Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: awawa »

Chodzi o kartę "Przeobrażenie", dostaje się tylko jedną larwę nawet przy kilku skażonych. Po sprawdzeniu warunku wydarzenia wydaje mi się że nie powinny trafić one do stosu kart graczy.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Kilson »

lazarro pisze: 08 lip 2019, 12:05 Czyli obojętnie ile by miał kart skażenia np 3 ZARAŻENIA z 4 kart skażenia, to otrzymuje tylko jednego robala. Tak? Karty odrzuca na stos kart odrzuconych w swojej talii czy do wykorzystanych kart skażenia?
Jeśli mówicie o tej karcie na środku fotki (ECLOSION):
http://www.turlnij.pl/wp-content/upload ... 60x640.jpg

To jak masz larwe to umierasz.

Jeśli nie masz Larwy, to ciągniesz 4 karty ze SWOJEJ talii.
Jak wyciagnaleś same karty akcji, to nic sie nie dzieje.
Jak wyciagnaleś karty zakażenia, to je skanujesz i niezaleznie od tego ile zainfekowanych trafiles, to dokladasz sobie 1 larwe i karty wrzucasz na swój stos kart odrzuconych.

Czyli jeśli nie miałeś w talii żadnych kart zakażenia ani larwy, to wydarzenie jest dla Ciebie niegroźne.
Myślę, że kolega źle zrozumiał działanie karty, albo jest jakoś inaczej przetłumaczona?
lazarro pisze: 08 lip 2019, 12:05 Dochodzimy do rozpatrzenia warunków wygranej. Bohater jest w kapsule i ma robala. Dobiera karty z talii skażenia i one są tymi które definitywnie przypieczętują los bohatera. Czy tak?
Też nie. Wg. instrukcji (str. 11) tasujesz całą swoją talię wraz z kartami zakażenia, które uzbierałeś i wyciągasz 4 z nich. Jeśli w tych 4 kartach była przynajmniej 1 karta zakażenia (zarażona lub nie) to umierasz.
Czyli nawet jak masz larwę, a pozbyłeś się wszystkich kart zakażenia, to masz 100% szansy na sukces. Każda karta zakażenia podnosi bardzo mocno szanse na śmierć.

EDIT: Może moderator przeniósłby pytanie wraz z tym postem do działu z zasadami usuwając to zdanie ;)
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: awawa »

Kilson pisze: 08 lip 2019, 12:12 Jeśli mówicie o tej karcie na środku fotki (ECLOSION):
http://www.turlnij.pl/wp-content/upload ... 60x640.jpg


Jeśli nie masz Larwy, to ciągniesz 4 karty ze SWOJEJ talii.

EDIT: może moderator przeniósłby pytanie wraz z tym postem do działu z zasadami ;)
Raczej do wątku z błędami/nieścisłościami tłumaczenia, gdyż na polskiej karcie nie ma nic o własnym stosie kart ;)
Nie wiedząc co jest w oryginale to naturalnie sprawdziłbym karty z ogólnego stosu zakażonych.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Kilson »

awawa pisze: 08 lip 2019, 12:24 Raczej do wątku z błędami/nieścisłościami tłumaczenia, gdyż na polskiej karcie nie ma nic o własnym stosie kart ;)
Nie wiedząc co jest w oryginale to naturalnie sprawdziłbym karty z ogólnego stosu zakażonych.
Pamiętasz, że wylosowaliśmy tę kartę ostatnio na początku gry? Ale nie pamiętam opisu po polsku. Wydaje mi się natomiast, że sprawdzaliśmy nasze własne talie. Jestem prawie pewien, że tak zagraliśmy i nikt nie dostał larwy, bo nikt nie miał jeszcze kart zakażenia. Potem kapitan i ja dostaliśmy larwy, ale to w wyniku ataków z zaskoczenia/walki.
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: lazarro »

Kilson pisze: 08 lip 2019, 12:12
lazarro pisze: 08 lip 2019, 12:05 Czyli obojętnie ile by miał kart skażenia np 3 ZARAŻENIA z 4 kart skażenia, to otrzymuje tylko jednego robala. Tak? Karty odrzuca na stos kart odrzuconych w swojej talii czy do wykorzystanych kart skażenia?
Dochodzimy do rozpatrzenia warunków wygranej. Bohater jest w kapsule i ma robala. Dobiera karty z talii skażenia i one są tymi które definitywnie przypieczętują los bohatera. Czy tak?
Jeśli mówicie o tej karcie na środku fotki (ECLOSION):
http://www.turlnij.pl/wp-content/upload ... 60x640.jpg

To jak masz larwe to umierasz.

Jeśli nie masz Larwy, to ciągniesz 4 karty ze SWOJEJ talii.
Jak wyciagnaleś same karty akcji, to nic sie nie dzieje.
Jak wyciagnaleś karty zakażenia, to je skanujesz i niezaleznie od tego ile zainfekowanych trafiles, to dokladasz sobie 1 larwe i karty wrzucasz na swój stos kart odrzuconych.

Czyli jeśli nie miałeś w talii żadnych kart zakażenia ani larwy, to wydarzenie jest dla Ciebie niegroźne.
Myślę, że kolega źle zrozumiał działanie karty, albo jest jakoś inaczej przetłumaczona?
I pies pogrzebany jest w tłumeczeniu.
Tłumaczenie PL:
"Przeobrażenie.
Każda postać zarażona larwą umiera. (Umieść w pomieszczeniu Pełzacza).
Każda postać dobiera 4 karty skażenia. Jeśli co najmniej 1 karta jest ZARAŻONA, umieszcza larwę na swojej planszy. Postacie odrzucają dobrane karty"
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Golfang »

Kilson pisze: 08 lip 2019, 12:12
lazarro pisze: 08 lip 2019, 12:05 Czyli obojętnie ile by miał kart skażenia np 3 ZARAŻENIA z 4 kart skażenia, to otrzymuje tylko jednego robala. Tak? Karty odrzuca na stos kart odrzuconych w swojej talii czy do wykorzystanych kart skażenia?
Jeśli mówicie o tej karcie na środku fotki (ECLOSION):
http://www.turlnij.pl/wp-content/upload ... 60x640.jpg

To jak masz larwe to umierasz.

Jeśli nie masz Larwy, to ciągniesz 4 karty ze SWOJEJ talii.
Jak wyciagnaleś same karty akcji, to nic sie nie dzieje.
Jak wyciagnaleś karty zakażenia, to je skanujesz i niezaleznie od tego ile zainfekowanych trafiles, to dokladasz sobie 1 larwe i karty wrzucasz na swój stos kart odrzuconych.

Czyli jeśli nie miałeś w talii żadnych kart zakażenia ani larwy, to wydarzenie jest dla Ciebie niegroźne.
Myślę, że kolega źle zrozumiał działanie karty, albo jest jakoś inaczej przetłumaczona?
lazarro pisze: 08 lip 2019, 12:05 Dochodzimy do rozpatrzenia warunków wygranej. Bohater jest w kapsule i ma robala. Dobiera karty z talii skażenia i one są tymi które definitywnie przypieczętują los bohatera. Czy tak?
Też nie. Wg. instrukcji (str. 11) tasujesz całą swoją talię wraz z kartami zakażenia, które uzbierałeś i wyciągasz 4 z nich. Jeśli w tych 4 kartach była przynajmniej 1 karta zakażenia (zarażona lub nie) to umierasz.
Czyli nawet jak masz larwę, a pozbyłeś się wszystkich kart zakażenia, to masz 100% szansy na sukces. Każda karta zakażenia podnosi bardzo mocno szanse na śmierć.

EDIT: Może moderator przeniósłby pytanie wraz z tym postem do działu z zasadami usuwając to zdanie ;)
No i znowu okazuje się że polskie tłumaczenie jest zwalone! Wczoraj grałem pierwszy raz i jako pierwsze wydarzenie wyszła mi właśnie ta karta. W wersji polskiej jest że wyciągnij 4 karty zarażenia - i ja dociągnąłem z talii zarażeń nie ze swojego decka! tylko z talii zakażeń. Zagrałem zgodnie z opisem na karcie i niestety dołożyć musiałem po 1 larwie na każdą postać.
Ja pierdzielę - jaki ten świat jest zwalony! Gra jest polskiego autora. Gra jest wydana przez polskie wydawnictwo. Karty po ANG są prawidłowe i jednoznacznie opisane a karty PL są zdupione - nie dość że błędy to jeszcze niejednoznaczne. Ktoś mi to wytłumaczy? Czy Pan Adam jak projektował grę opisywał ją cała w języku angielskim i nie zna języka polskiego na tyle dobrze żeby wykonać takie same karty w wersji polskiej?
Ostatnio zmieniony 08 lip 2019, 12:30 przez Golfang, łącznie zmieniany 1 raz.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: awawa »

Niestety w naszej wersji jak byk stoi "dobiera" i nie ma też nic o własnym stosie kart :/


Obrazek
Golfang pisze: 08 lip 2019, 12:29 Ja pierdzielę - jaki ten świat jest zwalony! Gra jest polskiego autora. Gra jest wydana przez polskie wydawnictwo. Karty po ANG są prawidłowe i jednoznacznie opisane a karty PL są zdupione - nie dość że błędy to jeszcze niejednoznaczne. Ktoś mi to wytłumaczy? Czy Pan Adam jak projektował grę opisywał ją cała w języku angielskim i nie zna języka polskiego na tyle dobrze żeby wykonać takie same karty w wersji polskiej?
Tłumacz raczej bardzo dobrze zna angielski oraz rodzimy...być może obecna sytuacja jest spowodowana słabym ograniem polskiego prototypu. Bo to iż klimaty gry były mu/jej obce wyszło przypadkiem już znacznie wcześniej.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Benedetto XVII »

Heh, no wlasnie dociagalem z talli kontaminacji.
Posiadam polska wersje z blednym tlumaczeniem.
Dzieki za wyjasnienie sprawy!
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Kilson »

Ej, to troche przekręcacie. Moim zdaniem karta PL jest prawidłowa. Może wprowadzać w błąd, ale jednak nie jest tak jak napisał kolega wyżej, że zawiera info o pociągnięciu kart zakażenia.

"Postać dobiera 4 karty" - nie ma nic więcej, czyli tak jak zawsze dobiera ze swojej talii. Dla mnie jest to jasne. Chociaż przyznaję, że pozostawia pole do nadinterpretacji.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: awawa »

Dobieranie kart jednoznacznie kojarzy mi się ze stosem kart dostępnych w rozgrywce a nie tych które już są w moim posiadaniu.
Analogicznie przy sprawdzaniu warunków wg samej instrukcji przy wystrzeleniu kapsuł: posiadane karty należy sprawdzić (nie dobrać) a następnie DOBRAĆ kolejne ze stosu kart skażenia.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Kilson »

awawa pisze: 08 lip 2019, 12:41 Dobieranie kart jednoznacznie kojarzy mi się ze stosem kart dostępnych w rozgrywce a nie tych które już są w moim posiadaniu.
Analogicznie przy sprawdzaniu warunków wg samej instrukcji przy wystrzeleniu kapsuł: posiadane karty należy sprawdzić (nie dobrać) a następnie DOBRAĆ kolejne ze stosu kart skażenia.
No nie. Na końcu przy sprawdzeniu warunków też dobierasz ze swojej talii.

"gracz tasuje wszystkie swoje karty akcji i skażenia
i tworzy z nich nowy stos
. Następnie dobiera z niego 4 wierzchnie
karty. Jeśli wśród nich jest co najmniej 1 karta skażenia (ZARAŻONA
bądź nie), postać umiera. Jeśli takiej karty nie ma, postać ma szczęście
i przeżywa.
"

W karcie, którą wkleiłeś wyżej jest napisane, że:
- Dobierasz 4 karty i skanujesz wszystkie dobrane karty SKAŻENIA (czyli zakładam, że mogłeś dociągnąć również inne niż skażenia)

Gdyby było napisane, że "dobierasz 4 karty i je skanujesz", to pewnie bym miał zagwozdkę, ale w takiej sytuacji uważam, że tłumaczenie nie jest błędne - mimo, że jak widać nie jest oczywiste.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2019, 12:51 przez Kilson, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: awawa »

Masz rację tutaj się zapędziłem. Ale jest tam mowa o własnym stosie kart. Na karcie wydarzeń tego brak.
Granie na Bemowie
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: lazarro »

Nieścisłość karty "Przeobrażenie" dopisałem w wątku dotyczącym tłumaczenia gry Nemesis. Mam nadzieję,że ktoś z Rebel to odczyta.
Awatar użytkownika
norolim
Posty: 82
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:50
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: norolim »

awawa pisze: 08 lip 2019, 12:30 Niestety w naszej wersji jak byk stoi "dobiera" i nie ma też nic o własnym stosie kart :/
Chyba się zagalopowaliście. W tym przypadku polskie tłumaczenie jest wystarczająco precyzyjne. Jak dla mnie nie ma możliwości niewłaściwej interpretacji instrukcji z karty. W instrukcji gry słowo „dobrać” w sposób wyraźny stosowane jest dla określenia „dociągnięcia kart z własnej talii kart akcji”.
Z opisu przebiegu rundy:
I. faza graczy
Przeprowadźcie następujące kroki:
1. Dobierzcie karty akcji
Poza tym, jak inaczej można zinterpretować instrukcję „Każda postać dobiera 4 karty”. Skąd niby miałaby je dobierać, jeśli nie z własnej talii kart akcji?
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: lazarro »

norolim pisze: 08 lip 2019, 13:11
Z opisu przebiegu rundy:
I. faza graczy
Przeprowadźcie następujące kroki:
1. Dobierzcie karty akcji
Poza tym, jak inaczej można zinterpretować instrukcję „Każda postać dobiera 4 karty”. Skąd niby miałaby je dobierać, jeśli nie z własnej talii kart akcji?
No właśnie. Masz dopisek "karty akcji" :-p A na karcie brak precyzji.

Dla mnie jest nieścisłość i koniec tematu. Dziękuję, do widzenia. Następny.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Kilson »

Na kartach zawsze masz uproszczony opis, oparty na zasadach ogólnych albo wyraźnie opisujący odstępstwa od nich. Niestety nie mają formatu A4, żeby opisać wszelkie drobnostki. Moim zdaniem ten przypadek zasługuje na 1 zdanie wyjaśnienia w FAQ, a nie poprawę karty.

Co prawda gdyby dopisali "ze swojej talii", to nikomu by nie zaszkodziło, a wielu pomogło ;) Ale za tę kartę psów bym na nikim nie wieszał.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2019, 13:31 przez Kilson, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
norolim
Posty: 82
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:50
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: norolim »

lazarro pisze: 08 lip 2019, 13:18 No właśnie. Masz dopisek "karty akcji" :-p A na karcie brak precyzji.

Dla mnie jest nieścisłość i koniec tematu. Dziękuję, do widzenia. Następny.
To jak można nieprawidłowo zinterpretować obecną instrukcję? Skąd dobrać karty? Ze stosu kart skażenia? Dlaczego akurat z tego? Szczególnie, że dalej na tej karcie stoi „i skanuje wszystkie dobrane karty skażenia” — jasne więc jest, że nie wszystkie dobrane w ten sposób karty muszą być kartami skażenia. W stosie kart skażenia siłą rzeczy są tylko karty skażenia, co oznacza, że autorowi nie mogło chodzić o dobranie kart z tego stosu.

EDIT: Oczywiście przyznaję, że dodanie 1 słowa: „Każda postać dobiera 4 karty akcji” nie zaszkodziłoby, szczególnie, że polska instrukcja jest krótsza od angielskiej. Ale jego brak nie jest moim zdaniem błędem. I bez niego instrukcja na karcie powinna być precyzyjna dla gracza rozumiejącego zasady.
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: feniks_ciapek »

Dla mnie ta karta też była niejasna, zwłaszcza że wyszła gdzieś na początku pierwszej rozgrywki, kiedy zasady nie są jeszcze dobrze przyswojone i nie wiadomo, czego się spodziewać po wydarzeniach. Dobierałem oczywiście ze stosu kart skażenia. I pewnie dalej też bym tak grał, gdyby nie ten wątek.

Błąd, nie błąd - skoro nie tylko ja się o to potknąłem, to jednak doprecyzowanie by się przydało.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: jnowaczy »

Dajcie już spokój, równie dobrze wg was może chodziło o karty przedmiotów. Jest jasno napisane i zrozumiale, wystarczy nie nadinterpretowac i nie doszukiwać się Bóg wie czego. Jak tak sobie czasem czytam niektóre posty z narzekaniem na większość, że to losowe, tamta figurka ma krzywo ząb, ta karta ma w rogu 0,5mm inny odcień widoczny pod lupą to aż dziw mnie bierze, że jeszcze was cieszą gry planszowe
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Gosterq »

Także przychylam się ku opinii, że jest to nadinterpretacja i błędem byłoby raczej, gdyby trzeba było dobrać kartę z innego stosu kart, a nie byłoby to napisane na karcie tego wydarzenia.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Obrazek
Może ma ktoś dostęp do wersji angielskiej oraz polskiej i porówna karty? Ja posiadam tylko w języku polskim i do angielskiej wersji dostępu nie mam. Rebel pewnie znowu spierniczy. W razie trudności z tłumaczeniem lub interpretacją mogę w miarę moich możliwości pomóc. :)
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Morgon »

Naprawdę? No nie wiem, pomyślmy - "dociągnij 4 karty" - no skąd te karty ciągnąć, może z talii wydarzeń, a może skażenia, jest jeszcze talia ataku intruza, hmm... nie wiem sam... Może z talii przedmiotów? Ale który kolor? Tyle talii a zapis na karcie nie prowadzi mnie za rączkę tylko wymusza logiczne myślenie i śledzenie jak są sprecyzowane zapisy w całej grze! Niedopuszczalne...

Tak jak pisali poprzednicy, zapis w FAQ dla mniej ogranych ludzi mających problemy z interpretacją.
Talek
Posty: 66
Rejestracja: 20 gru 2018, 18:30
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Talek »

Karta nie jest błędnie przetlumaczona ale skrót jest niedoprecyzowany i mniej uważnych faktycznie może wprowadzić w błąd, w polskiej wersji zwyczajnie brakuje przetłumaczenia fragmentu "from their deck". Errata powinna wystarczyć, ale jak się komuś uda wymusić na Rebelu dorzucenie lepszej wersji to też nikt na tym nie straci :D
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Golfang »

Kilson pisze: 08 lip 2019, 13:28 Na kartach zawsze masz uproszczony opis, oparty na zasadach ogólnych albo wyraźnie opisujący odstępstwa od nich. Niestety nie mają formatu A4, żeby opisać wszelkie drobnostki. Moim zdaniem ten przypadek zasługuje na 1 zdanie wyjaśnienia w FAQ, a nie poprawę karty.

Co prawda gdyby dopisali "ze swojej talii", to nikomu by nie zaszkodziło, a wielu pomogło ;) Ale za tę kartę psów bym na nikim nie wieszał.
Tym bardziej, że na angielskich kartach jest podane "from your deck" a w polskiej tego już nie ma...
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: raj »

Wcale nie jest oczywiste, że chodzi o dobranie z talii kart akcji. Może chodzić o dobranie z talii skażeń.
Więc ewidentnie powinno być doprecyzowane.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
ODPOWIEDZ