Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Nemesis

Post autor: maciejo »

yNidhogg pisze:Ludzie co wy macie z tymi trybami dla wielu graczy? Przecież to planszówka jest, z definicji gra się dla przyjemności a tryby dla wielu graczy mogą być doczepione na siłę ale nie muszą. To trochę tak jakby pójść do salonu samochodowego i wybrzydzać że żaden model nie pływa dobrze po wodzie. WTF? :shock:
Dobre tryby dla wielu graczy to na steamie są.
:D Dobre
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Mikanit
Posty: 147
Rejestracja: 09 mar 2015, 16:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Nemesis

Post autor: Mikanit »

Mnie ta gra mechanicznie nie zachwyca ale jak ktoś mnie odwiedzi pokaże pudełko otworze i powiem: zobacz co tu mam
Rumia
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Nemesis

Post autor: ariser »

I cóż to będzie?
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Nemesis

Post autor: Gatherey »

Nie czytałem kilku ostatnich stron - pojawiło się więcej info nt. trybu solo? Czy to zwykły chwyt marketingowy, że po prostu tego trybu nie ma/nie działa?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Nemesis

Post autor: maciejo »

Gatherey pisze:Nie czytałem kilku ostatnich stron - pojawiło się więcej info nt. trybu solo? Czy to zwykły chwyt marketingowy, że po prostu tego trybu nie ma/nie działa?
Jest odblokowana opcja full coop więc solo też musi działać,taka nam nadzieję dlatego ostatecznie wsparłem.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Nemesis

Post autor: mat_eyo »

Pisałem o tym tydzień temu, nic się nie zmieniło:
mat_eyo pisze:Na razie solo można zagrać wyłącznie jedną postacią, na zasadach identycznych z bazowymi. Mam zamiar zagrać tak przynajmniej raz przed wrzuceniem na bloga wrażeni z prototypu. Z tego co się orientuję wynika, że w wersji końcowej powinna się znaleźć specjalna pula celów do rozgrywki solo.
Natomiast same odczucia z rozgrywki (również solo) będzie można przeczytać na moim blogu najpóźniej w środę rano ;)
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Nemesis

Post autor: Gatherey »

mat_eyo pisze:Pisałem o tym tydzień temu, nic się nie zmieniło:
mat_eyo pisze:Na razie solo można zagrać wyłącznie jedną postacią, na zasadach identycznych z bazowymi. Mam zamiar zagrać tak przynajmniej raz przed wrzuceniem na bloga wrażeni z prototypu. Z tego co się orientuję wynika, że w wersji końcowej powinna się znaleźć specjalna pula celów do rozgrywki solo.
Natomiast same odczucia z rozgrywki (również solo) będzie można przeczytać na moim blogu najpóźniej w środę rano ;)
Mam nadzieję, że sie wyrobisz przed koncem kampanii :D
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Nemesis

Post autor: mat_eyo »

Koniec kampanii jest w środę o 17tej. Środa rano jest najpóźniej w środę o 11:59. Wyrobię się :P
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Nemesis

Post autor: Pan_K »

mat_eyo pisze:Środa rano jest najpóźniej w środę o 11:59.
Pozazdrościć. Dla mnie "rano" kończy się zwykle gdzieś tak około 8:59. Jak mam szczęście i mogę poszaleć... :roll:
Ale na wrażenia czekam, bo może przechylą szalę na rzecz wsparcia Nemesisa.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Nemesis

Post autor: mat_eyo »

Pan_K pisze:
mat_eyo pisze:Środa rano jest najpóźniej w środę o 11:59.
Pozazdrościć. Dla mnie "rano" kończy się zwykle gdzieś tak około 8:59. Jak mam szczęście i mogę poszaleć... :roll:
Ale na wrażenia czekam, bo może przechylą szalę na rzecz wsparcia Nemesisa.
Racja, zapędziłem się z tą dwunastą :)
Całkiem poważnie, to planuję wrzucić tekst jutro wieczorem. Środa rano to bufor bezpieczeństwa.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Nemesis

Post autor: YoYo »

mat_eyo pisze:Pisałem o tym tydzień temu, nic się nie zmieniło:
mat_eyo pisze:Na razie solo można zagrać wyłącznie jedną postacią, na zasadach identycznych z bazowymi. Mam zamiar zagrać tak przynajmniej raz przed wrzuceniem na bloga wrażeni z prototypu. Z tego co się orientuję wynika, że w wersji końcowej powinna się znaleźć specjalna pula celów do rozgrywki solo.
Natomiast same odczucia z rozgrywki (również solo) będzie można przeczytać na moim blogu najpóźniej w środę rano ;)
O tak, daj znaka :], natomiast co do zebranej kasy - to juz istne szalenstwo. Oby gra byla tego warta! Jesli chodzi o zawartosc na pewno juz tak. To pierwsza gra ktora wzialem bez recenzji.

Muzyke juz mam dobrana https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 5flNwpm62b :mrgreen: .
Do0ctor
Posty: 154
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Nemesis

Post autor: Do0ctor »

Wygląda to wszystko coraz ciekawiej. Oby mechanicznie też siadło;)
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Nemesis

Post autor: sidmeier »

Mikanit pisze:Mnie ta gra mechanicznie nie zachwyca ale jak ktoś mnie odwiedzi pokaże pudełko otworze i powiem: zobacz co tu mam
I po to zapłacisz tyle kasy, gdy inne gry tanieją? Niby chcesz zyskać w oczach przyjaciela, ale możesz się ośmieszyć, skoro i tak nie zagracie. Rozważ rewsparcie za tyle jakiegoś boxa, w który zagracie choćby.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Nemesis

Post autor: YoYo »

https://youtu.be/vLFiIId6Awo
https://youtu.be/pcvUQl87694

Nie widziałem tego wcześniej, ale jest na YT recenzja/opis zasad PL Nemesisa.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Nemesis

Post autor: mat_eyo »

Bardzo chciałem wyrobić się we wtorek, jednak spóźniłem się minutę ;) Będzie jak znalazł do porannej kawy w środę. Zapraszam do moich wrażeń z prototypu Nemsis:
http://mateyo.znadplanszy.pl/2018/02/07 ... za-szmery/
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Nemesis

Post autor: Pan_K »

mat_eyo pisze:Bardzo chciałem wyrobić się we wtorek, jednak spóźniłem się minutę ;) Będzie jak znalazł do porannej kawy w środę. Zapraszam do moich wrażeń z prototypu Nemsis:
http://mateyo.znadplanszy.pl/2018/02/07 ... za-szmery/
Nie pomagasz... :wink:
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Nemesis

Post autor: maciejo »

mat_eyo pisze:Bardzo chciałem wyrobić się we wtorek, jednak spóźniłem się minutę ;) Będzie jak znalazł do porannej kawy w środę. Zapraszam do moich wrażeń z prototypu Nemsis:
http://mateyo.znadplanszy.pl/2018/02/07 ... za-szmery/
Jak zwykle dobrze się Ciebie czyta.
Wszystko fajnie wygląda tylko ten czas 17 min w opcji solo :shock:
No ale z drugiej strony jeszcze tej wielkości filerka o Obcym nie mam więc w przerwach pomiędzy Onirimem a King od Tokyo może się przydać :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Nemesis

Post autor: Gatherey »

Czyli tak jak myślałem - tryb solo doczepiony na siłe. 10 minut rozkładania gry, żeby zagrać 20 minut :D so funny :D
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Nemesis

Post autor: ariser »

Mam wrażenie, że po przeczytaniu tego samego tekstu doszliśmy do skrajnie różnych wniosków. Twoje mijają się z intencją autora i po prostu odwracają kota ogonem. Lepsze jest 20-30 min konkretów czy dwugodzinne posiedzenie, sztucznie przeciągane przez mechanikę? Bo dla mnie kunszt robienia trybu solo to właśnie wyciągnięcie kwintesencji rozgrywki wieloosobowej i upakowanie jej w taki sposób, żeby dostarczała równie silnych emocji przy grze samemu.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Nemesis

Post autor: wirusman »

Jedynie szkoda, że rok trzeba będzie czekać na grę
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Nemesis

Post autor: YoYo »

ariser pisze:Mam wrażenie, że po przeczytaniu tego samego tekstu doszliśmy do skrajnie różnych wniosków. Twoje mijają się z intencją autora i po prostu odwracają kota ogonem. Lepsze jest 20-30 min konkretów czy dwugodzinne posiedzenie, sztucznie przeciągane przez mechanikę? Bo dla mnie kunszt robienia trybu solo to właśnie wyciągnięcie kwintesencji rozgrywki wieloosobowej i upakowanie jej w taki sposób, żeby dostarczała równie silnych emocji przy grze samemu.
W tych video recenzjach co podałem wyżej, chłopaki mówią, że w grze wychodzi około 30 min rozgrywki na gracza, czyli jak np. jest 4-ech to rozgrywka zajmuje około 120 min. To by się nieco pokrywało z czasem rozgrywki z tym co napisał mat_eyo w swoim tekście.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Nemesis

Post autor: mat_eyo »

maciejo pisze: Jak zwykle dobrze się Ciebie czyta.
Wszystko fajnie wygląda tylko ten czas 17 min w opcji solo :shock:
No ale z drugiej strony jeszcze tej wielkości filerka o Obcym nie mam więc w przerwach pomiędzy Onirimem a King od Tokyo może się przydać :wink:
Dziękuję ;) Co do czasu gry solo, to jednak bardziej bym się oswajał z tymi trzydziestoma minutami. 17 to był absolutny rekord, kiedy decyzje podejmowałem błyskawicznie. Trzeba też pamiętać, że obsługę gry mam w małym palcu i nieźle znam mechaniki. Podałem też tutaj jedynie czas samej rozgrywki, bez setupu i sprzątania. Nie wiem, jak będzie to rozwiązane w wersji finalnej więc nie chciałem tego zawierać. Po zagraniu jednej partii połowę setupu mamy zrobione, więc kusi żeby zagrać ponownie ;) ja w jeden wieczór machnąłem 4 partie solo pod rząd, bez uczucia znużenia.

ariser pisze:Mam wrażenie, że po przeczytaniu tego samego tekstu doszliśmy do skrajnie różnych wniosków. Twoje mijają się z intencją autora i po prostu odwracają kota ogonem. Lepsze jest 20-30 min konkretów czy dwugodzinne posiedzenie, sztucznie przeciągane przez mechanikę? Bo dla mnie kunszt robienia trybu solo to właśnie wyciągnięcie kwintesencji rozgrywki wieloosobowej i upakowanie jej w taki sposób, żeby dostarczała równie silnych emocji przy grze samemu.
Dokładnie, bardzo dziękuję za tę wypowiedź. Sam miałem coś takiego pisać.

YoYo pisze: W tych video recenzjach co podałem wyżej, chłopaki mówią, że w grze wychodzi około 30 min rozgrywki na gracza, czyli jak np. jest 4-ech to rozgrywka zajmuje około 120 min. To by się nieco pokrywało z czasem rozgrywki z tym co napisał mat_eyo w swoim tekście.
Tak, wychodzi około pół godziny na gracza, choć bywa też dłużej. W grze solo jest krócej również dlatego, że odpada ponowne wymyślanie ruchów, kiedy ktoś wejdzie z buciorami i narobi szmerów albo ściągnie Intruza właśnie tam, gdzie chcieliśmy iść.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Nemesis

Post autor: RUNner »

Solo w niespełna 30 minut? Za jednym podejściem można rozegrać z 2-3 partie chyba, że czasu brak. Ciekawa oferta wg mnie i atut. W mojej kolekcji mam kilka solówek, ale żadna nie oferuje tak szybkiej rozgrywki, no może poza WP LCG, gdzie sporo przygód w tym czasie się da się rozegrać. Tyle, że jak siadam do WP to jednak przeznaczam na to około 1,5-2h. Gdybym celował w Nemesis, to też chciałbym tyle czasu poświęcić na grę.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Nemesis

Post autor: mat_eyo »

RUNner pisze:Solo w niespełna 30 minut? Za jednym podejściem można rozegrać z 2-3 partie chyba, że czasu brak. Ciekawa oferta wg mnie i atut. W mojej kolekcji mam kilka solówek, ale żadna nie oferuje tak szybkiej rozgrywki, no może poza WP LCG, gdzie sporo przygód w tym czasie się da się rozegrać. Tyle, że jak siadam do WP to jednak przeznaczam na to około 1,5-2h. Gdybym celował w Nemesis, to też chciałbym tyle czasu poświęcić na grę.
To z rozkładaniem i sprzątaniem grasz 3 partie pod rząd.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Nemesis

Post autor: DarkSide »

Mat_eyo. Przekonales przekonanego :mrgreen:
Dobrze się czyta. Bardzo dobra recka. :D
Widzę że niektórych boli tryb solo. Nie ma obowiązku grania. Ja się cieszę że można się zmieścić w 20-30 minutach. Przynajmniej pyknę sobie 3 rozgrywki solo pod rząd w krótkim czasie :wink:
Przyczepie się tylko do nawiązania do TM. Jak spasujesz w danym pokoleniu, to już nie grasz do końca tegoż. Kolejka Cie omija aż wszyscy spasuja i zacznie się nowe pokolenie.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
ODPOWIEDZ