Alien Artifacts / Artefakty Obcych (Marcin Ropka, Viola Kijowska)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
smok-kamil
Posty: 29
Rejestracja: 08 mar 2014, 13:19

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: smok-kamil »

Nie jestem pewny czy dobrze pamietam a nie chce mi sie przekopywac watkow, ale z tego co pamietam to mowiles Gizmo ze zagrales w AA raz i to nie pelny. Dobrze kojaze czy cos mi sie pokrecilo (a mocno zapracoeany ostatnio jestem wiec to calkiem mozliwe ;) )

I nie jest to glos obrony AA, bo jeszcze nie gralem (nie liczac wersji prototypowej z przed roku) wiec nie mam wlasniego zdania :p
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 387
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 142 times
Been thanked: 82 times

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: Backero »

Zastanawiam się nad zakupem i nie przeszkadza mi osadnikowy feel podczas rozgrywki, ale chciałbym się spytać ludzi, który mają za sobą chociaż parę partii: jak w porównaniu do Osadników / 51St. wypada AA pod kątem interakcji między graczami? To rzecz, która w Osadnikach właśnie nieco mnie zawiodła, zwłaszcza przy deckbuildingu.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: rattkin »

Interakcja w AA jest zupełnie od czapy - można kogoś zaatakować, zeby go nieco spowolnić, bez żadnego zysku dla siebie (więc jeszcze gorzej niż w Osadnikach). Akcje ataku są na tyle rzadkie/kosztowne, że w 90% przypadków ich celem są tytułowi "obcy", bo tam można zyskać coś dobrego.
bimberoman
Posty: 34
Rejestracja: 19 cze 2016, 10:13

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: bimberoman »

Czy ktoś dostał w ogóle informacje o wysyłce? Bo widzę, że póki co Portal wpuścił wszystkich kupujących w przedsprzedaży w niezłe maliny... Wysyłka szykuje się później niż premiera sklepowa, nie mówiąc o cenie, która jest średnio 25% wyższa niż wszędzie indziej... To chyba ostatnia przedsprzedaż jaką zrobiłem w Portalu. Poszanowanie klienta w tej firmie nie występuje.
Mikanit
Posty: 147
Rejestracja: 09 mar 2015, 16:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: Mikanit »

Jeszcze nie macie? A filmy jak pakowali były dawno przecież
Rumia
smok-kamil
Posty: 29
Rejestracja: 08 mar 2014, 13:19

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: smok-kamil »

Podobno w tym tyg przyjechala do nich polska wersja.
Podobno mieli wysylac preordery by ludzie dostali na weekend.
Ja zadnego info od kuriera nie dostalem a na sklepie status dalej w realizacji.

Film z pakowania dotyczyl ang wersji :/
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: longmen76 »

smok-kamil pisze:Podobno w tym tyg przyjechala do nich polska wersja.
Podobno mieli wysylac preordery by ludzie dostali na weekend.
Ja zadnego info od kuriera nie dostalem a na sklepie status dalej w realizacji.

Film z pakowania dotyczyl ang wersji :/
Odpowiedź na moje pytanie dzisiaj na FB: Ja kupiłem przedmpremieorowy u Was w sklepie - kiedy wysyłka?
Portal - Gra powinna dotrzeć na początku przyszłego tygodnia.
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: sydonia »

longmen76 pisze:
smok-kamil pisze:Podobno w tym tyg przyjechala do nich polska wersja.
Podobno mieli wysylac preordery by ludzie dostali na weekend.
Ja zadnego info od kuriera nie dostalem a na sklepie status dalej w realizacji.

Film z pakowania dotyczyl ang wersji :/
Odpowiedź na moje pytanie dzisiaj na FB: Ja kupiłem przedmpremieorowy u Was w sklepie - kiedy wysyłka?
Portal - Gra powinna dotrzeć na początku przyszłego tygodnia.
W Planszówkach TV była mowa, że premiera Artefaktów odbędzie się w najbliższy weekend na Pionku, że wówczas świeżo co dojadą pudła i jak mniemam będzie można zakupić grę (?). Jaki jest w takim razie sens zamawiania przedpremierowo :|
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: longmen76 »

W tej sytuacji wygląda na to, żeby zapłacić 30% więcej za grę bezpośrednio od wydawnictwa. A serio to preordery miały mieć jakieś extrasy.
smok-kamil
Posty: 29
Rejestracja: 08 mar 2014, 13:19

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: smok-kamil »

longmen76 pisze:W tej sytuacji wygląda na to, żeby zapłacić 30% więcej za grę bezpośrednio od wydawnictwa. A serio to preordery miały mieć jakieś extrasy.
Mialo byc wiecej ras (8 a nie 6, cos jak w przedsprzedazy 51. Stanu)
Mialo byc do 2 tygodni wczesniej
Nie pamietam czy cos jeszcze bylo zagwarantowane ale przy duzej ilosci zamowien mialo sie cos jeszcze odblokowac, ale takiej informacji w koncu nie podali
Podobno w wersji dla preorderowcow ma byc cos dodatkowego w ramach rekompensaty...
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: Rafal_Kruczek »

bimberoman pisze:Czy ktoś dostał w ogóle informacje o wysyłce? Bo widzę, że póki co Portal wpuścił wszystkich kupujących w przedsprzedaży w niezłe maliny... Wysyłka szykuje się później niż premiera sklepowa, nie mówiąc o cenie, która jest średnio 25% wyższa niż wszędzie indziej... To chyba ostatnia przedsprzedaż jaką zrobiłem w Portalu. Poszanowanie klienta w tej firmie nie występuje.
Należy także pamiętać że z pełna premedytacją zrobiono manewr jednoczesnej przedsprzedaży wersji angielskiej i polskiej - podczas, gdy w Portalu było wiadomo że wersja angielska zostanie potraktowana priorytetowo - musiała wyjść przed Essen. Takie manewry rzeczywiście nie zachęcają do zaufania wydawcy - nigdzie na polskiej stronie nie było o tym ze premiera nie będzie równoczesna. Ale obietnice otrzymania gry miesiac wczesnie chyba była. (http://portalgames.pl/pl/przedsprzedaz- ... ty-obcych/ daje bład 404 ) (sprawdziłem, jest filmik na FB gdzie jest obietnica jest napisana https://www.facebook.com/wydawnictwopor ... 410614686/ jako: otrzymasz gre 4 tygodnie przed premierą)

Fajnie, jeśli przedsprzedaż jest metoda na promocję gry, zagorzali fani i inni alfa players dostają grę wcześniej - robią później pozytywną promocję dla głownego nakładu itp. itd.
Ale manewr z odebraniem tego unikalnego przywileju uderza właśnie w zagorzałych fanów.
Miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle.
Dlatego czasami lepsze od fanowskiego jest podejscie konsumenckie.

Ogólnie mówiąc:
Proszę pamiętać o swoich konsumenckich prawach. Towar kupiony internetowo można zwrócić. Odzyskać swoje pieniądze i jeśli komuś nie przeszła ochota - kupić gdzie indziej taniej. A każdy sprzedawca ma obowiazek o tym poinformować więc kupujący w przedsprzedaży o pewnie już tym wiedzą. (Jestem ciekaw jak to jest w praktyce z odstąpieniem, jak się towaru jeszcze nie otrzymało...).

Ja jeszcze się zastanawiam nad zakupem AA po uprzednim przetestowaniu - nie speszyłem się, aż tak bardzo żeby kupować wersje en i oferta przedsprzedażowa wersji en i pl nie była zbyt atrakcyjna. A w międzyczasie zdążyłem zagrać w Pulsar 2849 i szanse AA powoli maleją...
smok-kamil
Posty: 29
Rejestracja: 08 mar 2014, 13:19

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: smok-kamil »

Ja dzisiaj dostalem info od DHL ze moja paczka do mnie idzie, szkoda ze dopiero po weekendzie bedzie :/

A z tego co pamietam bo ten zwrot zwrocil moja uwage: "... dostana do 4 tygodni wczesniej..." co jasno mowi ze moze tak a moze nie.

Na koniec, dodam tak po cichu, ze licze na cos ciekawego w ramach rekompensaty ktora obiecali w ktoryms filmiku :)
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: Ryu »

A ja wiem co dostanie każdy w ramach rekompensaty :D
Nanananana ;)

Ja osobiście uważam że było warto czekać bo jestem mega zadowolony i na każdą grę mógłbym czekać gdybym dostawał taki prezent :) Dobra. Nie męczę już Was. Kazdy z preorderowcow dostanie matę do gry. I to bardzo fajną matę. Brawo Portal :)

Co do rozgrywki to nic nie powiem bo muszę zagrać kilka razy i na to przyjdzie pora :)

Ach... Przypominam że Trzewik to mój kolega ;p
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: longmen76 »

Jeżeli to będzie mata to będę naprawdę zadowolony :).
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: Ryu »

Mógłbym pstryknąć fotkę ale pozbawiłbym Was niepodzianki jak wygląda. Dlatego... Wyczekujcie kuriera :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: AkitaInu »

Potwierdzam, widziałem mate. Bardzo fajnie wygląda :)
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: Tomzaq »

A ja dzisiaj zagrałem na Pionku i stwierdzam, że gra warta jest dużych pieniędzy. Kawał dobrej roboty. Fun z budowania silnika wysoki. Przypomina inne karcianki wydane przez Portal, ale po pierwszej grze mam lepsze wrażenia niż np. po Setlersach. Polecam.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: Rocy7 »

Matę będzie można dokupić osobno?
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: longmen76 »

Rocy7 pisze:Matę będzie można dokupić osobno?
Znając politykę Portalu, gdzie extrasy do 51 Stanu Master Setu są cały czas dostępne w sklepie Portalu, to można mieć niemal 100% pewność że będzie można dokupić maty u nich w sklepie.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: evenstar »

Czy jest gdzieś do ściągnięcia polska instrukcja?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: longmen76 »

evenstar pisze:Czy jest gdzieś do ściągnięcia polska instrukcja?
Oczywiście. Na stronie Portalu.
http://portalgames.pl/portalgames/pl/wp ... pl_www.pdf
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: evenstar »

dzięki :)
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 387
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 142 times
Been thanked: 82 times

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: Backero »

Pytanko kolejne: czy da się w tę grę grać w 5-6 osób? Czy jest jednak powód (ograniczenie jakiegoś komponentu), przez który max to jednak 4?
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: Tomzaq »

Gra jest od 2 do 5.
Who is John Galt?
Posiadam
smok-kamil
Posty: 29
Rejestracja: 08 mar 2014, 13:19

Re: Alien Artifacts (4X od Portalu)

Post autor: smok-kamil »

Backero pisze:Pytanko kolejne: czy da się w tę grę grać w 5-6 osób? Czy jest jednak powód (ograniczenie jakiegoś komponentu), przez który max to jednak 4?
Gra jest na 2-5 osob i od liczby graczy uzaleznione jest ile raze bedziemy tasowac i uzywac tali surowcow.
ODPOWIEDZ