Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: REBEL.pl »

Informujemy, że na stronie wydawnictwa, na karcie produktu Nemesis, dodaliśmy galerię zdjęć dla polskiej edycji.

Zapraszamy do odwiedzenia, a część grafik prezentujemy poniżej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Lomik
Posty: 96
Rejestracja: 21 sie 2017, 21:35
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 18 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Lomik »

a kiedy w Polsce w formie fizycznej? ;)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Lomik pisze: 11 mar 2019, 12:57 a kiedy w Polsce w formie fizycznej? ;)
Q3-Q4 2019
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: mmag »

brazylianwisnia pisze: 11 mar 2019, 14:41 Q3-Q4 2019
Jakieś źródło tej informacji? Bo według strony Rebela jest to II/III kwartał 2019 r., co pokrywa się z tym co mówiło AR.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Co mówiło AR? Na KS został podany termin maj-czerwiec wersji KS oraz info ze wersja Retail będzie po zakończeniu dostaw dla wspierajacych. Także źródełem jest AR oraz AR_Jordan na KS. Trzeba też mieć na uwadze potencjalne dalsze opóźnienia.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: jakmis83 »

Podstawka ma wyjść w II kwartale, stretch goale w III kwartale.
Opóźnienia jak się dowiedziałem, prawdopodobnie będą, ale dotyczą stretch goali.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: maciejo »

Ja od razu zakładałem lato 2020, będzie wcześniej będzie ok, będzie później "czas przywyknąć był" .
:wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

maciejo pisze: 11 mar 2019, 18:39 Ja od razu zakładałem lato 2020, będzie wcześniej będzie ok, będzie później "czas przywyknąć był" .
:wink:
Nie zapeszaj.; )
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: YoYo »

jakmis83 pisze: 11 mar 2019, 17:26 Podstawka ma wyjść w II kwartale, stretch goale w III kwartale.
Opóźnienia jak się dowiedziałem, prawdopodobnie będą, ale dotyczą stretch goali.
Opoznienia to nie beda ale juz sa i to polroczne, bo pierwotnie mial byc grudzien 2018 dla wersji PL, a ENG nawet wczesniej.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Jareks1985 »

YoYo pisze: 12 mar 2019, 07:52
jakmis83 pisze: 11 mar 2019, 17:26 Podstawka ma wyjść w II kwartale, stretch goale w III kwartale.
Opóźnienia jak się dowiedziałem, prawdopodobnie będą, ale dotyczą stretch goali.
Opoznienia to nie beda ale juz sa i to polroczne, bo pierwotnie mial byc grudzien 2018 dla wersji PL, a ENG nawet wczesniej.
Brednie wypisujesz. Śledziłem kampanie od pierwszych minut, od samego początku mówione i pisane było, że lead time wersji angielskiej przypada na grudzień, a innych wersji językowych 3 miesiące później.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: pavel »

Jareks1985 pisze: 12 mar 2019, 08:39
YoYo pisze: 12 mar 2019, 07:52
jakmis83 pisze: 11 mar 2019, 17:26 Podstawka ma wyjść w II kwartale, stretch goale w III kwartale.
Opóźnienia jak się dowiedziałem, prawdopodobnie będą, ale dotyczą stretch goali.
Opoznienia to nie beda ale juz sa i to polroczne, bo pierwotnie mial byc grudzien 2018 dla wersji PL, a ENG nawet wczesniej.
Brednie wypisujesz. Śledziłem kampanie od pierwszych minut, od samego początku mówione i pisane było, że lead time wersji angielskiej przypada na grudzień, a innych wersji językowych 3 miesiące później.
Wrzesień 2018. Na sklep wersje EN z KS trafiły do sklepów w UK w grudniu. Najwcześniejsze egzemplarze trafiły chyba do USA. Także YoYo,dobrze piszę ☺
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: YoYo »

Jareks1985 pisze: 12 mar 2019, 08:39 Brednie wypisujesz. Śledziłem kampanie od pierwszych minut, od samego początku mówione i pisane było, że lead time wersji angielskiej przypada na grudzień, a innych wersji językowych 3 miesiące później.
No to widać, że masz albo problem z czytaniem, albo z przetwarzaniem treści, no albo z pamięcią (chociaż wystarczy wejść na stronę KS, która dalej działa). Tak potem się biorą właśnie reklamacje, bo ktoś czegoś nie doczyta, a potem "wydaje mu się że..." :lol:
Pierwszy termin był na wrzesień 2018. KS startował w styczniu i był to początkowo realny termin.

Obrazek

Dalej o wersjach językowych można było przeczytać miedzy innymi:
"3 months after" what is shown for the English deliveries...and those should be arriving around the mid to end of December (assuming you are getting a 2-wave shipment.)
Czy jak w mordę strzelił Grudzień 2018.

Stretch goals było przewidywane na luty 2019 z tego co pamiętam ale już nie chce mi się tego szukać.

Obsuwę zaczęli tłumaczyć już w trakcie procesu produkcyjnego problemami w Chinach.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Jareks1985 »

pavel pisze: 12 mar 2019, 08:55
Jareks1985 pisze: 12 mar 2019, 08:39
YoYo pisze: 12 mar 2019, 07:52

Opoznienia to nie beda ale juz sa i to polroczne, bo pierwotnie mial byc grudzien 2018 dla wersji PL, a ENG nawet wczesniej.
Brednie wypisujesz. Śledziłem kampanie od pierwszych minut, od samego początku mówione i pisane było, że lead time wersji angielskiej przypada na grudzień, a innych wersji językowych 3 miesiące później.
Wrzesień 2018. Na sklep wersje EN z KS trafiły do sklepów w UK w grudniu. Najwcześniejsze egzemplarze trafiły chyba do USA. Także YoYo,dobrze piszę ☺
ok, my bad, ślepym i głupim, ale intencje miałem dobre :D
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Blue »

To następnym razem jak będą dobre intencje po prostu nie pisz tak autorytatywnie obrażając ("brednie wypisujesz"), a po prostu kulturalnie poddając w wątpliwość i będzie ok ;).
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: YoYo »

Blue pisze: 12 mar 2019, 09:06 To następnym razem jak będą dobre intencje po prostu nie pisz tak autorytatywnie obrażając ("brednie wypisujesz"), a po prostu kulturalnie poddając w wątpliwość i będzie ok ;).
Dokładnie, zawsze warto sprawdzić wpierw :D co nie zmienia faktu, że i tak jeszcze dużo wody w Wiśle musi upłynąć czekają na mojego Nemesisa PL z KS :lol: .
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Lost Death »

Idzie jeszcze zamówić gdzieś tą grę w wersji z KS tzn ze wszystkimi bajerami itp?
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
mythil
Posty: 75
Rejestracja: 23 lis 2015, 17:01
Lokalizacja: Wołów k/Wrocławia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: mythil »

Na aleplanszowki.pl były jakieś sztuki jeszcze.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: jakmis83 »

Instrukcja w naszym języku do pobrania tutaj :)

https://www.gamesfanatic.pl/2019/03/08/ ... rukcja-pl/
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

Hej,
myślał ktoś może o przerobieniu/ modyfikacji tej gry i zaadaptowaniu jej do świata Obcego/ Aliena.
Wiem, że gra w sumie jeszcze nie wyszła, ale z drugiej strony zasady są w sumie dostępne, komponenty do wydrukowania wersji demonstracyjnej także. Figurki do obcego można zakupić od firmy Prodos, która wydała grę Alien versus Predator. Tylko trzeba by było dodać kilka ikonicznych kart, typu Power Loader, Smart Gun, kotek Jonesy, królowa obcych składająca jaja, itp.
Co myślicie o takiej alternatywie?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Blue »

EEE serio to za mało przypomina obcego? :D
Kitshu
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 16:58
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Kitshu »

Lost Death pisze: 12 mar 2019, 09:38 Idzie jeszcze zamówić gdzieś tą grę w wersji z KS tzn ze wszystkimi bajerami itp?
Tak ale nie po cenie ks, sklepy dorzucają swoją marże i wychodzi jakieś 400-500 zł za wersje core z stretch goalami.
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kelvar »

No właśnie Nemesis ewidentnie bierze garściami z Obcego... jakoś nawet motyw "naukowca na wózku" dziwnie mi śmierdzi Obcym: Przebudzenie :D
Więc zmiany, żeby "podbić" klimat w stronę Obcego są dla mnie jakąś abstrakcją (tudzież fanaberiom... acz nie krytykuje - ludzie mają wiele zamiłowań - więc czemu nie?).
Co do Obcego - to motywów nie braknie raczej ludziom, którzy nie są "zapalonymi fanami" - nawet figurki w podstawowej wersji są takie mocno "Alienowate". Pomijam aspekt tego, że to lekka "zrzyna" (lub "mocna" inspiracja;)).

Co do Kickstarterowej zawartości i możliwości zakupu:
654 zł znalazłem najtaniej :P (owszem są za 460 zł wersje KS w niektórych sklepach, ale "niedostępne").
Pewnie jak przyjdą pudła PL to będzie znów wysyp ofert (sam być może będę miał jeden egzemplarz więcej - jeśli nie wymyślę jego lepszego zastosowania).
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: jakmis83 »

Na aleplanszowki.pl są jeszcze dostępne( na chwilę obecną) egzemplarze polskiej wersji KS z medykiem.
Wydaje mi się, że w tym momencie jest to jedyny sklep, który ma w ofercie ten tytuł.
Taniej na chwilę obecną również nie będzie.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2645 times
Been thanked: 2331 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Cała dyskusja dotycząca tłumaczenia (153 posty!) została przeniesiona do nowego wątku. Żaden post nie został usunięty.
viewtopic.php?f=1&t=60360
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kelvar »

A ja nie mogę się powstrzymać od skomentowania:
Spoiler:
Chiński Nowy Rok to I połowa lutego... Opóźnienia zrzucamy na Chiński Nowy Rok.
Druk ma iść w marcu - właśnie ogłoszono poprawki w treści kart. Hmmm... Coś nie tak?
Nie szukam teorii spiskowych tylko wciskanie kitu i szukanie usprawiedliwień. Jak dla mnie firma powinna przeprosić za opóźnienia z powodu (bo mamy problem z harmonogramem prac itp. - kwestia czemu... Nawet bez szczegółów) i sprawa zamknięta.
Osobiście najbardziej mnie wkurza w opóźnieniach właśnie wciskanie kitu :P
ODPOWIEDZ