Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Iro
Posty: 108
Rejestracja: 15 lut 2019, 07:23
Has thanked: 48 times
Been thanked: 16 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Iro »

Kosmos to jest moja rezerwacja gry za 460zl... Ale na moje szczescie pol roku rozmyslabnia i mi przeszlo. Wole poczekac i kupic nawet w tej cenie od kogos ale pewniaka. Gre ograna i realnie oceniona.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1212
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Deem »

Iro pisze: 21 maja 2019, 17:03 Gre ograna i realnie oceniona.
Przecież te gra jest już ograna i realnie oceniona przez setki / tysiące graczy.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Lost Death »

ktoś wie czy w kolejnych falach (o ile będą kolejne fale) pojawią się wersje z KS tzn medyk i inne bajery które były dostępne/? albo ten duży dodatek Nemesis: Carnomorphs Expansion, który jak zauważyłem nie jest już dostępny do zamówienia????
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: pavel »

Jestem fanem Ameri, "dużych", dlugich i z ewentualną opcja zagrania solo, wszystkich tytułów, gdzie po grach następnego dnia mam/y ochotę opowiadać o tym co było w grze. Rozgrywka trochę jak film. Czy do tego grona zaliczam Nemesis. Tak. Do Nemesis byłem negatywnie nastawiony, m.in.po tym jak slyszalem... tak byla testowana, zagrałem kilkanascie razy, albo po przeczytaniu pierwszej istrukcji EN. Z czasem kupiłem wersję KS ze sklepu.
W grze masz poczucie ciągłego zagrożenia. W większości przypadków będzie w grze trudniej niż łatwiej. Gra należy do trudnych .Możesz skończyć grę po kilku ruchach. Tak można pograć obcym, ale Ty możesz być drugim trupem i zostanie Ci szperanie w telefonie, albo robienie za bank żetonów hałasu. Zdarzyć się może. Może być też tak, ze poczujesz się w końcu dobrze uzbrojony, przygotowany na wszystko, wyleczony, ale i tak nie skończysz gry, bądź nie starczy Ci czasu. Największy wpływ na początku i istotną ważną decyzja jaką podejmiesz, to wybór postaci. Nie chcesz być ostatni. W grze jest trochę mikro zasad i szukanie w instrukcji na początku to norma. Szkoda, ze dalej jest chaotyczna i trudno czasem się odnaleźć i na początku zajmuje to trochę za dużo czasu. W wersji Pl. może będzie lepiej. Nie wiem. Gra najlepiej sie w 4 osoby. W dwie ok, ale gdzie jest to pomieszczenie... ups. Game over. Robisz za zwiadowce i odkrywców pomieszczeń, szperacza na statku, zamiast wykonywać misje. Przy większej ilości postaci, odkrywanie pomieszczeń jest szybsze i łatwiej planować. Solo, chyba nie grywalna w pojedynkę. Grasz dwoma, trzema postaciami na raz. Byleby nie Kapitanem, bo ma karty Semi coop. Zdolności postaci i ich inna "taktyka działania", dają możliwość przyjmowania innych strategii, co robi grę ciekawą. W pewnym momencie nie losowalismy, tylko braliśmy tych co chcieliśmy, dla sprawdzenia. Emocji, klimatu nikt tej grze nie zabierze. Bardzo fajne pomysły na karty "infekcji" Zróżnicowane postacie. Ale pewien zły balans między losem, a Twoją wiedzą o grze jest dla mnie troszkę przeszkodą. Los jest decydujący i tak powinno być, ale możliwość porzygotwania się pod niego, powinna być w lekko większej mierze świadomym wyborem gracza w niektórych przypadkach, a nie ciągłym losem. Walka mogłaby być bardziej skomplikowana. Jakieś diagramy, karty trafień, ołówki ☺
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: vojtas »

pavel pisze: 21 maja 2019, 23:54Walka mogłaby być bardziej skomplikowana. Jakieś diagramy, karty trafień, ołówki ☺
Co to to nie! Gra i bez tego potrafi trwać długo, a jakby każdą walkę trzeba było przeliczać... Brrr!
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: pavel »

vojtas pisze: 22 maja 2019, 00:16
pavel pisze: 21 maja 2019, 23:54Walka mogłaby być bardziej skomplikowana. Jakieś diagramy, karty trafień, ołówki ☺
Co to to nie! Gra i bez tego potrafi trwać długo, a jakby każdą walkę trzeba było przeliczać... Brrr!
Z przymrużeniem oka miało być ☺
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 555 times
Been thanked: 924 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Odi »

Offtop cenowy przeniosłem do nowego wątku - zapraszam
probbi
Posty: 947
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 87 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: probbi »

Czy ja dobrze rozumiem, że królowa pojawia się tylko w momencie, gdy podczas wyciągnięcia jej żetonu z worka któryś z graczy znajduje się w Gnieździe? Nie jest to chyba bardzo częsty przypadek?
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: vojtas »

probbi pisze: 23 maja 2019, 11:36Czy ja dobrze rozumiem, że królowa pojawia się tylko w momencie, gdy podczas wyciągnięcia jej żetonu z worka któryś z graczy znajduje się w Gnieździe?
Nie, tak dobrze to nie ma. :) Królowa może wyskoczyć nawet przy zwykłym spotkaniu. Nie jest to zbyt komfortowa sytuacja, zwłaszcza później, gdy brakuje amunicji. Dlatego tak ważne jest, by nie łazić zbyt często samodzielnie, zwłaszcza gdy jest już sporo szmerów na planszy.
probbi
Posty: 947
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 87 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: probbi »

Dobra już wiem skąd mi się to wzięło. Królowa wyskoczy tylko w gnieździe ale w fazie rozbudowy woreczka, na koniec tury obcych. Natomiast przy zwykłym spotkaniu nie ma takich obostrzen. No cóż, wczoraj było już późno jak graliśmy i najwidoczniej ulatwilismy sobie rozgrywke:)
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Morsereg »

znalazlem takie pytanie w temacie odnosnie ceny nemesisa
brazylianwisnia pisze: 22 maja 2019, 10:40 Nie wiadomo też jak z Polskimi dodatkami. Nie słyszałem żadnego info czy wogole będą.
generalnie to osoby wspierajace kickstartera wybieraly jezyk w jakim chca gre. dotyczylo to rowniez dodatkow.
wiec rebel tlumaczenie i tak musi zrobic. w tym momencie bez sensu by bylo gdyby nie wydali w retailu wersji spolonizowanej, bo i tak beda mieli ja gotowa :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

Morsereg pisze: 23 maja 2019, 23:32 znalazlem takie pytanie w temacie odnosnie ceny nemesisa
generalnie to osoby wspierajace kickstartera wybieraly jezyk w jakim chca gre. dotyczylo to rowniez dodatkow.
wiec rebel tlumaczenie i tak musi zrobic. w tym momencie bez sensu by bylo gdyby nie wydali w retailu wersji spolonizowanej, bo i tak beda mieli ja gotowa :)
Jeśli nie będzie popytu na podstawkę, to nie będzie sensu drukowac dodatków. Obstawiam, że moga sprzedawac na konwentach jakieś resztki nakładów, ale wszystko zalezy od tego czy gra sprzeda się w retailu.

Patrząc obecnie na rynek i to, ze ludzie sa w stanie coraz więcej hajsu rzucać w hobby jakim sa plansżówki to... mysle, ze szansa na dodatki jest
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 555 times
Been thanked: 924 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Odi »

Wydarzenia związane z kampanią na KS komentujemy w wątku kickstarterowym.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

Odi pisze: 24 maja 2019, 07:02 Wydarzenia związane z kampanią na KS komentujemy w wątku kickstarterowym.
Daj spokój. Przecież oni dyskutują, czy w sklepie można będzie kupić dodatki.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 555 times
Been thanked: 924 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Odi »

Mój komentarz nie był związany z postami powyżej, tylko z postem, który przenioslem do wątku KS, a który dotyczył ściśle kwestii kampanijnych.
Do postów powyżej absolutnie nic nie mam :)
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: pawianlsm »

Odi pisze: 24 maja 2019, 11:16 Mój komentarz nie był związany z postami powyżej, tylko z postem, który przenioslem do wątku KS, a który dotyczył ściśle kwestii kampanijnych.
Do postów powyżej absolutnie nic nie mam :)
Nie wiedziałem nawet, że taki wątek w ogóle istnieje i posty związane z grą są rozdzielone na dwa tematy sklepowy i KS 😉.
arni761
Posty: 5
Rejestracja: 07 maja 2019, 16:42
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: arni761 »

Czy ktoś intersował się/ czytał jakieś recenzje na temat trybu solo ? Jest sens kupować gre pod tryb solo ?
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Phate »

Witajcie,
Zastanawiam się nad zakupem Nemesisa, niestety nie interesowałem się grą gdy była kampania na KS więc pozostaje mi wersja sklepowa.
Jaka jest różnica w tych wersjach ? (co znajduje się w wersji na KS a co w tej sklepowej ?). Nie rozpatrując i nie zagłębiając się w temat kosztu podstawki to czy gra jest dobra i warto ją zakupić ?
Wiem, że padną odpowiedzi typu "obejrzyj sobie recenzje" - wyprzedzę te posty - oglądałem gameplay od On Table w PL oraz recenzę Game Troll TV i wiem na czym gra polega ale obawiam się, że delikatnie mówiąc filmy te były bardziej reklamowe niż recenzenckie.
Czy ktoś już ma tytuł ograny i może go z czystym sumieniem polecić lub odradzić ?
gogovsky
Posty: 2185
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 505 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: gogovsky »

Phate pisze: 27 maja 2019, 23:33 Witajcie,
Zastanawiam się nad zakupem Nemesisa, niestety nie interesowałem się grą gdy była kampania na KS więc pozostaje mi wersja sklepowa.
Jaka jest różnica w tych wersjach ? (co znajduje się w wersji na KS a co w tej sklepowej ?). Nie rozpatrując i nie zagłębiając się w temat kosztu podstawki to czy gra jest dobra i warto ją zakupić ?
Wiem, że padną odpowiedzi typu "obejrzyj sobie recenzje" - wyprzedzę te posty - oglądałem gameplay od On Table w PL oraz recenzę Game Troll TV i wiem na czym gra polega ale obawiam się, że delikatnie mówiąc filmy te były bardziej reklamowe niż recenzenckie.
Czy ktoś już ma tytuł ograny i może go z czystym sumieniem polecić lub odradzić ?
Powiem tak, lubisz klimat filmu alien? Nie przeszkadza Ci losowość? Lubisz trudne gry? Lubisz jak gra wygląda epicko? Jeśli tak to bierz, jeśli nie to nie bierz:D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

W wersji KS dodatkowo są dwa dodatki, dodatkowa postać, pomieszczenie z działkami, kampania w postaci komiksu i kilka gratisów.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
verbelastopa
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2016, 15:58
Has thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: verbelastopa »

dzisiaj rozpakowałem swój egzemplarz i jestem pod wrażeniem jakości i ilości komponentów, szczególnie kart - dla mnie mistrzostwo, mega grube.

Mam do Was pytanie, ile macie żetonów ciał członków załogi (czerwonych i niebieskich), w moim pudle były 4 czerwone i 1 niebieski. Według instrukcji powinno być 5 czerwonych i 1 niebieski...
IrasArgor
Posty: 369
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: IrasArgor »

Hmm też mam 4 ale to chyba błąd instrukcji bo w przypadku śmierci 5 gracza gra się kończy więc 5 żeton poza klimatem nic nie robi.
Xawras
Posty: 103
Rejestracja: 01 lut 2015, 11:14
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Xawras »

Cześć,
U mnie taka sama sytuacja z żetonami. Też uważam że to błąd instrukcji, szczególnie że na zdjęciu widnieją właśnie 4 żetony ciał załogi, a nie 5.
Też jestem pod wrażeniem zawartości. Mimo, że to pierwsza fala, to dodatki, które Awaken dorzucili są naprawdę fajne. Puedlo jest naprawdę wysokie, najwyższe w całej mojej kolekcji 😀
Figurki są jak najbardziej ok. Najlepsze, że wystarczy naprawdę mało pracy, żeby osiągnąć efekt porównywalny lub lepszy od sundropa.
Zazwyczaj wszystkie wypraski wyrzucam, ale wydaje mi się że ta, jako jedna z nielicznych pozostanie. Jednakże przechowywanie w niej znaczników bez woreczków strunowych jest mało wygodne. Źle się je po prostu wyciąga.

Pozdrawiam
Moja kolekcja, wishlist, na sprzedaż:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Xawras
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: feniks_ciapek »

Xawras pisze: 11 cze 2019, 22:37 Zazwyczaj wszystkie wypraski wyrzucam, ale wydaje mi się że ta, jako jedna z nielicznych pozostanie. Jednakże przechowywanie w niej znaczników bez woreczków strunowych jest mało wygodne. Źle się je po prostu wyciąga.
W takim tempie jest szansa, że za 2 lata Awaken Realms dociągnie w końcu do poziomu GameTrayz :D
ODPOWIEDZ