The Networks

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2813
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: The Networks

Post autor: Ink »

Gizmoo pisze:W The Networks humor jest w zasadzie uniwersalny. Nie trzeba znać konkretnego show, ale trzeba orientować się mniej więcej w telewizyjnych produkcjach.
O ile jeśli chodzi o postacie mógłbym się zgodzić, to same show widzę wręcz przeciwnie. To ewidentne nawiązania 1:1 do bardzo konkretnych tytułów. Broken Worse i obrazek jakiegoś chemika nie powie zupełnie nic komuś, kto nie kojarzy Breaking Bad.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: The Networks

Post autor: mat_eyo »

Zgadzam się z Inkiem. Dlatego pisałem, że nie rozumiem części show, bo te są parodią konkretnych programów. Gwiazdy i reklamy są śmieszne same w sobie, uniwersalne i zrozumiałe w zasadzie dla każdego. Co najważniejsze prawie cała gra jest bardzo klimatyczna.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: The Networks

Post autor: kaimada »

Ink pisze:
Gizmoo pisze:W The Networks humor jest w zasadzie uniwersalny. Nie trzeba znać konkretnego show, ale trzeba orientować się mniej więcej w telewizyjnych produkcjach.
O ile jeśli chodzi o postacie mógłbym się zgodzić, to same show widzę wręcz przeciwnie. To ewidentne nawiązania 1:1 do bardzo konkretnych tytułów. Broken Worse i obrazek jakiegoś chemika nie powie zupełnie nic komuś, kto nie kojarzy Breaking Bad.
Tak, ale całkiem sporo grających w planszówki to Breaking Bad widziało i jest z tym bardziej obeznanych niż z perepytiami rodziny Mostowiaków.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: The Networks

Post autor: mat_eyo »

kaimada pisze:
Ink pisze:
Gizmoo pisze:W The Networks humor jest w zasadzie uniwersalny. Nie trzeba znać konkretnego show, ale trzeba orientować się mniej więcej w telewizyjnych produkcjach.
O ile jeśli chodzi o postacie mógłbym się zgodzić, to same show widzę wręcz przeciwnie. To ewidentne nawiązania 1:1 do bardzo konkretnych tytułów. Broken Worse i obrazek jakiegoś chemika nie powie zupełnie nic komuś, kto nie kojarzy Breaking Bad.
Tak, ale całkiem sporo grających w planszówki to Breaking Bad widziało i jest z tym bardziej obeznanych niż z perepytiami rodziny Mostowiaków.
Skąd te wnioski? Ja bym takiego śmiałego założenia nie zakładał. Poza tym do śmiania się z parodii nie potrzeba szczegółowej znajomości serialu. Jak dadzą "M jak Mdłości" to większość osób zrozumie.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2813
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: The Networks

Post autor: Ink »

kaimada pisze:
Ink pisze:
Gizmoo pisze:W The Networks humor jest w zasadzie uniwersalny. Nie trzeba znać konkretnego show, ale trzeba orientować się mniej więcej w telewizyjnych produkcjach.
O ile jeśli chodzi o postacie mógłbym się zgodzić, to same show widzę wręcz przeciwnie. To ewidentne nawiązania 1:1 do bardzo konkretnych tytułów. Broken Worse i obrazek jakiegoś chemika nie powie zupełnie nic komuś, kto nie kojarzy Breaking Bad.
Tak, ale całkiem sporo grających w planszówki to Breaking Bad widziało i jest z tym bardziej obeznanych niż z perepytiami rodziny Mostowiaków.
Zgoda, tylko że taka konstatacja nie daje nam odpowiedzi, jak zrobić wersję polską. Zostawić wszystkie karty, tylko inaczej przetłumaczyć tytuły? Breaking Bad kojarzy masa ludzi, ale Pulleyage* (i obrazek krążków linowych) już pewnie mniej, a do czego dokładnie nawiązaniem jest American Samurai Worrier sam nie wiem. Zmieniać część tych trudniejszych/bardziej dla nas egzotycznych?



* Pulleyage (krążki) -> Leverage (dźwignia) -> Uczciwy przekręt
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: The Networks

Post autor: DarkSide »

Ink pisze:... Breaking Bad kojarzy masa ludzi, ale Pulleyage* (i obrazek krążków linowych) już pewnie mniej, a do czego dokładnie nawiązaniem jest American Samurai Worrier sam nie wiem. Zmieniać część tych trudniejszych/bardziej dla nas egzotycznych?

* Pulleyage (krążki) -> Leverage (dźwignia) -> Uczciwy przekręt
Przydatny [L]Ink :mrgreen:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: The Networks

Post autor: mat_eyo »

Ink pisze:a do czego dokładnie nawiązaniem jest American Samurai Worrier sam nie wiem.
American Ninja Warrior ;)

Tak samo wiele osób nie zrozumie żartu z UFC, ale zmienić to na Ekstraklapa i piłkarza kopiącego się w czoło, a zrozumie każdy. Wydaje mi się, że do zmiany byłyby faktycznie tylko te najbardziej hermetyczne, ale pytanie, czy dadzą radę. Dla mnie to sporo roboty, łącznie z zatrudnianiem oryginalnego ilustratora, który niekoniecznie może zrozumieć żarty, które miałby graficznie przekazać. Ciężka sprawa z tym polskim wydaniem.
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 87 times

Re: The Networks

Post autor: windziarz44 »

kaimada pisze: Tak, ale całkiem sporo grających w planszówki to Breaking Bad widziało i jest z tym bardziej obeznanych niż z perepytiami rodziny Mostowiaków.
Jak widać całkiem nieźle orientujesz się o kim opowiada serial, tak jak zapewne zdecydowana większość Polaków.
Wydaje mi się też, że mocno zawężasz grono odbiorców planszówek. Moim zdaniem właśnie typowo polska wersja zrobiona z jajem, dobrym humorem ma szansę dotrzeć do większego grona odbiorców.
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 87 times

Re: The Networks

Post autor: windziarz44 »

mat_eyo pisze:
Ink pisze:a do czego dokładnie nawiązaniem jest American Samurai Worrier sam nie wiem.
American Ninja Warrior ;)

Tak samo wiele osób nie zrozumie żartu z UFC, ale zmienić to na Ekstraklapa i piłkarza kopiącego się w czoło, a zrozumie każdy. Wydaje mi się, że do zmiany byłyby faktycznie tylko te najbardziej hermetyczne, ale pytanie, czy dadzą radę. Dla mnie to sporo roboty, łącznie z zatrudnianiem oryginalnego ilustratora, który niekoniecznie może zrozumieć żarty, które miałby graficznie przekazać. Ciężka sprawa z tym polskim wydaniem.

W Polsce mamy kupę fajnych gości, którzy mogą zrobić świetną robotę z ilustracjami, to wcale nie musi być ta kreska co w oryginale. W szczególności, że okładka sobie a zawartość sobie.
Już widzę te stacje TV :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: The Networks

Post autor: mat_eyo »

Jasne, tylko pytanie co jest bardziej opłacalne - zrobienie od początku wszystkich grafik, czy dorobienie kilku nowych? Tak jak mówiłem wcześniej, trzeba poczekać na wersję niemiecką, to będzie wyznacznik co mogą zrobić przy polskim wydaniu.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: The Networks

Post autor: Gizmoo »

windziarz44 pisze:W Polsce mamy kupę fajnych gości, którzy mogą zrobić świetną robotę z ilustracjami, to wcale nie musi być ta kreska co w oryginale.
Mamy mnóstwo świetnych ilustratorów i może nawet fajnie byłoby zobaczyć ilustracje Tomasza Lwa Leśniaka w stylistyce Jeż Jerzego, ale... To nie było by to samo.

Mi akurat szata graficzna i rysunki z The Networks bardzo się podobają. Właśnie przez oryginalny styl kreski.
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 87 times

Re: The Networks

Post autor: windziarz44 »

Gizmoo pisze:
windziarz44 pisze:W Polsce mamy kupę fajnych gości, którzy mogą zrobić świetną robotę z ilustracjami, to wcale nie musi być ta kreska co w oryginale.
Mamy mnóstwo świetnych ilustratorów i może nawet fajnie byłoby zobaczyć ilustracje Tomasza Lwa Leśniaka w stylistyce Jeż Jerzego, ale... To nie było by to samo.

Mi akurat szata graficzna i rysunki z The Networks bardzo się podobają. Właśnie przez oryginalny styl kreski.
Tylko znających oryginał w PL jest garstka (nawet jeśli widzieli recenzję na którymś z kanałów YT) co moim zdaniem powoduje, że szata będzie im "obojętna".
mat_eyo pisze:Jasne, tylko pytanie co jest bardziej opłacalne - zrobienie od początku wszystkich grafik, czy dorobienie kilku nowych? Tak jak mówiłem wcześniej, trzeba poczekać na wersję niemiecką, to będzie wyznacznik co mogą zrobić przy polskim wydaniu.
Myślę, że zależy od tytułu i kosztu takich grafik. Sam zobacz np na nową edycję Modern Art, Samuraja Kniziowego od FFG czy gry które mają różne szaty graficzne w różnych kulturowo krajach. Gry się często sprzedają lepiej bo wyglądają po prostu lepiej niż ich oryginalne wydania.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: The Networks

Post autor: kaimada »

Zrobienie wersji tylko z polskimi rzeczami po prostu spowoduje zmarnowanie kilku świetnych pomysłów z oryginału.

Najlepszy wydaje mi się byłby miks nawet 75%:25% na korzyść polskich wersji, ale jednak część najbardziej znanych i popularnych zostawić.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: The Networks

Post autor: mat_eyo »

kaimada pisze:Zrobienie wersji tylko z polskimi rzeczami po prostu spowoduje zmarnowanie kilku świetnych pomysłów z oryginału.

Najlepszy wydaje mi się byłby miks nawet 75%:25% na korzyść polskich wersji, ale jednak część najbardziej znanych i popularnych zostawić.
Przecież nikt nie rozważa zrobienie tylko polskiej wersji. B&D zapowiedzieli, że zostawiają najbardziej znane z oryginału i do tego dodają polskie smaczki. Pytanie teraz o proporcje.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: The Networks

Post autor: kaimada »

mat_eyo pisze:
kaimada pisze:Zrobienie wersji tylko z polskimi rzeczami po prostu spowoduje zmarnowanie kilku świetnych pomysłów z oryginału.

Najlepszy wydaje mi się byłby miks nawet 75%:25% na korzyść polskich wersji, ale jednak część najbardziej znanych i popularnych zostawić.
Przecież nikt nie rozważa zrobienie tylko polskiej wersji. B&D zapowiedzieli, że zostawiają najbardziej znane z oryginału i do tego dodają polskie smaczki. Pytanie teraz o proporcje.
No to w takim razie dla mnie bomba :).
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: The Networks

Post autor: Gambit »

Kilka słów o the Networks ode mnie
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
kenigis
Posty: 148
Rejestracja: 24 maja 2017, 07:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: The Networks

Post autor: kenigis »

Obrazek

Dziś bawię się w Planszowe newsy i niestety długo oczekiwana gra chyba znika z radaru. Mam nadzieję że może jakiś inny wydawca się nad nią pochyli
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 964
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 666 times

Re: The Networks

Post autor: Bart Henry »

A ktoś wie, czy B&D dawało gdzieś informacje o wstrzymaniu prac, czy dopiero trzeba było ich pytać? Kilka miesięcy temu, jak gra miała jeszcze wyjść, to bardzo fajnie podgrzewali emocje i zachęcali do poczekania na polską wersję...
Awatar użytkownika
kenigis
Posty: 148
Rejestracja: 24 maja 2017, 07:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: The Networks

Post autor: kenigis »

Bart Henry pisze: 08 wrz 2018, 13:38 A ktoś wie, czy B&D dawało gdzieś informacje o wstrzymaniu prac, czy dopiero trzeba było ich pytać? Kilka miesięcy temu, jak gra miała jeszcze wyjść, to bardzo fajnie podgrzewali emocje i zachęcali do poczekania na polską wersję...
Na koniec dnia to chyba nie ma znaczenia
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: The Networks

Post autor: kaimada »

Lekki strzał w stopę z cichym wycofaniem się z wydania gry. Ja (i nie tylko ja) nie kupiłem EN bo czekałem na PL.
Gdyby nie forumowy śledczy nadal bym czekał. :wink:
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: The Networks

Post autor: Gizmoo »

A ja już się w The Networks nagrałem i będę chciał sprzedać mój KS-owy egzemplarz, wiec trochę mnie ta wiadomość ucieszyła. :D
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: The Networks

Post autor: gregoff »

Ktoś to ogrywał z dodatkami?? A jeśli tak to podzielić się prosze opinią ;)
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 928 times

Re: The Networks

Post autor: feniks_ciapek »

Executives to jak dla mnie obowiązkowy dodatek, chociaż niestety wymienia połowę kart w grze. Ale bez niego ta gra staje się nudna po dwóch rozgrywkach.

A skoro Executives, to i More Executives :)

W brytyjskie bingo nie grałem.
ODPOWIEDZ