do uzyskanych korzyści.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

Jest sens koszulkować karty? Często obracamy je w rękach?
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Morsereg »

karty kacji dosc czesto.
jest ich 10 na osobe, to zakladajac, ze nie dostales zadnego zakazenia co dwie tury musisz tasowac.

karty przedmiotow sa w plastikowych stojakach.

powiedzial bym, ze duze trzeba by zakoszulkowac, male niekoniecznie.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

Dzięki za szybką odpowiedź dodam do zamowienia:)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Bary »

Dzięki uprzejmości kolegi udało mi się zagrać pierwszą partię w Nemesis i muszę powiedzieć, że jest moc! Całość naprawdę przyjemnie chodzi mechanicznie i czuć klimat (seanse dwóch pierwszych części Obcego w weekend murowane). Wykonanie jest rewelacyjne, a i wypraskę oceniam w dalszym ciągu bardzo pozytywnie. W kwestii komponentów na szczególną pochwałę zasługują karty sprzętów, które znajdujemy w pomieszczeniach. Zdecydowanie nie śmierdzi malizną, co zdarza się niektórym wydawcom. Z kolei plansza gry mogłaby być lekko jaśniejsza. Być może pokusiłbym się o pewną alternatywę w kwestii celów i odblokowałbym ich znajomość dopiero po minięciu pewnego punktu w grze, aby w początkowej fazie wszyscy działali bezsprzecznie dla wspólnego dobra. Tutaj jednak mogę drastycznie zmienić zdanie, wszak to dopiero jedna rozgrywka. Jedno jest pewne, mam wielki głód kolejnych partii!

ps. Nie wczytywałem się ostro w dodatkowe mechaniki wchodzące do gry wraz z rozszerzeniami- czy jest tam miejsce na delikatne budowanie talii?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Mixthoor »

Pytanie o komponenty, nie rozgrywkę. Czy do wypraski karty mieszczą się w koszulkach? Czy mógłbyś przy okazji zerknąć?
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: pavel »

Mixthoor pisze: 12 sty 2019, 00:29 Pytanie o komponenty, nie rozgrywkę. Czy do wypraski karty mieszczą się w koszulkach? Czy mógłbyś przy okazji zerknąć?
Nie mieszczą się. Trzeba naciąć spód wypraski.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: vojtas »

Mixthoor pisze: 12 sty 2019, 00:29 Pytanie o komponenty, nie rozgrywkę. Czy do wypraski karty mieszczą się w koszulkach? Czy mógłbyś przy okazji zerknąć?
Mieszczą się, jeśli je ustawisz lekko pod ukosem i pod warunkiem, że to standardowe koszulki Rebel mini USA (mini USA premium już nie wchodzą albo wyginają kartę). Alternatywą są koszulki Mayday mini Chimera (również standard, nie premium).
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Kilson »

vojtas pisze: 12 sty 2019, 16:34 Mieszczą się, jeśli je ustawisz lekko pod ukosem i pod warunkiem, że to standardowe koszulki Rebel mini USA (mini USA premium już nie wchodzą albo wyginają kartę). Alternatywą są koszulki Mayday mini Chimera (również standard, nie premium).
To w końcu małe karty mają format Mini USA czy Mini European ? :o
Gdzieś na BGG widziałem, że pisali o Mini European.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: awawa »

W tym wątku też było że pasują 44x68, czyli mini euro takie jak w Gloomhaven.
Chyba najbardziej budżetowa opcja to te: https://3trolle.pl/9578-koszulki-na-kar ... sztuk.html , faktycznie są o jakiś niecały milimetr mniejsze ale nie wiem czy można liczyć na powtarzalność w każdej partii przy tej cenie. Same koszulki dają radę, są oczywiście bardzo cienkie co może być zaletą jak i wadą.
Granie na Bemowie
ODPOWIEDZ