Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: addekk »

Ktoś kto zamówił wersję eng powinien mieć. Chętnie bym również usłyszał opinie na temat dodatków bo podstawkę mam już ograna do spodu
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

Tylu ludzi sprzedaje, że chyba tak.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4445
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Tak, na necie juz lataja angielskie kopie ze SG, ale mało ich widziałem. Z checia poczytam jakieś recenzje oraz zobacze fotki co tam w tych SG jest (najchetniej unboxing, ale to chyba zaraz wygoogluje). Co do statystyk to mam jakieś 3 zwyciestwa chyba na prawie 10 partii-gramy tylko semi-coop. W 2020 póki co 1/1 więc 100% win ratio :)))
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: addekk »

Ja mam jakieś 50-60 parti za sobą głównie w 3 osobnym niezmiennym składzie i przyznam szczerze że bardzo kiepsko szło mi wygrywanie pierwsze 20-30 rozgrywek nie wygrałem ani razu 😅😅 ale ogólnie gra daje mnóstwo fanu pomimo znania celow na wylot, no i czasami końcówki gry są faktycznie jak film akcji. Z 2 gry miałem że ostatni ruch w grze było wchodzenie do kapsuły i raz 80% szans na wejście plus worek nie pomogło. W tym roku na 4 gry 3 razy się rozwalił statek (awarie, pozary) jedna wygrał kolega jako jedyny kapitanem. Ogólnie czekam na dodatki bo potrzeba trochę swiezosci
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

addekk pisze: 10 sty 2020, 16:12 Ja mam jakieś 50-60 partii za sobą....
To się nazywa ogranie jednej gry na poziomie master :) mam nadzieję, że sam będę miał kiedyś tyle gier w jakiś tytuł co Ty.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4445
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Niestety ilość celów do gry jest moim zdaniem bardzo mała. Fajnie jakby AR wypuściło jakieś promki z większą ilością celów lub fanowski dodatek na ten temat. Zagrałem max 10 partii i większość już znam na pamięc, choć wciąż pojedyncze mnie zaskakują co też dowodzi, że powtarza mi się tylko grupa celów.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ACIM
Posty: 11
Rejestracja: 03 maja 2017, 08:39

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: ACIM »

Ja mam takie trochę głupie pytanie.
Co ma wersja KS Corebox, czego nie ma/nie będzie miała wersja sklepowa?
Bo jak dzisiaj się przyglądam to w sumie dostałem sklepową, tylko że szybciej?
:shock:

PS. Chyba że powinienem czekać na Wave 2 do wersji PL. To wtedy by się zgadzało.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4445
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Wersja KS wave 1 miała promki do Tainted Graal (artbook i moneta), pudełko na nie oraz komiks nieznane Historie. Dopiero w wave 2 do SG.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Nie wiem czy nie myslisz corebox(podstawka) z core pleadge(podstawowy poziom wsparcia). Corebox to pudelko takie same jak retail plus komiks i pierdolki. Core pleadge to corebox + dwa dodatki i dodatkowa postac ktore beda dosyłane w marcu.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kelvar »

brazylianwisnia pisze: 14 sty 2020, 16:01 Nie wiem czy nie myslisz corebox(podstawka) z core pleadge(podstawowy poziom wsparcia). Corebox to pudelko takie same jak retail plus komiks i pierdolki. Core pleadge to corebox + dwa dodatki i dodatkowa postac ktore beda dosyłane w marcu.
Właściwie to core box to tylko to duże pudełko (jak to inaczej opisać?:P) które jest takie samo jak w sklepie (w sklepowych wersjach były jak dobrze kojarzę od razu poprawione karty). Komiks, promki do TG i karty z Etherfield były w czymś co nazwane było "surprise box" co było wysyłane w tzw. "pierwszej fali" (first wave).
Plage "core box"(zamówienie/wsparcie) zawiera "Core box" (czyli główną lub lepiej powiedzieć w polskim - tak mi się wydaje - podstawową wersję gry) i Strech Goals (czyli cele - te które teoretycznie są odblokowywane przy uzbieraniu większej kwoty). Surprise box - to "pudełko niespodzianka" i jak łatwo się domyślić... Ma być niespodzianką/dodatkowym bonusem - w sumie to komiks i promocją następnych kampanii (bardzo przyjemna promocja więc raczej nikt na taką reklamę nie narzeka;)).

Ale ponieważ uważam ta dyskusje za offtop to pytanie z innej beczki:
..jak "wygrywał iść gry" wzrasta z czasem?
M wrażenie, że po kilku grach da się zrobić piękna optymalizację i jest dużo łatwiej (cóż... znamy grę lepiej). Niby wszystko wiadomo, ale emocje są (tajne cele, obawa przed zdradą, która się zdarzała
). A losowość (...jak to w epickiej przygodzie na statku kosmicznym pełnym dziwnych istot;)) robi swoje - wiadomo, że jak nie dopiszą karty/kości/żetony to nie zdziała się wiele.
Jeszcze z moich spostrzeżeń - w większości przypadków ludzie wybierają u mnie cele "pokojowe" (...owszem - są próby zniszczenia statku czy zmiany kursu wbrew załodze, ale bez zbędnego i bezpośredniego zabijania).

EDIT: poprawka błędów, że aż wstyd - efekt pisania na telefonie :oops:
Ostatnio zmieniony 15 sty 2020, 11:40 przez kelvar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2645 times
Been thanked: 2331 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

kelvar pisze: 15 sty 2020, 08:53 w większości przypadków ludzie wybierają u mnie cele "pokojowe" (...owszem - są próby zniszczenia statki czy zmiany kursu wbrew załodze, ale bez zbędnego i bezpośredniego zabijania).
Ja odwrotnie. Jeśli mam taką możliwość, to staram się wybierać cel typu "przeżyj jako jedyna osoba" i od razu kombinuję żeby odpalić autodestrukcję. Osoby, które mają "pokojowe cele" muszą zrobić coś więcej niż tylko przeżyć (znaleźć jajo, zbadać zwłoki obcego itd.), co sprawia, że jak się zaczyna odliczanie do eksplozji, to wystrzelenie się w kapsule nie jest dla nich rozwiązaniem (przeżyją, ale nie wypełnią celu, więc nie wygrają).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kelvar »

Spoiler:
...bo w tej grze nie zawsze trzeba iść najprostszą drogą (tak jak nie zawsze się wygrywa :)). W sensie: człowiek chce przeżyć, chce wygrać, ale liczy się zabawa (wynikająca mocno z klimatu gry).
Ale trzeba przyznać - szybka autodestrukcja i ucieczka ze statku to zawsze kusząca opcja :twisted:

Krótki przykład wbijania noża w rozgrywce (nieudanego :) )
Najgorsze jest niezdecydowania - w którejś grze na 3 osoby po sprawdzeniu silników (mechanik poszedł naprawiać), inna osoba podała info jaki jest kurs (mamy kurs na ziemię) i niby wszyscy realizowali jakieś cele i współpracowali (sam jako żołnierz mocno się upakowałem, ale np. nie miałem wątpliwości, żeby wejść po mechanika walczącego z obcym (o ile można tak nazwać sytuację w której mechanik nie miał amunicji... walka byłaby dość jednostronna :P) i wyprowadzić go ogniem osłonowym. Ogólnie wszystko do przodu, a nagle jedna z postaci (naukowiec chyba) która sprawdzała koordynaty cofnęła się z 2 kafelki żeby jednak zmienić ich ustawienia (tak... wszedł - sprawdził, poszedł dalej, rozmyślił się, wracał z 2 pomieszczenia, zmienił na inne... później się okazało że jednak postanowił doprowadzić statek na marsa, a w pierwszym planie miał zniszczyć jaja i uciec :P). Skończyło się blokadą przy próbie hibernacji (wyskoczył obcy, za chwilę wpadłem jako żołnierz żeby blokować jego działania, a w tym czasie mechanik dotarł tunelami w okolice sterowni i przywrócił koordynaty - żeby było mało i ja jako żołnierz i mechanik mieliśmy już po celach [z tym, że ja mogłem uciec też kapsułą bez hibernacji]). Finał był taki, że my się zahibernowaliśmy, a nieszczęsny naukowiec tłukł ręcznie jaja z obcym na plecach - nie wiem nawet czy tak można, uznaliśmy, że można atakować jaja przy obcym :P - potem musiał usunąć kilka skażeń i dołączył do hibernacji w przedostatniej turze...
Zagranie epickie, acz zginąłem mając JEDNĄ INFEKCJĘ (zakażoną...). Choć szczerze w tej rozgrywce myślałem o odpaleniu autodestrukcji chwilę wcześniej (coby kapsuły otworzyć, bo moim celem było odkrycie wszystkiego na statku i wysłanie sygnału... przedostatnie pomieszczenie pozwalało na odpalenie autodestrukcji właśnie :D), jednak zaufałem mechanikowi i poszedłem na współpracę ;)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4445
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Branie "złych" celów bardziej się opłaca po prostu. To, że statek zostanie zniszczony albo wszyscy (lub konkretna osoba) umrą jest duża, więc albo wszyscy współpracują albo zły cel. Inaczej będzie trudno.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Lost Death »

Wcześniej był problem z odcieniem silników ale moje były OK więc dałem sobie spokój. Gdzieś jednak czytałem o skopanych polskich kartach. One pojawiły się we wszystkich egzemplarzach? i o jakie dokładnie karty chodzi? Chciał bym to sprawdzić u siebie.
ps: posiadam podstawkę zakupioną w sklepie ale ze wszystkimi dodatkami i odblokowanymi celami (na dodatki itp jeszcze czekam)
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4445
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Mam wersje KS i nie widziałem żadnych problemów.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kelvar »

Lost Death pisze: 15 sty 2020, 22:58 Wcześniej był problem z odcieniem silników ale moje były OK więc dałem sobie spokój. Gdzieś jednak czytałem o skopanych polskich kartach. One pojawiły się we wszystkich egzemplarzach? i o jakie dokładnie karty chodzi? Chciał bym to sprawdzić u siebie.
ps: posiadam podstawkę zakupioną w sklepie ale ze wszystkimi dodatkami i odblokowanymi celami (na dodatki itp jeszcze czekam)
Było przerabiane wielokrotnie. Kilka kart jest źle przetłumaczonych (...chyba 10?).
W wersji sklepowej (nie mylić z wersją KS kupioną w sklepie!) jak dobrze kojarzę od razu dokładano już karty do podmiany. W przypadku kopii KS (tam gdzie będą dosłane cele) te karty mają być dopiero z celami.

Silniki jeśli ktoś zgłosił, że były w różnych odcieniach lub miały przesunięcie dosyłają oddzielnie.
Hardkor pisze: 15 sty 2020, 23:10 Mam wersje KS i nie widziałem żadnych problemów.
...to nie znaczy, że ich nie ma :P

Niestety takich smaczków jak "stary druch" nie poprawiają :evil:
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: addekk »

Chociażby ogień zaporowy/osłonowy jest zepsuty.
I teraz mam pytanie czy poprawiona karta żołnierza czyli właśnie ogień zaparowy bodajże pozwala opuścić pomieszczenie dwóm postaciom czy jednej bo ereta pisze co innego już się człowiek pogubił 😅
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 264
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: miszczu666 »

addekk pisze: 16 sty 2020, 00:15 Chociażby ogień zaporowy/osłonowy jest zepsuty.
I teraz mam pytanie czy poprawiona karta żołnierza czyli właśnie ogień zaparowy bodajże pozwala opuścić pomieszczenie dwóm postaciom czy jednej bo ereta pisze co innego już się człowiek pogubił 😅
Może uciec żołnierz i druga postać.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4445
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Czy jest gdzieś rozpiska wszystkich celów i postaci które warto do nich brać? Lub coś w tym stylu ?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
profes79
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 133 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: profes79 »

Generalnie według mnie nie ma czegoś takiego jak lista celów powiązana z postaciami. Owszem, wiadomo, że np. do zarządzania kwestią gdzie statek leci najlepiej nadaje się pilot niemniej jednak póki co grając nie odczułem, że do jakiegoś konkretnego celu to koniecznie trzeba mieć taką a nie inną postać.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Kilson »

Cel polegający na przebadaniu czegoś łatwo zrealizować naukowcem, bo może zrobić to poza laboratorium.
Kapitan może wydawać rozkaz innym, więc może kogoś posłać "w paszczę lwa" - tym samym łatwiej zrealizować cel zabicia kogoś.
Jak statek ma się nie rozlecieć, to fajny jest mechanik, bo łatwo naprawia i nie potrzebuje gaśnicy do gaszenia pożarów.
Żołnierz jest twardy, ma dobrą broń i dużo amunicji więc najlepiej nadaje się do walki z królową.

Ale poza wykonaniem zadania trzeba jeszcze przeżyć. Np. naukowcem zrobić odpowiednie badania można bardzo szybko, ale potem trzeba jakoś przetrwać, co z miernym kapiszonowcem może być nieraz trudne.

Generalnie po 1-2 grach na zapoznanie się z mechaniką i postaciami nikt nie powinien mieć problemu z ustaleniem jaka postać nada się lepiej do wylosowanych zadań.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: pavel »

Mamy też wybór postaci po wcześniejszym zapoznaniu się z zadaniami, które mamy wykonać. My obecnie wybieramy najpierw postać. Jest ciekawej, troszkę trudniej.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4445
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Wiecie może jak Awaken Realms ma w zwyczaju wrzucać polskie wersje instrukcji? Dopiero, gdy dojdą one do wspierających czy szybciej? Jeśli to drugie to jak szybko? Kupiłem sobie dodatek do Nemesis w wersji ANG i jednak no wolalbym instrukcje poczytać w PL. Wiadomo, nie jest to problem grac i rozumieć- w końcu kupiłem (+mam tak samo z dodatkami do LoH), ale dla niejasności jednak wole najpierw poczytac polska, a potem grać na angielskiej.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: addekk »

Instrukcja po polsku dodatków jest na ich Dropboxie z tego co pamiętam
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4445
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

addekk pisze: 27 sty 2020, 21:17 Instrukcja po polsku dodatków jest na ich Dropboxie z tego co pamiętam
Dzięki. Dla potomnych: drop box- link jest na 49 stronie tego wątku
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ODPOWIEDZ