Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
profes79
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 133 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: profes79 »

Przy okazji zauważyłem, że "startowe zwłoki" wyjąłem czerwone zamiast niebieskich, ale to przecież żadna różnica, nie?
Dokładnie taki sam błąd popełnił właściciel gry tłumacząc nam pierwszy raz zasady. Skończyło się tak, że zacząłem realizować cel pt. "zabij gracza x/przeżyj jako jedyny" z dużą dozą talentu prowadząc jednostkę w kierunku autodestrukcji :P Też na drugiej karcie celu miałem te nieszczęsne niebieskie zwłoki.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Nemesis raczej się dobrze sprzeda. Ładnie wydany, wejdzie do TOP 100 BGG więc hype będzie. No i z gatunku sci fi przygodowych to jednak topowa pozycja. Cena za to kosmiczna.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: BartP »

Wątek o projektancie gry i porównaniami z Trzewiczkiem przeniosłem tu:
viewtopic.php?f=64&t=62041&p=1166486#p1166486
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2645 times
Been thanked: 2331 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Znalezione na BGG. Pomocne przy kroku "Kolonia Intruzów".

Obrazek
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

Curiosity pisze: 25 lip 2019, 17:20 Znalezione na BGG. Pomocne przy kroku "Kolonia Intruzów".
Nie rozumiem dlaczego nie ma tego gdzieś w grze na planszy albo planszetce kolonii, tylko musiałem sobie zdjęcie z instrukcji wydrukowac
Kitshu
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 16:58
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Kitshu »

brazylianwisnia pisze: 23 lip 2019, 12:26 Nemesis raczej się dobrze sprzeda. Ładnie wydany, wejdzie do TOP 100 BGG więc hype będzie. No i z gatunku sci fi przygodowych to jednak topowa pozycja. Cena za to kosmiczna.
Kosmiczna ? mi się wydaje że na te komponenty i ich jakość + design to cena jest jak najbardziej odpowiednia. Pozatym narazie podana jest cena retailowa sugerowana a to jak sklepy będą to sprzedawać to już druga sprawa. Są IMO dużo gorsze gry pod względem kontent - cena jak na przykład posiadłość szaleństwa która swoje kosztuję a figurki ma mierne, a elementy nawet nie dorastają do pięt produkcji AR. narzekanie by narzekać > ? :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Nie no, cena jest wysoka. Jak kogoś mocno jaraja figurki to może jest ok ale tak to myślę że Gloomhaven PL będzie tańszy a ma sporo więcej towaru. Moim zdaniem cena na poziomie 350zl byłaby ok. 450-500zl to jednak sporo.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: mmag »

Panowie, ale to już było wałkowane... viewtopic.php?f=64&t=61265&start=150
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Mixthoor »

Jestem po 3 misji w kampanii NIEZNANE HISTORIE #1. Czy ktoś z Was już ją ograł? Wrażenia?
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 264
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: miszczu666 »

Mixthoor pisze: 04 sie 2019, 00:50 Jestem po 3 misji w kampanii NIEZNANE HISTORIE #1. Czy ktoś z Was już ją ograł? Wrażenia?
Raz grałem kampanię. 3 misja piękna. Ślicznie mi statek wysadziło :lol:
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: czeczot »

Mixthoor pisze: 04 sie 2019, 00:50 Jestem po 3 misji w kampanii NIEZNANE HISTORIE #1. Czy ktoś z Was już ją ograł? Wrażenia?
Ja jestem zachwycony kampanią Nemesis. Skończyłem wszystkie misje. Szkoda że taka krótka ale ostrze sobie zęby na tą która będzie później. W większości planszówek jak jest kampania to fabularnie jest co najwyżej średnio albo bardziej rzadko kiedy coś mnie w nich zaskakuje.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Acererak »

Mixthoor pisze: 04 sie 2019, 00:50 Jestem po 3 misji w kampanii NIEZNANE HISTORIE #1. Czy ktoś z Was już ją ograł? Wrażenia?
Wrażenia przecudne, zwłaszcza że gra bardzo mocno utrudniła nam realizację celu. Przy dwóch maszynowniach pojawił się ogień, a potem wydarzenie rozprzestrzeniło nam ogień na silniki. Wydaje mi się, że grę rozkładaliśmy prawidłowo, ale jednego pomieszczenia podstawowego nie mieliśmy na statku. Zgadnijcie którego. Tak, właśnie centrum kontroli przeciwpożarowej. Efekt? Musieliśmy przez większość misji przekopywać się przez żółte przedmioty w poszukiwaniu dwóch gaśnic :D (Potem jeszcze we wrażliwym miejscu dla misji pojawiły się oczywiście dwa reproduktory plus awarie, ale to już bardziej normalna sprawa, z którą można sobie poradzić niezależnie od pomieszczeń na statku) Czy taka sytuacja może mieć w tej misji miejsce i to błąd autorów kampanii (bo takie centrum kontroli napędu narzucone w przygotowaniu zajmuje miejsce dla pomieszczenia podstawowego) czy jednak to po naszej stronie coś poszło nie tak, że to jedno pomieszczenie się na planszy nie znalazło?

Kampanii jeszcze nie oceniam, na razie jesteśmy na czwartej misji, ale już mogę stwierdzić, że kampania jest lepsza niż się spodziewałem tak mechanicznie jak i fabularnie :D
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Morgon »

A możesz takie opisy ukrywać jako spoiler? Nie grałem jeszcze kampanii.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Acererak »

Morgon pisze: 11 sie 2019, 21:05 A możesz takie opisy ukrywać jako spoiler? Nie grałem jeszcze kampanii.
Nie widzę potrzeby, bo wydarzenie nie jest fabularne, tylko z talii wydarzeń. To samo z reproduktorami i awariami - pojawiły się z normalnych zasad gry, nie z jakichś specjalnych narzuconych przez kampanię. Ponadto celem misji nie jest gaszenie pożaru, więc to nie jest spoiler.
kubajakub
Posty: 64
Rejestracja: 13 cze 2010, 09:59
Has thanked: 65 times
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kubajakub »

1) Gram dalej kampanię, przeszedłem do 4 misji, ale zupełnie nie wiem co wpływa na to, który czytam Wstęp na str 50-51?
2) W czwartej misji znacznik czasu zszedł z 15 do pozycji 12. Rozpatruję wydarzenie 01, a tam jest napisane żeby umieścić żeton wydarzenia 05 na polu 14 ToruCzasu, to chyba pomyłka jak mam się cofnąć w czasie?, to chyba ma być pole 04 ToruCzasu???
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Acererak »

kubajakub pisze: 12 sie 2019, 00:43 1) Gram dalej kampanię, przeszedłem do 4 misji, ale zupełnie nie wiem co wpływa na to, który czytam Wstęp na str 50-51?
Wstęp 1 kieruje do odpowiedniego wstępu 2 lub 3 (decydujący kadr jest na str 51)
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Carmash »

Tak czytam Wasze opinie na temat kampanii i zaczynam żałować, że ostatecznie nie wsparłem gry na KS. Mam nadzieję, że kampania znajdzie się kiedyś w jednym ze sklepowych dodatków 😄
Inglorion
Posty: 48
Rejestracja: 24 lip 2013, 18:52
Has thanked: 33 times
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Inglorion »

Cześć, mam pytanie co do kampanii
ja grałem w Nemesis 3 partie, koledzy po 2, 1 osoba będzie nowa

1. Czy ma sens grać z nową osobą kampanie czy lepiej najpierw pokazać jej normalną rozgrywkę?
2. Ile trwa 1 scenariusz kampanii? Tyle co normalna rozgrywka, czy jednak są one szybsze i będziemy w stanie jednego wieczoru rozegrać dwa - trzy (zakładają, że zagralibyśmy w tym czasie jedną normalną partię)
feniks_ciapek
Posty: 2284
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: feniks_ciapek »

Inglorion pisze: 12 sie 2019, 09:12 Cześć, mam pytanie co do kampanii
ja grałem w Nemesis 3 partie, koledzy po 2, 1 osoba będzie nowa

1. Czy ma sens grać z nową osobą kampanie czy lepiej najpierw pokazać jej normalną rozgrywkę?
2. Ile trwa 1 scenariusz kampanii? Tyle co normalna rozgrywka, czy jednak są one szybsze i będziemy w stanie jednego wieczoru rozegrać dwa - trzy (zakładają, że zagralibyśmy w tym czasie jedną normalną partię)
1. Moim zdaniem kampania to najlepszy tryb tej gry :D, ale mogę być w tym odosobniony.
2. Zdarzyło mi się rozegrać 2 scenariusze kampanii jednego wieczora.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Acererak »

Inglorion pisze: 12 sie 2019, 09:12 1. Czy ma sens grać z nową osobą kampanie czy lepiej najpierw pokazać jej normalną rozgrywkę?
Jak najbardziej. Kampania wprowadza zasady normalnej gry co-op stopniowo (zwiększając tym samym poziom trudności), więc jeśli 3 osoby z 4 kojarzą zasady to jak najbardziej jest sens grać - gdyby to nie był coop to inna sprawa najpewniej by była. W moim przypadku znałem zasady tylko ja, dwóch kolegów nie - świetnie ich to nauczyło zasad.
2. Ile trwa 1 scenariusz kampanii? Tyle co normalna rozgrywka, czy jednak są one szybsze i będziemy w stanie jednego wieczoru rozegrać dwa - trzy (zakładają, że zagralibyśmy w tym czasie jedną normalną partię)
Powiedziałbym, że zależy od misji. Podczas pierwszej sesji (6 h) rozegraliśmy misje 1,2 i zaczęliśmy kawałeczek 3. Drugie posiedzenie (4-5 h) to było dokończenie misji 3. Czwarta pewnie nie zajmie dużo dłużej ;)
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Mixthoor »

Przeszedłem kampanię i również jestem zachwycony.
Spoiler:
Dzięki podatności intruzów na broń energetyczną, w 4 misji truchło leżało wszędzie. W kampanii udział wzięli kapitan, mechanik oraz żołnierz. Kałduniasty mechanik był najsprawniejszym ogniwem i pomimo ogromnego bebzola wiele razy ratował nas z poważnych opresji, dzięki tunelom technicznym i wielu kartom napraw. Prócz epilogu, który przyjęliśmy z mieszanymi uczuciami, całość oceniliśmy bardzo wysoko.

Mam już za sobą każdą formę rozgrywki... Ta gra jest fenomenalna.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: pan_satyros »

Czy macie gdzieś może listę błędów w polskim wydaniu? Słyszałem że jakieś się na kartach trafiły, a nie chcę się pomylić testując.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Kilson »

pan_satyros pisze: 13 sie 2019, 07:50 Czy macie gdzieś może listę błędów w polskim wydaniu? Słyszałem że jakieś się na kartach trafiły, a nie chcę się pomylić testując.
Najistotniejsze są chyba karty ognia zaporowego/osłonowego.
Powinny one działać tak, że wycofując się od obcego ignorujesz jego atak, za to nie mają wpływu na ewentualne pojawienie się kolejnego obcego po rzucie na szmery i ewentualny atak z zaskoczenia, a tekst na kartach sugeruje coś zupełnie innego (albo po prostu błędnie określa atak przy ucieczce jako atak z zaskoczenia).

viewtopic.php?f=64&t=60360
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

We 3 jedna rozgrywka u nas trwa około 1,5 h. Jak się bardziej ogramy to myślę, że będzie krócej. Znamy zasady i nie latamy już na oślep po statku robiąc szmery. Intruzow wychodzi tyle, że można sobie z nimi poradzić ale uczucie grozy jest. Dużo filmowych akcji typu ja przeganiam królową a kolega wywala w kosmos slużą. Gra super bo klimat jest, kombinowanie też i zasady są przemyślane. Lubię tego typu gry więc dla mnie 9 na 10.
luki075
Posty: 32
Rejestracja: 16 lip 2019, 10:38
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: luki075 »

Czy wie może ktoś czy będzie dodruk dodatków CE i TE? Posiadam wersję KS (czekam na dodatki SG) i bardzo chciałbym mieć komplet.
ODPOWIEDZ