Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Kitshu
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 16:58
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Kitshu »

Curiosity pisze: 04 lip 2019, 11:38
Kitshu pisze: 04 lip 2019, 11:11żyjesz tak długo aż nie tyle co przeskanujesz a tyle co dostaniesz w jakiś sposób drugą larwę
Mi chodzi o to, że jeśli masz Larwę i skorzystasz z Prysznica to możesz zginąć. Ale jeśli masz Larwę, ale nie korzystasz z Prysznica, to żyjesz dalej. Wniosek? Larwy nie lubią wody.
ja to biore jako odzwierciedlenie upływu czasu ( ileś tam minut spedzasz pod prysznicem) tak samo jak odpoczynek, masz larwe musisz się śpieszyć bo w sumie prędzej czy później i tak wyjdzie z karty zdarzenia to że każdy gracz z nią i tak ginie ;) ale wiadomo każdy sobie interpretuje jak mu się spodoba ;)
Awatar użytkownika
norolim
Posty: 82
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:50
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: norolim »

Muad'Dib pisze: 03 lip 2019, 11:51
elpormyko pisze: 03 lip 2019, 11:49 Na jakiego maila pisać takie zgłoszenie?
Tutaj
https://gamefound.freshdesk.com/support/tickets/new
No to niezłe jaja. Napisałem zgłoszenie i dostałem odpowiedź, w której zostałem poinformowany, że „część kart firma Rebel zdecydowała się przedrukować”. Następnie Pani obsługująca moje zgłoszenie podała odnośnik do listy tych kart, pod którym kryła się wykonana przeze mnie modyfikacja. 8)
Ciekawe, czy Rebel skorzysta z mojego tłumaczenia.

Tak czy inaczej, jeśli to się potwierdzi, to jest to bardzo dobra wiadomość. Szczególnie, że jak wynika z odpowiedzi, „Karty zostaną dołączone do drugiej fali wysyłek”.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: maciejo »

Tak wyglądają u mnie wszystkie żetony eksploracji świeżo wyciągnięte z wypraski,macie podobny problem ? :evil:
Obrazek
Jedne rozpadają się na dwie a inne nawet na trzy czy nawet cztery nierówne części.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 264
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: miszczu666 »

norolim pisze: 04 lip 2019, 17:18
No to niezłe jaja. Napisałem zgłoszenie i dostałem odpowiedź, w której zostałem poinformowany, że „część kart firma Rebel zdecydowała się przedrukować”. Następnie Pani obsługująca moje zgłoszenie podała odnośnik do listy tych kart, pod którym kryła się wykonana przeze mnie modyfikacja. 8)
Ciekawe, czy Rebel skorzysta z mojego tłumaczenia.

Tak czy inaczej, jeśli to się potwierdzi, to jest to bardzo dobra wiadomość. Szczególnie, że jak wynika z odpowiedzi, „Karty zostaną dołączone do drugiej fali wysyłek”.
I to jest bardzo dobra wiadomość.

Ja czekam na wymianę silników. AR czeka na dosłanie komponentów, więc może to zająć teoretycznie do 2 tygodni.
W moich silnikach prócz trochę innego odcienia (nie tak łatwego do zobaczenia, ale jednak) widoczne było też przesunięcie w wycięciu, co jednak rzucało się w oczy.

Dla przykładu jedno zdjęcie:
Spoiler:
maciejo pisze: 04 lip 2019, 17:46 Tak wyglądają u mnie wszystkie żetony eksploracji świeżo wyciągnięte z wypraski,macie podobny problem ? :evil:

Jedne rozpadają się na dwie a inne nawet na trzy czy nawet cztery nierówne części.
O żesz. Nawet nie spodziewałem się, że takie coś jest możliwe :shock: :shock: :shock:
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Awatar użytkownika
norolim
Posty: 82
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:50
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: norolim »

maciejo pisze: 04 lip 2019, 17:46 Tak wyglądają u mnie wszystkie żetony eksploracji świeżo wyciągnięte z wypraski,macie podobny problem ? :evil:
[img]
Jedne rozpadają się na dwie a inne nawet na trzy czy nawet cztery nierówne części.
O w mordę. Nad parą je wyciskałeś z wypraski, czy co? :wink:
Moje komponenty są OK.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: maciejo »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pudełko rozerwane widać jak ktoś na siłę wciskał wypraski.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: maciejo »

norolim pisze: 04 lip 2019, 17:55
maciejo pisze: 04 lip 2019, 17:46 Tak wyglądają u mnie wszystkie żetony eksploracji świeżo wyciągnięte z wypraski,macie podobny problem ? :evil:
[img]
Jedne rozpadają się na dwie a inne nawet na trzy czy nawet cztery nierówne części.
O w mordę. Nad parą je wyciskałeś z wypraski, czy co? :wink:
Moje komponenty są OK.
Dokładnie,wygląda to tak jakby były mokre bo część żetonów ma nawet zmieniony kolor w środku.
Na sobotę zaplanowana większa rozgrywka a tu takie cuś,super.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2019, 18:02 przez maciejo, łącznie zmieniany 2 razy.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
norolim
Posty: 82
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:50
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: norolim »

O Panie, trafił Ci się jakiś odpad. To chyba pierwszy taki przypadek z Nemesisem.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: maciejo »

Obrazek

Tego nawet posklejać do kupy się nie da :cry:

Obrazek
A tak wygląda wypraska.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: playerator »

miszczu666 pisze: 04 lip 2019, 17:49 (...) W moich silnikach prócz trochę innego odcienia (nie tak łatwego do zobaczenia, ale jednak) widoczne było też przesunięcie w wycięciu, co jednak rzucało się w oczy.

Dla przykładu jedno zdjęcie:
Spoiler:
Silnik po lewej to ten sprawny. Wygrałem? :)
Koloru na tej fotce nie rozróżniam, ale rewers sprawnego silnika jest jaśniejszy, przez co ma wyraźniejsze szczegóły.
A jakby ktoś był niedowidzącym daltonistą, to krzywe wycięcie załatwia sprawę definitywnie.
Kompleksowo to załatwili, nie ma co.


Rysy wewnątrz pudła mam nawet większe, niż te u maciejo, ale "to nie ma wpływu na rozgrywkę", więc traktuję to jako bonus do klimatu gry :mrgreen:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 570 times
Been thanked: 239 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: DarkSide »

Kwestia wkładania wyprasek do pudełka jest jeszcze bardziej problematyczna niż w "War Chest". Głębsze pudło i dwie grubsze wypraski. Chyba nie ma pudełka nieporysowanego od wewnątrz :roll:

maciejo: Współczuję. Masakra jakaś! :shock:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Morsereg »

zarowno o obdrapanym pudelku jak i rozwalonych zetonach pisalem juz dosc dawno.
z pudlem nic nie zglaszalem, to tylko pudlo. znacznik mi podeslali. w sumie to podeslali mi chyba z 4 na jeden rozwalony ;)

prawda jest taka, ze nadal idzie grac z tym co masz. bedzie to po prostu brzydko wygladalo ;)
ale do soboty napewno Ci nie przysla zamiennikow.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: maciejo »

Morsereg pisze: 04 lip 2019, 21:04 zarowno o obdrapanym pudelku jak i rozwalonych zetonach pisalem juz dosc dawno.
z pudlem nic nie zglaszalem, to tylko pudlo. znacznik mi podeslali. w sumie to podeslali mi chyba z 4 na jeden rozwalony ;)

prawda jest taka, ze nadal idzie grac z tym co masz. bedzie to po prostu brzydko wygladalo ;)
ale do soboty napewno Ci nie przysla zamiennikow.
Wymienić pewnie wymienią o to się nie boję.
Na razie włożę je do nieprzezroczystgo woreczka i będę losował.
Gorzej, że plansza też jest rozwarstwiona i jeszcze około 20 innych żetonów.Nie tak,że się rozpadają jak te ale nieciekawie to wygląda i nie przystoi grze za taką kasę.
Będę chyba jednak reklamował całą grę, zobaczymy jak będzie.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2019, 21:34 przez maciejo, łącznie zmieniany 2 razy.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Golfang »

maciejo pisze: 04 lip 2019, 17:58
Spoiler:
Ja nie miałem rozerwanego pudełka - ale te zarysowania na wewnętrznym pudełku mam. Nie przeszkadza mi to specjalnie - zastanawiam się czy nie obciąć nożykiem tych ostrych rogów jakoś... tylko się boję trochę
Natomiast podobnie rozerwane pudełko miałem w Mage Knight Ultimate Edition.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: pavel »

norolim pisze: 04 lip 2019, 18:00 O Panie, trafił Ci się jakiś odpad. To chyba pierwszy taki przypadek z Nemesisem.
Nie pierwszy. Nie wszyscy mają ochotę pisać. Jakość komponentów ogólnie jest przeciętna. Mamy za sobą 20 partii. Plansza się rozkleja, ze skanera została sama folia. Figsy klejone. Karty tracą farbę przy narożnikach.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: raj »

maciejo pisze: 04 lip 2019, 18:04 Tego nawet posklejać do kupy się nie da :cry:
Na 100% do reklamacji.
pavel pisze: 04 lip 2019, 21:37 Nie pierwszy. Nie wszyscy mają ochotę pisać. Jakość komponentów ogólnie jest przeciętna. Mamy za sobą 20 partii. Plansza się rozkleja, ze skanera została sama folia. Figsy klejone. Karty tracą farbę przy narożnikach.
A masz wersję od Rebela czy AR? Może są drukowane w różnych seriach i niektóre są bardziej narażone na takie przeboje?
Bo jak dotyczy to wszystkich to już jest poważna wtopa przy tak drogiej grze.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Mixthoor »

lukkk pisze: 03 lip 2019, 14:41 nie macie wrażenia, że sam początek gry naprawdę się ślimaczy? Na zasadzie, że łazimy łazimy i przez długi czas nic się nie dzieje. Potwory napotykamy stosunkowo późno. Odniosłem wrażenie, że jak na tak długą grę to nie za wiele tam akcji. Zaznaczam, że grałem na 3 osoby i być może rzuty na szmery były zbyt fartowne. Jakie są Wasze spostrzeżenia?
Moim 3 odkrytym pomieszczeniem w drugiej rozgrywce było gniazdo. A potem wylosowałem królową. Na 6 rozgrywek, w 2 dwóch pojawiło się to bydle. Nie, nie ślimaczy się :)

Przy okazji:
Po każdej rozgrywce, opowiadamy z entuzjazmem o swoich poczynaniach. Każda partia jest emocjonująca. Na forum lubię czytać opinie osób, które dzielą się z innymi swoimi własnymi historiami. I każda z nich jest unikatowa. Wolę taką rozgrywkę, niż suche wyliczanki. Dlatego opisane poczynania niektórych nieszczęśników mają dla mnie większą wartość, niż przekalkulowane opinie graczy typu euro.
Kitshu
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 16:58
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Kitshu »

raj pisze: 05 lip 2019, 08:07
maciejo pisze: 04 lip 2019, 18:04 Tego nawet posklejać do kupy się nie da :cry:
Na 100% do reklamacji.
pavel pisze: 04 lip 2019, 21:37 Nie pierwszy. Nie wszyscy mają ochotę pisać. Jakość komponentów ogólnie jest przeciętna. Mamy za sobą 20 partii. Plansza się rozkleja, ze skanera została sama folia. Figsy klejone. Karty tracą farbę przy narożnikach.
A masz wersję od Rebela czy AR? Może są drukowane w różnych seriach i niektóre są bardziej narażone na takie przeboje?
Bo jak dotyczy to wszystkich to już jest poważna wtopa przy tak drogiej grze.
Co do słabej jakości to albo masz wadliwą kopie albo nie dbasz o elementy... ja mam już 8 partii za soba i uważam że jakość komponentów jest świetna, absolutnie nic mi się nie rozwarstwia a skaner jest w stanie idealnym ( po prostu nie wpycha sie do niego na chama kart a delikatnie ). Żadna figurka mi się nie połamała...

Więc albo reklamuj albo szanuj grę ;)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8734
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

We wczorajszej rozgrywce wszyscy gracze padli solidarnie trupem w tej samej turze.

Jedna osoba mająca dwie poważne rany została dotkliwie pogryziona przez dorosłego obcego, a ponieważ była pierwszą ofiarą, zaczęła się szykować, żeby przejąc stery jako Intruz. Nie zagrała jednak ani razu, bo w fazie wydarzeń dociągnęliśmy kartę "Rozprzestrzeniający się pożar" (czy jakoś tak): karta mówi, żeby m.in. położyć znaczniki ognia na wszystkich pokojach sąsiadujących z już podpalonymi pokojami. U nas paliły się 3 pokoje i to wystarczyło. Statek spłonął.

Swoją drogą, nie uważacie, że ta karta jest przegięta? Skoro można mieć nawet 8 pożarów i jeszcze lecieć, to nic dziwnego, że ignorowaliśmy sytuację mając "zaledwie" 3 trochę tlące się pomieszczenia. To tylko 1/3, nie? No i okazało się, że musimy dołożyć na planszę dokładnie 6 pożarów (mając 5 w rezerwie). Spłonęliśmy żywcem, będąc o jakieś 2 rundy od wygranej.

Więcej. Po wszystkim, przeanalizowałem sobie planszę. Okazało się, że w przypadku tego wydarzenia jest możliwe całkowite spłonięcie nawet przy dwóch pożarach!! Pomieszczenia 6 i 8 mają połączenie z czterema innymi, czyli wystarczy, że płonie jedno z nich oraz któreś mające 3 połączenia, np. 13, 16, 17, 18 (chyba, że jest jakaś zasada mówiąca o tym, że Maszynownia nie może się palić, ale raczej może).

Tak czy inaczej: uważajcie, dzielni podróżnicy w kosmosie, na pożary. Trzy palące się pomieszczenia powinny być dla Was sygnałem do podjęcia natychmiastowej akcji gaśniczej, a w niektórych okolicznościach nawet dwa mogą być groźne.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: awawa »

Tak jest, dlatego przydają się drzwi, którymi można odizolować sekcje o ile mamy możliwość ich użycia. Gorzej jak pożar zajmie pomieszczenie na którym nam zależy. Niestety centrum przeciwpożarowe dzięki któremu można łatwo opanować pożar jest 2-jką, więc nie ma pewności czy pojawi na planszy i pozostaje nam wtedy liczyć na to, że znajdziemy odpowiedni sprzęt do gaszenia.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2019, 09:06 przez awawa, łącznie zmieniany 1 raz.
Granie na Bemowie
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

To jest właśnie fajne w tej grze, że emocje jeszcze długo się utrzymują po rozegraniu partii. Kolega zagrał pierwszy raz w grę planszową od 20 paru lat w sumie to od wydania magii i miecz czyli od lat 90 i mu się spodobała i męczy o kolejną partię. Nie jest to gra dla fanów euro tak samo jak ja nie jestem targetem gier euro bo mnie nudzą. Lubię być zaskakiwany i czuć tą niepewność co się zaraz stanie. Super jest to, że układ pomieszczeń jest zmienny przy każdej partii. A po za tym od dostania w swoje ręce lords of hellas Kwapińskiego zostałem fanem jego gier. Wszystko ładnie wyliczone i dobrze zbalansowane.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2019, 09:21 przez Fenrisek83, łącznie zmieniany 1 raz.
profes79
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 133 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: profes79 »

Curiosity pisze: 05 lip 2019, 08:49 We wczorajszej rozgrywce wszyscy gracze padli solidarnie trupem w tej samej turze.

Jedna osoba mająca dwie poważne rany została dotkliwie pogryziona przez dorosłego obcego, a ponieważ była pierwszą ofiarą, zaczęła się szykować, żeby przejąc stery jako Intruz. Nie zagrała jednak ani razu, bo w fazie wydarzeń dociągnęliśmy kartę "Rozprzestrzeniający się pożar" (czy jakoś tak): karta mówi, żeby m.in. położyć znaczniki ognia na wszystkich pokojach sąsiadujących z już podpalonymi pokojami. U nas paliły się 3 pokoje i to wystarczyło. Statek spłonął.

Swoją drogą, nie uważacie, że ta karta jest przegięta? Skoro można mieć nawet 8 pożarów i jeszcze lecieć, to nic dziwnego, że ignorowaliśmy sytuację mając "zaledwie" 3 trochę tlące się pomieszczenia. To tylko 1/3, nie? No i okazało się, że musimy dołożyć na planszę dokładnie 6 pożarów (mając 5 w rezerwie). Spłonęliśmy żywcem, będąc o jakieś 2 rundy od wygranej.

Więcej. Po wszystkim, przeanalizowałem sobie planszę. Okazało się, że w przypadku tego wydarzenia jest możliwe całkowite spłonięcie nawet przy dwóch pożarach!! Pomieszczenia 6 i 8 mają połączenie z czterema innymi, czyli wystarczy, że płonie jedno z nich oraz któreś mające 3 połączenia, np. 13, 16, 17, 18 (chyba, że jest jakaś zasada mówiąca o tym, że Maszynownia nie może się palić, ale raczej może).

Tak czy inaczej: uważajcie, dzielni podróżnicy w kosmosie, na pożary. Trzy palące się pomieszczenia powinny być dla Was sygnałem do podjęcia natychmiastowej akcji gaśniczej, a w niektórych okolicznościach nawet dwa mogą być groźne.
Podobną sytuację miałem jak przejąłem obcych. Coś się paliło, akcja obcego pozwoliła na dociągnięcie karty wydarzenia - pożar się rozprzestrzenił. Kolejne wydarzenie (już normalnie w ramach tury) - pożar nie tylko się rozprzestrzenił ale w każdym ogarniętym już pożarem pomieszczeniu dochodził znacznik uszkodzenia (jeżeli dobrze pamiętam tekst na karcie). W każdym razie dyskusje mogły sie co najwyżej obracać wokół tego, czy statek najpierw spłonął czy rozpadł się na kawałki :)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: raj »

Na pewno to jest realistyczne - nie kontrolowany pożar na pokładzie statku kosmicznego to koszmar. Pytanie czy taka Deus ex machina jest dobra dla grywalności...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Grzeju
Posty: 60
Rejestracja: 06 mar 2016, 22:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Grzeju »

Z tego co pamiętam, to po przejęciu Intruzów przez graczy normalne "wydarzenie" już się nie odbywa.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8734
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Grzeju pisze: 05 lip 2019, 10:48 Z tego co pamiętam, to po przejęciu Intruzów przez graczy normalne "wydarzenie" już się nie odbywa.
Zgadza się, ale to było w tej samej turze. Od następnej już byśmy nie losowali wydarzeń.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ