Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4074
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

luki075 pisze: 16 sie 2019, 14:20 Czy wie może ktoś czy będzie dodruk dodatków CE i TE? Posiadam wersję KS (czekam na dodatki SG) i bardzo chciałbym mieć komplet.
Jeszcze pierwsza produkcja nie wyjechała z fabryki a Ty pytasz już o dodruk? :-D

Kup sobie jak będzie przedsprzedaż towaru z tego właśnie druku.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 570 times
Been thanked: 239 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: DarkSide »

luki075 pisze: 16 sie 2019, 14:20 Czy wie może ktoś czy będzie dodruk dodatków CE i TE? Posiadam wersję KS (czekam na dodatki SG) i bardzo chciałbym mieć komplet.
Skoro późną jesienią wjedzie pierwsze wydanie (o ile nie będzie opóźnień), do sklepów ostatnie sztuki trafią raczej w 2020, więc szanse na zniknięcie całej oferty z polskich sklepów szacuję na Q1-Q2 2020. Zatem dodruk to najwcześniej w 2021. :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
luki075
Posty: 32
Rejestracja: 16 lip 2019, 10:38
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: luki075 »

Moją grę kupiłem ze sklepu aleplanszówki, nie z KS. Więc myślę że kolejne druki mogą być traktowane jako dodruk. Bez sarkazmów bardzo proszę.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 671
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: sin »

luki075 pisze: 17 sie 2019, 07:41 Moją grę kupiłem ze sklepu aleplanszówki, nie z KS. Więc myślę że kolejne druki mogą być traktowane jako dodruk. Bez sarkazmów bardzo proszę.
Myślę, że to nie kwestia sarkazmu a przyjętej nomeklatury, w której pierwsze wydanie dodatków do gry nie łapie się w ramy słowa "dodruk".
Zakładam, że pytasz o polską wersję i spodziewałbym się ich w Q3/Q4 tego roku, dobrze jednak jest mieć w pamięci które wydawnictwo odpowiedzialne jest za te produkty. Wspierając AR na KS czy kupując w przedsprzedaży najlepiej zapomnieć o całej sprawie i dać się zaskoczyć pewien, bliżej nieokreślony czas po pierwotnie zakładanym terminie.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
luki075
Posty: 32
Rejestracja: 16 lip 2019, 10:38
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: luki075 »

Noooo dobra. Poprostu nie mogę się doczekać. Podstawka jest świetna i czekam na więcej. :D
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 264
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: miszczu666 »

Wstępnie trzeba liczyć 3 miesiące od wysyłek wersji anglojęzycznych. A z racji tego, że te już z Chin wyjeżdżają, i będą na początek września, to istnieje prawdopodobieństwo, że na święta zagramy dodatkami.
Ale trzeba się nastawić na styczeń, żeby nie było niemiłych rozczarowań.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
feniks_ciapek
Posty: 2279
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: feniks_ciapek »

Po rozegraniu kampanii do końca i jednej partii na 5 osób jednak się przeprosiłem z tą grą. Pierwsze wrażenie i niektóre dziwne decyzje produkcyjne (oraz tłumaczenie wersji polskiej) cały czas nie pozwalają mi dać jej super wysokich not, ale to, co się dzieje na planszy w trakcie gry jednak sprawia na tyle dużo frajdy, że rewiduję swoją ocenę do solidnego 8,5, z zastrzeżeniem, że osoby wysoce kompetytywne i szukające poczucia kontroli raczej się od niej dość mocno odbiją. Ta gra zapewnia sporą dozę czasem zabawnych, czasem strasznych wręcz filmowych momentów w trakcie rozgrywki. Akcja może obrócić się o 180 stopni po jednym pechowym albo szczęśliwym dociągnięciu karty lub intruza.

Cały czas także podtrzymuję stwierdzenie, że scenariusze kampanijne są najciekawsze i liczę na to, że będą one w jakiejś postaci kontynuowane.
Darkstorm
Posty: 849
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 129 times
Been thanked: 197 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Darkstorm »

Dziś dotarł do mnie mój egzemplarz. Co prawda nie było czasu na zagranie ale szybki przegląd komponentów ujawnił póki co dosyć poważną wadę. Oprócz kilka mniej istotnych niedociągnięć takich jak ciut za ciemna moim zdaniem plansza i zbyt ciasna wypraska na kafle pomieszczeń, okazało się, że odwroty żetonow silników mają różne odcienie. Jest to na tyle widoczne ze jestem w stanie bez problemu określić czy silniki są uszkodzone czy też nie bez ich sprawdzania. Dotyczy wszystkich silników. ...
Ktoś też tak miał?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3201 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

Darkstorm pisze: 20 sie 2019, 22:23 Dziś dotarł do mnie mój egzemplarz. Co prawda nie było czasu na zagranie ale szybki przegląd komponentów ujawnił póki co dosyć poważną wadę. Oprócz kilka mniej istotnych niedociągnięć takich jak ciut za ciemna moim zdaniem plansza i zbyt ciasna wypraska na kafle pomieszczeń, okazało się, że odwroty żetonow silników mają różne odcienie. Jest to na tyle widoczne ze jestem w stanie bez problemu określić czy silniki są uszkodzone czy też nie bez ich sprawdzania. Dotyczy wszystkich silników. ...
Ktoś też tak miał?
Zgłoś do Rebela, Awaken realms wymienialo wiec Rebel pewnie tez
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Kilson »

japanczyk pisze: 20 sie 2019, 22:25 Zgłoś do Rebela, Awaken realms wymienialo wiec Rebel pewnie tez
Wymieniało już? Czy na razie obiecało wymienić? Bo ja zgłaszałem i nic nie dostałem.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: ariser »

Nie wymieniali na razie nic, czekamy. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Mi się trafiły w podobnym odcieniu i ja oraz moi znajomi nie widzimy różnicy. :D Mój żołnierz ma ułamaną lufę. Zorientowałem się dopiero jak nim za grałem i porownalem z kartą postaci. Ktoś miał taki sam problem i czy to jest podstawa do wymiany figurki?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

Mają wymieniać, ja z AR nigdy nie miałem problemu, jeśli chodzi o ich wsparcie. Rebel też nir powinien robić problemów.
Awatar użytkownika
norolim
Posty: 82
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:50
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: norolim »

Z wyjaśnień AR wynika, że podwykonawca w Chinach od dwóch miesięcy próbuje wydrukować 6 żetonów z takim samym kolorem rewersu i jak do tej pory nie udało się. Może się okazać, że jest to fizycznie niemożliwe. :mrgreen:
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: promykx »

Macie jakiś namiar gdzie to zgłosić?
Vilard
Posty: 77
Rejestracja: 11 sie 2011, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Vilard »

Hej AR w update KS z początku lipca obiecało, że w necie znajdzie się errata błędnych kart.
Ktoś wie gdzie ją znaleźć? Wiem, że kiedyś tam doślą poprawione karty (ci co kupili retail już dostali), ale ja chcę zrobić proxy.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: ariser »

promykx pisze: 21 sie 2019, 11:06 Macie jakiś namiar gdzie to zgłosić?
Wysłałem maila na nemesis@gamefound.com
Po jakimś czasie założyli 'sprawę' na gamefundzie i reszta komunikacji już tamtym kanałem.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
norolim
Posty: 82
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:50
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: norolim »

Vilard pisze: 21 sie 2019, 11:24 Hej AR w update KS z początku lipca obiecało, że w necie znajdzie się errata błędnych kart.
Ktoś wie gdzie ją znaleźć? Wiem, że kiedyś tam doślą poprawione karty (ci co kupili retail już dostali), ale ja chcę zrobić proxy.
Chyba się jeszcze nie znalazła. Czekając na nią, możesz sobie wydrukować nieoficjalną poprawkę.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Phate »

Odpakowałem swoją wersję (retail) Nemesis i powiem szczerze, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie widziałem (nie kupiłem jeszcze) gry, która miała by tyle towaru w środku i wszystko tak dobrze i przemyślanie rozłożone w wypraskach (za które też spory plus).
Zaskoczyła mnie podstawka pod pudełko do złożenia - nie wiedziałem, że coś takiego będzie w środku. Fajny bajer ale nie wiem do czego miałbym jej użyć, postawić całe pudełko z zawartością na półce ?

Jak pewnie wielu przede mną i ja sprawdziłem jak wyglądają żetony silników. Niestety i u mnie silnik nr 1 oraz 3 jest inaczej wycięty przez co idzie zapamiętać który działa a, który nie. Nie zauważyłem za to różnicy w odcieniach kafelków. Czy ktoś już pisał w tej sprawie do Rebela ? Jaką odpowiedź uzyskaliście ? Jak to póki co w domowych warunkach rozwiązaliście aby można było spokojnie grać przed interwencją Rebela ? W sumie zamiast kombinować z nowymi wydrukami żetonów wydawca / autor mógłby po prostu dać naklejki na te żetony abyśmy mogli sobie to naprawić, co wy na to ?
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: vojtas »

Ech, zamiast kombinować z żetonami, mogli po prostu wydrukować 6 kart i byłoby po sprawie.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Jools »

Też dostałem swój retail egzemplarz, i tak jak wszystko tam jest pięknie, to wypraska kompletnie nie zabezpiecza kart w koszulkach.
Niby są sloty "For sleeved cards" ale to nic nie daje, nie mieści się. Musiałem kompletnie rozciąć nożykiem wypraskę w miejscu na karty by wszystkie weszły. Koszulki oczywiście premium.

Miejsce na kafle pomieszczeń też musiałem suszarką rozszerzyć.

Wszystko jest tam na styk! Ledwo worek kolonii jestem wstanie upchać.

Generalnie to nie narzekam bo wolę trochę przyciąć nożem i mieć wypraskę która ma już organizer na żetony oraz figurki, niżeli puste kartony od FFG.


Zdjęcia wypraski po operacji "Nóż" (zdjęcia w spoilerze):
Spoiler:
Silniki natomiast (zdjęcia w spoilerze):
Spoiler:
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4074
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

U mnie bez problemu wchodziły kafle oraz duże karty w koszulkach. Małe po prawej stronie też. Problem był z małymi na środku ale przygrzalem opalarka, rozciagnalem wypraskę I jest ok. Koszulki Rebel premium. Trochę średnio im wyszła ta wypraska ale przy Tainted Grail widać poprawe. Szczególnie że tam nie ma miejsca na karty w koszulkach więc problem z głowy ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Iro
Posty: 109
Rejestracja: 15 lut 2019, 07:23
Has thanked: 48 times
Been thanked: 16 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Iro »

No to mi chyba sie trafil mega egzemplarz. Karty mieszcza sie na styk ale nic nie musialem przerabiac. Znaczniki silnikow tez sa ok. Ja przynajmniej nie widze roznicy. Ale jak ludziom powiedzialem ze moga byc roznice to jak gramy to cfaniaki baczniej sie silnikom przygladaja:)
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 264
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: miszczu666 »

Jools pisze: 21 sie 2019, 22:34 Też dostałem swój retail egzemplarz, i tak jak wszystko tam jest pięknie, to wypraska kompletnie nie zabezpiecza kart w koszulkach.
Niby są sloty "For sleeved cards" ale to nic nie daje, nie mieści się. Musiałem kompletnie rozciąć nożykiem wypraskę w miejscu na karty by wszystkie weszły. Koszulki oczywiście premium.

Miejsce na kafle pomieszczeń też musiałem suszarką rozszerzyć.

Wszystko jest tam na styk! Ledwo worek kolonii jestem wstanie upchać.

Generalnie to nie narzekam bo wolę trochę przyciąć nożem i mieć wypraskę która ma już organizer na żetony oraz figurki, niżeli puste kartony od FFG.


Zdjęcia wypraski po operacji "Nóż" (zdjęcia w spoilerze):
Spoiler:
Silniki natomiast (zdjęcia w spoilerze):
Spoiler:
Takie mam przemyślenie, że może to kwestia źle dobranych koszulek. Za grube, za duże?

Ja swojego Nemesisa pakowałem w Ultra Pro - Pro Fit (duże karty) i Mayday (małe karty, nie pamiętam teraz które mayday'e)
Między dużymi kartami bez jakiejkolwiek modyfikacji insertu mieści się jeszcze zwinięty woreczek.

Małe karty też bez problemu mieszczą się w pudełku. Będę w domu, to cyknę fotkę (wypraski + paczka od koszulek).
Wszystko ma swoje miejsce i leży tam jak ulał. Bez ścisku i bez zbędnego luzu.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Morgon »

Na silniki z Chin wciąż czekamy. Nie wiem jaki mają problem z tym aby to nadrukować na jednym szablonie, ale trwa to już bardzo długo.
ODPOWIEDZ