Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Nemesis

Post autor: KQuest »

wirusman pisze:Ja mam inne pytanie, kampania w którym roku ma startować?
I przy okazji, w którym roku gry będą wysyłane?
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nemesis

Post autor: tokage »

KQuest pisze:
wirusman pisze:Ja mam inne pytanie, kampania w którym roku ma startować?
I przy okazji, w którym roku gry będą wysyłane?
Kampania już niedługo, w grę pogracie w 2018, albo jak wpadniecie do Essen to na stoisku Awakenów 2A 116 i Rebela, będą do zabawy prototypy. Niedługo po Spiel powinny pojawić się też pierwsze recenzje.

Mamy fajna grupę na fejsie, gdzie możecie zobaczyć nowe concept arty, czy to nad czym aktualnie pracujemy - jak na przykład taki sobie oto sympatyczny wcale nie taki znowu największy Obcy.
Spoiler:


Link do grupy
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Nemesis

Post autor: karawanken »

tokage pisze: Kampania już niedługo,
A miesiąc startu można poznać?
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Nemesis

Post autor: mmag »

Popieram, planowanie budżetu musi być... Zwłaszcza jak mamy okres jesienno zimowy i zacięta walka o pln-y wygląda niczym kroniki nienawiści umiejscowione na siódmy kontynencie, atakowanym od strony morza przez u-booty, a bronionym od strony lądu przez Joannę d'Arc dosiadającą smoków...
buhaj
Posty: 1036
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 837 times
Been thanked: 498 times

Re: Nemesis

Post autor: buhaj »

tokage pisze:
KQuest pisze:
wirusman pisze:Ja mam inne pytanie, kampania w którym roku ma startować?
I przy okazji, w którym roku gry będą wysyłane?
Kampania już niedługo, w grę pogracie w 2018, albo jak wpadniecie do Essen to na stoisku Awakenów 2A 116 i Rebela, będą do zabawy prototypy. Niedługo po Spiel powinny pojawić się też pierwsze recenzje.

Mamy fajna grupę na fejsie, gdzie możecie zobaczyć nowe concept arty, czy to nad czym aktualnie pracujemy - jak na przykład taki sobie oto sympatyczny wcale nie taki znowu największy Obcy.
Spoiler:


Link do grupy

Fajny ten Obcy ale taki trochę lordofhellasowski :wink:
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Nemesis

Post autor: mmag »


Fajny ten Obcy ale taki trochę lordofhellasowski :wink:
Mnie tam mocno przypomina TEGO Obcego. Ten segmentowy ogon z ostrzem na końcu, szczęka, wydłużony, ślepy łeb, "wypustki" na plecach, humanoidalna sylwetka - klasyczny Alien od Gigera jak się patrzy! Co osobiście uważam za dużą zaletę... Jak groźni kosmici to tylko w takim wydaniu ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Nemesis

Post autor: RUNner »

KrzysiekL pisze:Meh... Nie pogardziłbym tekturowymi standees, przynajmniej jako alternatywa dla figurek... Za dużo już do malowania się uzbierało. ;)
No właśnie. Gołe figurki trzeba pomalować bo inaczej szpecą grę zamiast upiększać. A to są przecież dodatkowe koszty.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nemesis

Post autor: tokage »

Jakby co, to mamy studio - możemy malować :D
Pewnie będzie też opcja Sundropa, taki fajniejszy preshade. Ale szczegóły podczas kampanii.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Nemesis

Post autor: Banan2 »

Wersja PL będzie? Taka normalna? Czy też makabra w stylu TWoM?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nemesis

Post autor: tokage »

Wersję PL tym razem będzie robił Rebel, nie Galakta ;)
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Nemesis

Post autor: Olgierdd »

mmag pisze:

Fajny ten Obcy ale taki trochę lordofhellasowski :wink:
Mnie tam mocno przypomina TEGO Obcego. Ten segmentowy ogon z ostrzem na końcu, szczęka, wydłużony, ślepy łeb, "wypustki" na plecach, humanoidalna sylwetka - klasyczny Alien od Gigera jak się patrzy! Co osobiście uważam za dużą zaletę... Jak groźni kosmici to tylko w takim wydaniu ;)
A mnie się ten zabieg niezbyt podoba. Przyczepił się Nemezis IP Obcego i krzyczy "płyniemy!" ;)
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Nemesis

Post autor: kaimada »

Olgierdd pisze:
mmag pisze:

Fajny ten Obcy ale taki trochę lordofhellasowski :wink:
Mnie tam mocno przypomina TEGO Obcego. Ten segmentowy ogon z ostrzem na końcu, szczęka, wydłużony, ślepy łeb, "wypustki" na plecach, humanoidalna sylwetka - klasyczny Alien od Gigera jak się patrzy! Co osobiście uważam za dużą zaletę... Jak groźni kosmici to tylko w takim wydaniu ;)
A mnie się ten zabieg niezbyt podoba. Przyczepił się Nemezis IP Obcego i krzyczy "płyniemy!" ;)
No oni nie chcieli, ale Facehugger sam na nich skoczył :wink:
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Nemesis

Post autor: Paskuder »

crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Nemesis

Post autor: karawanken »

Paskuder pisze:Demo na Essen

https://youtu.be/Uzjp1gScWp0
Wygląda drogo :( kolejna gra ze sztucznie napompowaną ceną :(
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3351
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Nemesis

Post autor: maciejo »

karawanken pisze:
Paskuder pisze:Demo na Essen

https://youtu.be/Uzjp1gScWp0
Wygląda drogo :( kolejna gra ze sztucznie napompowaną ceną :(
Po obejrzeniu "na żywca" moje odczucia są podobne.
Poza tym jest ogromniasta a moim zdaniem mogła być dużo mniejsza.Jak na razie trochę przerost formy nad treścią,ale mimo to wygląda zarąbiście :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Nemesis

Post autor: Błysk »

maciejo pisze: Po obejrzeniu "na żywca" moje odczucia są podobne.
Poza tym jest ogromniasta a moim zdaniem mogła być dużo mniejsza.Jak na razie trochę przerost formy nad treścią,ale mimo to wygląda zarąbiście :D
W sumie spoko, że ładna itd. ale jednak nie każdego stać na "wypas" wersję. Ciekawe czy kiedyś ktoś na to wpadnie, czy po prostu ludzie, którzy nie chcą płacić za plastik zostaną na marginesie :)
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Nemesis

Post autor: KQuest »

maciejo pisze:
karawanken pisze:
Paskuder pisze:Demo na Essen

https://youtu.be/Uzjp1gScWp0
Wygląda drogo :( kolejna gra ze sztucznie napompowaną ceną :(
Po obejrzeniu "na żywca" moje odczucia są podobne.
To samo.

Poza tym pierwsze wrażenie mam takie, że to kolejna z tych gier, w których obsługa jest utrudniona przez nadmiar elementów. Teraz rzut kostką, a teraz karta z tej talii, za chwilę karta z kolejnej talii i jeszcze jedna z innej. Potem już tylko jakaś kosteczka tu, jakiś żeton tam, inny żeton z worka i broń Boże żeby coś się przypadkiem nie przesunęło na planszy, bo nie będzie wiadomo gdzie to wcześniej było. Wiem, że to detal, ale samo to jak kafle pomieszczeń leżą tak niechlujnie na tej planszy razi mnie po oczach, a pewnie dałoby się to jakoś rozwiązać. Pierwsze wrażenie po obejrzeniu tego dema (pomijając już niepotrzebne napakowanie tam tego całego plastiku) to brak elegancji. Ale może nie dało się tego inaczej zrobić.

Pozostaje czekać na więcej szczegółów. I na cenę. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądało z kickstarterem z udziałem AR. Po TWoM i LoH trochę się tego obawiam. Przy TWoM cena była wywindowana w porównaniu do późniejszej ceny sklepowej. Tak, wiem, to nie była sama podstawka, ale też dodatki. Z tym, że one tam miały być za darmo jako SG, a później okazało się, że jeśli komuś nie zależy na "gratisach" to mógł poczekać (z resztą i tak by musiał) i kupić podstawkę duuużo taniej. A przy okazji LoH milion płatnych add-onów, a wśród nich figurkowe miasta i świątynie, które wyglądały jak zwyczajnie wyrwane z podstawowego pudła, bo bez nich trochę ta plansza nie miała sensu. Zobaczymy jak to wyjdzie tym razem, ale podejrzewam, że nie ma co liczyć na taką cenę jaką byśmy chcieli zobaczyć (chyba że podstawka będzie w sensownej cenie, ale jakaś istotna część gry będzie do dokupienia).

Błysk pisze:W sumie spoko, że ładna itd. ale jednak nie każdego stać na "wypas" wersję. Ciekawe czy kiedyś ktoś na to wpadnie, czy po prostu ludzie, którzy nie chcą płacić za plastik zostaną na marginesie :)
Podejrzewam, że dla sporej części użytkowników wersja "budżetowa" (czyli nie napompowana) byłaby w sam raz, ale to tylko niewielki procent odbiorców z całego świata. A jak wiadomo obecnie kickstarter świetnie sprawdza się do sprzedawania plastiku. I nie ma co ukrywać, że ta sama gra, ale bez figurek sprzedałaby się dużo gorzej.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nemesis

Post autor: tokage »

Aaale, o czym mówicie? Nawet my nie wiemy jaka będzie ostateczna cena a tu już głosy, że za drogo O_O
Spoiler:
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Nemesis

Post autor: Kisun »

Zwłaszcza że ja tam "tony" plastiku nie widzę. Kilka figurek graczy i kilka obcych. Już bez przesady z tym ascetyzmem ;), a pomysł odkrywania pomieszczeń i niepewności czy trafię na stwora czy nie, ekstra. Gra ma szansę obronić się samym klimatem.
"Errare humanum est"
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Nemesis

Post autor: wirusman »

Kisun pisze:Zwłaszcza że ja tam "tony" plastiku nie widzę. Kilka figurek graczy i kilka obcych. Już bez przesady z tym ascetyzmem ;), a pomysł odkrywania pomieszczeń i niepewności czy trafię na stwora czy nie, ekstra. Gra ma szansę obronić się samym klimatem.
Tylko niektóre figurki nie mieszczą się na kafelkach :)
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Nemesis

Post autor: Kisun »

Tak, widziałem. Nawet jeżeli będzie 5 graczy i 20figurek obcych a na ks dodadzą drugie tyle to i tak będzie to skromniutko plastiku w porownaniu do Loha czy innego Zombicida i przez to może cena też będzie bardziej ludzka. W grze raczej nie spodziewam się zalewu obcych na planszy bo wtedy klimat by prysł, jeżeli jakiś już się pojawi, to jeden może kilka na raz. Nie będą też chyba stać w jednym miejscu, tylko się przemieszczać, wtedy znowu nie powinno być ich widać, czyli znikną z planszy. Takie przynajmniej nasuwają mi się wnioski z opisów autora. Się zobaczy, się skrytykuje ;)
"Errare humanum est"
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Nemesis

Post autor: Paskuder »

Dużo plastiku to ma Joan of Arc. Nemesis ma go na razie minimalnie. Mamy 21 wiek, jak gra nie wygląda to się nie sprzeda, lub nie sprzeda się tak dobrze jakby mogła. Oczywiście planszówkowi onaniści mogą się podniecać dobrą mechaniką która kosztuje grosze a plansza jest monochromatyczna, wielkości chusteczki do nosa a zamiast figurek używamy drewnianych znaczników do złudzenia przypominających wykałaczki. Tylko zysk z takiej gry to będzie promil zysku z gry która jest odpicowana. Zresztą nie wiem jak reszta ale ja lubię otaczać się ładnymi przedmiotami.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Nemesis

Post autor: mmag »

Po prostu na niektórych chyba połączenie słów "kickstarter" oraz "figurki" działa niczym płachta na byka... Tak jak pisał tokage - nic nie wiadomo o cenie, zawartości, finalnej mechanice - ale już wiadomo, że be, że za drogo, że wydmuszka i że przerost formy nad treścią...
Spoiler:
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Nemesis

Post autor: Trolliszcze »

Paskuder pisze:Dużo plastiku to ma Joan of Arc. Nemesis ma go na razie minimalnie. Mamy 21 wiek, jak gra nie wygląda to się nie sprzeda, lub nie sprzeda się tak dobrze jakby mogła. Oczywiście planszówkowi onaniści mogą się podniecać dobrą mechaniką która kosztuje grosze a plansza jest monochromatyczna, wielkości chusteczki do nosa a zamiast figurek używamy drewnianych znaczników do złudzenia przypominających wykałaczki. Tylko zysk z takiej gry to będzie promil zysku z gry która jest odpicowana. Zresztą nie wiem jak reszta ale ja lubię otaczać się ładnymi przedmiotami.
Fiu fiu, ile tez nie popartych żadnymi argumentami... Jest na BGG prowadzona od lat wishlista najczęściej dodawanych do kolekcji gier. Tutaj edycja z ostatniego miesiąca:
https://boardgamegeek.com/geeklist/2310 ... ion/page/1?
Powodzenia w szukaniu tych dziesiątek gier z pięknymi figurkami ;)
Na dodatek statystyki są moim zdaniem zaniżone na rzecz gier z segmentu gateway, bo taki Catan kupuje mnóstwo ludzi, którzy nigdy nie słyszeli o BGG (a większość klientów Lords of Hellas na 100% ma tam konto). Drugi problem: te wszystkie Kickstartery to tzw. "złote strzały" - piękne figurkowe gry sprzedają się głównie podczas samej kampanii, a później ludzie o nich zapominają, bo jest już kolejny kickstarter. Żadna z tych gier nigdy nie będzie źródłem stałego dochodu dla wydawnictwa, jak Catan, Splendor czy Potwory w Tokio - a wszystkie te gry są w czołówce sprzedażowej od wielu lat! Tymczasem koszt ich produkcji to grosze, trochę papieru i kartonu.

Czyli generalnie: trzepnąć jak najwięcej kasy, zapomnieć, porzucić i szykować nowy projekt. Może i niektórzy lubią taki tryb pracy, niemniej wydawnictwa typu Hans im Gluck mogłyby dziś skończyć wydawanie jakichkolwiek nowych gier i przez długie lata doskonale sobie żyć, tyle mają w swojej ofercie nieśmiertelnych evergreenów (z grafikami Klemensa Franza). Dlatego uważałbym z takimi śmiałymi tezami, że plastik to wszystko, a drewno/karton to nic :D

Jedyna zaleta tych wszystkich kickstarterów jest taka, że dużo, dużo łatwiej zarobić tam na grach, które są zwyczajnie kiepskie. Tylko nie wiem, czy to akurat zaleta.
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Nemesis

Post autor: sidmeier »

Paskuder ma racje, a trol jak zwykle się myli. Myśleli, że przepuszczą coś takiego, gdzie miliard gier ma lepszy design i cieszą oko. Tu jest średniawo, nie wiem, czym chcą wciągnąć ludzi, którzy mają do wyboru pełną gamę gier, co miesiąc nowe. Nie popisali się wypuszczając to.
ODPOWIEDZ