The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Rocy7 »

Pojawił się draft kampanii https://www.kickstarter.com/projects/aw ... t_launched start 24 października 2016 r.

The Edge: Dawnfall is a dynamic, miniature and card battle game with elements of territory control (gathering crystals) as well as campaign play. Each player controls unique units with special abilities that can be enchanted with special spell or progress cards.

Players win the game by completing plot conditions of the scenario or by gaining advantage of 7 Victory Points in skirmish mode. The game is set in an original post-apocalyptic universe of The Edge and features 5 factions with very different backstories, game styles and aesthetics.


BGG

Obrazek

Plansza mi strasznie Neuroshimę przypomina tak samo zabija klimat ;(

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 paź 2016, 19:02 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: karawanken »

Cena wiadoma i czy frakcje będą do kupienia osobno co sugerują oddzielne pudełka?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: BartP »

Czy to jest przede wszystkim gra dwuosobowa? W takim sensie jak pozostałe gry Oracza.
fumi
Posty: 81
Rejestracja: 09 lip 2015, 11:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: fumi »

Będzie pl?
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Rocy7 »

BartP pisze:Czy to jest przede wszystkim gra dwuosobowa? W takim sensie jak pozostałe gry Oracza.
Neuroshima nie działa IMHO na więcej niż 2 osoby, podobnie Tezeusz więc raczej tak, ale zasad nie widziałem jeszcze, więc trudno ocenić.

Niestety mnie najbardziej odrzuca plansza, która z Neuroshimy zrobiła gra bez klimatu.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: woytas »

Rocy7 pisze:Neuroshima nie działa IMHO na więcej niż 2 osoby
Bzdura, grałem w 3 osoby i 2vs2 i za każdym razem grało mi się bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Rocy7 »

woytas pisze:Bzdura, grałem w 3 osoby i 2vs2 i za każdym razem grało mi się bardzo dobrze.
Na 2 vs 2 może działać, bo to odmiana 1 vs 1, na 3 to czysty kingmaking.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: tomb »

Rocy7 pisze:Neuroshima nie działa IMHO na więcej niż 2 osoby, podobnie Tezeusz więc raczej tak, ale zasad nie widziałem jeszcze, więc trudno ocenić.
Nawet gdyby powyższe zdanie było prawdziwe to i tak potrzebne jest pewne info o skalowalności, a nie przewidywania.

Muszę przyznać, że figurki zrobiły na mnie wrażenie. Pewnie i tak wymięknę po poznaniu ceny, ale nazwisko autora obiecuje wiele.

Edycja: W filmiku BoardGameGirl Michał Oracz mówi parę słów o grze.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Rocy7 »

tomb pisze: Nawet gdyby powyższe zdanie było prawdziwe to i tak potrzebne jest pewne info o skalowalności, a nie przewidywania.
dlatego napisalem rowniez
Rocy7 pisze:zasad nie widziałem jeszcze, więc trudno ocenić.
Moja opinia była raczej o tym, iz pozostałe gry Oracza z reguły najlepiej działają na 2 osoby.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: BartP »

Nie jest jakąś tajemnicą, że zarówno Tezeusz i Neuroshima Hex to gry przede wszystkim na 2 osoby, acz niektórzy lubią grać w więcej; da się. Stąd właśnie moje pytanie, czy podobnie będzie z The Edge. Czy też na odwrót: przeznaczone na rozgrywkę głównie wieloosobową, ale na upartego na dwie osoby gra działa, ale sporo traci.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2016, 13:51 przez BartP, łącznie zmieniany 1 raz.
el.kocyk
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2013, 22:17

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: el.kocyk »

mi sie bardzo spodobalo na Essen
poprosilismy Michala o wytlumaczenie o co w grze chodzi, jak ogolnie ma calosc wygladac
podobno ma byc duzy nacisk na historie, wiec dla mnie na plus

ja na pewno wespre, choc widze pewna rozbieznosc miedzy tym co mowil a tym co jest napisane na KS - jak zapytalem o exclusivy na KS to mowil ze woli zeby nie bylo bo pozniej ciezej im dopasowac kolejne rozszerzenia, czesc ludzi ma, czesc nie ma I robi sie klopot
irzykus
Posty: 49
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:12
Been thanked: 1 time

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: irzykus »

Bardzo spowodowała mi się ta gra ale cena mnie zabiła, spodziewałem się dużej ale chyba nie aż taka. Nie ogarniam wszystkich planszówek z figurkami wiec nie wiem czy nie przesadzam ze cena taka duża.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1403
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 186 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Błysk »

irzykus pisze:Bardzo spowodowała mi się ta gra ale cena mnie zabiła, spodziewałem się dużej ale chyba nie aż taka. Nie ogarniam wszystkich planszówek z figurkami wiec nie wiem czy nie przesadzam ze cena taka duża.
Ja się spodziewałem podobnej ceny w sumie. To idzie w stronę cen bitewniaków/ skirmishy niestety. :) Dlatego odpuszczę sobie, chociaż przez chwilę mocno ostrzyłem zęby. Tą cenę można by jeszcze jakoś przetrwać, ale jest pewne, że wyjdą do tego dodatki, które będzie trzeba mieć, żeby np. wyjść na turniej, a sam podstawowy zestaw znając życie będzie średnio regrywalny.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: karawanken »

Faktycznie to bardziej bitewniak nastawiony na tonę dodatków niż gra planszowa z figurkami. Mimo że wygląda fajnie.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1403
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 186 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Błysk »

karawanken pisze:Faktycznie to bardziej bitewniak nastawiony na tonę dodatków niż gra planszowa z figurkami. Mimo że wygląda fajnie.
Fakt. Figurki i sama gra z zarysu wygląda świetnie, ale ja mam słabość do skirmishy ;)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: karawanken »

Na wersję polską nawet bym się skusił ale pewnie nie ma na co liczyć.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Kisun »

Wydaje się że to jest swego rodzaju ewolucja Neuroshimy Hex. Na kartach jest to co było na żetonach (np inicjatywa) plus parę dodatkowych opcji. Jednostki różnią się wielkością i możliwościami. Karty. Plansza. Bardzo dobrze zapowiadajaca się ewolucja. Koszt 6 frakcji jednak powala mimo to zapewne będzie sukces na ks. A mi przykro, bardzo, gdyż gra nie musiała by mieć wcale tych figurek, wystarczyły by same podstawki czyli hexy i wielohexy ze ślicznymi grafikami i cena była na poziomie 75dol max. Każdy miał by szansę ją kupić bo wydaje się że warto. A teraz? Sukces na ks, może na zachodzie, a u nas tylko gracze z grubymi portfelami kupią. Szkoda. Chętnie bym zagrał. Uwielbiam gry MO jednak tym razem pass. Ciekawe czy NH sprzedała by się w takim nakładzie gdyby miała figurki zamiast żetonów? Ile to było by figurek? 100? Może mniej. Czyli z 300zł? Wtedy jednak nie było by 3ed. Może nawet drugiej. Czy się mylę? Szkoda.
Ostatnio zmieniony 23 paź 2016, 12:06 przez Kisun, łącznie zmieniany 1 raz.
"Errare humanum est"
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: olsszak »

Nie widzę sensu grania w Neuroshima HEX z figurkami.... POwiększa to koszty, że ho ho. Dodatkowo - skąd ten pomysł, aby znowu robić KS w funtach? a potem znowu będą Ci wmawiać, że to jest w porządku, bo kurs spadł o 20%, więc przerzucamy to na Ciebie stary?

Zadałem pytanie na BGG w tej sprawie, bo mimo zrozumienia do sytuacji z Brexitem uważam, że ta zagrywka była słaba, a jeszcze słabiej komunikowana.

https://boardgamegeek.com/article/24021646#24021646
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Kisun »

Dlatego ja również nie widzę sensu figurek (mimo że są świetne) w The Edge właśnie z powodu szalonej, moim zdaniem, ceny za jedną frakcję. Ceny generowanej właśnie przez figurki.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1403
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 186 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Błysk »

Kisun pisze:Dlatego ja również nie widzę sensu figurek (mimo że są świetne) w The Edge właśnie z powodu szalonej, moim zdaniem, ceny za jedną frakcję. Ceny generowanej właśnie przez figurki.
Nie ma jeszcze zasad. Jeśli będzie LOS, jakieś przeszkody terenowe, flankowanie itd. wtedy figurki mają sens. :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Rocy7 »

Zbiórka ruszyła https://www.kickstarter.com/projects/aw ... t_launched

Będzie tryb solo kooperacyjny oraz dodatki w tym specjalne modele za 60 funtów/sztuka.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: BartP »

Obejrzałem długaśny gameplay. Nie dla mnie, figurki łażą i rzucają kośćmi, by atakować. Broniący się rzucają kośćmi i dodają swoją obronę. Są specjalne zdolności i karty, które dają jakieś tam specjalne bonusy. Ale porównując do NH, to ten wcześniejszy tytuł wygląda jak przebłysk geniuszu, a tu mamy iterację czegoś, co już widzieliśmy nieraz, tylko jest perfidnie drogie i ma przerośnięte figurki. Pas.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: shaigan »

"Perfidnie drogie" to najlepsze podsumowanie.
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: prz22 »

Zgadzam się z poprzednikiem. Przez moment kusiło ale gameplay mnie wyleczył. Rzucanie kostką w super tłustym wydaniu. Z radością i ulgą odpuszczam:)
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Gothik »

Gameplay to jedno, ale mnie świat jakoś nie porwał. Za dużo grzybów w jednym barszczu moim zdaniem. Albo topory, albo lasery :)
ODPOWIEDZ