Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: vojtas »

Kilson pisze: 14 sty 2019, 11:34Gdzieś na BGG widziałem, że pisali o Mini European.
Jeśli ktoś tak pisał, to źle pisał. Generalnie te koszulki nie są aż tak ważne, bo mniejsze karty to głównie przedmioty, a nie żongluje się nimi tak, jak kartami akcji.
ta.skunk.manitou
Posty: 375
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Jestem po 2 rozgrywkach w ang wersje (1 na targach, 1 na egzemplarzu kolegi)... i zaczynam mieć mieszane myśli.
Gra jest rzeczywiście skrajnie losowa... trudno coś samemu ogarnąć, bo losowość zawsze z Tobą wygra. Dobór kart tajnych misji czasem potrafi wygenerować bezsensowne sytuacje.
Zobaczcie tą opinie.
https://www.youtube.com/watch?v=61gSaLKNeao
Klimat jest, ale jakoś i tak się wynudziłem podczas mojej drugiej rozgrywki, mimo, że wygrałem.... resztę graczy wykończyła losowość, a ja swoje zrobiłem i zwiałem.
Będę miał okazję to jeszcze może pogram w egzemplarz znajomych, ale chodzi mi po głowie już wariant wycofania kampanii lub odsprzedanie tego co mi przyślą (bez odfoliowania).
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

W core jest już opcja grania jako Alien po śmierci? Nigdzie nie widziałem opinii jak to działa a jestem ciekaw czy to nie ogranicza trochę tej losowosci że jak naprawdę gra nam się nie ułoży to wrócimy do gry jako Android czy Alien i dalej będziemy się bawić. Plus jest taki że gra wielu osobom się podoba, cena sklepowa jest kosmiczna więc wrazie co łatwo będzie sprzedać bez straty.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Vulturius
Posty: 89
Rejestracja: 23 cze 2016, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Vulturius »

Tak, w podstawce jest już opcja grania jako obcy, po swojej śmierci, ale według mnie można to stosować przy min. 4 graczach inaczej reszta graczy nie ma żadnych szans na wygranie/przeżycie.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: pavel »

brazylianwisnia pisze: 15 sty 2019, 17:28 W core jest już opcja grania jako Alien po śmierci? Nigdzie nie widziałem opinii jak to działa a jestem ciekaw czy to nie ogranicza trochę tej losowosci że jak naprawdę gra nam się nie ułoży to wrócimy do gry jako Android czy Alien i dalej będziemy się bawić. Plus jest taki że gra wielu osobom się podoba, cena sklepowa jest kosmiczna więc wrazie co łatwo będzie sprzedać bez straty.
Grę możesz skończyć po4 min grania, a to daje Ci możliwość uczestniczenia w dalszej grze, już jako obcy. Nic tu nie może zakłócić i ograniczyć losowości.Obcy pojawia się na normalnych zasadach, tylko Ty z 3 kart, wybierasz 1 i podejmujesz decyzje np. kogo chcesz atakować, albo gdzie się ruszyć. Jakoś tak. @vulturius. Szanse w tej grze i tak są małe, a to daje możliwość robienia czegoś dla nieboszczyka. Nie widzę tu po przejęciu roli obcego jeszcze mega trudniejszej gry. @bary pisał o rozbudowie decku. Przydałoby się kilka dodatkowych kart akcji. U nas zgodnie stwierdziliśmy, że to bardzo klimatyczną gra, ale nie jesteśmy w stanie wpłynąć na rozgrywkę. Większy wybór akacji dałby z miejsca większe pole manewru. Bo tak naprawdę to mamy wpływ na wybór przedmiotów 1z2 i dylemat jaką kartę odrzucić a jaką zostawić. To fajna gra i kusi żeby grać dalej, ale jest jakiś niesmak. Absolutnie mega trudna jest gra jedną postacią solo (poprawiłem niegrywalna). Nie wiem, ale chyba cudem można zrealizować 2cele. Grałem kilka razy 7na 7porażek. Nawet jak nie zabiło mnie, to zabrakło czasu. Lepiej działa na 2/3 postacie, ale trwa strasznie długo. Tylko semi, albo full coop i 3 osoby max., mieliśmy najwięcej przyjemności z tej gry. Jak graliśmy w 4 osoby, to ukończenie gry przez któregoś z nas wzrasta do 90%, a w full coop do 100%
Vulturius
Posty: 89
Rejestracja: 23 cze 2016, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Vulturius »

@ pavel Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się skończyć tej gry po 4 minutach grania, ani nawet po 30, ani mi ani moim współgraczom. Natomiast tryb obcego ogranicza losowość o tyle, że nie ma development bag i nie ciągnie się event cards i obcy nie lata po statku jak kurczak bez głowy, więc można powiedzieć, że następuje ograniczenie losowości, ale nie na + dla bohaterów graczy. Tryb ten jest znacznie trudniejszy co zresztą jest napisane nawet w instrukcji. A to z tego powodu, że gdy gracz steruje obcymi, to bez trudu może w ciągu jednej rundy przemieścić obcego wprost do np. sekcji ewakuacyjnej, albo hibernatorium uniemożliwiając graczowi ucieczkę lub hibernacje, bo musi najpierw zabić obcego, co zwykle dla pojedynczego bohatera ( w późniejszej fazie kiedy amunicji i sprzętu mało, a ran więcej niż mniej) zajmuje nawet całą rundę, podczas której, gracz grający obcymi może zaatakować 3 razy, albo przyprowadzić kolejnego obcego z drugiego końca statku, albo (ta opcja jest najgorsza i według mnie najbardziej utrudnia grę ) rzucić kartę, że dociąga 3 karty eventów i wybiera z nich jedną. W normalnym trybie obcy poruszają się losowo, da się zarządzać ryzykiem, grając przeciwko Obcemu, którym steruje obcy jedyna nadzieja graczy, to rozdzielić się licząc, że chociaż jednej się uda uciec. W trybie obcego grałem na 2 i na 3 osoby, i wtedy nigdy nikomu nie udało się uciec/przeżyć. ( Bez obcego zarządzane przez człowieka, poziom wygranych to jakieś 40% gier) Spodziewam się, że przy 4 lub 5 bohaterach tryb obcego będzie bardziej łatwostrawny, bo wtedy gracz sterującym obcym mając tylko 3 akcje będzie musiał wybierać ofiary pojedynczo co da reszcie czas, żeby uciec, ale jeszcze nie grałem w tej konfiguracji.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Mówiąc o ograniczeniu losowosci dzięki Androidowi i Obcemu miałem na myśli że jeśli ktoś będzie miał mega pecha i zginie po 15min to nie musi siedzieć 2 godz I patrzeć jak inni grają tylko bawi się dalej.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Vulturius
Posty: 89
Rejestracja: 23 cze 2016, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Vulturius »

A to tak interpretując losowość, to jest ona ograniczona można spokojnie kontynuować grę do jej szybkiego zakończenia, tylko nadal nie wiem jak można w tej grze zginąć po 15 minutach ? Ile to jest 1 runda? maksymalnie dwie? Może przy dwóch osobach, kiedy obie znają grę na wylot są wstanie zrobić 3 pełne rundy w 15 minut, ale nadal jedyna szansa jaką ja widzę, żeby gracz wtedy zginął, to musiałby już w drugiej turze zrobić encounter i akurat wyciągnąć jako pierwszą królową.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: pavel »

brazylianwisnia pisze: 15 sty 2019, 19:51 Mówiąc o ograniczeniu losowosci dzięki Androidowi i Obcemu miałem na myśli że jeśli ktoś będzie miał mega pecha i zginie po 15min to nie musi siedzieć 2 godz I patrzeć jak inni grają tylko bawi się dalej.
Taka była idea tego trybu wcielenia się w role Intrudera. @vulturius. Opisałeś działanie obcego w roli gracza, trudno się nie zgodzić. Miałem na myśli samo pojawianie się na planszy obcych, dalej generowane jest przez hałas zdarzenia losowe, event card, do momentu przejęciu roli przez gracza. Ale w tym momencie nie ma etapu losowania i ewolucji obcych z worka. Co jest bardzo dużym plusem na korzyść graczy. Przynajmniej u nas tak było. Wylosowanie adult intrudera, powoduję rzut w celu określenia hałasu. A robienie tego dwukrotnie na rundę jest mega dokuczliwe. Nam często się to zdarzało. Dlatego uważam, że przejęcie roli obcego i decyzję jakie ma możliwość podjąć na niekorzyść, gdzieś wyrównuję brak etapu 8- draw bag intruder. To też zależy od momentu w jakim pojawia się gracz-obcy. A karty obcego gdzie porusza się dowolnie są dwie i to na zasadach poruszania się obcego z sekcji na sekcje. Także nie widziałem możliwości "skakania" "wprost" w dowolne sektory obcym.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Morsereg »

ta.skunk.manitou pisze: 15 sty 2019, 16:54 Zobaczcie tą opinie.
https://www.youtube.com/watch?v=61gSaLKNeao
widzialem w komentarzach, ze TKoA zostal wypunktowany ;)
oczywiscie mowie o tych merytorycznych wypowiedziach a nie o tych gdzie krzycza, ze jest fanbojem CMON i hate'uje AR bo tak ;)
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Daetorian »

Kurde Rebel na FB się chwali Nemezisem bez konkretów narazie ale mam przeczucie, że dostane wersje PL później niż będzie w sklepie :(
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Tak nie będzie bo wersja sklepowa będzie drukowana dopiero po KS. Pierwsze kontenery będą dla wspierających a retail musi czekać. Zresztą skoro cena retailu to 150USD(SCD) to osoby kupujące w sklepie i tak są już na niesamowicie gorszej pozycji.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: awawa »

SDC a cena rynkowe planszówek to dwie różne sprawy, więc zbytnio nie ma się co martwić o retail, choć ceny z KS myślę że będą oczywiście korzystniejsze. Tylko tutaj szło się w ciemno i nadal wszystko się jeszcze nie wyjaśniło/dostarczyło. Oczywiście jak duże będą zniżki + rabaty w danych sklepach to inna sprawa: ostatnio w przedsprzedaży produkcji Rebela dawało to ~20-25%.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Tak ale nawet jak by było 100USD ze 150 to wciąż dużo. Dostajemy połowę wartości KSa za tą sama cene.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Morsereg »

kupujac w sklepie dostaje sie 1/3 a nie 1/2
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Morsereg pisze: 27 sty 2019, 10:17 kupujac w sklepie dostaje sie 1/3 a nie 1/2
Bez przesady. Przecież w podstawce mamy postacie, potworki, plansze, tokeny a w SG jest drugi zestaw postaci, potworów i komiks.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Imio
Posty: 296
Rejestracja: 31 paź 2016, 19:45
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Imio »

Poważnie, a dodatek za free też jest w sklepowej ?
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Morsereg »

naprawde.
w wersji sklepowej masz podstawke.
w wersji KS dostaje sie dwa dodatki za free. dla mnie to 2/3 wiecej ;)

--- edit ---
wlasnie sprawdzilem SG. chyba faktycznie przesadzilem.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2019, 12:12 przez Morsereg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

No ale te dwa dodatki nie są wielkości połowy gry kazdy. Oba razem maja trochę mniejsza zawartość niż podstawka więc dodatki to trochę mniej niż połowa zawartości a nie 2/3.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Lost Death »

Gdzie aktualnie można zamówić grę w wersji PL? interesuje mnie pakiet z medykiem + duzy dodatek, widziałem wcześniej w mepel ale chyba się spóźniłem.
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: pavel »

Spóźniłeś się.
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Lost Death »

pavel pisze: 30 sty 2019, 12:30 Spóźniłeś się.
no ok. teraz pytanie czy ktoś wie kiedy znów nemesis bedzie dostepne?
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Latem w sklepach.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 571 times
Been thanked: 239 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: DarkSide »

Czy wiadomo może czy w wydaniu PL nadal obowiązuje system wysyłki dwufalowy (chodzi o core box + dodatki), czy też przez te opóźnienia de facto zrobi się z tego wysyłka w jednej fali?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Myślę że dodatki też się opoznia bo skoro spóźnili się z tłumaczeniem podstawki to później niż planowali rozpoczęli tłumaczenie dodatków..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ