The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
drzewko
Posty: 292
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 46 times
Been thanked: 293 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: drzewko »

Father of the Sun to jest tylko kontent do gry solo, gdzie w tym podręczniku ze strech goalami masz dla niego oddzielną kampanie. Można chyba też dołączać te jednostki do armii Darkness podczas gry solo, ale jak kupiłeś ten nowy KS, gdzie mają zrobić Darkness pełnoprawną frakcją, to te jednostki Ci się do tego nie przydadzą, w sensie będą tylko potrzebne w ramach tej jednej kampanii albo w ramach gry solo vs Darkness. Ja swój sprzedałem, gdyż solo nie gram.
cCAMILOOo
Posty: 55
Rejestracja: 18 sty 2016, 14:12
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: cCAMILOOo »

Dzięki za pomoc.🙂Kurde mam rozkminke bo będę gral solo gdyż nie mam stałej ekipy... Fajne ale drogie a tu etherfields dopiero co się skończył więc portfel szlocha hehe
Vilard
Posty: 77
Rejestracja: 11 sie 2011, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Vilard »

Szczerze? Za te same pieniądze możesz kupić pewnie i 10 gier, w których solo jest lepsze. Ta gra jest absolutnie najlepsza do gry 1v1, inne tryby są co najwyżej ok.

Tryb kampanii choć bardzo rozbudowany to jednak ma bardzo "scenariuszowe" rozgrywki (i jest to 1v1). W scenariuszach spotykasz się z sytuacją, w której jedna ze stron może od początku nie mieć szans. Istnieją tez sytuacje, gdzie musisz wybrać albo zagranie klimatyczne albo na zwycięstwo. niestety są tak częste, że myśmy z kampanii zrezygnowali.

Tryb solo również jest co najwyżej w porządku. Starcza też zapewne na kilkadziesiąt godzin gry. AI nie jest zbyt zaawansowane i w zasadzie jeśli wygrywa to czystą siłą i liczbą jednostek. Masz tu trochę taktyki, ale nieporównywalnie mniej niż w trybie 1v1.

W tryby 1v2, 2v2 i 1v3 nie grałem to się nie wypowiem.

Tę grę polecałbym kupić wyłącznie dla trybu 1v1. Potencjał taktycznych decyzji i różnorodność armii, jednostek i kart sprawia, że gra jest głęboka i można w nią grać w nieskończoność (prawie), jeśli ma się drugiego równie zaangażowanego gracza. Wszystko od początkowego ustawienia jednostek poprzez to którą i kiedy aktywujesz, którą strategię przyjmiesz jak skutecznie ją zmienisz, gdy sytuacja na to pozwoli sprawia, ze każda gra jest niepowtarzalna.

Taka obrazowa sytuacja. Każda frakcja ma zagrania, które są sytuacyjne, ale gdy już się zdarzą to są tak OP, że przeciwnik nie chce Ci wierzyć i po trzy razy przeczyta kartę czy zweryfikuje to w instrukcji. Efekt WOW gwarantowany. Nie masz tego w grze solo.

Jak już masz za dużo pieniędzy i chcesz sobie pograć w coś solo to polecam Posiadłość Szaleństwa. Scenariusze są ciekawe, zwroty akcji zaskakujące i satysfakcja podczas gry solo znacznie większa. A cena (z obecnie odstępnymi dodatkami) porównywalna.
kpr
Posty: 32
Rejestracja: 23 sie 2018, 14:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: kpr »

Czy ktoś w Polsce otrzymał już swojego all-in z ostatniego kickstartera?
Awatar użytkownika
ThunderFantastic
Posty: 112
Rejestracja: 23 gru 2018, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 16 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: ThunderFantastic »

kpr pisze: 12 mar 2020, 13:32 Czy ktoś w Polsce otrzymał już swojego all-in z ostatniego kickstartera?
Rozumiem, że chodzi o wersję 1,6. Ja byłem wesoły jedynie dzień, gdy 25 lutego odczytałem info, że jest ready for shipping :D . Ale dzień później dostałem info, że to dotyczy wersji English :cry:
kpr
Posty: 32
Rejestracja: 23 sie 2018, 14:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: kpr »

Tak,
wysyłki angielskich allinów były przewidziane na 2-12 marca. Pisałem z AR, twierdzą, że wysyłają teraz wszystkie alliny, ale jedyne co widzisz na komentarzach projektu to szczęśliwi Amerykanie cieszący się ze swoich gier. Dlatego szukam informacji czy ktoś z mieszkających w Polsce już otrzymał grę. Jeżeli AR spriorytetyzowało Amerykanów i odłożyło wysyłkę do Polski na później, to delikatnie mówiąc bardzo chamski i oburzający ruch. Jakby nie było, gry pojawiają się już w Chicago, a od 10 dni nie potrafią dostarczyć gry do Warszawy. Przy czym wszystkie egzemplarze wysyłane są z Polski. Dziwne.
Neo13
Posty: 21
Rejestracja: 07 sty 2017, 14:21
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Neo13 »

kpr pisze: 12 mar 2020, 13:32 Czy ktoś w Polsce otrzymał już swojego all-in z ostatniego kickstartera?
Pytsz o wersję PL czy EN?
Z tego co wiem to wersję PL nie są jeszcze wysyłane.
The Matrix has you
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: longmen76 »

kpr pisze: 12 mar 2020, 16:02 Jeżeli AR spriorytetyzowało Amerykanów i odłożyło wysyłkę do Polski na później, to delikatnie mówiąc bardzo chamski i oburzający ruch.
To było już wałkowane mnóstwo razy. Jaki masz w Polsce rynek na sprzedaż gry w cenie 1700 PLN za ALL-IN ? Pewnie z kilkadziesiąt sztuk... Zwykłe gry w cenie 100 PLN drukuje się w ilości 1000 pudełek i czasem to ciężko sprzedać. A rynek amerykański i anglojęzyczny jest gigantyczny i bogaty. Prowadząc firmę kierujesz się przesłankami biznesowymi a nie sentymentami. Kolejną sprawą jest to, że wersje językowe inne niż angielska są dostarczane w późniejszym terminie - zawsze tak w kampaniach AR było.
Revol
Posty: 71
Rejestracja: 23 paź 2018, 15:36
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Revol »

Gra zbliża się wielkimi krokami.... można gdzieś znaleźć instrukcje pdf. W języku polskim ? Chciałbym już zza wczasu poznać zasady itp. Żeby potem już nie tracić czasu na czytanie ;). Pozdrawiam
Neo13
Posty: 21
Rejestracja: 07 sty 2017, 14:21
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Neo13 »

Revol pisze: 26 maja 2020, 19:18 Gra zbliża się wielkimi krokami.... można gdzieś znaleźć instrukcje pdf. W języku polskim ? Chciałbym już zza wczasu poznać zasady itp. Żeby potem już nie tracić czasu na czytanie ;). Pozdrawiam
Podłączam się do pytania :)

@Revol Dostałeś już potwierdzenie wysyłki?
The Matrix has you
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4435
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1343 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Hardkor »

Jakby ktoś chciał sprzedać kopie to niech daje znać :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Revol
Posty: 71
Rejestracja: 23 paź 2018, 15:36
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Revol »

Trzeba czekać na aktualizacje końcem miesiąca, na razie nic nie wysłali.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: shaigan »

Ja dostałem pl wersje na początku tygodnia, więc coś tam wysyłali.
Neo13
Posty: 21
Rejestracja: 07 sty 2017, 14:21
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Neo13 »

shaigan pisze: 28 maja 2020, 12:21 Ja dostałem pl wersje na początku tygodnia, więc coś tam wysyłali.
Na FB też widziałem wpis, że ktoś już się pochwalił swoją wersja PL.

Zamawiałeś ALL-IN?

Ja jeszcze czekam, nie mam nawet info że została wysłana :(
The Matrix has you
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: shaigan »

Może to jest ta różnica, nie zamawiałem ALL IN. Mam Boss Expansion + SG i dwa pudełka elementów urozmaicających wygląd rozgrywki (kryształki itp) w sumie wysłali to w kartonie od lodówki. Z instrukcji mam tylko jakieś materiały dodatkowe (instrukcja do SG). Bossowie nie maja żadnej książeczki tylko karty, może tak powinno być, nie analizowałem jeszcze tego.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: grzeslaw90 »

shaigan pisze: 28 maja 2020, 12:41 Może to jest ta różnica, nie zamawiałem ALL IN. Mam Boss Expansion + SG i dwa pudełka elementów urozmaicających wygląd rozgrywki (kryształki itp) w sumie wysłali to w kartonie od lodówki. Z instrukcji mam tylko jakieś materiały dodatkowe (instrukcja do SG). Bossowie nie maja żadnej książeczki tylko karty, może tak powinno być, nie analizowałem jeszcze tego.
Bossowie opisani są w instrukcji z SG
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Acererak »

shaigan pisze: 28 maja 2020, 12:41 Może to jest ta różnica, nie zamawiałem ALL IN. Mam Boss Expansion + SG i dwa pudełka elementów urozmaicających wygląd rozgrywki (kryształki itp) w sumie wysłali to w kartonie od lodówki. Z instrukcji mam tylko jakieś materiały dodatkowe (instrukcja do SG). Bossowie nie maja żadnej książeczki tylko karty, może tak powinno być, nie analizowałem jeszcze tego.
To ciekawe, bo ja też. Podstawka + Boss Expansion + SG i nic więcej, ale nic nie mam, nawet informacji że wysłano.
ta.skunk.manitou
Posty: 374
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Ja mam zmaówioną podstawke i też nic jeszcze nie dostałem.
Czy ktos z was grywa na TTSie w The Edge? Chciałbym się nauczyć tą drogą tej gry (póki chwilowo nie będę miał z kim grać w grę) ?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4435
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1343 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Hardkor »

ta.skunk.manitou pisze: 31 maja 2020, 11:33 Ja mam zmaówioną podstawke i też nic jeszcze nie dostałem.
Czy ktos z was grywa na TTSie w The Edge? Chciałbym się nauczyć tą drogą tej gry (póki chwilowo nie będę miał z kim grać w grę) ?
Z chęcią również się nauczę grać jakby ktoś chciał pouczyć nowicjuszy :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: czeczot »

Ja dostałem Na początku tego tygodnia. Zamawiałem tylko dodatki. Podstawkę mam z poprzedniej kampanii.
Awatar użytkownika
ThunderFantastic
Posty: 112
Rejestracja: 23 gru 2018, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 16 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: ThunderFantastic »

Ja teraz na swój All-in dostałem maila, że jest Ready to shipping. Już zacznam czuć ciężar paczki :)
Awatar użytkownika
ThunderFantastic
Posty: 112
Rejestracja: 23 gru 2018, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 16 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: ThunderFantastic »

Ku swojemu wielkiemu zdziwieniu....właśnie kurier dostarczył mi moje wielkie pudło z The Edge. :D

Obrazek

Ale aby nie było zbyt pięknie to pudło w którym były paczki zostało uszkodzone, może i nie jakieś mega duże uszkodzenie ale jednak zawsze. :cry:

Zabezpieczenie pudła w porównaniu do Nemesisa to jest bardzo słabe, kilka dużych poduszek powietrznych. Nie było by problemu gdyby były ładnie dopasowane ale w trakcie transportu miały prawo się przemieszczać przez co jedna krawędź pudła była całkowicie odsłonięta.

Obrazek

Obrazek

Dodana jest od razu kartka z podziękowaniami. Ale nie tak wypaśnie i ładnie jak w Nemesisa. Tylko zwykłe kiepskiej jakości ksero na białej kartce. Chyba za bardzo się rozbestwilem :wink:

Dodatkowe książeczki też luzem rzucone do wielkiego pudła aż dziwne że w dwóch bez folii, strony nie są pogięte.

Rozpakowany Warchest jest w odpowiednim języku.
Jedynie pudełko że źródłami ma naklejkę ENG ale tam to raczej nie ma co tłumaczyć :)

Teraz to już nie mam półki wstydu a cały regał 8)
ta.skunk.manitou
Posty: 374
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Ja też dzis dostalem swój egzemplarz.
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: longmen76 »

Też odebrałem. AW powinno firmę zajmującą się wysyłką zlinczować za pakowanie.
Jak nemesis był pięknie i pancernie zapakowany to kurde The Edge to jest porażka.
Wziąłem All-in. W środku latają artbooki i książki. Cud ze nic nie wypadło z pudełka (a może wypadło?). Jedna z książek ma kilka kartek pogiętych bo się nadziała na skrzydło zamykające karton. Oczywiście największe pudło z podstawką ma ubity narożnik i jest lekko nadpęknięte. Zgroza co za bezmyślność, żeby taką ciężką grę pakować tak badziewnie. Skontroluję zawartość czy niczego nie brakuje w poszczególnych pudełkach i rozważę czy reklamować ubite pudełko...
Neo13
Posty: 21
Rejestracja: 07 sty 2017, 14:21
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Neo13 »

Cześć,

Dziś odbierałem swoją grę. Narazie sprawdziłem figurki, żadnych uszkodzeń (karty i resztę zawartości sprawdzę po weekendzie). Pudełko z zewnątrz całe i bez najmniejszych uszkodzeń. W środku wszystko wydawało się być na swoim miejscu (nic nie latało; książki, artbook i komiks ok).

Może miałem szczęście ale jak narazie brak jakichkolwiek zastrzeżeń. Jakość figurek i ich detali oceniam bardzo wysoko.

Zamawiałem ALL-IN.
The Matrix has you
ODPOWIEDZ